כמה טיפים לסרטים בפורמט XVID - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה טיפים לסרטים בפורמט XVID

tomer_et

Recommended Posts

לכל צופי הסרטים שבניכם (במחשב כמובן...) שנתקלו לאחרונה בבעיות בצפיה בסרטים (בעיקר החדשים יותר) בפורמט XVID להלן מספר טיפים:

אני ממש לא ממליץ להתקין את מקודד ה - XVID שיש בנימו.

יש המון סרטים שהוא מהווה בהם בעיה ויוצר כתמים ירוקים על המסך.

אז אם כבר מתקינים את נימו (לא הכי מומלץ - למרות שבעבר הייתי אוהד נלהב של החבילה הזאת) לא להתקין את המקודד XVID שלהם

אלא למצוא מקודד ספציפי רק של XVID (ויש המון כאלו) ולהתקין אותו.

חוץ מזה מאוד ממולץ להתקין גם פילטר שנקרא ffdshow (חפשו בקזאה - יש המון...) שפותר המון בעיות בסרטי XVID חדשים.

עוד טיפ קטן, רב הסרטים החדשים שמקודדים ב - XVID מקודדים את הקול של הסרט בפורמט AC3 ולא ממרים אותו לפורמט שהיה מקובל יותר לסרטים האלה עד לא מזמן - MP3 לסוגיו.

לכן מומלץ גם להתקין מקודד AC3 - שגם אותו ניתן למצוא בקלות בקאזה או כאן...

חוץ מזה את רב המקודדים ניתן למצוא פה

אז... רק שתדעו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רציתי רק לחדד כמה נקודות.

אני ממש לא ממליץ להתקין את מקודד ה - XVID שיש בנימו.

אני איתך, ואני רוצה להוסיף שמשום מה יש מגמה רווחת בקבוצות המשחררות ריפים לסרטים לעבור לקודד סרטים במקודד הזה, אני משער שזה נובע בעיקר מיתרונות בנוחות הקידוד שיש למקודד הזה. אבל כשמסתכלים על הצד השני (אלא שצופים בסרטים) לצערי ישנם הרבה בעיות עם מקודדי הXVID למינהם. בינהם חוסר תאימות לגירסאות ישנות, ועוד כמה תופעות של בעיות בתצוגה של הסרט.

חוץ מזה מאוד ממולץ להתקין גם פילטר שנקרא ffdshow (חפשו בקזאה - יש המון...) שפותר המון בעיות בסרטי XVID חדשים.

פה אני רוצה לתקן אותך, וזה לא משום שffdshow לא עובד טוב, להיפך הוא באמת מפעיל את רוב סרטי הXVID למינהם בצורה טובה, הבעיה היא שברגע שאתה מתקין אותו הוא מחליף את מקודד הXVID בתצוגה של סרטים ואין משמעות להתקנה שלו בנוסף להתקנה של מקודד XVID. לכן היית צריך לציין שזה תחליף למקודד XVID ולא תוספת.

עוד טיפ קטן, רב הסרטים החדשים שמקודדים ב - XVID מקודדים את הקול של הסרט בפורמט AC3 ולא ממרים אותו לפורמט שהיה מקובל יותר לסרטים האלה עד לא מזמן - לסוגיו.

גם פה רציתי להוסיף רק משהו קטן, אתה צודק במה שכתבת, רק ששוב רציתי להוסיף שהמגמה כיום לקודד סרטים בשני חלקים היא עם סאונד AC3 ללא קשר לסוג קידוד הוידאו (מן ההכרח שאם מקודדים היום יותר סרטים עם מקודד וידאו XVID ועם מקודד סאונד AC3 אז תמצאו הרבה מאוד צירופים של שני המקודדים האלה בסרט אחד), אבל בל נשכח שיש הרבה סרטים שעדיין תמצאו אותם מקודדים בDIVX ועם סאונד AC3.

ועוד נקודה חשובה, יותר קל להשתמש בסאונד בקידוד AC3 בסרטים כי זה התקן של הסאונד בDVD ואין צורך להמיר את הסאונד לתבנית . היתרון בשימוש בסאונד שכזה הוא שזה סאונד מרובה ערוצים וניתן לשמוע אותו בעזרת הכלים המתאימים במערכת קולנוע ביתי עם 6 רמקולים כמו בקלונע. והחסרון כמובן הוא שהוא תופס פי 3 מקום מאשר סאונד סטיראופוני באיכות זהה בתבנית .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הכבוד על היוזמה,

רק קצת הבהרות , המקודד XVID שבנימו הוא בדיוק כמו שאר המקודדים - פשוט גרסה קצת ישנה (נימו זה אוסף של כל מיני דריברים ומקודדים שקשורים לסרטים) , מומלץ המקודד של ניק , ליותר אמיצים או אלה שרק רוצים לצפות - מומלץ הקאופי אנסטייבל - בו גם אני משתמש.

הFFDSHOW זה לא מקודד במקום XVID אלא פילטר שעושה את העבודה הסופית של התצוגה (לא רק ב XVID) ויכול לשפר כל מיני דברים הניתנים לשליטה, הבאג של התצוגה הירוקה נפתר בעיקר בעזרת הגירסת אלפה האחרונה שלו.

צפייה נעימה , נא לקנות ש"עשו לכם את זה" ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הFFDSHOW זה לא מקודד במקום XVID אלא פילטר שעושה את העבודה הסופית של התצוגה (לא רק ב XVID) ויכול לשפר כל מיני דברים הניתנים לשליטה...

נכון FFDSHOW אינינו מקודד זהו פילטר שנועד להוסיף אפשרויות תצוגה נוספות מעבר למה שאנו מכירים.

אבל במקרה של XVID (ואני חושב שבעוד כמה מקרים) הוא יכול להחליף את המקודד, מה שאומר שאם תסיר את המקודד של XVID ותתקין את FFDSHOW תוכל לצפות בסרטי XVID ללא שום בעיה (תנסה ותראה). ההבדל הוא כמובן שהפילטר הזה רק מציג סרטי XVID ולא מחליף את המקודד עצמו למי שרוצה לקודד בXVID.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי יותר כדאי שעם הכניסה החזקה של תעשיית הסרטים ברשת והבעיות הרבות שנוצרו עקב כך, יפתח מדריך כללי בנושא שנוכל להפנות אליו משתמשים שנתקלים בבעיות מוכרות.

או לחלופין לפתוח תר'ד סטיקי חדש (פחות מומלץ לדעתי) שיתמצת את הפתרונות לבעיות המוכרות, כולל לינקים, ותשובות לשאלות נפוצות.

עוד אפשרות היא להפנות אנשים לפורומים אחרים שקימים ברשת שמתעסקים בעיקר בנושאים האלה.

לשיקולכם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברי היקרים, אני יודע שלא ירדתי יותר מידי לפרטי פרטים בכל הנוגע לטיפים שנתתי.

הטיפים היו מיועדים לאותם אנשים שפחות מתמצאים בנושא ובסך הכל רוצים לצפות בסרט שהורידו מהרשת ולא מצליחים לראותו (או שלא שומעים אותו או שמקבלים מסך ירוק וכו' וכו')

היה לי ברור לחלוטין שאלו שמבינים יותר בנושא ימצאו חידודים שונים לטיפים שלי - אבל לא חשבתי שהחידודים האלו יהיו רלונטיים לאלו, שכפי שכבר ציינתי, רק רוצים לראות את הסרטים.

ברור שהמקודד של נימו לא דפוק - ציינתי שהוא פחות יעיל בסרטים חדשים יותר (שעושים שימוש במקודדים מגרסה עדכנית יותר).

אני מקווה שהת'רד הזה יעזור למישהו (זאת הייתה הכוונה שלי שפתחתי אותו) כי פשוט שמתי לב שלאחרונה עולות המון שאלות בנושא הזה.

גם אני בעד הרעיון של בני של יצירת מדריך קטן בנושא - כי, למרות שברור לי שזה לא יעודו הישיר של האתר הזה, לדעתי לא ניתן להתעלם מהתופעה הזאת ברשת.

ואני מצטרף להערה שכל מי שממש אוהב סרט - שיקנה אותו !!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק הערה קטנה וסופית FFD SHOW הוא לא פילטר אבל הוא מאפשר לתוכנות של DS להשתמש בעיקר בהצפנה מסוג MP4

בלי שום קשר אם המקודד המקורי קיים ז"א סרט שהוצפן ב XVID אם תיכנס להגדרות של FFDSHOW תוכל לכוון

שכל פעם שההדר של הסרטי הוא XVID אז הוא יחליף ל DIVX ואז אתה יכול לראות את זה בעזרת המקודד של DIVX

וזהו בהצלחה לכולם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יופי, הפועל מפסידים בדרבי, ויום אחרי שאני מוצא פתרון מקורי למדי לבעיה הזאת אתם פותחים ת'רד עם פתרונות פשוטים.

רציתי לראות איזה סרט שהורדתי, WMP9 הראה מסך ירוק נמרח והשמיע את הסאונד וvidomi הראה את התמונה ולא השמיע .

שעה ישבתי וחשבתי, בסוף הפעלתי את הwmp9 בסנכרון עם התמונה בvidomi, וראיתי את הסרט (למעשה הרצתי פעמיים).

אגב, אחרי שסיימתי לראות את הסרט, DiGiBoY עזר לי למצוא פתרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...