קיים אפוד מגן נגד דקירות? - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קיים אפוד מגן נגד דקירות?

המוח

Recommended Posts

• תגובות 78
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בשביל סכין? תיקח איזה חתיכת פח, שים לזה רצועות לכתפיים וזה זה יגן

נ.ב

תבדוק בעזרת סכין שלך שהפח/אלומיניום מספיק חזק

חח בונה זה פשוט רעיון גאוני

אבל יש עם זה שתי בעיות קטנות:

א. לא יהיה קשה לזוז עם דבר כזה? (צריך לברוח אתה כולך זז, זה לא קצת מגביל?)

ב. זה יבלוט מהחולצה ואז עלולים לדעת לדקור במקום אחר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר הכי אפקטיבי נגד דוקרים הוא לעבוד על יכולת הריצה שלך.

כדי אשכרה לדעת איך להתמודד במצב כזה וכדי להיות מספיק קר רוח כדי לקחת תוקף עם סכין דרושים אימונים רבים מאוד באומנויות לחימה שכוללות עמידה ומגע ועדיף גם קרקע (משהו בסגנון MMA של איגרוף תאילנדי וגו'גיטסו) וקור רוח יוצא דופן שנרכש רק בהתמודדות במצבים קיצוניים... שום קרב מגע לא יעזור לך אם אתה לא חווה על בשרך ומורגל בקרבות פנים אל פנים עם חוקים מינמלסטיים ושבהם אתה באמת כואב ולמרות זאת לומד לתפקד...

וגם זה לא מבטח אותך מכלום - תלוי כמה התוקף מנוסה.

אם תיהיה עם אפוד הוא רק יקשה עליך לברוח - והאינסטקט שלך להתרחק מהתוקף, במקום לצמצם מרחק (שזה מה שצריך לעשות), יביא לכך שרק תתן לו הזדמנויות חוזרות ונשנות לדקור אותך... ושם אפוד לא מגן על הרגליים (ששם עובר עורק ראשי בגוף) רובם גם לא על הצוואר והפנים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חח בונה זה פשוט רעיון גאוני

אבל יש עם זה שתי בעיות קטנות:

א. לא יהיה קשה לזוז עם דבר כזה? (צריך לברוח אתה כולך זז, זה לא קצת מגביל?)

ב. זה יבלוט מהחולצה ואז עלולים לדעת לדקור במקום אחר..

ממש לא, קודם כל אם תחתוך את זה כמו שצריך (עם דיסק), לגודל של הגוף השלך ושלא יהיו בליטותך תשים רצועות, אגב עוד כמה

הצעות בחזה תעבה את המתכת.

ותשים גם רצועות שיגרמו לזה להיות צמוד לגוף שלך.

ככה גם יהיה לך קל לרוץ (סתם כאילו אתה רץ עם עוד 4-3 קילו עליך, תחשוב תיק מימיה כזה מלא).

ותדאג לקחת חולצות יותר גדולות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראה את הסרטון הזה

http://youtube.com/watch?v=a00TPkq6CBE&mode=related&search=

ושתדע לך הבן של דניס הראה לנו פעם באיזה אימון, שהכול תלוי בנחישות של תהוקף, הוא הדגים שהוא עם סכין, והשני כבר מוכן עם מגבת והכול בעמדה מוכנה לזנק עליו ולהשתלט עליו, איך בפחות משנייה הוא בום קפץ עליו ודקר אותו מעל ל30 פעם בלי שהמתגונן הספיק אפילו לעשות משהו, והוא היה בכול היתרונות שהוא יכול, הוא היה בעמידת מוצא,עם מגבת מתוחה על היידים, מפוקס הכול מוכן, אבל אין שההוא הסתער עליו עם הסכין פשוט אין לך סיכוי.

לא משנה כמה אימונים עברתה ומה, הכול תלוי בתוקף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

iiB,

ריצה - כבר עובד על זה הרבה זמן, וברור שזה הכי טוב שיש (זה + ללכת למשטרה)

מה זה MMA?

ואני יכול להתמודד עם כאב, לא קיבלתי דקירה אבל שריטות/חיתוכים אני יודע שאני יסתדר

חוץ מזה שליד/רגל הכי קשה להגיע

DMX,

ובקשר לחולצה אני ימצא משהו, צריך משהו ממש עבה כי חולצה רגילה יראו

אבל בלי קשר למשקל, אני יוכל לברוח עם דבר כזה? כי נראה לי שזה די מגביל (צריך לרוץ עם גב ישר וכו..)

Berk0, מי זה דניס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראה את הסרטון הזה

http://youtube.com/watch?v=a00TPkq6CBE&mode=related&search=

ושתדע לך הבן של דניס הראה לנו פעם באיזה אימון, שהכול תלוי בנחישות של תהוקף, הוא הדגים שהוא עם סכין, והשני כבר מוכן עם מגבת והכול בעמדה מוכנה לזנק עליו ולהשתלט עליו, איך בפחות משנייה הוא בום קפץ עליו ודקר אותו מעל ל30 פעם בלי שהמתגונן הספיק אפילו לעשות משהו, והוא היה בכול היתרונות שהוא יכול, הוא היה בעמידת מוצא,עם מגבת מתוחה על היידים, מפוקס הכול מוכן, אבל אין שההוא הסתער עליו עם הסכין פשוט אין לך סיכוי.

לא משנה כמה אימונים עברתה ומה, הכול תלוי בתוקף.

^ לא צריך להגזים, אחרי הדקירה הראשונה אתה מתקפל, מי לעזאזל ידקור 30 פעם?

אני גם לומד קרב מגע, ובזמן האחרון התעמקנו בנושא של סכין.

למדנו כול הגנה נגד תקיפה מציאותית אפשרית אבל עדיין אני צריך תרגול. (אני חגורה ירוקה, בחגורה חומה אני מניח שזה כבר יהיה טמוע בי וההגנה תבוא לי אינסטנקטיבית).

נכון שקשה מאד מאד להגן מפני סכין אבל זה לא הופך את זה לבלתי אפשרי, שוב הכול תלוי ברמה שלך ובתוקף.

אבל צריכים גם להיות מציאותיים, אף ערס לא יבוא לך בפוזיציה של לוחם סייף מיומן, יש גבול.

מה שכן צריך להיות לך טווח ביטחון תמיד, ואם אתה רואה שבנאדם מדבר איתך כשהידיים שלו מאחורי הגב או בתוך מעיל או בפוזה אחרת שמסתירה את היד, תדע לשמור מרחק.

אני יכול להגיד לכם את זה ככה.. המדריך שלי (גיא דאר) בסביבות ה30, מדריך ראשי בארץ, אני מרחם על הבנאדם שינסה לתקוף אותו עם סכין.

נ.ב

אינעל אמא של המודם שלי.

כול שנייה נכבה ובשנייה שהוא עומד לחזור לפעולה הוא שוב מתאפס. >.<

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור בן אדם שעשה מספיק שמירות עם שכפ"ץ קרמי במחסומים אני יכול לאמר דבר אחד וודאי:

עדיף כבר להדקר מאשר ללבוש שכפץ קרמי...לפחות הדקירה תהיה פחות כואבת.

כנראה מדובר במשהו אישי :P

הפתרון של השכפ"ץ יכול לעבוד אם לובשים את זה שיש לאחמי"ם, שזה שכפ"ץ עשוי מקוולר (סריג).

שוקל כלום לעומת הקרמי ומגן מעולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת, שלהסתובב עם סכין להגנה עצמית (לא שלא עשיתי את זה פעם, בעיקר בתיכון), זה סוג של מקור ל"תקלות".

הגעתי למסקנה שאתה מסתובב עם סכין אתה מרגיש בטוח ששום דבר לא יקרה לך אז אתה יכול להכנס למריבות מטומטמות, ואז הפסקתי ללכת עם סכין, והיי - אני עדיין נושם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

iiB,

ריצה - כבר עובד על זה הרבה זמן, וברור שזה הכי טוב שיש (זה + ללכת למשטרה)

מה זה MMA?

ואני יכול להתמודד עם כאב, לא קיבלתי דקירה אבל שריטות/חיתוכים אני יודע שאני יסתדר

חוץ מזה שליד/רגל הכי קשה להגיע

MMA - Mixed Martial Arts.

אומנויות לחימה משולבות. בעיקרון כשאתה מתמודד עם דוקר אתה צריך להיות מסוגל להתמודד במגוון של טווחים. אתה רוצה שיהיה לך בסיס בעמידה שתוכל למשל לנצל עמידה לא נכונה שלהתוקף כדי לשבור לו את הברך/להכאיב לו עד כדי שיתוק יכולת התנועה בביטעה מהירה - למשל. בנוסף אתה רוצה את היכולת להגיע למגע איתו - כי אם תמשיך לעמוד שם - אתה הולך להידקר - אתה רוצה לנטרל לו את היכולת להשתמש בסכין ובשביל זה אתה צריך לתפוס אותו - אז אתה צריך גם את הבסיס הזה במגע. בנוסף אתה כנראה רוצה להיות מכוסה במקרה שתגיעו לקרקע ושהיה לך בסיס בלחימת קרקע - כי הרבה פעמים מגיעים בסוף לרצפה.

קראטה, קרב מגע, גודו בנפרד - לא יתנו לך שליטה בכל הטווחים האלה.

ה MMA הקלאסי הוא איגרוף תאילנדי וגו'גיטסו (האבקות ברזילאית). היום זה נחשב לאומנות האפקטיבית ביותר בקרבות פנים אם פנים. לא מדובר באיזו תורה שבכאילו ובתאוריה - זו האומנות המנצחת בתחרויות עם חוקים מינמליסטיים כמו UFC - כל אומנות לחימה מוזמנת לנסות את עצמה ב תחרויות מסוג זה שהם פתוחות לחלוטין - אבל MMA היא השולטת הבלתי מעוררת היום.

עם זאת - התמודדות עם דוקרים היא ממש לא הפואנטה של MMA - אבל כל אומנות לחימה שמטיפה לכך שאתה יכול לקחת דוקר - פשוט מזיינת את השכל. נקודה.

בסופו של דבר לחימה עם סכין - היא גם אומנות לחימה - ובן אדם מיומן עם יתרון של סכין הולך להרוג אותך. כדי להתמודד עם דוקר לא מיומן - עדיין כדאי שתלמד לחימה עם סכין - כי ההבנה של התוקף ונקודות החולשה בטכניקה שלו - הם מפתח - אפילו יותר מהשליטה שלך באומנות שאתה עוסק בה.

אני מתאמן ב-MMA - ועושה את זה עם אנשים שלמדו גם לחימה עם סכין (חפש ביוטיוב - progressive martial arts - היריב שלי לאימונים למד שם) ואומנויות אחרות במקומות שונים בעולם - מה שכתבתי זה התמצית של הנסיון שלהם - וכולם אגב יסכימו - אם אתה נתקל בתוקף עם סכין - תרוץ.

היכולת לכאוב - והיכולת לקבל כאב ללא רתיעה מהיריב ובקור רוח היא שונה. אם יצא לך להילחם הרבה אז כנראה שאתה כבר לא נרתע. אבל אם לא - אז קור הרוח שלך מוטל בספק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

MMA - Mixed Martial Arts.

אומנויות לחימה משולבות. בעיקרון כשאתה מתמודד עם דוקר אתה צריך להיות מסוגל להתמודד במגוון של טווחים. אתה רוצה שיהיה לך בסיס בעמידה שתוכל למשל לנצל עמידה לא נכונה שלהתוקף כדי לשבור לו את הברך/להכאיב לו עד כדי שיתוק יכולת התנועה בביטעה מהירה - למשל. בנוסף אתה רוצה את היכולת להגיע למגע איתו - כי אם תמשיך לעמוד שם - אתה הולך להידקר - אתה רוצה לנטרל לו את היכולת להשתמש בסכין ובשביל זה אתה צריך לתפוס אותו - אז אתה צריך גם את הבסיס הזה במגע. בנוסף אתה כנראה רוצה להיות מכוסה במקרה שתגיעו לקרקע ושהיה לך בסיס בלחימת קרקע - כי הרבה פעמים מגיעים בסוף לרצפה. well said

קראטה, קרב מגע, גודו בנפרד - לא יתנו לך שליטה בכל הטווחים האלה. אע?! בוא אני אספר לך סיפור קטן, המורה שלי לקרב מגע היה צריך לקום ב7 בבוקר כולו הפוך כדי ללמד מאבטחים הגנות בסיסיות והגנות נגד אקדח וסכין. המורה שלי אמר למאבטח אחד עצום ששוקל 90 קילו לקחת סכין (מעץ כמובן) ולנסות לדקור אותו, המאבטח השאנן חשב " מה הוא צוחק עליי?!" הוא רץ לכיוונו עם הסכין כדי לסיים את היום הזה עם המדריך- ואיך שהוא הרים את הסכין בעיטה נשלחה לבטנו והמאבטח העצום הזה ישב כול היום בצד. די להגיד שטויות.

ה MMA הקלאסי הוא איגרוף תאילנדי וגו'גיטסו (האבקות ברזילאית). היום זה נחשב לאומנות האפקטיבית ביותר בקרבות פנים אם פנים. לא מדובר באיזו תורה שבכאילו ובתאוריה - זו האומנות המנצחת בתחרויות עם חוקים מינמליסטיים כמו UFC - כל אומנות לחימה מוזמנת לנסות את עצמה ב תחרויות מסוג זה שהם פתוחות לחלוטין - אבל MMA היא השולטת הבלתי מעוררת היום. - לזה אני לא יכול להגיד כלום, קרב מגע זה אומנות שבאה להיחלץ ממצבים מסוימים ולא כדי ללכת מכות וכדומה.

עם זאת - התמודדות עם דוקרים היא ממש לא הפואנטה של MMA - אבל כל אומנות לחימה שמטיפה לכך שאתה יכול לקחת דוקר - פשוט מזיינת את השכל. נקודה.

*בווווולשיט* , אמרתי את זה כבר, נכון שמאד מאד קשה אבל זה לא בלתי אפשרי, אתה יכול לקחת דוקר ( ממוצע,ז"א בנאדם פשוט שלא ממש למד אומנות לימה שמשתמשת בסכין/חרב)

בסופו של דבר לחימה עם סכין - היא גם אומנות לחימה - ובן אדם מיומן עם יתרון של סכין הולך להרוג אותך. כדי להתמודד עם דוקר לא מיומן - עדיין כדאי שתלמד לחימה עם סכין - כי ההבנה של התוקף ונקודות החולשה בטכניקה שלו - הם מפתח - אפילו יותר מהשליטה שלך באומנות שאתה עוסק בה.

אני מתאמן ב-MMA - ועושה את זה עם אנשים שלמדו גם לחימה עם סכין (חפש ביוטיוב - progressive martial arts - היריב שלי לאימונים למד שם) ואומנויות אחרות במקומות שונים בעולם - מה שכתבתי זה התמצית של הנסיון שלהם - וכולם אגב יסכימו - אם אתה נתקל בתוקף עם סכין - תרוץ.

היכולת לכאוב - והיכולת לקבל כאב ללא רתיעה מהיריב ובקור רוח היא שונה. אם יצא לך להילחם הרבה אז כנראה שאתה כבר לא נרתע. אבל אם לא - אז קור הרוח שלך מוטל בספק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

" מה הוא צוחק עליי?!" הוא רץ לכיוונו עם הסכין כדי לסיים את היום הזה עם המדריך- ואיך שהוא הרים את הסכין בעיטה נשלחה לבטנו והמאבטח העצום הזה ישב כול היום בצד

עם כל הכבוד להכניס בעיטה לבטן של מישהו שאנן בעל בטחון יתר שרץ אלך לא ממש מלמדת על אפקטיביות השיטה שהוא מטיף לה.

איזה "טכניקה" מהוללת בדיוק הצילה אותו מהתקיפה הזאת? כל אומנות לחימה שכוללת החלפת חבטות בעמידה מלמדת אותך לבעוט במישהו שבא אליך חשוף.

אם אתה נפגש בתוקף, עם סכין ברחוב - כנראה שזה לא הפעם הראשונה שהוא השתמש בה - וכנראה שהוא לא שענן - בניגוד למקרה הנדון.

אני מדבר מנסיון של אנשים שלמדו אומנויות לחימה רבות, בין השאר לחימה עם סכין.

בין האנשים שאני מתאמן איתם יש שבעברם יוצאי יחידות מיוחדות, סכינאים, אנשים שלמדו לחימה עם נשקים כהים אחרים, ג'ודו, ג'וגיטסו, וינג-צאן, קראטה, אגרוף, אגרוף תאילנדי. חלקם מהטובים בתחומם בארץ. אני לא חושב שמכל אלא יש אדם אחד שלא חושב שהתמודדות הטובה ביותר (אם זה אפשרי) - היא לברוח.

בכל מקרה אני רוצה לתקן את עצמי ולהגיד שקרב מגע אכן נותן לך התמודדות בכל הטווחים, הוא אפילו די דומה ל MMA מבחינת האלמנטים שהיא משלבת.

אך בכל מקרה - כל האמור - תופס לשניהם. אומנות לחימה שמתיימרת לתת מענה שלם לתקיפה של סכינאי - פשוט מתיימרת.

הבעיה ברוב השיטות שמלמדות התמודדות עם סכין שהם מניחות מראש מיומנות אפסית של התוקף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשכחו מזה הכל בולשיט, אין דרך להימנע מדקירה.

הערסים נעמדים צמוד עליך כשהם עצבניים, מנסים להפחיד או משהו. כל אומנויות הלחימה מניחות שמרחק התוקף ממך הוא לפחות 2 מטר ושאתה יודע מראש שיש לו סכין, כאשר במציאות הוא יעמוד פחות מחצי מטר ממך ואתה תרגיש את הסכין לפני שבכלל תראה אותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...