תקיעות (freeze) בחלונות XP - זקוק לעזרה - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תקיעות (freeze) בחלונות XP - זקוק לעזרה

lharpaz

Recommended Posts

שלום,

לפני כמה ימים המחשב בבית התחיל לעשות בעיות: הוא פשוט נתקע (הכל קופא) כמה דקות לאחר ההדלקה. כשמאתחלים את המחשב הוא שוב בסדר ואז שוב נתקע אחרי כמה דקות (בד"כ משהו בין חצי דקה ל-4-5 דקות).

ניקיתי אבק וניסיתי לבדוק טמפ' עד שהוא נתקע והמעבד בערך על 33 מעלות, אז כנראה שהתחממות זו לא הבעיה.

הרצתי memtest86 מהדיסק של , והוא רץ איזה 7 פעמים, כך שנראה שלא מדובר בבעיה בזכרונות.

אין לי מושג מה עוד זה יכול להיות, אז כרגע אני חושד בדיסק הקשיח ובמערכת ההפעלה (אני מוכן לחשוד בכל דבר שהוא, אבל אז נראה לי שאלו דברים שכבר ממש אין איך לבדוק...).

לפני שאני מתחיל להסתבך פה עוד יותר, הייתי שמח לקבל ייעוץ לגבי מה זה יכול להיות ואיך אפשר לבדוק האם מדובר בבעיה בדיסק הקשיח או במערכת ההפעלה.

האם יש תוכנה כלשהי שניתן להריץ כדי לבדוק את הדיסק הקשיח (הוא NTFS אז אני חושש שרוב הכלים של יהיו בעייתיים) ? אני רק מזכיר שאני לא יכול להריץ דברים מתוך וינדוס בגלל שהוא נתקע, אז אולי איזו תוכנה שיודעת גם לעשות BOOT בעצמה או משהו כזה.

האם יש דרך לבדוק האם מע' ההפעלה (חלונות XP) היא זו שעושה את הבעיה? או שפשוט צריך להתקין מחדש ולקוות לטוב? (משהו שאני ממש מעדיף להמנע ממנו...).

תודה מראש לכל העוזרים,

ליאור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מנחש שזה בגלל הספק כוח או/ו לוח דפוק (90% שזה ספק...).

בכל מקרה זה לא נראה לי משהו שקשור לתוכנה, אבל בשביל להיות בטוח תוריד לך live CD מבוסס Linux כמו knoppix או SLAX

או אם ממש בא לך תכין לך אחד מבוסס על ווינדוס עם bart's pe

תעשה boot ותבדוק אם המחשב נתקע...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה, אבל אם ה-memtest86 רץ אצלי יותר משעה והכל היה טוב - למה אתה חושב שזו בעיה בספק?

בכל מקרה, אתמול בלילה העלתי את המחשב ב-safe mode והוא עבד ככה איזה שעה.

כשעושים כפתור ימני על הכונן הקשיח --> properties --> לשונית tools יש שם איזה כלי שנקרא Error-checking, אז הפעלתי אותו על כונן C (בו מותקן הוינדוס) והוא סיים ואמר שהכל בסדר.

מישהו יודע מה בדיוק הוא בודק? הוא בודק את הדיסק הקשיח פיזית או שבודק את ה-file system ?

בכל מקרה, זה מחזק אצלי את החשד שלא מדובר בבעיית חומרה אלא שאולי הוינדוס פשוט נדפק או משהו, אז אולי כדאי לי לנסות לשחזר אותו לנקודה האחרונה שהוא היה תקין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתה לי בעיה משש דומה לשלך וזה היה עוד אחרי פירמוט.. אצלי זה היה בגלל התנגשות דריבריים.. גיליתי את זה אחרי שמחקתי את כל מה שהתקנתי אחרי הפירמוט (דרייברים בעיקר) ואז הכל עד יופי. ופשוט התקנתי אותם חזרה..

אולי התקנת משהו לאחרונה שגרם לזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניחשתי שזה ספק בגלל שבחודש האחרון נתקלתי ב 2 מקרים בדיוק כאלה.

זה קורה בדרך כלל תחת עומס כבד, אני לא בטוח למה, כנראה בגלל שרכיבים מסויימים דורשים יותר חשמל... אבל זה רק ניחוש.

זה ממש לא נראה לי כמו בעיית תוכנה בגלל שזה מאוד מאוד נדיר שווינדוס תיתקע בשגיאה קריטית בלי להודיע לך על זה ( BSOD ).

אני מציע שבכל מקרה תצרוב לך live CD ותנסה לעשות ממנו boot כמה פעמים. לדעתי memtest הוא לא

כלי טוב לבדיקה במקרה הזה, כי זאת תוכנה קטנה שרק כותבת ל ומנסה לקרוא את זה חזרה, אין פה

באמת עומס רציני על המכונה שלך...

אם אתה בכל זאת רוצה לשחזר את תיכנס ל safe mode ותריץ:

%systemroot%\system32\Restore\rstrui.exe

או שאתה יכול גם להשתמש ב last known good configuration בתפריט שבו אתה ניכנס ל safe mode.

chkdsk בודק ומנסה לתקן את מערכת הקבצים, אבל אם אתה מצליח לקרוא ולכתוב ל HD רוב הסיכויים שהוא תקין.

אני חושב שהוא גם מסמן סקטורים פגומים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי התקנת משהו לאחרונה שגרם לזה?

האמת שהתקנתי לאחרונה איזה משחק (ישן), אבל מאז איתחלתי את המחשב שלי מספר פעמים ולא נתקלתי בבעיות.

ניחשתי שזה ספק בגלל שבחודש האחרון נתקלתי ב 2 מקרים בדיוק כאלה.

זה קורה בדרך כלל תחת עומס כבד, אני לא בטוח למה, כנראה בגלל שרכיבים מסויימים דורשים יותר חשמל... אבל זה רק ניחוש.

זה קורה גם כשאני רק מעלה את המחשב ולא נוגע בו. הספק רחוק מלהיות תחת עומס.

וכאמור, אני יכול לעבוד ב-safe mode גם שעה והכל עובד חלק, אז באמת נראה לי שהספק הוא לא מקור הבעיה.

זה ממש לא נראה לי כמו בעיית תוכנה בגלל שזה מאוד מאוד נדיר שווינדוס תיתקע בשגיאה קריטית בלי להודיע לך על זה ( BSOD ).

הא, לא חשבתי על זה...

אם אתה בכל זאת רוצה לשחזר את ווינדוס תיכנס ל safe mode ותריץ:

%systemroot%\system32\Restore\rstrui.exe

או שאתה יכול גם להשתמש ב last known good configuration בתפריט שבו אתה ניכנס ל safe mode.

יכול להיות שזה מה שאני אעשה באמת, בתקווה שזה לא יחמיר את הבעיה (אני מפחד שילך לי לאיבוד מידע על הדיסק הקשיח, למשל אם אני אצטרך לפרמט ולהתקין מחדש).

אם באמת מדובר בבעיה של התנגשות או משהו כזה, אז אני מניח ששחזור יפתור את הבעיה (רק חבל שזה גם אומר שאני לא אוכל לשחק במשחק ההוא...).

בכל מקרה תודה, ואני אעדכן לגבי התפתחויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון:

בדקתי גם ב- Event viewer ואין שום הודעה לפני התקיעות (נכנסתי כשאני ב-safe mode, כי כפי שהזכרתי ב-safe mode המחשב עובד בסדר).

יש לי חשד מה גרם לתקיעות - בדקתי תאריכים ונראה לי שהתקנתי איזה משחק ישן, שיחקתי בו והכל היה סבבה, ואז כיביתי את המחשב ולא נגעתי בו כמה ימים. כשהדלקתי אותו שוב הופיעו התקיעות, ולכן אני חושד שהמשחק שהותקן גרם לבעיות.

שחזרתי ל-restore point שהוא יום לפני ההתקנה של המשחק, אבל התקיעות עדיין קיימות.

מישהו יכול אולי לעזור ולהציע איזה-שהוא רעיון?

תודה מראש,

ליאור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עדין משוכנע שזה חומרה...

תנסה את מה שאמרתי עם ה live cd, זאת דרך די טובה להבדיל בין בעיות חומרה לתוכנה.

ברגע שתהיה בטוח שזה אחד מהם זה יצמצם לך אפשרויות. כי יכול להיות שזה רק צירוף מקרים

שהתקנת את המשחק, ויכול להיות שלא (למרות שנראה לי שכן...).

תוריד את knoppix , הנה לינק ישיר:

http://ftp.freenet.de/pub/ftp.uni-kl.de/pub/linux/knoppix/KNOPPIX_V5.1.1CD-2007-01-04-EN.iso

תעשה boot ותבדוק אם הוא נתקע, אתה אפילו יכול לנסות להעמיס על המעבד לאורך זמן (שעה-שעתיים), יש כמה תוכנות לעשות את זה, לא זוכר איך קוראים להם אבל אם תשתמש ב apropos עם הפרמטר CPU תקבל כמה אפשרויות עם הסבר קצר.

apropos cpu

ואם אתה רוצה תפתח עוד חלון ותפעיל את top (פשוט תכתוב top ).

אם המחשב נתקע תדע כמעט בוודאות שזאת בעיית חומרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנסה את מה שאמרתי עם ה live cd, זאת דרך די טובה להבדיל בין בעיות חומרה לתוכנה.

אם אני מבין אותך נכון, זה שאני אפעיל את ה- knoppix הזה פשוט יגיד לי שזה בעיית חומרה אם המחשב יתקע, או בעיית תוכנה (בסבירות גבוהה) אם הוא לא יתקע.

אם זה נכון, אז אני לא מבין למה זה שאני יכול לעבוד ב-safe mode ואפילו להריץ סריקה של אנטיוירוס (AVG) לא אומר שזו לא בעיית חומרה.

בנוסף, גם הרצתי את (Ubunto) מדיסק לאיזה חצי שעה והכל עבד בסדר.

האם שתי הבדיקות האלה לא מספיקות?

אם לא אז תגיד ואני אנסה להריץ את ה- knoppix הזה.

שוב תודה,

ליאור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושד שזה חומרה, כי אף פעם לא נתקלתי בבעיית תוכנה שגורמת למחשב פשוט לקפוא... יכול להיות שזה אחת הבעיות האלה שמופיעות פעם ב X זמן ולא הבעיות שמופיעות אחרי אירע מסויים ( כמו לדוגמה: קירור ממש גרוע יגרום למחשב להתכבות תמיד שה CPU שמגיע ל100% עומס...). פשוט אם תצליח לשחזר את הבעיה על OS אחרת תדע בוודאות שלא ווינדוס היא הבעיה ותצמצם את האפשרויות שלך...

אני לא בטוח אם ב live cd של אובונטו יש תוכנות להעמיס על המערכת אבל זה לא כל כך משנה איזה live cd אתה משתמש, הרעיון הוא לנסות לשחזר את הבעיה מחוץ לווינדוס...

תאמת, אם אני הייתי במקומך הייתי ישר מחליף ספק ובודק אם הבעיה חוזרת על עצמה, אבל אני לא רוצה לגרום לך לקנות ספק בלי להיות בטוח... אבל אם יש לך עוד מחשב בבית אתה יכול לנסות לקחת ממנו את הספק ולבדוק...

יכול להיות גם שאני לגמרי טועה, אז אתה יכול גם לנסות לעשותRepair Installation

http://www.microsoft.com/windowsxp/using/helpandsupport/learnmore/tips/doug92.mspx

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתה לי בעיה דומה בנייד T60.. הבעיה הייתה בלוח M והוא הוחלף..

אני גם דיי בטוח שזה חומרה,

ידוע במקרים קיצוניים שבעיות כאלה נגרמות ע"י תוכנות כמו StyleXP וכל המשפחה הזאת..

אם יש לך כאלה, או היו, כדאי לבדוק את מה ש-pig_750 עם ה-LiveCD,

ובכל מקרה יהיה נחמד לנסות את זה, כי זה יכול לחסוך לך כסף..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעניין העומסים - אני לא בטוח:

התקיעה מתרחשת כשאני מעלה את המחשב ואין עומס על המעבד, הוא סתם ב-idle

מצד שני, כשאני מעלה את המחשב ב-safe mode אני יכול להריץ אנטי-וירוס (AVG) ולצרוב (התחלתי לגבות מידע) וזה כנראה מעמיס יותר, ובכל זאת המחשב עובד בסדר ולא נתקע.

אין לי בעיה עם הרעיון שזו בעיית חומרה (למרות שקשה לי לחשוב על בעיית חומרה שתגרום לוינדוס להתקע, אבל לא להתקע כשהוא ב-safe mode), אבל זה משהו שאין לי כל כך אפשרות לבדוק, לא? (אם זו בעיה בספק או בלוח האם - איך אפשר לזהות אותה?)

אני לא מכיר את התוכנה StyleXP, ואין לי אף תוכנה שמתעסקת עם העיצוב של הוינדוס, אבל חשדתי במשחק שהתקנתי והתקיעות החלו אחרי ההתקנה. לצערי שחזור לנקודת זמן לפני ההתקנה לא פתר את הבעיה :(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...