בהנחה שהמחשב מספיק חזק ל-Vista, האם עדיין יש חסרונות מול XP Pro? - עמוד 2 - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בהנחה שהמחשב מספיק חזק ל-Vista, האם עדיין יש חסרונות מול XP Pro?

rangerman

Recommended Posts

אני באמת מצטער אני לא מנסה להתווכח על זה אז אני אמנע מלפרט לך למה כל יתרון ויתרון הוא בעצם - לא יתרון (אלה אם באמת בא לך לשמוע).

אבל אני לא חושב שבאמת אלו סיבות להשתמש במערכת לא בשלה (והיא לא בשלה, אני מוכן לחתום איתך שמהיום ועד לשנה מעכשיו על כל HOTFIX של יהיו 5 של ויסטה).

אני נשאר בXP. מי שרוצה לעבור לויסטה מוזמן.

ד"א אני הייתי הראשונים שעבר לXP בזמנו, אין לי בעיה עם דברים חדשים (הייתי טסטר של הXP, ככה שהתחלתי להשתמש בו עוד מימי הבטא שלו).

פשוט אין שום דבר שיימשוך אותי למערכת לא בשלה, כאשר כל היתרונות שלה זניחים וברי תחלופה במערכת הקיימת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אתה חוזר על כך שהמערכת לא בשלה למרות שאין לזה בסיס

שכל אחד יעשה מה שטוב לו

אני עם מימי הBETA (שאז היא באמת לא היתה בשלה)

הוים היא מוכנה לכל משתמש ביתי

"לכל משתמש ביתי" - לכל משתמש ביתי יש 2 גיגה זיכרון במחשב הביתי הממוצע שלו? כל משתמש ביתי יוכל להריץ על ביצועים סבירים (שלא לדבר על משחקים)?

הצרה עם (לא שאין לה יתרונות,היתרונות שציינת נכונים ותקפים) היא שהיא system hog מטורף. דרישות מינימליות אמורות להיות מינימליות,ולא מפלצתיות כמו של . בסך הכל צריכה להוות גשר בין התוכנות השונות לחומרה,לא לתפוס משאבים כמו דום 3 במצב idle :screwy: (קצת הגזמתי,אבל הבנתם את העיקרון)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני משתמש ב-Vista Business x64 כבר חצי שנה.

גם לדעתי עדיף להשאר עם XP מעודכן ולא לבצע את המעבר לויסטה.

החסרונות הגדולים לטעמי:

1. בא מובנה עם IE7. לא סובל אותו, רוצה את 6. לא רוצה גם . ה-IE7 קורס לי לעיתים תכופות יותר מאשר ה-IE6 תחת . (משתמש ב-Maxthon)

2. מסורבל יחסית. כל מני פעולות שב- אני מבצע בשניות בודדות הופכות להיות תהליך ארוך ומייגע בויסטה. למשל - כדי להגיע ל-Network Connections צריך לנבור במספר רב של מסכים. המסכים עמוסים באינפורמציה וקישורים מפוזרים שבמקום להקל פשוט מסרבלים את העבודה.

3. מחסור בתוכנות מסויימות. למשל - עד לא מזמן Checkpoint Secure Client כלל לא עבד על ויסטה. לא מזמן שחררו גרסה המתאימה לויסטה 32, אין גרסה ל-64 עדיין.

4. איטית יחסית ל-. מערכת ההפעלה הקודמת פשוט חדה יותר וזריזה יותר, במיוחד כאשר מבטלים את ה-PF. מצד שני, לשבחה של יאמר כי השימוש ב-PF יותר יעיל, ואפילו לא מצאתי לנכון לבטל אותו תחת .

5. לעיתים רחוקות באגים קטנים ומוזרים. יש תוכנות שאני עובד איתן שלעיתים לא שומרות את ההגדרות משום מה תחת .

6. זלילת משאבים מוגברת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"לכל משתמש ביתי" - לכל משתמש ביתי יש 2 גיגה זיכרון במחשב הביתי הממוצע שלו? כל משתמש ביתי יוכל להריץ ויסטה על ביצועים סבירים (שלא לדבר על משחקים)?

2 ג'יגה היום זה סטנדרט

וזה גם עולה בהתאם

שים לב שכותרת הדיון היא בהנחה שהמחשב מספיק חזק ל-Vista

מסורבל יחסית. כל מני פעולות שב- אני בשניות בודדות הופכות להיות תהליך ארוך ומייגע בויסטה. למשל - כדי להגיע ל-Network Connections צריך לנבור במספר רב של מסכים

או, סוף סוף משהו שאני מזדהה איתו

באמת לא הבנתי מה הקטע הזה

בא מובנה עם IE7.

אני אישית מעדיף את 7

איטית יחסית ל-XP

נכון, אבל בצורה זניחה

מחסור בתוכנות מסויימות

לדעתי זאת בעיה שכמעט נעלמה (ואם לא אז תיעלם בקרוב)

בכל מקרה, הדבר הטוב ביותר בשביל פותי הת'רד יהיה פשוט להתקין אותה במקביל ולנסות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה, הדבר הטוב ביותר בשביל פותי הת'רד יהיה פשוט להתקין אותה במקביל ולנסות

זה הדבר הכי נכון שקראתי בתראד הזה כולל מה שאני כתבתי

לפותח התראד פשוט תתקין תנסה תבדוק ותחליט

בהצלחה בכל מקרה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח הת'רד

אני תמיד אומר ללמוד דברים מניסוי ותהייה.תתקין ותחטט קצת בקרביים של המערכת..יתאים לך תשאיר לא יתאים לך תפרמט ותחזור ל .שעה של סיור במערכת

בחדשה רק יעזור לך.בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אני מודע לזה שאין לי מה להפסיד מהתקנה במקביל ל-. ההפסד היחידי הוא בזמן שדרוש כדי לפנות מקום למחיצה, ובהתקנה ובקינפוגים של המערכת. את הזמן הזה אני מנסה לחסוך, אבל כנראה שאם אני רוצה לקבל מושג טוב על מה שיש למערכת להציע לי אין ברירה אלא למצוא את הזמן ולהתקין אותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני משתמש בתוכנה נקראת VLITE

תוכנה שנותנת לך אפשרות להסיר חלקים ממהערכת הפעלה וחוסכת מקום

אפשר להגיד שאפילו מייעלת את המערכת הפעלה וגם מאיצה אותו

במקום 8 גיגה מקום על HDD היא תיקח בערך 4 גיגה

גם תחסוך לעצמך זמן התקנה וגם מקום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היא לא מיעלת או ממהירה שום דבר, הדבר היחידי שאתה יכול להסיר זה דבר שלא חיוניים להתקנה ולא מותקנים בכל מקרה, זה מעיף את זה מהדיסק ומעיף את זה מאפשרויות הבחירה בהתקנה עצמה. אחרי זה אם תרצה להתקין telnet client או IIS או אבוי file and printer sharing תצתרך דיסק נוסף של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2 ג'יגה היום זה סטנדרט

וזה גם עולה בהתאם

שים לב שכותרת הדיון היא בהנחה שהמחשב מספיק חזק ל-Vista

אתה רשמת "היום היא מוכנה לכל משתמש ביתי"

בהנחה שהמחשב חזק מספיק, ולכל משתמש ביתי זה 2 דברים שונים.

2 גיגה זה סטנדרנט למחשב חדש,עם זה אני לא מתווכח. אבל אל תשכח שיש עוד משתמשים ביתים שמשתמשים במחשבים עם 512 ואפילו 256 ראם.

לא כל משתמש ביתי מחליף מחשב כל 3 שנים.

ורשמת גם הבדל זניח בביצועים - http://www.tomshardware.com/2007/01/29/xp-vs-vista/page4.html (ולאיו דווקא במשחקי 3D,ששמה Aero גם ככה מבוטל והפרשי המהירות אמורים להיות קטנים יותר) - לטעמי ההפרשים הללו לא כל כך זניחים.

אז נכון,יקח זמן שיצאו פאצ'ים לכל תוכנה ודריברים מתאימים - אבל זה די נוגד את מה שרשמת - "היום היא מוכנה לכל משתמש ביתי".

בכל מקרה,אני לא אומר שזאת תהיה טעות להתקין ,כי יש בה יתרונות שמועלים מאוד לקהל מסוים של אנשים (ומצד שני גם חסרונות שמזיקים לקהל לא קטן של אנשים) - אבל לדעתי היא לא מערכת שמתאימה למשתמש ה Mid-end הממוצע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מן הסתם אם היה לו 256MB או 512 לא הייתי ממליץ להתקין ויסטה

בקשר להבדל בביצועים, רשמתי אחוזים בודדים פחות במקרים הגרועים ביותר (כאשר אין בעיה עם תמיכה כמו בUNREAL, אם תסתכל על כל הבנצ'מארקים תראה שבממוצע זה אחוזים בודדים ובגרסאות חדשות של משחקים ותוכנות הפערים מצטמצמים, להזכירך גם כשיצא XP משחקים רצו יותר טוב על 98)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אני מודע לזה שאין לי מה להפסיד מהתקנה במקביל ל-. ההפסד היחידי הוא בזמן שדרוש כדי לפנות מקום למחיצה, ובהתקנה ובקינפוגים של המערכת. את הזמן הזה אני מנסה לחסוך, אבל כנראה שאם אני רוצה לקבל מושג טוב על מה שיש למערכת להציע לי אין ברירה אלא למצוא את הזמן ולהתקין אותה.

הסיבות שלי להישאר עם לבנתיים.

-דרישות זיכרון גבוהות יותר מהמערכת על חשבון פוטושופ, משאיר לפוטושופ פחות ראם פעיל לשימוש (במידה ואתה עובד על קבצים גדולים).

--לא מצאתי פיתרון אלגנטי לצפייה בקובציי RAW במערכת, ב- יש לי את MS RAW viewer.

---מערכת הרשאות מעצבנת (מספיק יש לי יוניקסים למניהם בעבודה).

----האינטרנט עובד בצורה איטית יותר בהשוואה ל-, אין לי מושג למה זה ככה? (בדקתי במחשבים נוספים).

-----משחקים מפסידים קצת FPS.

הסיבות שלי כן לעבור לויסטה.

+כלי חיפוש אלגנטי יותר (ספוטלייט מיקרוסופטי).

++מנהל משימות מגיב בצורה טובה יותר.

+++אפשרות לצפות בתמונות ממוזערות בחלונות מעבר ל-128 פיקסלים(נהדר לצלמים).

++++אין לאגים! בוידאו ומשחקים, הדברים רצים חלק יותר.

+++++DX10 לגיימרים מורעלים.

האכזבה הגדולה: ציפיתי שאדובי יוציאו גרסת 64 ביט לפוטושופ אקסלוסיבי לויסטה, תאמין לי אם זה היה קורה, זה היה מקל מאוד בהחלטות האלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...