רוצה לקנות מצלמה חדשה, עד 2000 ש"ח, לצילומי מאקרו בעיקר - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רוצה לקנות מצלמה חדשה, עד 2000 ש"ח, לצילומי מאקרו בעיקר

shobyloby

Recommended Posts

פירסמתי את אותה ההודעה בפורום של תפוז, אבל הממשק שלו דפוק ולא רציתי להמשיך שם.

בכל מקרה, אני אמקד יותר את מה שאני מחפש גם לפי מה שהגיבו לי שם.

אף פעם לא הייתה לי מצלמה, גם לא פילם, אז מדובר במצלמה ראשונה שאני עומד לקנות. קראתי מאמרים פה ושם, ולמדתי על המושגים בעולם הצילום, ורק חסר הנסיון בפועל שהוא העיקר אני משער. בגלל חוסר נסיון, אני לא כל כך יודע מה יהיה השימוש העיקרי של המצלמה, ומה יעניין אותי לצלם ביום יום. אבל דבר אחד שאני בטוח בו, הוא שאני הולך לצלם המון צילומי מאקרו, חרקים קטנים, כי לפי גלריות שראיתי זה די עניין.

אז אני מחפש מצלמה עם יכולת מאקרו מעולה בהתאם למחיר, שגם תאפשר צילומים של שאר הדברים (משפחה, יציאות במסעדה וכו').

לפי מה שהמליצו בתפוז, כדאי לי ללכת על מצלמה פשוטה, ולהוסיף לה עדשה close-up, שילוב אפשרי:

Fujifilm FinePix S6000 / S6500

Raynox DCR-250

חשבתי ללכת גם על הריקו 6, לפי המצלמה של BOREN, אבל לא מכיר אותה כל כך.יש למישהו עוד המלצות שיתאימו למה שאני מחפש?

התקציב הוא 2000 שקלים אגב, בתקווה שזה יכלול את שאר האביזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה די עוזר כי תיכננתי לקנות לפי ההמלצות שם :-\.

בכח מקרה, כרגע התכנון הוא בוודאות על ה-A630, קראתי עוד עליה והיא נראית סבבה, במיוחד המחיר.

אבל אני עוד חושב על ה-R6, איך הן אחת מול השנייה, במיוחד למטרה שאני צריך?

אני מתכוון לקנות את שתיהן בייבוא אפור, אז זה לא מפריע שהריקו נפוצה רק בחנות אחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הריקו עדיפה לצילום חרקים. במצב טלה אפשר למלא את הפריים עם אובייקט ברוחב 5.45 ס"מ, בהשוואה ל-7.6 ס"מ ב-A630. אם אתה מצליח להתקרב מבלי להבריח את החרק אז תוכל לרדת ל-1.65 ס"מ בריקו, ו-2.1 ס"מ בקנון. בשני המקרים ה-R6 עדיפה, והדגמים שקדמו לה אפילו טובים יותר מבהבחינה הזו (מקרו של 3.7 ס"מ בצד הארוך).

לקנון יש מספר יתרונות לא מבוטלים כגון מסך מסתובב, שליטות ידניות מלאות יותר, עינית אופטית ואפשרות ל-RAW באמצעות האק תוכנה, אבל גם לריקו יש יתרונות משלה - טווח עדשה עדיף (גם בצד הרחב וגם בצד הטלה), מייצב תמונה, גודל קומפקטי בהרבה, קצב אש מהיר יותר, מסך איכותי יותר ועוד.

באופן אישי הייתי בוחר ב-R6 בגלל עדשת ה-28 מ"מ הרחבה שלה, אבל אם זה לא משמעותי לך אז גם ה-A630 תהיה בחירה מצויינת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה :).

החלטתי ללכת על ה-R6, אבל בזאפ יש רק שתי חנויות שמוכרות אותה, והמוכר בחנות הראשונה שאל אם המצלמה של קנון :kopfpatsch: ואז אמר שלא מוכרים אותה בכלל (למרות שמופיעה באתר) ובחנות השנייה המחיר של 1860 שקלים לא משתלם.

יש עוד חנויות בארץ, שמוכרות בסביבות ה-1500 שקלים?

אם לא, אז כנראה שאין ברירה אחרת חץ מה-A630.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי כדאי שתנסה לפנות לבוס של המוכר שאיתו דיברת. לא נראה לי הגיוני שמישהו ייטרח לתרגם את הטקסט על המצלמה ולתמחר אותה ב"בטעות". נראה לי יותר הגיוני שהמוכר הזה פשוט לא מעודכן. מעניין מה ייקרה אם תכניס הזמנה דרך האתר? ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי להתקשר שוב, אבל אותו הסיפור חוזר על עצמו עם החנות הזאת (priceless), טלפון תפוס או שלא עונים, ואותו הדבר היה אתמול.

נראה לי שכל החנות ירדה בכלל מהפרק, עוד לא קניתי מאצלם וכבר נתקלתי במוכר אהבל, חוסר מענה טלפוני ועצבים :s07:

===

התקשרתי לחנות השנייה אגב, ונגמר להם מהמלאי אתמול :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...