ASP.NET - כמה שאלות כלליות למתחיל - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ASP.NET - כמה שאלות כלליות למתחיל

שניצל

Recommended Posts

התחלתי לבנות אתר נסיוני ב-ASP.NET לצרכי עבודה (האתר הוא למטרות בדיקה שלי).

אין לי שום ניסיון ב-ASP.NET, אבל יש לי ניסיון רב ב-C#. את האתר אני בונה ב-VS2005.

בקיצור, אני רוצה לראות מה דעתכם על האתר (האתר עובד, אבל אני לא יודע אם כתבתי אותו בצורה טובה בכלל).

ועכשיו לעניין:

האתר מאוד פשוט - כשהמשתמש נכנס לדף הראשי הוא מקבל cookie בשם id (מספר אקראי) שמעכשיו יזהה אותו. בצד השרת, האתר שומר מידע על המשתמש לפי ה-id.

הדרישה שלי הייתה שהאתר יהיה כמה שיותר פשוט מבחינת קוד - בלי מסדי נתונים, בלי precompiled code (כך שיהיה אפשר לערוך את האתר על השרת) וכד'.

בשביל זה יצרתי קובץ בשם Logic.cs המגדיר קלאס בשם Logic, שמכיל את כל הפונקציות שאני צריך. חוץ מזה, הוא מחזיק static Dictionary שממפה בין המשתמשים (ה-id) למידע שיש עליהם (כרגע זה סתם int).

בכל דף הגדרתי פונקציות שמשתמשות ב-Logic.

כשהרצתי את הפרוייקט על המחשב שלי, לא הייתה בעיה. כשהעתקתי את האתר לשרת האחר, הייתה לי שגיאה שאומרת שהוא לא מצליח למצוא את הקלאס Logic (כי הוא כנראה לא יודע ש-Logic.cs הוא חלק מהאתר גם כן). אז שיניתי את השורה הראשונה באחד ה-aspx ככה:

<%@ Page Language="C#" Src="Logic.cs"%>

ממש אין לי מושג אם זו הדרך הנכונה, אני רק יודע שלי זה עבד.... האם יש דרך יותר טובה?

חוץ מזה, מה קורה למידע הסטטי (אותו dictionary של משתמשים) כשאני משנה משהו באתר? האם הוא נמחק? האם הוא נמחק גם במקרים אחרים?

אם למישהו יש תשובות לשאלות האלו ו/או עצות נוספות, אני אשמח.

יתכן שאני אשאל כאן עוד כל מיני שאלות בהמשך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...