שרשרת המזון של תעשיית הקבצים הלא חוקיים וה�אינטרסים בינהם - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שרשרת המזון של תעשיית הקבצים הלא חוקיים וה�אינטרסים בינהם

Sting

Recommended Posts

קודם כל ברצוני להדגיש שזה דיון אידיאולוגי ולא דיון ססמאות ודרכי הורדה ועל כן יש לשמור על כללי הפורום .

כמו שאני רואה את זה ישנם מגוון רחב מאוד של שיטות הורדה כיום אשר חלקם טובות יותר , חלקם פחות וחלקם נכחדו או אשר גוססות עדיין

אני יחלק אותם בהערכה גסה לפי איכותם כך

The Scene

||

V

UseNet

||

V

FTP \ Rapidshare

||

V

BitTorrent - close communities

||

V

BitTorrent

||

V

sababadc

||

V

eMule

||

V

kazza

||

V

Napster

כמו בכל מקום בעולם איפה שיש אינטרס גבוה יותר כך היוזמה תהיה גבוהה יותר... ניתן לראות זאת לפי שרשרת המזון הזו כאשר בתחתית הטבלה נמצאת למשל kazza אשר מלאה בוירוסים וקבצים מזויפים באיכות נמוכה , למעלה יותר יש את eMule אשר בזכות אינטרסים של בעלי אתרים אשר מספקים לינקים לתוכנה מעונינים לספק לכם לינקים איכותיים בשביל שתכנסו לאתר שלהם ובכך הרווחים שלהם יעלו מהפרסומות השתולות באתר.

למעלה יותר יש את הקהילות הסגורות של ביטורנט אשר מסגסגות בזכות היכולת לאכוף על הקהילה את שיתוף הקבצים ע"י מעקב על יחס ההורדה והעלאה שלהם, וע"י סגירת הקהילה להרשמת משתמשים חדשים מבחוץ למעט ע"י הזמנה אישית של אחד מחברי הקהילה תוך שמירה על סף מסוים של חברים.

בראש נמצאות דרכי ההורדה בתשלום אשר מספקות אינטרס הרבה יותר גבוה של בעלי השרתים אשר מספקים את הלקוחות שלהם תמורת תשלום מלא ואכן יש תמורה בעד האגרה בדמות קצבי הורדה יציבים וגבוהים במיוחד

השאלה הנשאלת היא עם כל הכסף שמתגלגל כאן יש אינטרס גבוה מאוד של התעשייה הזו לשמור ולשמן את עצמה, ההיסטוריה מלמדת כבר שכשיש אפשרות להרוויח הרבה כסף אז חברות ואנשים יעברו על נורמות מוסר הרבה יותר גבוהות משיתוף קבצים ואין צורך להזכיר את כל תיאורייות הקונספירציה בדבר הקשר בין המלחמה בעיראק ובין כל התעשיות האמריקאיות שהריווחו מכך לא מעט

כך שהאם הקבוצות אשר פורצות את הסרטים \ משחקים \ אלבומים \ ebooks \ תוכנות ... פועלות ממניעים אידיאולוגים בלבד או אשר נתמכות בצורה רחבה מאוד ע"י בעלי אינטרסים כלכליים אשר מעונינים שהם ימשיכו לעבוד ?

האם אם כך ניתן לעצור זאת בכלל או לא ?

באיזה שלב אתם נמצאים בשרשרת המזון הזו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הקראקרים כן מקבלים כסף מהחברות הגדולות.

לפני כמה שנים נחפשה פרשה שבה חברת משחקים גדולה "שיחדה" קבוצת קראקרים גדולה במטרה שהם יפרצו את המשחק החדש שלה רק אחרי שנה ואילו את זה של החברה המתחרה יפרצו כמה שיותר מהר. ואני מניח שזה לא המקרה היחיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה מקרה אחד ש RELOADED קיבלו קצת כסף כדי לפרוץ את SCDA רק חצי שנה אחרי(לא שזה שינה הרבה SCROM בדיוק נכנס ואף אחד לא הצליח לפרוץ את המשחק הזה המון זמן... זה בערך באותו זמן שUNLEASHED נכנסו לעסק)

אבל בעיקרון לא היה מקרה של קבוצות פריצה שמקבלות כסף שאני יודע עליו רובם עושות את זה למטרת למידה ובשביל הכיף (בכל קבצי הNFO שלהם הם אומרים שאם אהבת את המשחק תלך תקנה אותו)

בעיקרון גם הפריצה היא חינמית ולרוב הם מחפשים בנרות אנשים שעובדים בחנויות של משחקי מחשב כדי שיגניבו להם עותק לפריצה כמה ימים לפני השחרור

ד"א שרשרת המזון שלך קצת לא משהו לדעתי BT CLOSED הכי למעלה ויוסנט FTP וראפיד נמצאים לבד במקומות שונים... אולי בעבר זה היה ככה אבל היום אתה לא תראה את זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה מקרה אחד ש RELOADED קיבלו קצת כסף כדי לפרוץ את SCDA רק חצי שנה אחרי(לא שזה שינה הרבה SCROM בדיוק נכנס ואף אחד לא הצליח לפרוץ את המשחק הזה המון זמן... זה בערך באותו זמן שUNLEASHED נכנסו לעסק)

אבל בעיקרון לא היה מקרה של קבוצות פריצה שמקבלות כסף שאני יודע עליו רובם עושות את זה למטרת למידה ובשביל הכיף (בכל קבצי הNFO שלהם הם אומרים שאם אהבת את המשחק תלך תקנה אותו)

בעיקרון גם הפריצה היא חינמית ולרוב הם מחפשים בנרות אנשים שעובדים בחנויות של משחקי מחשב כדי שיגניבו להם עותק לפריצה כמה ימים לפני השחרור

ד"א שרשרת המזון שלך קצת לא משהו לדעתי BT CLOSED הכי למעלה ויוסנט FTP וראפיד נמצאים לבד במקומות שונים... אולי בעבר זה היה ככה אבל היום אתה לא תראה את זה

USENET עדיפה על קהילה סגורה, ככה גם שרתי הFTP בתשלום.

לגבי הראפיד, קשה לדרג את זה כי זה פשוט שרת הורדות כללי, לא רק לדברים לא חוקיים אלא גם לחוקיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שחכת למעלה את הסצינה נשמה...

עישנת משהו?

--

יריבות-ממש לא ובכלל לך תמצא שרתי FTP בתשלום BT חינמי לחלוטין אם אתה ממש רוצה לכלול שיטות להשגת משחק בתשלום למה שפשוט לא תוסיף "קנייה"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המהירות בקהילות הגדולות גבוהה לרוב, אבל עדיין צריך לשתף ולשמור על מאזן חיובי.

לעומת זאת בקטגוריה העליונה של ה-usenet וכו' אתה משלם כדי להוריד, מקבל מהירות מקסימלית כל הזמן ולא צריך להעלות כלום.

Rapidshare לדעתי שירות ממש לא משתלם, משלמים 7 יורו לחודש ומוגבלים להורדה של עד 25GB כל 5 ימים (זאת כמות שאני יכול להוריד ביום וחצי עם 1.5MB).

ניסיתי קצת את יוזנט בזמן האחרון וזאת בהחלט חלופה מצויינת לאתרי ה-BT הסגורים (הבעיה היחידה היא שכל תכני ה-HD שם דחוסים וצריך פעמיים המקום כדי לחלץ אותם...עניין בעייתי מעט בשביל אחד עם מקום מוגבל כמוני).

אגב EvilSt!ng, שירות Napster כבר מזמן בתשלום, מסיבה זו אני חושב שמיקמת אותו במקום לא נכון בשרשרת המזון שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המהירות בקהילות הגדולות גבוהה לרוב, אבל עדיין צריך לשתף ולשמור על מאזן חיובי.

לעומת זאת בקטגוריה העליונה של ה-usenet וכו' אתה משלם כדי להוריד, מקבל מהירות מקסימלית כל הזמן ולא צריך להעלות כלום.

Rapidshare לדעתי שירות ממש לא משתלם, משלמים 7 יורו לחודש ומוגבלים להורדה של עד 25GB כל 5 ימים (זאת כמות שאני יכול להוריד ביום וחצי עם 1.5MB).

ניסיתי קצת את יוזנט בזמן האחרון וזאת בהחלט חלופה מצויינת לאתרי ה-BT הסגורים (הבעיה היחידה היא שכל תכני ה-HD שם דחוסים וצריך פעמיים המקום כדי לחלץ אותם...עניין בעייתי מעט בשביל אחד עם מקום מוגבל כמוני).

אגב EvilSt!ng, שירות Napster כבר מזמן בתשלום, מסיבה זו אני חושב שמיקמת אותו במקום לא נכון בשרשרת המזון שלך.

כן אבל כמו שכתבתי למעלה אם אתה מחשיב את כל הדרכים שכוללות תשלום איפה נמצאת האפשרות פשוט לקנות את המשחק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אבל כמו שכתבתי למעלה אם אתה מחשיב את כל הדרכים שכוללות תשלום איפה נמצאת האפשרות פשוט לקנות את המשחק?

האפשרות של קניית המשחק לא צריכה להיות כאן.

אחרי הכל מדובר כאן על דרכים להפצה פיראטית של תכנים.

::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ok אז לגבי "שרשרת המזון" הזו היא בנויה כך לפי מספר גורמים ולפי כך היא בסדר הזה אבל זה נתון לדיון ולא סופי

אפשרות הקנייה לא רלוונטית היות וזה נוגד את האידיאולגיה של הפצה פירטית ולכן זה לא נמצא שם בכלל

נאפסטר למטה היות והיא כבר איבדה את הפופולריות הרבה שהייתה לה פעם עקב המעבר לתשלום ומאחר וישנם אלטרנטיבות אחרות ש"משתלמות" יותר אז היא בתחתית

לא יצא לי לעבוד עם Rapidshare בתשלום , עם FTP יצא לי קצת להתנסות... בכל אופן אני כרגע מתעסק עם

Usenet

BitTorrent - close communities

BitTorrent

eMule

ולפי ניסיוני כך דירגתי את התוכנות האלה כאשר מהניסיון שלי אני מוריד גם מ Usenet וגם מ BitTorrent - close communities על מהירות מקסימלית של 5מגה קרי 0.625k ואני בטוח שאם היה לי חבילה מהירה יותר כך גם ההורדה הייתה מהירה יותר אך עם זאת בגלל שה BitTorrent - close communities מחייב העלאה על מנת לשמור על רטיו אז היא ממוקמת למטה יותר

יכול להיות שהסצנה הייתה אמורה להיות ממוקמת בראש הטבלה אך היות ולרובינו אין אפשרות להכנס לשם אז לא הייתי בטוח אם למקם אותה שם או לא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...