מפרט למחשב למשחקים ועוד, עד 6K עם אפשרויות לשדרוג - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט למחשב למשחקים ועוד, עד 6K עם אפשרויות לשדרוג

ניר_

Recommended Posts

שלום לכולם,

אחרי לא מעט זמן של צפיה בפורום, קריאת מפרטים שונים, עצות של אנשים, :bash: על הדגמים השונים, וקבלת העצה שהיתה כאן להמתין כמה חודשים הרכבתי סוף כל סוף מפרט.

אני אשתדל להגדיר כמה שיותר טוב מה אני מחפש:

המפרט הוא גם למשחקים וגם לשימוש כללי במחשב - , מסמכים, תוכנות שיתוף לסוגיהן וכולי, המחשב פועל 24/7.

בחרתי רכיבים עם הסתכלות גם לעכשיו וגם לאפשרות שדרוג בעתיד הלא מיידי (DDR3, QUAD או 45NM אפילו, GTX כשאתעשר, מה שיגיע)

מיידית לא מתוכנן OC אבל מעונין באפשרות.

יש לי מסך SAMSUNG 960BF, אני די מרוצה ממנו ולא ממש שוקל להחליף אותו בקרוב. יש לי ATP3 שהם אדירים, אבל בהינתן כסף בעתיד אני שוקל מערכת יותר רצינית (הלוח תומך). ציוד הקפי אחר אני אחפש בנפרד או שאעביר מהמחשב הנוכחי, וגם את הצורב .

התבססתי לא מעט על פוסטים של Ayrton Senna אז תודה :)

זהו נראה לי, דעתכם:

440 מארז ללא ספק Apollo

1,074 מעבד Intel 2 Duo E6750 Box

728 לוח אם GA-P35C-DS3R

689 זכרון OCZ 2048MB (1024MBx2) 800MHz CL4 OCZ2P800R22GK

1,685 כרטיס גראפי ALBATRON Geforce 8800GTS 320MB 8800GTS

424 Westren Digital WD3200AAKS 320GB 3200AAKS

417 ספק כח Enermax Liberty 400W ELT400AWT

132 קרור למעבד -Cooling FREEZER-7-PRO FOR 775 AC-FREEZER-7-PRO

59 גריז טרמי Silver Thermal Compound 761345-77063-7

79 הרכבת מחשב + ובדיקת מעבדה + בדיקת מאמץ למחשב (למחשב חדש בלבד) 10

60 60 1 משלוח מערכת מחשב עד הבית רק אחרי שהמחשב מוכן. 114

11 פריטים

5,788 ¤ סכום כולל מע``מ

הורכב ב- http://www.skypc.co.il

הרכבתי אותו גם ב IQPC וגם ב TMS ובשניהם יצא יותר יקר במעט וגם ב TMS לא היה זכרון שהוא המועדף עלי.

תודה על תגובות שיבואו (בעיקר לא מתחכמות..)

ניר

נ.ב - משהו לתרום למאמץ - הלינק הזה עזר לי מאוד בבחירת הלוח, מכיל דגמי לוחות P35 ואיזה פיצ'רים יש או אין בכל אחד.

http://spreadsheets.google.com/ccc?key=pkbu6ico9GjOjFKWR6AmgCw

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה סבבה הלוח תומך ביחסית תדר די נמוך לDDR3 אז לא יודע אם באמת שווה את ההפרש מהDS3.. אם אתה רוצה OC כדאי לך לעלות בקירור לV1..

אתה לא צריך יותר מזכורנות פשוטים של 800 בשביל OC בהפרש של הזכרונות עלה למארז לקסה בלק ליין ונראה לי שכך זה יוציא הכי טוב מ6K חוץ מזה תתחדש..

אם תקנה מTMS אז הם יעשו לך OC בחינם מבלי שירד האחריות וההרכבה והמשלוח כלולים במחיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל OC מתון תוכל להסתפק גם בזיכרונות

במידה ותחליט שאתה מעוניין ב OC מתון ולא קיצוני מדי, TMS יספקו לך OC בחינם מבלי לאבד את האחריות כל עוד תציין שקיבלת המלצה למפרט מהפורום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניר,

אני לא אומר לך איפה לקנות. אני רק אגיד לך שאין שום סיבה שבעולם להדבק ל-OCZ כשיש זכרונות של שהם מעולים לא פחות ושם ועוד שלל חברות. כל זכירנות במהירות 800 יספיק לך פה וחבל להשקיע יותר מכ-550 ש"ח על זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל OC מתון תוכל להסתפק גם בזיכרונות

במידה ותחליט שאתה מעוניין ב OC מתון ולא קיצוני מדי, TMS יספקו לך OC בחינם מבלי לאבד את האחריות כל עוד תציין שקיבלת המלצה למפרט מהפורום.

למה להטעות אנשים :nono:

ולמקרה, המפרט נראה לא רע, אבל אם אתה בונה לשדרג בעתיד מומלץ שתיקח ספק כוח כמו 600W שעולה בכ100 שח יותר אבל יתן לך מרווח טוב לשדרוגים בעתיד.

קירור הייתי מחליף לBT אם אתה רוצה שתהיה לך אפשרות OC טוב. הוא נותן טמפרטורה הרבה יותר טובה וגם שקט יותר ,מומלץ בחום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה הוא שמטעה אנשים,מספיק עם זה כבר אולי? תרד מזה..מליון אנשים הסבירו לך ואמרו לך שפה אתה טועה. תקבל את זה.

לגבי הקירור,בהחלט אפשר לשקול את העניין.

לגבי הספק - אין שום צורך בלקחת משהו יותר חזק.

בכל מקרה,כמו שאמרתי תיקח פשוטים במהירות 800 שעולים כ-550 ש"ח

המשחה הטרמית שהוספת מיותרת כי עם הפריזר ועם ה-BT מגיעה משחטה טרמית,ובכל מקרה אני רוצה להאמין שהחנות שממנה תקנה תשים לך אחת איכותית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מליון איש כמוך ::) היבואן אמר לי ככה ואני דבק במה שהוא אמר. למי שיש ספקות מוזמן להרים טלפון ולשאול אותו בעצמו.

למה אתה מדבר כאילו אתה זה הקונה?

זה נתון להחלטתו מה לשקול/מה לא לשקול איפה לקנות ומה לקנות.

אין צורך? האם קיים אצלך מכשיר שמאפשר לחזות את העתיד? :o

אני חושב שלא אז למה אתה אומר שאין צורך? האם הטענה הזו מתבססת על משהו פרט לשוב תחושת הבטן שלך?.כי ההיסטוריה הוכיחה שספק כוח חזק בהחלט נחוץ אם שדרוגים עתידיים מתוכננים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מתעקש להכפיש חנויות שזה פשוט מדהים! מסבירים לך שוב ושוב ושוב ואתה בשלך מטעה אנשים!

אמרו לך כבר אלף פעם שהיבואן שאתה טוען שדיברת איתו אינו היבואן של החנות הזו ככה שכל מה שלא אמרו לך הוא לא נכון. אז אולי תפסיק עם זה כבר?

אין לי משהו שחוזה את העתיד אבל אני מבין בספקים "מעט" כדי לדעת שאין צורך במשהו יותר רציני. בכל מקרה,מי קובע איפה יעבור הגבול?

אולי ה- הזה שאתה ממליץ עליו לא מספיק חזק למשהו שיבוא בעתיד? בוא נמליץ לו על ספק של 1KW ישר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניר, אני ממליץ מתוך חשיבה על העתיד, לרדת בכרטיס מסך [ולשדרג אותו בעתיד] ולקחת מעבד q6600.. חבל שתקפוץ על 8800GTX מ-8800GTS, בזבוז כסף טוטאלי [אלא אם כן יהיה לך טרייד-אין הולם מה שאני לא מאמין שיהיה].

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מתעקש להכפיש חנויות שזה פשוט מדהים! מסבירים לך שוב ושוב ושוב ואתה בשלך מטעה אנשים!

אמרו לך כבר אלף פעם שהיבואן שאתה טוען שדיברת איתו אינו היבואן של החנות הזו ככה שכל מה שלא אמרו לך הוא לא נכון. אז אולי תפסיק עם זה כבר?

אין לי משהו שחוזה את העתיד אבל אני מבין בספקים "מעט" כדי לדעת שאין צורך במשהו יותר רציני. בכל מקרה,מי קובע איפה יעבור הגבול?

אולי ה-OCZ הזה שאתה ממליץ עליו לא מספיק חזק למשהו שיבוא בעתיד? בוא נמליץ לו על ספק של 1KW ישר

ומי אמר לי את זה? החנות שיש לה אינטרס פה ואינה אובייקטיבית. לעומת היבואן שאין לו שום אינטרס פה.

כמו כן כשביקשתי מהבעלים להגיד לי מי היבואן שלו הוא לא רצה לתת בטענה שזה "סוד" או משהו דומה לזה.

אם הוא מסתיר משהו סימן שיש מה להסתיר אחרת לא הייתה לו שום בעיה לתת את שם היבואן של מעבדי הINTEL שאיתו הוא עובד.

אני התקשרתי לאחד מ2 היבואנים הגדולים של בישראל והוא אמר שהוא עובד עם "TMS בקריית מוצקין" וענה על שאלת האחריות זה מספיק לי.

לכל מי שיש ספקות שיתקשר ויראה לבד.

1KW יקר מדי במקרה הזה והOCZ 600W יחסית לא. כמו כן הוא חזק הרבה יותר מהספק שהוא הכניס ולכן זה יתן לו מרווח נשימה גדול בהרבה, זה בטוח.

Pierot ,דווקא אם הוא בונה על שדרוג עתידי גדול הוא עשה בחוכמה שלוקח מפרט מהסוג הזה.

עוד כמה זמן יצאו דורות נוספים של שיהיו עדיפים על הQ6600 ככה שחבל לקחת אותו עכשיו כשהE6750 עושה את העבודה פחות או יותר באותה רמת ביצועים.

כמובן ששדרוג מGTS לGTX יהיה בזבזני אני חשוב שהוא התכוון ל8900GTX/9800GTX.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב תגיד מה שאתה רוצה על העניין עם היבואן...אנשים הפסיקו להקשיב לך לגבי זה מזמן כבר.

לגבי הספק,אין צורך ביותר מהליברטי 400 ואם רוצים אז שיקח VX 450 שעולה כ-450 ש"ח ונותן עוד 36W במסילות 12V שזה "רזרווה" מספיקה מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, דבר ראשון תודה על התגובות!

לקחתי בחשבון מה שאמרתם (רובכם, מ-רון פול התעלמתי באלגנטיות) והרכבתי את המפרט מחדש ב-tms.

שמרתי על המארז,ספק, HD ולוח אם. ב-tms אין ALBATRON אז שמתי אותו כרטיס רק של GIGABYTE.

ירדתי בזכרון - כמו שאמרתם, וכמו שזה נראה החסכון הוא בעיקר במחיר.

בכסף שנחסך מהזכרון, והעלויות הרכבה ומשלוח של סקיי פיסי - 140 לעומת 10 בטיאמאס,לפי מה שמופרסום באתר, עליתי ל-QUAD בתוספת קטנה ובלי לפרוץ את התקציב.

מארזים NZXT Apollo No PSU Black ¤397 1

ספקי כוח Enermax Liberty 400W 30A @ 12V ¤419 1

מעבדים Intel 2 Quad Q6600 2.40Ghz 8MB Conroe -=Stepping G0=- OEM ¤1519 1

לוחות אם Gigabyte GA-P35C-DS3R Conroe Support GP35CDS3R ¤784 1

קירור למעבד Arctic Cooling Freezer 7 Pro ¤129 1

קשיחים למחשבים שולחניים Western Digital 320Gb 16MB WD3200AAKS ¤453 1

כרטיסי מסך Gigabyte Nvidia Geforce 8800GTS 320MB DDR3 DualDVI Retail ¤1655 1

זיכרונות Corsair 2GB Kit (1GBX2) XMS2 -675 CL4-4-4-12 ¤512 1

הרכבת מערכת הרכבה ובדיקות, מחשב חדש 3000שח ומעלה ¤5 1

משלוחים לכל הארץ שליחת מחשב מעל 5000שח שליח עד הבית כולל ביטוח ¤5 1

Total Price : ¤5878

התלבטויות:

1. מישהו מכיר איזה CATCH בזכרון ששמתי? לא זול מדי בשביל 2GB, 800MHz, CL4?

2. האם יש הבדל בכרטיס מסך בין זה ששמתי לבין אותו כרטיס של BFG? חברה אחרת?

3. הקירור ששמתי יחזיק את ה-QUAD או שצריך לקפוץ באמת ל-BT?

תודה!

ניר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקירור ששמת יספיק למרובע ליבה עם OC קטן יחסית. אם אתה רוצה שהחנות תעשה לך משהו יותר רציני קח BT

אין שום קאצ' ולא לקחת של 800 אלא 675 טובים. 800 עולה כ-540 ש"ח וגם זה מחיר סביר בהחלט ולא זול יותר מדי.

אין לך צורך בזכורנות 800 עם המעבד הזה אבל ככה שתחסוך את הכסף.

החברה שלקחת מעולה ואין טעם לקחת BFG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...