שאלה - איך יודעים אם המאוורר מוציא או מכניס אוויר? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה - איך יודעים אם המאוורר מוציא או מכניס אוויר?

dorratz

Recommended Posts

שלום לכולם

מצטער על השאלה האידיוטית, אני פשוט חייב לוודא משהו.

יש לי 2 מחשבים, אחד מהם עם מעבד פנטיום 4 1.6GHZ ואחד מהם עם מעבד 2500 , השאלה שלי היא לגבי המאוורר שנמצא על גבי ההיטסינק שעל המעבד - איך אני יודע אם הוא מוציא אוויר או לא?

המאוורר של המעבדים שלי נראה כך - האם מאוורר שנראה כך מוציא או מכניס אוויר?

711px-Heatsink_with_fan.jpg

ומה לגבי הצורה הזאת -

האם מאוורר שנראה כך מוציא או מכניס אוויר?

CPU_fan_lb.jpg

בקיצור - האם כשאני מסתכל על המאוורר של המעבדים שלי - הוא צריך להיראות כמו בתמונה הראשונה או השניה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל מאורר יש שני צדדים, צד אחד הוא דוחף אויר ובצד השני הוא שואב את האויר.

הדבר הכי פשוט זה לשים את היד מולו אם אתה מרגיש את האויר זה אומר שהוא דוחף אותו.

אם אתה לא מרגיש זה אומר שהוא שואב.

אם המאורר הוא מאורר מארז, והרגשת את האויר בורח החוצה זה אומר שהוא מוציא אויר, אם אתה לא מרגיש את הרוח

אז הוןא מכניס אויר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הכיוון של התמונה הראשונה היא לתוך ההיטסינק - זה קצת בעייתי נכון? הרי מאוורר על ההיטסינק צריך להוציא אוויר, כלומר הוא צריך להיראות כמו בתמונה השניה. הבעיה היא שככה הגיעו לי שני המחשבים אחרי ההרכבה בחנות,את המאוורר של קצת בעייתי לפרק, ואת המאוורר של AMD(גם נראה כמו בתמונה הראשונה) בעייתי לשים הפוך מבחינת המיקומים לברגים, זה יושב טוב כשזה כמו בתמונה הראשונה.

מה אתם חושבים שכדאי לעשות עם המאווררים - להשאיר ככה כשהם מכניסים אוויר לתוך ההיטסינק? הבעיה שאם אני רוצה להפוך כדי שיוציאו זה בעייתי כמו שפירטתי למעלה....מה לעשות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדרך כלל המאוררים דוחפים אוויר לכיוון המדבקה שעליהם, אם אין כזאת או שהיא בשני הצדדים אמור להיות חץ ברור על גוף המאורר, ואם גם לא אז פשוט מפעילים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, ובמידה ואין חיצים על המאוורר, אני יכול פשוט להבין אם הוא מכניס/מוציא אוויר בהתאם לצורה שבה אני מניח אותו, כלומר אם אני מניח אותו כמו בתמונה 1 על ההיטסינק הוא ישאב אוויר ויכניסו לתוך ההיטסינק, ואם אני אשים אותו על ההיטסינק כמו בתמונה 2 הוא יוצא אוויר מההיטסינק החוצה - זה נכון?

אגב - מדוע המאוורר שעל ההיטסינק צריך להכניס אוויר לתוך המעבד - הרי המעבד מייצר חום - לא עדיף פשוט להוציא את החום החוצה במקרה הזה?

תודה לכולם על העזרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, ובמידה ואין חיצים על המאוורר, אני יכול פשוט להבין אם הוא מכניס/מוציא אוויר בהתאם לצורה שבה אני מניח אותו, כלומר אם אני מניח אותו כמו בתמונה 1 על ההיטסינק הוא ישאב אוויר ויכניסו לתוך ההיטסינק, ואם אני אשים אותו על ההיטסינק כמו בתמונה 2 הוא יוצא אוויר מההיטסינק החוצה - זה נכון?

אגב - מדוע המאוורר שעל ההיטסינק צריך להכניס אוויר לתוך המעבד - הרי המעבד מייצר חום - לא עדיף פשוט להוציא את החום החוצה במקרה הזה?

תודה לכולם על העזרה

לא אתה טועה, המאוורר צריך לזרוק אוויר על ההיטסינק על מנת לקרר אותו ולא להיפך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון .....המאורר שעל ה ההיטסינק של המעבד אמור להכניס אוויר לתוכו ,כלומר לדחוף אוויר פנימה ואז יש

אפקט שמוציא את האוויר החם משם ומפזר אותו בלוח אם ,בדרך כלל זה מקרר גם את ה ציפסט שעל הלוח ,

אפשר גם לדעתי לעשות שהוא ישאב את האוויר החם שנפלט מה היטסינק כלפי חוץ כלומר להפוך את המאוור שיוציא אוויר ,אפשר גם

לעשות לו תעלה כזאת מיוחדת מאיזה קרטון או משהו או כוס שקופה\צינור\וכו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...