כוכב נופל, מה ההסתברות שזה יקרה בישראל? - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כוכב נופל, מה ההסתברות שזה יקרה בישראל?

The Dom

Recommended Posts

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אין דבר כזה כוכב נופל..

זה פשוט מטאוריטים שנכנסים לאטמוספרה ונשרפים...

בעיקרון אפשר לראות את זה כמעט כל יום..

אבל אתה צריך להיות במקום חשוך מאוד מאוד...

לך לאיזה מקום בנגב שרחוק מאוד מכל עיר ותצפה בין השעות 11 ל 3 בלילה.. בטוח תראה כמה (:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שהסיכוי לראות בארץ הוא כל כך גדול שאתה יכול להגיד שאם הוא ילך לנגב הוא "בטוח יראה כמה". אבל יכול להיות שאני טועה..

אם אתה רוצה להיות באמת בטוח אז:

יש מטרי מטאורים שקורים כל כמה שנים בזמן ידוע מראש כאשר כדור הארץ עובר במסלול של עצמים גדולים שנעים במערכת השמש סביב השמש (העצמים האלה נקראים אסטרואידים) ומשאירים אחריהם שובל של עצמים קטנים יותר. העצמים האלה נכנסים לאטמוספירה ורואים כוכבים נופלים בכמויות גדולות.

תנסה לברר באינטרנט מתי יראו מטר כזה בקרוב בישראל.

ובאמת רואים את זה טוב יותר במקומות רחוקים מישובים גדולים ששם התאורה מפריעה.

אני חושב שאת מטר לאונידים רואים בארץ פעם בכמה שנים. אולי כאן תמצא מתי הפעם הקרובה:

http://en.wikipedia.org/wiki/Meteor_shower

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי פעם בדרום, במקום ממש מבודד, וכשהסתכלתי לצדדים ראיתי כזה זוהר עמום, משהו ממש נחמד-באותו זמן הוסבר לי שזה מהאור של הערים הקרובות.

וכשהסתכלתי למעלה, ראיתי מה שנקרא "כוכב נופל", וזה היה ממש יפה.

אני לא חושב שאני אשכח את זה בחיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שהסיכוי לראות בארץ הוא כל כך גדול שאתה יכול להגיד שאם הוא ילך לנגב הוא "בטוח יראה כמה". אבל יכול להיות שאני טועה..

האמת שמטאורידים קטנים חודרים את האטמוספירה כל יום. אני לא יודע מה הסיכויים לראות כאלה, אבל זה קורה כל יום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי פעם בדרום, במקום ממש מבודד, וכשהסתכלתי לצדדים ראיתי כזה זוהר עמום, משהו ממש נחמד-באותו זמן הוסבר לי שזה מהאור של הערים הקרובות.

גם לי קרה משהו דומה, ישבתי בערב עם כמה חברים ופפתאום היה אור בשמים והוא נע במהירות אדירה והוא נע כלפי מטה, חשבנו הוא ינחת איפה שהוא, אבל אז הוא נעלם. נראה לי גם אני אף פעם לא ישכח את זה כי זה היה ענק(בגודל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יצא לי לשרת בנגב חצי שנה במקום נטול חיים שאפילו זבובים משחקים שם שש בש מהשיעמום

בכל מיקרה יש שם דברים שניראים מוזר לדוגמה בלילה שמכוניות עוברות הרבה פעמים אתה רואה תאור מימרחק

גדול ויש תאורה בשמים מהמכונית

בכלל יש שם כל מיני אפקטים של אור בלילה ולוקח זמן ליתרגל לזה

כניראה ככה זה שאין זיהום מהעיר ואני עוד מעיר נקיה יחסית כמו רעננה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמעו לא יודע מה איתכם אבל אני גר בשטחים יותר מעל רמאללה טיפה ואני אומר לכם האוויר אצלנו תענוג יאנו למכור בכסף ולהוסיף את השם גאידמאק לתעודת זהות שלכם (איזה חפירה חח)

אני מסתכל כול הזמן על הזיהום מעל תל אביב ובכלל מעל כול אזור שפלת החוף יאנו אשקלון יפו תל אביב רעננה הרצליה וצפונה וכאלה (אנחנו פשוט בגובה המתאים :cool2:)

בנגב אין עד כדי כך זיהום בגלל המפעלים

לפחות עד כמה שאני זוכר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תגידו דברים מוחלטים על דברים שאתם לא מבינים בהם. (אני לא מנסה להעליב אף אחד). גם אני לא מבין הרבה בזיהום, איך מודדים אותו, כמה זיהום יש בנגב לעומת מקומות אחרים, אם הענן שנראה מעל ערים הוא באמת זיהום ואיך זיהום משפיע על תאורה וצפיה בכוכבים נופלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...