התחדשתי ב- Equation RP21 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התחדשתי ב- Equation RP21

Vatos-Locos

Recommended Posts

היי,

בשעה טובה החלפתי את הסנהייסר שהתבלו לי עם השנים.

כהמלצתכם וכהמלצת הסיקור של אנטולי לקחתי בסופו של דבר את ה- EQUATION RP21 לאחר טיול קצר לחלילית וקילומבו שבחיפה.

הרבה אני לא יכול להגיד על האוזניות כי הם אצלי בקושי שעה ואני על כרטיס קול מובנה (:errrr:)

איכות הבניה גבוהה מאוד יחסית לסנהייסרים שאני מכיר (בעיקר סדרת 400 שבעצם מקבילה לו בטווח מחיר) - הקשת, גוף האוזניות, הכבל, אפשר להגיד שמכף רגל ועד ראש, או מצוואר ועד ראש?

החסרון היחיד בבניה לפי דעתי זאת הפלסטיקה (הכתומה) שלא מסתירה יותר מידי את ההרגשה הפלסטיקית, אבל לא משהו נורא.

הצבע שלהם סביל, לא שקסי-חושני כמו הכסופים של סנהייסר, אבל זאת גם לא המטרה באוזניות שמעוצבות בצורה רובוטית שכזו, סך הכל הוא לא הולם יותר מידי, אבל כל עוד אני לא עובר מול מראה אני לא זוכר שאני נראה מגוחח, אז זה בסדר ;D

הסאונד שונה לגמרי ממה שאני רגיל אליו, אני יכול לשים בפול ווליום ועדיין להתרכז במילים שבשיר בצורה מדהימה, מרגישים כל כלי וכלי שמנגן בצורה אחרת לגמרי ממה שאני מכיר.

אנטולי תיאר בצורה מושלמת את עניין הבאסים, בהתחלה באמת הייתי מופתע ש"אין באסים" כי אני רגיל לצ'אפחות על הראש, אבל עם הזמן שמתרגלים לבאס שלו ממש נהנים, זה באס שחודר יפה יפה לראש ובשירים מסויימים מרגישים את זה ממש בחזה, מרגש משהו (: "באס רך ומלטף" כמו שאנטולי רשם.

אני לא רגיל לאוזניות סגורות אז זה קצת מרתיח לי את האוזניים וקצת גורם לי לפאדיחות ולקריאה בצרחות "ממממממההההההההההההההההה??!??!??!??!??!" כשמישהו פונה אלי.... אבל שיתרגלו :D

האריזה בסיסית ביותר ולדעתי חיצונית היא לא ממש מושכת או משקפת משהו בנוגע לאוזניות, אבל בארצנו הקטנטונת מי שניגש לקנות כאלה בדר"כ יודע מה הוא עושה - אני עדיין חושב שהאריזות החצי שקופות של סנהייסר עושות את העבודה הכי טוב.

זהו לבנתיים, כנראה שעד שאני לא אחליף כרטיס קול אני לא אדע מה באמת האונבורד הזה שווה.

:DJsmile::DJsmile::DJsmile:

נ.ב, התארד שונה מ"צריך המלצה" ל-"התחדשתי" - עדכון בתגובה 4.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

RP-21.

קצת פחות מ500 ויש סניף בחיפה.

שמעתי אותם היום(ותודה לאנטולי) ולדעתי לא תשיג בארץ שום דבר שמגיע לרמה שלהן במחיר הזה.

לא שמעתי את ה-457 אבל בהתחשב בליין של סנהייזר כנראה של-RP-21 יש קצת פחות באס, מצד שני, הוא כנראה גם הרבה יותר מדויק ומפורט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא ה21, אז זה או הגראדו 60 או 80, או הAKG K81 DJ (או 518DJ שזה אותו ה81 בצבע אחר...)

באוזניות האלה (^^^) יש הרבה באס יחסית (כנראה שב81 יותר).

ה81 זה סגורות כמו ה21, והגראדו פתוחות...

לגבי ה515- עד כמה שידוע לי, הם פחות טובים באופן כללי, אבל אם אתה אוהב את הסאונד להם יותר מהשאר- לך על זה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתחדש, מאד יהי הנחמד לדעת מה סוג המוזיקה שאתה שומע לו, באסים כמו של הסנהייזר יכולים מא דלהתאים לסוגים שונים ומא דלהורס אחרים, יכול להיות שבאסים חזקים פשוט הרסו לך את הווקאלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שומע המון סוגים, היפהופ\ראפ, רוק קליל, פופ קליל עברית וכו...

למשל בשבוע האחרון שמעתי המון המון אר.קלי וליל ג'ון, ואת האלבום המעעפעפעפאפעפן החדש של אבריל לאבין (אלפי פעמים בלופים, לאדע למה, אלבום ממש גרוע).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתחדש ותהנה. שמחתי לעזור לך גם בפרטי :)

אם אתה רוצה לשמוע מה אפשר לקבל מהן, אתה מוזמן לבוא לביקור. גם תשמע אותן על כרטיס קול טוב, וגם תוכל לשמוע אותן עם מגבר (אומנם לא משהו מדהים, אבל יותר מאשר מספק בשביל שכל כך קל לדחוף). הדבר הכי חשוב בשבילן זה מקור איכותי, וזה יש לי במחשב :)

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמחתי לעזור לך גם בפרטי :)

באמת מגיע לך המון המון תודות, אתה עשר.

כרטיס קול דחוף!

באמת דחוף, שאין שיר\סרט מתנגן אני שומע באוזניות (כל , לא רק באלה) לחשושים קטנים ורעשי רקע כאלה מעצבנים, כרטיס אונבורד מסריח.

אה, מצאתי חסרון ראשון באוזניות האלה.

החלק הפנימי של הקשת לא מרופד כמו ברוב הסנהייסר, בשימוש של יותר משעה אם לא מרפים את הקשת יותר מגודל הראש (עם הכיוונים בצדדים), זה ממש ממש ממש גורם לכאב בראש, ו"פתיחה" של הקשת יותר מגודל הראש גורם לאוזניות לשבת לא לגמרי "במקום" כמו שמרגישים כשהקשת בגודל הראש.

אז זה או זה או זה...

לא מבין מה ההתקמצנות הזאת, כולם היום שמים ספוג\גומי\משהו דומה מתחת לקשת!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע איך זה מפריע לך, לי יש ראש יחסית גדול וזה לא מפריע כל כך. זה דיי סבבה למעשה. אולי עם הזמן זה ישתנה אצלך.

ד"א, בנוגע למקור, יש פה איזה דיון על ה-live 24ביט. נראה כמו כרטיס מגניב ביותר אם זה אכן הממיר שלו. אני חושב על אולי לקנות כזה כרטיס ולהחליף לו את ה-OPA. אני רוצה לשים לו את ה-4562 כמו ששמתי אצלי בזהאולו (זה מתאים גם לכרטיס, רק צריך את ה-MA ולא ה-NA). זה יכול להיות פיתרון זול וטוב בשבילך גם כן.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מקווה שאני אתרגל לזה, יש לי ראש רגיל לא גדול, הבעיה היא בחלק העליון של הקשת ולא ברוחב בין האוזניות (שדווקא יושבות עלי מעולה גם שהקשת על הכי קטן).

בקשר לכרטיס קול זה נשמע לי סיבוך טילים,

אני מחפש משהו יחסית פשוט.

יש את ה maya 5.1 שהמלצת לי עליו פעם אבל לא נמצא כמעט בשום חנות, ויש את ה revolution 5.1 שלמיטב זכרוני קשה מאוד מאוד להשיג (לפני חודשיים בערך אני ואורן שטיין רצינו לעשות קניה קבוצתית).

יש לי 2 דרישות הכרחיות חוץ מאיכות צליל נורמלית.

א. יש לי 2 סטים נפרדים של ATP3 שמתפקדים בסרטים כסראונד, אבל שאני שומע או משתמש ב-LINE-IN או כל מקור סטריאו אחר, חשוב לי שכל ה4 ינגנו.

ב. אני משתמש המון ב-LINE-IN בחיבור מהממיר של YES, אז חשוב לי שהוא גם יהיה טוב וגם יעבוד בצדדים הנכונים (הבנתי שיש כרטיסים עם פאקים שהימין מתחלף עם שמאל או משהו כזה).

חשבתי לקנות את הקריאטיב XTREMEAUDIO שעולה כולה 320 שקל אבל לפי מה שאמרת הוא מגיע עם DAC טוב.

השאלה אם הכרטיס הזה באמת שווה קניה, אם הוא יתן לי איזשהו הבדל בסאונד מול האונבורד הנוכחי,

גם סוגיית הדרייברים של קריאטיב לא הכי מעודדת.

בקיצור זה בלאגן היסטרי כל הקטע של כרטיסי קול בארץ.

מחול אני לא יכול להזמין, אם הייתי יכול כבר מזמן הייתי עושה את זה...

>:(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלייב 24ביט יכול לעבוד גם עם לא של קריאטיב עד כמה שאני יודע, זה נחמד מאוד דווקא. הוא מכיל את הדאק שיש ל-X-FI, ולכן הוא מועמד מצוין.

בנוגע ל-XtremeAudio, תנסה לברר איזה OPA יש לו ביציאה ואיזה DAC, ככה תוכל לדעת אם הוא ברמה של ה-XtremeMusic או לא. ממה שהבנתי הוא כרטיס דיי דפוק עם תכנון PCB מאוד לא טוב.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתחדש ותהנה. שמחתי לעזור לך גם בפרטי :)

אם אתה רוצה לשמוע מה אפשר לקבל מהן, אתה מוזמן לבוא לביקור. גם תשמע אותן על כרטיס קול טוב, וגם תוכל לשמוע אותן עם מגבר (אומנם לא משהו מדהים, אבל יותר מאשר מספק בשביל שכל כך קל לדחוף). הדבר הכי חשוב בשבילן זה מקור איכותי, וזה יש לי במחשב :)

Anatoli.

פי אני בא לביקור !

את האמת שאתם צריכים לארגן עוד והפעם לא לסנן כל אחד חדש !

תתחדש VATOS LOCOS.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...