מחפש המלצה לבקר SATA פשוט שהוא גם מאפשר בוט - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש המלצה לבקר SATA פשוט שהוא גם מאפשר בוט

CyAn1de

Recommended Posts

קניתי את הבקר הזה:

http://www.pandas.co.il/product_info.php?products_id=12927

ניסיתי אותו בכמה מחשבים שיש לי

חיברתי אליו דיסק קשיח עם , ואין שום בוט

ניסיתי אותו בלוח אם שלי(אחרי ביטול הבקר של הלוח) בלוח האם הNFORCE3 שיש לי גם, וזה עדיין לא עוזר

במסך POST אני רואה זיהוי של הכרטיס

אבל לא עולה שום תפריט שמראה כוננים שמחוברים אל הבקר או כניסה כלשהי לבקר להגדרות רייד כלשהן

כרגע שוקל לקנות בקר של STLAB A182 שאולי יפתור לי את הבעיה :/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:)

היי שים לב

הלוח צריך לאפשר חיפוש חיבורים חיצוניים דרך INT19

נסה לחפש את זה קודם .

ואם לא אז :

וכן במקרה הצורך יש לקבל תוכנה מתאימה של הבקר (כ ASSEMBLER BIN FILE 8086 ) ומשם לבצע התקנה .

[br]פורסם בתאריך: 19-08-2007, 16:40:17

שוב

נסה גם לבדוק שה PARTITION של אותו דיסק מוגדרת כ ACTIVE

תוציאת את כל הדיסקים מהמחשב פרט לדיסק הזה עם ה בקר

תעלה עם DOS\WIN98 BOOT מדיסקט או CD ותבדוק עם FDISK האם ה PARTITON ACTIVE

אך לא תסדר

ותנסה שוב

תבצע

FORMAT C: /S לPARTITON הרצוי

הורדת דיסק WIN98 BOOT אפשרית מ

http://bootdisk.com/bootdisk.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על רצון לעזור, אבל!

גיליתי בפורומים של VIA שיש בכלל 2 גרסאות, שאחת מהן לא עושה בוט

הכרטיס שהיה לי היה ללא צ'יפ ביוס מולחם, לכן הייתי יכול לשכוח מלחפש את האפשרות של לעשות בוט מכל התקן שחובר לכרטיס הזה :bash:

רק שטוענים לכרטיס, הוא מזהה את הדיסקים שמחוברים עליו, ז"א שאם עושים בוט מדיסק איתחול או PARTITION MAGIC, אשפר לשכוח מגישה לדיסק

קניתי כרטיס חדש וגם עשיתי וידוי בקניה שיש עליו צ'יפ ביוס(הכרטיס מסוג STLAB עם הצ'יפ SiI3512

שעבד ואיפשר לי להתקין את הכונן הבעייתי בלוח הבעייתי שלי(בעיית תאימות ספציפית בין הבקר של הNF3 לסידרה מסויימת של דיסקים של מקסטור, בדוק :P :-\ לכן נקנה הבקר) כרגע סופסוף עובד בXP שיציב כמו אבן, מקווה שישאר כך

2 מסקנות:

מומלץ [glow=red,2,300]מאוד[/glow] לחפש בעיות תאימות לפני קנייה של דיסק קשיח עם לוח ספציפי

בקרי SATA, מומלץ לוודא שמה שאתם מזמינים, מגיע עם ציפ ביוס ולא סתם כרטיס להרחבת שטח איכסון תחת הWINDOWS בלבד :pissed:

עריכה:

לא בדקתי שום דבר ממה שGoldenAxe4000 הציע כיוון שבבקר הקודם פשוט לא היה ניתן לגשת לשום התקן שחובר עליו במצב דוס בניגוד מוחלט לבקר החדש שמתפקד כמו בקר של הלוח חוץ מבעיית התאימות;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...