רוצה ללמוד תכנות, ברצינות ולעומק - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רוצה ללמוד תכנות, ברצינות ולעומק

solidus

Recommended Posts

טוף, אז הסיפור הוא כזה - אני מנסה ללמוד תכנות כבר שנים, כל פעם אני אומר לעצמי שזהו - אני הולך ללמוד נונ-סטופ אבל אז אני פשוט נתקע בקיר הזה שנקרא שעמום. בכללי אני מאוד אוהב תכנות, אני מאוד אוהב לפתור בעיות. אבל כל פעם אני נתקע עם הראש בקיר, או יותר נכון נושא מסויים (כזה או אחר, לא משו ספציפי) שפשוט משעמם אותי למוות. בסופו של דבר אני פשוט עוזב את זה ומוצא לעצמי תעסוקה אחרת.

מה שאני בעצם אומר פה זה שאני צריך עזרה ממכם בכמה דברים:

1. איזה שפה הייתם ממליצים לי ללמוד? רוב הניסיון שיש לי זה בC++, בנושאים די בסיסייים. בעקרון אני מתעניין גם בתכנות אתרים ואינטרנט וגם בתוכנות, אבל אני רוצה שפה שמשתמשים בה המון כיום, לא אכפת לי שזה יהיה קשה.

2.מאיזה ספר עדיף ללמוד? אנגלית\עברית - לא משנה. העיקר שיהיה ספר טוב וממצה.

3. אם תביאו גם ספרים שמתמחים בתרגילים או אתרים שבהם יש מאגרי בעיות שניתן לפתור עם הידע שאני אצבור כשאני אלמד שפת תכנות - אז אני אשמח מאוד. כי זאת הייתה אחת הבעיות הגדולות שלי, אני אולי למדתי תכנות אבל לא תמיד ידעתי איך לתרגל אותו.

4. נגיד ולמדתי C++, אני יודע את הsyntax, אני יודע איך עושים ומה עושים. מה הלאה?

תודה על העזרה.

נ.ב. - בקשר לספרים - מה אתם אומרים על הספר C++ How to program, 5th edition ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוף, אז הסיפור הוא כזה - אני מנסה ללמוד תכנות כבר שנים, כל פעם אני אומר לעצמי שזהו - אני הולך ללמוד נונ-סטופ אבל אז אני פשוט נתקע בקיר הזה שנקרא שעמום. בכללי אני מאוד אוהב תכנות, אני מאוד אוהב לפתור בעיות. אבל כל פעם אני נתקע עם הראש בקיר, או יותר נכון נושא מסויים (כזה או אחר, לא משו ספציפי) שפשוט משעמם אותי למוות. בסופו של דבר אני פשוט עוזב את זה ומוצא לעצמי תעסוקה אחרת.

ענית לעצמך, תמצא פרוייקט שמעניין אותך לבצע ואז תרכוש את הכלים תוך כדי ביצוע חלקים ממנו.

אמנם אני לא מתכנת באוריאנטציה של WEB / OOP / DB, אלא יותר תכנות מדעי MATLAB/C אבל הפרדיגמה נכונה גם לך.

אם אתה רוצה להעמיק יותר בעקרונות של פתרון בעיות תקרא ספרים על אלגוריתמיקה ופתרון נומרי.

ד"א יש ספר מעולה בעברית של האוניברסיטה הפתוחה על אלגוריתמיקה. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך למצוא תחום שיעניין אותך לתכנות בו, ולהכנס דרכו. בשבילי תחום כזה היה גרפיקה ממוחשבת. היום תחומי העניין שלי יותר רחבים, כמובן, אבל בשבילי זו היתה התחלה.

עריכה 11.8.2007:

שכחתי להזכיר את המאמר המצויין הזה, ועדיף שיהיה לינק בפורום לדורות הבאים ;D

http://www.norvig.com/21-days.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה הולך בכיוון של C++, ספרים שהייתי ממליץ לקרוא כדי להעמיק את ההבנה של השפה:

Effective C++, More Effective C++

Effective STL

ובלי שום קשר, ספר שנותן לך דפוסים לפיתרון בעיות נפוצות באופן כללי:

Design Patterns של ה-Gang of Four. את הספר הזה הייתי ממליץ לקרוא פעמיים, ובכל פעם שאתה ניגש לפתור בעיה, תנסה לשלב בה דפוסים מהספר - אבל שלא יהיה "מאולץ".

מעבר לזה, מאוד תלוי איזה כיוון מעניין אותך, כמו שאמרו כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...