safari מגיע גם לחלונות :) - עמוד 2 - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

safari מגיע גם לחלונות :)

mikko

Recommended Posts

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

רושם ראשוני:

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

נתחיל במראה שזה הדבר הראשון שהמשתמש פוגש כאשר הוא פותח תוכנה כלשהיא, המראה חביב, כרגיל זורם עם גימור כרומי כזה, כמו רוב העיצובים של אפל, דיי מינימליסטי [ אין יותר מידי לחצנים צבעוניים ושטויות, רק את הת'כלס שבת'כלס של הלחצנים והתפריטים], אפילו מינימליסטי מידי למי שרגיל לכל התפריטים הצבעוניים של FF או IE 5-7.

לאחר שעברנו את נושא המראה הכללי, נכנס לפרטים הקטנים יותר, נתחיל בתפריטים:

כמובן שיש בו את סרגל התפריטים שכולנו רגילים אליו [File Edit View History Bookmarks Window Help] עם פסיחה עם "Tools" או "Options" שתמצאו תחת תפריט הEDIT במקום בתפריט משל עצמו, עד כה שום דבר פה לא מהפכני, אבל יש עוד הרבה.

הבא בתור זה הToolbar/Address bar - אהבתי מאד את התוספת של RSS READER בתוך הדפדפן, אמנם לא הRSS READER הכי טוב שנתקלתי בו מעודי - אבל בהחלט תוספת חביבה שלא רואים בכל דפדפן, וגם יותר טובה משאר התוספות שמגיעות עם הדפדפנים בד"כ. לדעתי לפחות - חסר לי מאוד לחצן ה אHOME אבל ניתן להוסיף אותו ע"י לחיצה על CUSTOMIZE בתפריט הVIEW מה שכן הCUSTIMIZATION הזה מאוד מוגבל לדעתי.

לאחר מכן בא הBACK הכתום שלהם, לא כזה היסטרי כמו שהם מתארים אותו, הוא לא כל כך מובן לי, כביכול אמור להחזיר אותי לאתר הבית שבו התחלתי לגלוש, או לחילופין להחזיר אותך למנוע החיפוש שדרכו הגעת לאתר שלא יהיה, ת'כלס - יותר נוח הBACK הרגיל - גם אין לזה מקום בעכבר שלי לעוד HOTKEY ובין הBACK הרגיל לזה אני אעדיף את זה, למי שיש עכבר ברוך-לחצנים אולי ימצא שימוש הולם יותר לזה.

התפריט הבא והמציק ביותר מכל שאר התפריטים בדפדפן הזה הוא הBOOKMARKS - נפילה עצומה של APPLE לדעתי, למרות שהארגון בו חביב ביותר הוא מתנהג כ"אתר" בפני עצמו וצריך לפתוח לו TAB משל עצמו כדי למנוע REFRESH של האתר כשאתה יוצא מהBOOKMARKS, מציק מאוד וגם מאט את הגלישה מאוד [יש דיליי מציק מאוד בחזרה מהBOOKMARKS לאתר בגלל הREFRESH שהוא כופה על הדפדפן, מיותר לחלוטין!] גם את ההוט קי לזה לא מצאתי, רק את הלחצן הקטן בתפריט הBOOKMARKS, מלבד זאת התפריט לא ממש מיוחד בשום צורה שהיא [התפריט המהיר מתחת לשורת הכתובות].

תאימויות של הדפדפן לאתרים, כמו כל גולש אחר באינטרנט גם אני נתקל הן בFF והן בIE על כל גירסאותיהם באתרים שפשוט לא פועלים באחד הדפדפנים אך פועלי כראוי בדפדפן המקביל [או פשוט משתמש בADD ON לסדר בעיה זו בצורה מיוחדת] - אפל טוענים באתר של SAFARI שהדפדפן החדש תומך בכל האתרים כאחד, ואין עוד בעית תאימויות, לכן סרקתי אתרים שאני יודע שהם בעיתיים במיוחד בכדי לראות האם טענה זו נכונה - לצערי גיליתי שטענה זו שגויה מן היסוד, והדפדפן סובל מאותן בעיות של FF , הוא פשוט לא תומך כמו שצריך באתרים שנבנו לIE.

למי שמעוניין , בכדי לבדוק את הטענה השתמשתי באתרים www.ivory.co.il www.start.co.il ו http://www.fotofilm.co.il/ .

הלאה המשכתי, כשהנושא הבא הוא הHISTORY, אני אסכם זאת בקצרה כי אין טעם שאחזור על עצמי, יש את הHISTORY הTOOLBAR הרגיל, או את הפטנט החדש והמרגיז של אפל, בדיוק כמו בBOOKMARKS. פשוט חבל, אבל לדעתי הם ישפרו את זה בגרסא הבאה זה רק דורש הטמעה נכונה.

זמני טעינה, בכדי לבדוק זאת פתחתי אתרים כמעט במקביל כאשר על כל צג פתוח דפדפן אחר [FF וSAFARI] - חשוב לי לציין כי כאשר המסך השני היה על מצב EXTENDED DESKTOP לא יכולתי להגדיל את הSAFARI לחלון מלא ע"י 2X CLICK כמו בכל תוכנה או חלון אחר..... הבעיה לא מובנת לי בעליל. בכל מקרה - לנושא, מהירות הטעינה לא היתה אחידה אבל בין הניסיונות השונים אני נאלץ להושיט את הנצחון [אף על פי שזה בהבדל נמוך מאוד ולא החלטי] לSAFARI, בהבדל של שניה וחצי או פחות.

האתרים שבדקתי איתם הם:

http://www.lge.com/ - SAFARI בשניה עד שניה וחצי בטעינת הFLASH והאתר כולו.

- SAFARI בכשניה בערךhttp://www.sge.co.il/

- DRAW בגלל שהFF נחנק לי משום מה ועשה TIMEOUT אבל בהשוואה אחרי זה ההפרשים היו אפסיים, אני מעניק פה שוויון http://www.yahoo.com/

http://www.ebay.com/ - FF ניצחה פה בקצת יותר משניה.

ביוטיוב הFF לוקח בהבדל דיי גדול של 2-3 שניות משום מה, יכול להיות שכאן זה כבר קשור לרוחב פס, בכלזאת אני בודק על אותו החיבור והוא בס"כ חיבור של כמה מגה....... לא משהו רציני מספיק.

לא קריטי לחלוטין בכל מקרה, ההבדל לכאן ולכאן הוא אפסי ולא מכריע מספיק כדי להגיד *הדפדפן הזה יותר טוב רק בגלל שהוא מהיר כמו אש* [אותה הסיסמה שפעם יכולתי להגיד בין FF לIE6....].

טוב, לפני שאני אכנס לגימיקים של , אני מעדיף להתמקד בהנאת הגלישה והנוחות שהדפדפן מעניק לגולש הממוצע.

אז ככה, לדעתי כאן הדפדפן נכשל בגדול, אין HOTKEYS לHOME PAGE, STOP, BACK [אפילו הHOTKEY שמסודר לי בעכבר בהגדרות של לוג'יטק לא תופס!] ולא מצאתי שום דרך להגדיר HOTKEYS למיניהם.

מעבר לכך למי שרגיל כמוני להשתמש בגלגלת כלחצן לפעמים ולא רק כגלגלת - אין ללחצן שום שימוש - שכחו מקייומו בכלל.

נקודה לטובת הדפדפן היא הDOWNLOAD MANAGER שלו המאפשר PAUSE וRESUME של הורדות מה שלא ניתן לעשות בFF, אבל זה שטויות כי רובנו מורידים דרך תוכנות צד ג'. עדיין תוספת חביבה. [גם אם סגרתם או נסגר לכם הדפדפן ההורדה נשמרת כמו שהיא]

והTABS, יש פה חיסרון קטן ויתרון קטן, לדעתי ההטמעה של ארגון הטאבים טובה יותר מהFF, זה הרבה יותר נוח לי לארגן אותם שם מאשר בFF שאני אף פעם לא בטוח שאני מעביר אותו למקום הרצוי וזה גם מרגיש כמו נוזל - לא יודע למה, פשוט מגניב לי (: בכל מקרה החיסרון הוא שלא ניתן לפתוח טאבים בדאבל קליק, ממש מציק לדעתי כי התרגלתי, עוד חיסרון זה שלא ניתן לפתוח יותר משורה אחת , משהו שכל ADDON הכי פשוט פותר בדפדפנים האחרים אבל זה יסתדר מעצמו עם הזמן, הייתי מצפה שתוכנה שמנסה להיות חדשנית ונוחה יותר תבוא עם כל זה כדי למנוע את הצורך בתוכנות צד ג'.

מבחינת גלישה כללית אין הרבה הבדלים מלבד חוסר התמיכה של התוכנה עצמה בעברית, אמנם היא מציגה אתרים בעברית אבל בתוכנה עצמה היא הופכת מילים ואני חושש [למרות שכרגע אני לא יכול לוודא זאת] שהיא לא תצליח לפתוח אתרים בקידודים מסויימים של עברית, בנוסף זכרתי שלפעמים יש לי בעיה להשתמש בלינקים שמבוססים על JAVASCRIPT אבל בגלל שזכרוני בוגד בי כרגע ואני לא זוכר איזה אתרים אני לא יכול לוודא נושא זה.

ולגימיקים!

הגלישה המאובטחת שהם מפרסמים - אכן תוסף נחמד אבל לFF יש תחליף - קצת פחות USE FRIENDLY מהאופציה של SAFARI אבל שמיש לא פחות, אכן תוסף חביב למי שרוצה שדברים מסויימים לא יישמרו על המחשב בעוד שאחרים כן ללא למחוק את כל השאריות גם יחד.

FORMS AUTOFILL - שום דבר חדשני מבחינתי.

FIND - חביב! חידוש נחמד באמת לעשות צל על כל הדף מלבד מה שאנחנו מחפשים, אבל באותה הנשימה גם ה'קפיצה' שFF [וגם IE] למילה שאנו מחפשים עושה את העבודה, וגם FF וSAFARI מוצאות דברים שIE יתעלם מהם כתוצאה מחלוקת הדף לטבלאות.

RESIZEABLE TEXT FIELDS - לא מצאתי דרך להשתמש בזה, ניסיתי כאן בפורומים ושום דבר לא קרה.

לסיום, הדפדפן חביב, יותר מידי בעיות נכון לכרגע ושום דבר לא מספיק מיוחד בו כדי לעבור אליו, בנוסף שכן בגלל שהוא חדש לחלוטין לא תמצאו תוספים אליו שמהנים את הגלישה במיוחד, ולצערי אף לא תוספים שמתקנים את הבעיות המידייות, אבל זה יסתדר עם הזמן - הבעיה היא שמה שצריך להסתדר עם הזמן נשאר מאחור כמעט תמיד כי עד שהוא הגיע לסטנדרט אל מול המתחרים, המתחרים כבר זינקו קדימה לדור הבא.

נכון לכרגע אני אשאיר את הדפדפן מותקן אבל ממש לא אשתמש בו............. לא עד שהוא ישתפר או יתן לי סיבה מספיק טובה בשביל לשכנע אותי לעבור מFF. למרות שדווקא חידוש מרענן היה יכול להיות נחמד עכשיו.

מקווה שהביקורת מהרושם הראשוני שלי אינפורמטיבית מספיק - אם שכחתי משהו אתם מוזמנים להעיר.

כמו כן חשוב לציין כי כל הנאמר כאן הוא דעתי האישית על פי ניסיוני האישי (והקצר, ניסיון של שעות ספורות), ולא בהכרח משקף את דעתם של אחרים על הדפדפן ולכן אין לראות אף חלק מהנכתב לעיל כהצהרה רשמית או כל דבר אחר מלבד הבעת דיעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע, שאני אבין.

אתה רצים להתקין שכמעט אף אתר ישראלי, וחלק ניכר מהאתרים בעולם לא עובדים איתו כמו שצריך?

וואו, המצב קשה.

אמנם המנוע שלו בטיפה שונה והוא מתקשה פה ושם בדברים מסובכים (שIE בטח ובטח שלא יצליח אבל גם יש כל מני באגים איתו [או לפחות במנוע המקורי, אולי תקנו חלק]) אבל בעיקרון - כל אתר תקני יוצג כמו שצריך וכל אתר לא תקני יוצג באופן מאד דומה לאיך שאת רואה אותו עכשיו בFF

חצמזה, איזה אתרים בעולם לא עובדים איתו "כמו שצריך"? יוטיוב? איבי? גוגל? CNET? וסתם לידע כללי, להרבה (מאד) אנשים באמריקה יש ספארי (או יותר נכון מאק), זאת תופעה שם ולכן הרבה מאד אתרים עובדים איתו

התפריט הבא והמציק ביותר מכל שאר התפריטים בדפדפן הזה הוא הBOOKMARKS - נפילה עצומה של לדעתי, למרות שהארגון בו חביב ביותר הוא מתנהג כ"אתר" בפני עצמו וצריך לפתוח לו TAB משל עצמו כדי למנוע REFRESH של האתר כשאתה יוצא מהBOOKMARKS, מציק מאוד וגם מאט את הגלישה מאוד [יש דיליי מציק מאוד בחזרה מהBOOKMARKS לאתר בגלל הREFRESH שהוא כופה על הדפדפן, מיותר לחלוטין!] גם את ההוט קי לזה לא מצאתי, רק את הלחצן הקטן בתפריט הBOOKMARKS, מלבד זאת התפריט לא ממש מיוחד בשום צורה שהיא [התפריט המהיר מתחת לשורת הכתובות].

לא הבנתי מה הקטע עם התפריט, אם התכוונת לקטע שאי אפשר לפתוח את האתר בטאב חדש מתוך התפריט אלא צריך לפתוח דף ואז את התפריט - זה באמת מציק ואידיוטי

הRSS והחיפוש - מדהימים :xyxthumbs:

מה שכן, הוא צורך כמעט כמו FF - כרגע יש לי 4 טאבים פתוחים בFF והוא צורך כ100 מגה. כשהפעלתי את ספארי הוא לקח לי איזה 40~ אחרי זה פתחתי טאב, קפץ ל 45~ עוד אחד הגיע ל50 עוד אחד 55~ אחרי זה נכנסתי לאחד הטאבים, עלה ל 60~ נכנסתי לשני ולשלישי והגיע ל 75~ נכנסתי ללינק בתוך אחד הטאבים וקפץ ל80 אז אני מניח שבשימוש רגיל הוא כמו FF (רק שבFF שלי יש מלא הרחבות וזה מוסיף קצת)

אה כן, הצלחתי להקריס אותו בערך פעמיים :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי מה הקטע עם התפריט, אם התכוונת לקטע שאי אפשר לפתוח את האתר בטאב חדש מתוך התפריט אלא צריך לפתוח דף ואז את התפריט - זה באמת מציק ואידיוטי

הRSS והחיפוש - מדהימים :xyxthumbs:

אה כן, הצלחתי להקריס אותו בערך פעמיים :P

אולי המנועים שונים במבנה אבל הם מתפקדים בצורה מאוד דומה ואולי אפילו זהה, לפי הבדיקות שלי כל מה שFF לא מצליח להציג כמו שצריך גם SAFARI לא וההפך........

מה שמציק זה שאם תלחץ על לפתוח את החלון המורחב של הBOOKMARKS שלך זה יפתח כמו אתר בפני עצמו בTAB שאתה נמצא בו - וגם מה שציינת, וכאשר תרצה לחזור לאתר שבדיוק היית בו באותו TAB זה יאלץ את הדפדפן לטעון את האתר מחדש כאילו שהBOOKMARKS שלך זה אתר......... מאט את הגלישה ומסורבל שלא לצורך.

RSS חביב ביותר כמו שציינתי, מה מדהים בחיפוש?....

תותח אתה xD.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והמנועים לא דומים, הספארי מבוסס WebCore (שזה שינוי ספריות של KHTML שמשתמש ב QT), הדבר היחדי שדומה הוא אופן ההצגה בדפים תקניים - בשביל זה התקן קיים (אם אתה רוצה כבר להשוות מנועים זה מול קונקוור)

הכפתור המורחב = הספר? זה כבר באמת אידיוטי :s07:

החיפוש מדהים כי הוא יפה :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב להודות: אני לא אוהב את ספארי.

זה דפדפן מאוד נחמד, הרבה יותר טוב מ IE7, נראה הרבה יותר טוב גם מ IE7 וגם מ FF, אבל פשוט לא משתווה ל FF מכל בחינה חוץ ממראה.

אני כן הורדתי אותו ל שלי רק כי אני חייב לנסות את העניין אבל אני מאוד בספק שאני באמת אשתמש בו כ"כ הרבה.

מה שבטוח אותי אי אפשר להאשים שאני לא אוהב תוכנות של בכלליות...

נ.ב. האופציה של פשוט לגרור TAB מה TAB BAR ושזה יפתח בחלון חדש היא כן גאונית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאני אומר לא קשור לסקירה או לדעה על הדפדפן,לא התקנתי את הדפדפן כי כרגע אין לי צורך בו ולא ממש בוער לי לבדוק אותו אבל רציתי להעיר מספר הערות

בעיית ה"תאימות" שלו לאתרים היא בעיה שכבר נידונה לא מעט בהקשרים של FF, של אותו ספארי (רק במק) ולעיתים גם בקשר ל Opera. אבל שוב חשוב לי לציין שהבעיה היא באתרים עצמם. יש תקנים מאוד מפורטים לכתיבת קוד HTML או XHTML ו CSS (למי שלא יודע הקוד בו כתוב האתר), העניין כולו התחיל מזמן כאשר החברות מאחורי IE ו Netscape רצו לגרום למשתמשים להשתמש בדפדפן שלהם, התוצאה הישירה של מלחמת הדפדפנים הזאת הייתה יצרית פריטי קוד קנייניים כלומר אתרים נכתבו כך שהם יוצגו במכוון בצורה טובה רק בדפדפן מסוג אחד בתקווה שהמשתמשים יעברו להשתמש רק בו. כמובן שעם הזמן נוצרה בעית תאימות גדולה ולכן נוצרו ומתעדכנים התקנים לפיהם יש לכתוב את האתרים כך שהם יוצגו בצורה זהה בכל דפדפן וכל אחד יהיה חופשי לבחור את הדפדפן המועדף עליו מבלי להיתקל בבעיית תאימות. ספארי ו FF הם דפדפנים שתומכים באופן מלא בתקנים גם OPERA תומך בתקנים בצורה טובה מאוד ורק IE (גם בגרסא 7, למרות שיש שיפור מסוים) מתעקש עדיין לא לתמוך בתקנים (ואני לא אכנס אפילו להשערות בנוגע לסיבות). כתוצאה מכך צריכים לבצע מניפולציות על הקוד של האתר כדי שיראה טוב גם ב IE7 וגם בדפדפנים תומכי התקנים. הבעיה היא שלא לכולם יש את הידע או את הרצון לכתוב אתרים שיתאימו לכל הדפדפנים ובגלל ש IE הוא הדפדפן השולט בשוק יותר "שווה" לכתוב אתרים שבטוח יתמכו בו. מצב שעדיין מכריח חלק גדול מהמשתמשים להשתמש אך ורק בו.

בנוסף אני חושב שהעובדה שהספארי יצא עכשיו גם בגרסא לווינדוס היא טובה מאוד לכותבי ומפתחי אתרים , עכשיו יתאפשר לכותבי ומעצבי אתרים שאין להם גישה למקינטוש לבדוק את הקוד שלהם גם על הדפדפן הזה ולבצע את ההתאמות כדי שהאתר שלהם יוצג טוב גם עליו (למרות שבעקרון מה שעובד טוב על FF אמור לעבוד טוב גם על ספארי, אם כי אף פעם לא מזיק לבדוק ולוודא במציאות).

אני לא יודע מה הסיבה שהניעה את להוציא גרסא לווינדוס (אולי לנסות ולהשתמש בהייפ שמלווה את המוצרים שלה כדי להיכנס גם לשוק הווינדוס, אולי ניסיון לא "להשאר מאחור") כי היא נכנסת לשוק שכבר מוצף במוצרים דומים והמוצר שלה עצמה לא מציע חידושים שלא קיימים כבר אצל המתחרים, אבל אני חושב שצריך לברך על המהלך ולו רק בגלל שככל שיותר חברות יוציאו את המוצרים שלהם לחתך רחב של מערכות הפעלה למשתמשים תהיה בחירה הרבה יותר גדולה בנוגע לתוכנות בהן הם מעדיפים להשתמש והם לא ייאלצו להיכנע לתכתיבים שונים אשר "מאלצים" אותם להשתמש במגוון מוצרים קטן יחסית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Safari for Windows has a good chance to become popular because of two reasons:

1. Brand name, is a big brand a people love them especially since the .

2. It is better than what over 70% of people use, so even though it's not the best browser around most people who will try it will see that it's better than what they used so far...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

IE7 זה הדבר הכי טוב שיצא ממיקרוסופט בשנתיים האחרונות...

הבעיה של ב-FF, היא המראה.

אני חייב למצוא תוסף שיהפוך אותו ליפה יותר.

את הספארי, לצערי, לא יצא לי לבדוק. אחרי שאני מתקין ומנסה להתשמש, הוא פותח לי חלון ובו אומר לי שהאפליקציה קרסה. אני אובד עצות, כבר ניסיתי לחפש בכל המקומות וכניראה נצטרך לחכות. (אפילו לא יצא לי לראות את הממשק שלו, קורס לפני שהוא נפתח!)

לבנתיים נמשיך להשתמש ב-IE7.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...