ASP.NET עם SQLSERVER - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ASP.NET עם SQLSERVER

asmon

Recommended Posts

כשיש לי עמוד שכולל בתוכו חיבור ל DATABASE אני צריך לפתוח את האתר עם הDEBUGGER של VISUAL STUDIO

כדי שיפתח לי איזשהו פורט ורק אז אני יכול להכנס לאתר ולהתחבר לבסיס הנתונים מבלי לקבל שגיאה.

http://img528.imageshack.us/img528/3394/d3jn6.jpg

כפי שאתם רואים יש את הפורט בכתובת

אבל אז אני לא יכול להביא את האייפי שלי למישהו כדי שיתחבר לאתר כי להוסיף את הפורט לכתובת האייפי לא עוזר.

הנה כשאני מנסה להתחבר רגיל

http://img513.imageshack.us/img513/4598/d2iz7.jpg

אגב, בסיסי הנתונים שבאים עם הSQL SERVER כמו 'MASTER' מאפשרים לי להתחבר ללא הקטע הזה של פתיחת פורט עם הדיבאגר.

בין אם זה חיבור רגיל LOCALHOST או אייפי שאני מביא למישהו אחר...

http://img528.imageshack.us/img528/57/d1if7.jpg

איך אני יכול לאפשר התחברות לדפים שלי שכוללים התחברות לבסיסי נתונים מבלי פתיחה עם DEBUGGER כך שאני יוכל

להתחבר לא רק דרך הLOCALHOST.

כמו כן מה ההבדל בין בסיסי הנתונים הרגילים שאני יוצר לבסיסי הנתונים שבאים עם התוכנה ועובדים כמו שאני רוצה שיעבדו?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה שלך היא לפי דעתי היא 1 מ 2

א. לפי מה שאני רואה מתמונת המסך האתר שבנית עובד על FileSystem ולא על IIS ולכן אתה חייב את ה VS כדי לפתוח את האתר בכלל (לא קשור לפורט)

ב. דבר שני, יש ב SQL SERVER דבר שנקרא גישה מרחוק, אתה חייב לאפשר אותו על מנת שאחרים יוכלו להתחבר אליו (ב ASP.NET)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה שלך היא לפי דעתי היא 1 מ 2

א. לפי מה שאני רואה מתמונת המסך האתר שבנית עובד על FileSystem ולא על IIS ולכן אתה חייב את ה VS כדי לפתוח את האתר בכלל (לא קשור לפורט)

ב. דבר שני, יש ב SQL SERVER דבר שנקרא גישה מרחוק, אתה חייב לאפשר אותו על מנת שאחרים יוכלו להתחבר אליו (ב ASP.NET)

- יש לי IIS מותקן והכל מוגדר כמו שצריך, לא יודע אפילו מה הכוונה שלך בFILE SYSTEM , אתה מוזמן להכנס לאתר ולראות שזה אכן נכנס http://88.155.95.3/learning

-אתה כנראה מתכוון ל SQL SERVER BROWSER שאצלי מופעל.

האתר עובד כמו שצריך ותמיד אפשר לגשת אליו אבל כשאני שם חיבור ל SQLSERVER אני צריך להשתמש בDEBUGGER כדי שיתחבר לSQLSERVER.

שזה פותח מן פורט מסויים... כפי שאתה רואה בתמונה הראשונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה עובד ב- Authenticated לכן אתה מקבל בהודעה את זה:

The login failed. Login failed for user 'ALEX-D8997A1AB0\ASPNET'

ALEX-D8997A1AB0\ASPNET זה החשבון שתחתיו רץ ה- IIS (שזה בד"כ ברירת המחדל של Anonymous)

מה שאתה יכול לעשות (אני מדגיש שזה לא הפתרון היחידי) זה להעניק הרשאות גישה מוגבלות לחשבון ASPNET

רצוי שתעבוד עם Stored Procedures כי אז התה נותן ל-ASPNET הרשאות ריצה של אותן פרוצדורות בלבד ולא גישה ישירה לטבלאות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה... אכן שיניתי ל SQL Server Authenticat

ועכשיו מתחבר כרגיל :|

עכשיו כשפתרתי את מה שהייתי תקוע עליו חודש חח יש לי עוד כמה שאלות.

כשאני משתמש ב CreateUserWizar ויוצר משתמש חדש אני מעוניין שבעת יצירת המשתמש, יתווספו עוד נתונים לטבלה נוספת

כלומר, אני מעוניין להעתיק את הPprimary KEY ל Foreign KEY בטבלה אחרת. יש מדריך לכך או הסבר מהיר איך בעת ההרשמה אני יכול לקבל את ה

Primary Key שזה יוצר לי כדי שאני אוכל להשתמש בו ליצירת קשר עם טבלה נוספת?

שאלה נוספת היא איך אני מקבל שם משתמש מבסיס נתונים? אני יכול להשתמש בLOGIN NAME אבל זה רק כדי לראות את המשתמש שמחובר.

אני מעוניין במקרים מסויימים להציג שמות משתמשים על פי מידע מסויים, אבל לפי מה שאני רואה שמות המשתמשים מוצפנים כמו הססמאות.

ודבר אחרון, כשאני בוחר בסיס נתונים, הם נמצאים בתיקיית הברירת מחדל. איך אני יוצר התחברות לבסיס נתונים שנמצא בתוך תיקיית האתר עצמו?

מצטער על השאלות, אני חדש בכל הנושא של ASP.NET ו SQL SERVER.

עד היום השתמשתי רק בPHP ו MYSQL

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה... אכן שיניתי ל SQL Server Authenticat

ועכשיו מתחבר כרגיל :|

למרות שתמיד עדיף לעבוד Authenticated גם מבחינת אבטחת מידע וגם ריכוזיות ניהול משתמשים במקום מרכזי אחד

כשאני משתמש ב CreateUserWizar ויוצר משתמש חדש אני מעוניין שבעת יצירת המשתמש, יתווספו עוד נתונים לטבלה נוספת

כלומר, אני מעוניין להעתיק את הPprimary KEY ל Foreign KEY בטבלה אחרת. יש מדריך לכך או הסבר מהיר איך בעת ההרשמה אני יכול לקבל את ה

Primary Key שזה יוצר לי כדי שאני אוכל להשתמש בו ליצירת קשר עם טבלה נוספת?

אם אתה עובד עם Stored Procedures , בסיום משפט ה- Insert אתה יכול לכתוב את המשתנה @@IDENTITY לתוך משתנה out שאתה שולח ל- SP ואז אתה מקבל את הערך הזה לקוד שלך

ודבר אחרון, כשאני בוחר בסיס נתונים, הם נמצאים בתיקיית הברירת מחדל. איך אני יוצר התחברות לבסיס נתונים שנמצא בתוך תיקיית האתר עצמו?

במקרה כזה ה- Connection String נראה משהו כזה

Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=C:\Inetpub\wwwroot\mySite1\App_Data\Database.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True

לא מומלץ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בטוח , תבדוק תכנית שירות שנקראת aspnet_regsql

אני חושב שהיא אמורה לתת לך אשף באמצעותו אתה מתקין

טבלאות ופרוצדורות הנחוצות ל- profiles ו- memberships על גבי db קיים

ומבלי שהיה לך צורך לשים קובץ db פיסי בספרית ה- inetpub

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...