גאידמקיה - שמה החדש של המדינה ... נא להחליף את האטלסים שברשותכם , תודה . - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

גאידמקיה - שמה החדש של המדינה ... נא להחליף את האטלסים שברשותכם , תודה .

1immortal

Recommended Posts

גם את אוסיף הוא קנה בפרמיה של כ80%

ברגע שהוא משלם פרמיה המניה מתקנת את המחיר שלה

תסתכל כמה היא עלתה מאז אפריל (אפילו אחרי הירידה של היום)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 57
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

היא לא "מתקנת" את עצמה, היא עולה רק בגלל תופעת המגדלים הפורחים באוויר, ומכיוון שכך - זה בהכרח רק לטווח הקצר. הוא לא יזרים אליה כסף, היא לא שווה יותר - הפרמיה הולכת לכיסי הבעלים. אם החברה שווה 100 מיליון, והוא משלם עליה 180 - ה-180 הולכים לבעלים והחברה עדיין שווה 100 מיליון. כמובן שהמחיר בבורסה לא משקף את שוויה הכלכלי, אבל טיב טעם לא מצדיקה את שוויה הרכישה. אתה חושב שאם גאדיימק היה קונה בפרמיה של 150% היא הייתה מתקנת את עצמה? בוודאי שלא. לניתוח אנליסטי יש ערך בכל זאת.

פטרו גרופ - מ-2250 לפני שגאדיימק קנה אותה, הגיעה לשיא של 3650 בערך ביום אחד ואחרי זה ירדה עד היום בכמעט 20% ונסגרה היום על 2962. זאת דווקא חברה עם פוטנציאל, אבל גאדיימק שילם יותר מדי, ומי שקנה אותה באיזור השיא הפסיד.

טיב טעם - משער של בערך 4.3 היא קפצה לבערך 6.4, למרות שגאיידמק שילם 83% פרמיה (בערך 7.9 שקל למניה). מי שקנה באיזור השיא שוב אכל אותה (והיו המון כאלה, מחזור המסחר היה עצום) והיום המניה שווה 4.79 לאחר צניחה של 17% היום. גאדיימק לא מביא איתו תוספת לחברה, הוא לא יכניס מכיסו כסף כדי לממן אותה, זה לא בית"ר ירושלים. גאדיימק מזיק לחברה בגלל הכשרות ושבת, ולדעתי המשש לא מספיק מלומדת או מקצועית שמושפעת גם מ-The Marker וגלובס גאדיימק שילם הרבה יותר מדי.

את אוסיף אני בקושי מכיר, אבל היא ירדה מהשיא בבערך 20%. נראה איפה היא תעמוד חודש מהיום, שההתלהבות לגביה תפוג והיא תיסחר יותר לפי שוויה הכלכלי בתוספת פרמיית גאדימק. אני לא חושב שפרמיית גאדימק שווה הכפלת הערך שלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היא לא "מתקנת" את עצמה, היא עולה רק בגלל תופעת המגדלים הפורחים באוויר, ומכיוון שכך - זה בהכרח רק לטווח הקצר. הוא לא יזרים אליה כסף, היא לא שווה יותר - הפרמיה הולכת לכיסי הבעלים. אם החברה שווה 100 מיליון, והוא משלם עליה 180 - ה-180 הולכים לבעלים והחברה עדיין שווה 100 מיליון. כמובן שהמחיר בבורסה לא משקף את שוויה הכלכלי, אבל טיב טעם לא מצדיקה את שוויה הרכישה. אתה חושב שאם גאדיימק היה קונה בפרמיה של 150% היא הייתה מתקנת את עצמה? בוודאי שלא. לניתוח אנליסטי יש ערך בכל זאת.

חברה שווה מה שמוכנים לשלם עבורה

והמניה כן מתקנת את עצמה (ומה שיש לי להגיד על ניתוח אנליסטים אני אשמור לפעם אחרת שיהיה לי יותר זמן)

עברו חודשיים מהרכישה של אוסיף, המניה עדיין הרבה יותר גבוהה ממה שהוא שילם

יותר מזה, אני מוכן לשים כסף שגם עוד שנה זה יהיה המצב

מי שקונה בשיא תמיד אוכל אותה, בטווח הארוך כשנכנס משקיע רציני (שכמובן לא עושה כלום סתם אלא מעסיק כלכלנים שבודקים כדאיות וdue diligence וכו')

יש השפעה חיובית

זאת קצת תמימות מצדך לטעון שהוא לא מבין בהשקעות ועושה דברים סתם, הוא מעסיק מספיק אנשים שמבינים בזה

בטיב טעם יכול מאוד להיות שהסיפור הוא שונה והמטרה היא לא עסקית אלא פוליטית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"חברה שווה מה שמכונים לשלם עליה" זאת גישה אחת, וגישה אחרת זה גישת הערך הכלכלי המוצק. אולי שווי החברה בבורסה משקף את מה שמכונים לשלם עליה, אבל זהו לא ערכה האמיתי (הפנימי) לרוב. כמו למשל לייפוייב - זה שהיו מוכנים לשלם עליה 90 שקל למניה לא אומר שהיא שווה 90 שקל למניה. או כנ"ל בועת ההיי-טק - מניה שנסחרה ב-10$ ב-97' לא הייתה שווה 200$ ב-2000 ולא 5$ ב-2002.

וזה לא נקרא "תיקון". תיקון שאתה מדבר עליו זה חתירה לשווי האמיתי של החברה, אם גאדיימק מחליט שלדעתו החברה שווה 80% יותר ממה שהיא שווה בבורסה זוהי רק דעתו, עובדה שבאותו זמן היו עשרות אלפי משקיעים - חלקם גדולים ומקצועיים וחלקם מאוד קטנים - שהעריכו את החברה בשער שבו היא הייתה.

ואני אקפיץ את הנושא הזה עוד חודשיים ונראה מה קורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה ערך כלכלי מוצק? לבדוק את השווי שלה לפי מודל DCF?

זה הרי לא מדעי (או אפילו קרוב לזה)

אולי המחיר החדש מגלם ציפיות להתרחבות בעקבות כניסת משקיע?

כבר היו לא מעט מקרים ששילמו פרמיה נכבדה והמניה תיקנה (וכן, זה תיקנה כי אינפורמציה חדשה משנה את כל המודל שמשתמשים בו להערכת שווי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסדר, אבל אנחנו יודעים שרוב האנשים שמשקיעים במניות גאדיימק לא משתמשים במודלים. הם הגברת כהן מחדרה ששמעו את המילה גאדיימק ומיד רצו לקנות את המניה. אני בספק אם משקיעים מוסדיים קנו ממניות גאדיימק אחרי שהוא קנה אותן (כי את את פטרו גרופ למשל 3 מוסדיים בראשות כלל פיננסים קנו כמה שבועות לפני גאדיימק). וגאדיימק עדיין לא הוכיח את עצמו בניהול עסקים בישראל, בניגוד לאנשים כמו תשובה, לבייב או נתן חץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עידכון בנוגע לטיב טעם:

http://news.walla.co.il/?w=/3/1122923

מחיר המניה קפץ בחדות בימים הראשונים וצנח בחזרה. מחיר השוק של טיב טעם לפני שגאדיימק נכנס אליה היה כ-450 מיליון ש"ח וכעת הוא 520. גאדיימק שילם 820, ואם הוא יבטל את העיסקה הוא ישלם קנס של כ-83 מיליון ש"ח.

אני חושב שזה בעיקר בגלל שהוא קנה את החברה מהר מדי. מזכיר את בית"ר ירושלים - ביום שבו ניסו לעניין אותו ברכישת הקבוצה הוא כבר קנה אותה. גם על שאר החברות נראה שהוא עשה החלטות מאוד מהירות, ובלי מו"מ קשוח מספיק (80% פרמיה, קנס כ"כ גדול במקרה של התחרטות, אי בדיקת השלכות הפסקת המזון הלא כשר, אי בדיקת האפשרות לכפות את רצונו על מזרע - חברת הבת ועוד).

פטרו גרופ נראית השקעה עם פוטנציאל מבטיח, על אוסיף וגילאון אני לא יודע הרבה, אבל טיב טעם הייתה עסקה תמוהה מלכתחילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע מה איתכם אבל בגדול... כל עיניין הקניות שלו בארץ שלנו זה עיניין של ניקיון כסף... יעני במקום לעשות הלבנת כספים הוא פשוט קונה חברות וגם מרוויח וגם מנקה את הכסף... במקום להלבין :-* :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שהוא עשה זאת לא הלבנת הון, ואין שום חשד או סיבה לחשוד שיש פה הלבנת הון. הבעיה שלו היא שהוא לוקח החלטות בצורה מהירה מדי - אולי זה מה שעזר להפוך למיליארדר, אבל זה גם גורם לו לעשות לפעמים שגיאות (ואפשר לראות את הפזיזות שלו בקניית 3 חברות בפחות מחודש ובדרך קבלת ההחלטות שלו בבית"ר שבשתי עונות שבהן הוא נמצא החליפה 7 מאמנים וכמעט את כל הזרים והצוות המקצועי פעמיים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאמינו לי הלבנת כספים בצורה יפה מאוד (תשמעו לי תשמעו על זה עוד כמה שנים או תוך כמה זמן....)

אני לא אומר שהוא שיךם מזומן סכום כזה. אבל ממש לא צריך שיהי הלך סכום כזה וסכום נקי כזה יכול להיות לך כסף מלוכלך שתדרכו אתה קונה ומנקה את הכסף שלך, קונה דעות של אנשים, הדדיות, ובסופו של דבר צובר כוח דרך כסף... ואני אישית מאמין שכסף זה כוח והכל אבל שזה מגיע לידי אדם כזה לא היית מהמר על זה שזה כסף נקי...

אחרי הכל למה לא לקנות קבוצה בארה"ב או לקנות חברה במדינה אחרת? למה דווקא ישראל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...