כבל PL ל RCA איכותי !! - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כבל PL ל RCA איכותי !!

avidan28

Recommended Posts

שלום כולם

הסתובבתי בחנויות אלקטרוניקה חשמל ומה לא ולא מצאתי כבל אודיו נורמלי לכרטיס קול שלי

אני מחפש כבל בצד אחד PL מוגן כיפוף עם קפיצים מוזהב ובצד שני RCA מוזהב.חשוב שיהיו מאוזנים (BALANCED) כי זה כפול.ראיתי כאלה כבלים לגיטרות

אבל זה שני מונו (טוב סטריאו זה שני מונו אבל לא הייתי בטוח אם לקנות אותם...)

אשמח לעצות.

קראתי את הספר של ה 1212 וחשוב שכבלים יהיו מאוזנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבידן, לא קיים דבר כזה כבל RCA מאוזן. בשביל לקבל חיבור מאוזן חייבים 3 מוליכים ו-3 מחברים. מה שאתה יכול לעשות זה לחבר את הפאזה 180 לאדמה של ה-RCA ואז תקבל עוצמה גבוהה יותר. אבל ככה אתה תפסיד את הסיכוך של הכבל.

בכל מקרה, כבל כזה, איכותי, אני לא חושב שתמצא. תצטרך להכין לבד. אני לא מבין למה הדרישה לקפיצים דווקא. זה לא שזה בלתי אפשרי (למעשה, לא בעיה גדולה לעשות את זה גם לבד) אבל זה פשוט לא משנה כלום. אם אתה צריך את זה בשביל שלא יהיה לחץ גדול מדיי על הקונקטור, יש גם דרכים אחרות להשיג את זה. אחת מהדרכים היא פשוט להשתמש בכבל איכות ועבה ובקונקטור עם גוף לא רחב כדי שיתפוס את הכבל.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין דרישה מיוחדת לקפיצים.

רק תיארתי כבלים שניראו לי טובים במיוחד ממבט ראשוני.פשוט החלטתי להתעמק בנושא האודיו והדפסתי את הספר של הכרטיס...תודה על העצה. :xyxthumbs:

למרות שחיברתי אותו גם בחיבור הדיגיטלי שלו ושומעים פשוט מדהים.אפשר לבחור מאיזו יציאה לשמוע או שהוא עושה בחירה עצמאית ולא נותן לשנות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר הכל, סך הכל תצטרך ללמוד להשתמש ב-PatchMix שלו וזהו.

אבל לא הבנתי לאיפה חיברת אותו בדיגיטלי. כל הייתרון שלו הוא החיבורים האנאלוגיים (בעיקר הכניסות למעשה).

קפיצים לא נראים משהו דווקא, רק שתדע. אם עושים כבל איכותי עם ציפוי נחמד וקונקטור יפה זה נראה הרבה יותר טוב מאשר קפיצים. קפיצים משתמשים בכבלים של גיטרה, בייחוד החרתא שרואים בחנויות של כלי זמר ב-50 שקל. זה חשוב שם בשביל שלא יידפקו הכבלים כי זה כבלים דיי פשוטים. אני לפני שנתיים-שלוש כבר הכנתי כמה כבלים של גיטרות לחברים ולקרוב משפחה שלי. כבר כמה שנים שהם משתמשים בהם בלי הפסקה, מושכים, מותחים, דורכים, מה לא. בלי שום קפיצים וזה עדיין עובד כמו חדש.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנת אותי. לאיפה חיברת את זה? זה שחיברתי ליציאה הדיגיטלית הבנתי כבר מההודעה הראשונה השלך, השאלה היא לאיזה ציוד שרשרת את זה. הדרך היחידה שבה הדיגיטלית תשמע טוב יותר מהאנאלוגית היא שיהיה לך ממיר טוב יותר בציוד שמשורשר.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי טעות שלי..הכרטיס חובר למגבר (רסיבר) ביתי של ימהה מדגם RX-V2095

בכניסה הקואקסלית שלו.החיבור השני חובר לכניסה אנלוגית רגילה (L+R)

ממיר אין לי ואני לא ממש מתמצא בציוד כזה.אם אתה ממליץ לעבוד רק עם היציאות האנלוגיות אז אני אחבר אותו רק דרכן.

למגבר מחוברים כרגע שני גדולים מעץ בחיבור סטריאו רגיל (ישנים משנות ה 70 משופצים...)

מעבר לזה אני לא יודע איזה עוד מידע חשוב פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאתה מחבר את הכרטיס דיגיטלית לרסיבר אתה בעצם עוקף את הממירים מדיגיטלי לאנלוגי של הכרטיס ומשתמש באלה של הרסיבר.

למעשה, במצב כזה כול כרטיס קול ישמע אותו הדבר.

ל-1212 יש ממירים מצויינים מדיגיטלי לאנלוגי, וככול הנראה עדיפים על מה שיש ברסיבר שלך(ולצורך הענין, מלרוב הרסיברים) ולכן עדיף להשתמש ביציאות האנלוגיות שלו.

אני לא מכיר את הרסיבר הנ"ל, אבל שווה לבדוק אם יש לו מצב Direct ולהשתמש בו.

(רוב הרסיברים במצב Stereo ממירים את האות האנלוגי לדיגיטלי ובחזרה לאנלוגי, מה שפוגם בתוצאה הסופית)

אם בכול זאת החיבור הדיגיטלי נשמע לך יותר טוב, אתה תמיד יכול לחסוך כמה שקלים ולהחליף לכרטיס פשוט יותר :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...