רואים עכשיו הכרישים? - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רואים עכשיו הכרישים?

SweeT_EviL

Recommended Posts

עכשיו פתחתי בערוץ 10 וראיתי את אחד הרעיונות היותר מעניינים שנראה לי היו אי פעם שם..

יצירת אנרגיה נקיה מהגלים, לא בדיוק ראיתי את כל ההצגה שלו אבל זה נשמע רעיון גאוני..

אם זה באמת יהיה טוב זה יכול להיות הפתרון לחסרון באנגיה ולזיהום האוויר. תחשבו על זה על האוקינוס שבצד השני של כדור הארץ יכול להיות תחנות כאלה ולא יפריע לאף אחד ויפיק אנגיה לכל העולם... ממש התרשמתי מהרעיון הזה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממה שראיתי מן פלטה כזו שיושבת על הים ועולה ויורדת לפי הגלים.. גאוני!

וזה פטנט רשום אז אין מצב שראית את זה בעוד מקום..

תאמינו לי אני לא מבין איך כל ארגוני איכות הסביבה שבעולם לא מוכרים לתרום לו את המליון העלוב הזה כדי להוריד את רמת הזיהום..

כי תכלס נראה לי התחנות כוח מיצרות איזה 50% או יותר מהזיהום אוויר בעולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה באמת רעיון גאוני , ולכאורה לא כל כך מסובך לבנות .

כלומר סתם בן אדם לא יוכל לבנות משהו מועיל ,

אבל בטוח ובטוח שלמהנדסים הבכירים לא יהיה קשה לתכנן תחנת כח יעילה מהגלים.

רעיון אדיר :biggthumpup:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה חדש?

בים הצפוני הולנד וברטניה בונות חוות של טורבינות רוח בגלל הרוחות העזות שיש בים הצפוני.אנרגיה זולה יחסית ו100% נקייה.

רק שזה במקום הרוח ישתמש בגלים זאת אומרת צריך להיות עמיד יותר וכנראה גם יקר יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה חדש ואיזה מסובך ואיזה יקר.

סך הכל חתיכת פלטה שנעה קדימה ואחורה מהדחיפה של הגלים שמתחברת לגל ערכובה (או איך שלא כותבים את החרא הזה) מה

שגורם לתנועב סיבובית שמסובבת את המוט בתוך הסליל....

KILL התחנות האלו לא מיצרות הרבה חשמל בכלל, כי האנרגיה מאוד חלשה.

לעומת זאת גלי הים היא אחת מהאנרגיות הטבעיות (כלומר לא כימיות/גריענית)

החזקות ביותר (אתה יודע איזה אנרגיה היו עושים מהצונאמי בתאילנד :smile1:) בעולם.

בעיקר בגלל שהמים שוקלים פי כמה מהאויר ולכן נדרשת אנרגיה גדולה יותר בכדי להניעם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה חדש?

בים הצפוני הולנד וברטניה בונות חוות של טורבינות רוח בגלל הרוחות העזות שיש בים הצפוני.אנרגיה זולה יחסית ו100% נקייה.

רק שזה במקום הרוח ישתמש בגלים זאת אומרת צריך להיות עמיד יותר וכנראה גם יקר יותר.

ולך תחשב איפה יש רוח וכל השטויות האלה, והעוצמה לא כזו רצינית..

בקשר לגלים, תמיד יש בים - קטנים או גדולים, והשטח עצום(אפשר לתפוס איזה 50% מכדור הארץ עם זה וזה לא יפריע לאף אחד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המצגת שלו הצליחה לעניין דיי הרבה זונרים... מעניין למה.

קוראים לבחור שלמה עובדיה, ויש לו אתר: www.sde.co.il. אפשר גם למצוא באינטרנט מידע על הסכמים שהוא עשה עם כלמיני

ממשלות (לדוגמא סין). רק מה, עם כל ההשקעות האלה בו (ההסכם עם סין היה על 70 מליון) זה נראה די מוזר שהוא לא מצליח לגייס בארץ מליון ש"ח.

בנוסף האתר נראה מוזנח והצילומים שם נראים מלפני די הרבה זמן, מה שמביא אותי לחשוד שהוא "טובע". וכל זה מבלי להזכיר שהוא עובד

על הפרויקט עוד מ 95'. הבחור טוען שהוא יודע מה יש לו ביד, אבל העובדות גורמות לי לחשוב אחרת. אני בחוץ :).

מה שעניין אותי עוד יותר, היה המערכת להדברת עכברים. אם הבחור שנתן את הפיטצ' (שהיה טוב מאוד) דיבר אמת, ואכן מדובר בפתרון

הרבה יותר "הומאני" לעומת הרעל מצד אחד (שגם מזהם ומסכן בני אדם וחיות), ואפקטיבי מצד אחר הרי שטמון כאן פוטנציאל ענק.

לפי דעתי ה"כרישים", פספסו כאן ולא קראו נכון את המפה (הם פחדו מהצורך בהשקעות נוספות בעתיד -וכאן היה צריך להרגיע אותם).

ד"א, חבל שלא הביאו את הבחור (בשם אביב?) ושמו במקומו את ה"יהלומן" המציק הזה. אדם יבש ולא תורם הרבה לתכנית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האנרגייה הנקיה ממש קרובה לבית של כל אחד מאיתנו !

מה שמוזר פה..דרום הארץ שלנו מפוצצת בשמש,חברת החשמל מתחננת שנחסוך חשמל והממשלה שמה זין על אנרגייה סולרית

ולמי שלא הבין את הסרט..תא סולרי נגיד עולה 100 שקל מראה עולה נגיד 10 שקל

אז במקום לקנות מלא תאים סולרים,מכינים מתקן עם הרבה מראות שעומדות בצורה כזאת שהקרניים שפוגעת בהן עוברת לנקודה אחת ושם מחכה תא סולרי שהופך את זה לחשמל ללא זיהום ללא תחזוקה

גאוני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח, זה עולה הרבה הרבה הרבה יותר, דורש שטח ענק (יחסית לתחנה רגילה), ודורש תחזוקה (חול...). חוץ מזה הוא צריך לעמוד בטמפ' קיצוניות, תנאי שטח מסוכנים (שטפונות, וכדומה), שמירה (בדואים) ועוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החלק אם המלכודת עכברים היה מטומטם

וזה מסיבה פשוטה

צריך להתקין מערכת שלמה של צנרת בבניין כדי שזה יהיה באמת יעיל

ולהתקין צנרת כזאת יעלה הרבה מאוד

כמובן צריך לפחות בן אדם אחד שיעשה אחזקה למערכת

ויזרוק תגופות של העכברושים\עכברים

כל כמה זמן צריך גם "להטעין" תחבילת ריח

בקיצור העלות תיהיה הרבה יותר גבוה לצרכן בסופו של דבר

ולדעתי מפעלים ילכו על מוצרים הרבה יותר זולים שקימים כבר במקום המערכת הזאת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החלק אם המלכודת עכברים היה מטומטם

וזה מסיבה פשוטה

צריך להתקין מערכת שלמה של צנרת בבניין כדי שזה יהיה באמת יעיל

ולהתקין צנרת כזאת יעלה הרבה מאוד

כמובן צריך לפחות בן אדם אחד שיעשה אחזקה למערכת

ויזרוק תגופות של העכברושים\עכברים

כל כמה זמן צריך גם "להטעין" תחבילת ריח

בקיצור העלות תיהיה הרבה יותר גבוה לצרכן בסופו של דבר

ולדעתי מפעלים ילכו על מוצרים הרבה יותר זולים שקימים כבר במקום המערכת הזאת

תאמין לי שעלויות ההדברה לבנייני מגורים בינוניים- קטנים כמו שלי ( פחות מ10 משפחות) נגד מכרסמים הן הרבה, הרבה, הרבה יותר גדולות מאשר ה700 דולר שהוא נקב עליהם.

מעבר לזה המוצר מיועד לתעשיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...