משטרת "פלאפל" ורווחה כושלת. בינתיים, מזה חודש אין סימן חיים מבת 14 נעדרת מחולון. - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

משטרת "פלאפל" ורווחה כושלת. בינתיים, מזה חודש אין סימן חיים מבת 14 נעדרת מחולון.

Merrymoon

Recommended Posts

ראשית, כמה כיתות קפצת? אני בעצמי קפצתי אחת, אבל יותר מאחת? כל הכבוד.

2.

שנית כמעט לא היו היו רוסים בכיתה שלך- זה אומר שממש היו לך אנשים מאותו מוצא בכתה? הרבה יותר קל להתנפל על מישהו שיש רק ילד אחד נוסף מאותו מוצא בכל שש שכבות ביה"ס.

כן, מוצא אחד - יהודים (וארמנית אחת). היו שם עוד עולים, הם פשוט היוו את האחוז שהם היוו באוכלוסיה ולא היו הרוב. בכיתה שלי ספציפית היו עוד 3 ילדים דוברי רוסית והיינו כיתה קטנה יחסית של 30 או 35 ילד, לא 50. בכיתה אף אחד לא הציק לי, להיפך. כולם עזרו לי להשתלב, הזמינו אותי אח"צ לעשות שיעורים ולהשלים חומר (כי קפצתי באמצע שנה את הכיתה ה-2). הוזמנתי לכל מסיבת יומולדת ובילוי ובאמת הרגשתי רצויה, בלי שום קשר למוצא שלי. הכל תלוי בחינוך ואת הילדים הללו חינכו לסובלנות.

מה מוצא אחד? היו שם רוסים, תימנים, פולנים, מרוקאים, פרסים, יקים... היה שם מלא מכל טוב. אם אתה לא אנטיפאט גמור והם לא פסיכים, אין שום סיבה שלא תסתדרו. אני הסתדרתי שם. היחידים שהיו מתנפלים עליי היו ילדים מכיתות אחרות (היו לנו 3 כיתות "מיוחדות", אחת טיפולית ואחת מתקדמת בשכבה שלי, הייתי באחרונה) והאמן לי, היו ביניהם רוסים כמו שהיו ביניהם מרוקאים. הם פשוט היו מופרעים, לא היה לזה קשר למוצא שלי. החבר הכי טוב שלי אז בכלל היה תימני וכמעט כל יום היינו מבלים יחד אחרי הבי"ס והמשפחה שלו היו ממש נחמדים אליי.

ראשית, כמה כיתות קפצת? אני בעצמי קפצתי אחת, אבל יותר מאחת? כל הכבוד.

שנית כמעט לא היו היו רוסים בכיתה שלך- זה אומר שממש היו לך אנשים מאותו מוצא בכתה? הרבה יותר קל להתנפל על מישהו שיש רק ילד אחד נוסף מאותו מוצא בכל שש שכבות ביה"ס.

שלישית עד כמה שזה כואב ובאמת שאני רוצה שזה יהיה אחרת "אם אין אני לי, מי לי?". כולם דואגים ראשית כל לעצמם. כאשר לאדם לא מלאו שמונה עשרה מי שאמור לדאוג לו הם הוריו ולאחר מכן הוא זה שאמור לדאוג לעצמו. מה קרה לכסף שהם הרוויחו לפני שהם עלו לארץ?!? הם אנשים מבוגרים אדם בגיל 32+ (ילדה בת 14 אז אני מניח שזה לפחות הגיל שלהם) אמור לחשוב כמה צעדים קדימה. האם המחשבה - "אני עובר למדינה זרה שבה מדברים שפה אחרת שאני אצתרך ללמוד כדי שאוכל למצוא עבודה במקצוע שלי ובזמן שאני אלמד את השפה אני אתקשה לעבוד וודאי אזדקק לכסף" לא עברה בראשם ???!?!? "אלוהים עוזר למי שעוזר לעצמו."

יש שרותי רווחה יש אירגוני צדקה, לפעמים אנשים נקלעים לקשיים בחיים.קורה שאדם מאבד את היכולת לעבוד בנסיבות אלו ואחרות ולכן יש את ביטוח לאומי וארגונים רבים. ואפילו חברים אין להם איזה חבר בארץ שיוכל לשמרטף את הילדה? יאנו הם עלו לכאן וציפו שכולם יקבלו אותם בזרועות פתוחות יאכילו וילבישו אותם?

מותק, הם הלכו לעבוד, לא לבקש צדקה. ולא, לא כל אחד ברוסיה הוא מיליונר, ובשביל לעשות הון קטן פה, צרייך לעשות הון גדול שם. לצרוך העניין - כמה אדם מרוויח ממוצע ברוסיה? עכשיו קח את המספר המגוכח הזה ותשווה אותו לכמה ממוצע מרוויחים פה ואח"כ למחירים בשוק ואז את התוצאה תתקע איפה שהשמש לא זורחת ודשא לא צומח. זה כמו להגיד לסיני שמשתכר במולדתו בבניין תמורת דולר ליום "תחסוך". מעניין מה יקרה לפני? הוא ימות מרעב או מקור?

לא כל מי שעולה לארץ הוא היה גם חשב שכר ב"גאס-פרום" ויש לו חסכון. חשבת אולי שגם אנשים מהמעמד הנמוך עולים לכאן, אנשים שגם שם נלחמו כדי לצוף? חשבת אולי פעם שזה לא ג'ונגל של "תצוף או תשקע" ובגלל זה יש לנו שירותי רווחה ומשטרה וכו'? כי אם לא היינו עוזרים לחלשים בחברה שלנו - כמו שקורה ברוסיה - הרי שהיית צרייך לשלם עכשיו שוחד לשוטרי תנועה בכל צומת שני (כמו ל-גא-אי, אם אתה יודע/זוכר מה זה) ותפחד להוריד את הזבל אחרי החשיכה כי יש סיכוי של אחד ל-3 שיהיו נרקומנים/שודדים/בריונים בחדר מדרגות או בחצר שישדדו/יאנסו/ירצחו אותך, לא חייב בסדר הזה.

אם הזוג לא יכול לכלכל את התינוק שישתמש בקונדום!

ולמה שמישהו יטרח לספר להם על הזכויות שלהם? אם הם לא ידעו אותן יהיה יותר קל לנצל אותם.

רביעית אולי את יודעת מה המספר של ארקדי?

חמישית גבול דק מבחין בין פאסימיות למציאותיות אני תוהה מה אני..

ישתמש בקונדום? אבל הם יכולים לכלכל - הם עובדים. אם מישהו צרייך לשים קונדום זה החרדים שאתה מפרנס את ה-12 ילדים שלהם - את התינוק של האישה העומללה הזאת אתה לא מפרנס, אין לך זכות להגיד לה לשים קונדום.

למה שמישהו יטרח לספר להם על הזכויות שלהם? באמת? למה? מי צרייך את זה? בואו נאנוס גם את העוזרת הפיליפינית כי אם לא נספר לה שזה אסור אז היא לא תגיד כלום. יש דבר כזה שהוא חוק חופש המידע גם. אולי צרייך לחוקק חוק שבו ינתנו הדרכות וספרים על החוקים והזכויות בארץ, תנאים סוציאליים וכו'.

המספר של גיידמאק? נשמע שאתה ממש צרייך אותו...

איפה אתה? דיקטטורת דרום אפריקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני לא ממש צריך את המספר של גאידמק, אבל נראה שהפתרונות שלך צריכים.

חינוך עולה כסף קשה למצוא מורים טובים "היום המורים עושים לך טובה היום ללמד זו לא מצווה זו עבודה אין אהבה" אני מכיר די הרבה מורים שבאים ללמד ולעזור מכל הלב באמת האנשים הכי נפלאים שיש. אבל רבים מאד מהמורים הם אנשים שלא יכולים לעשות אז הם מלמדים הם לא סובלים את התלמידים משלמים להם פרוטות והם סך הכל רוצתים להעביר את החומר וללכת וכלל לא מעוניינים לחנך.

הפתרון של לשים קונדום לדעתי צריך להגיע גם לחרדים. אם החוק של החרדים אוסר עליהם לשים קונדום החוק של החילונים לא צריך לדאוג להם במקום. דעתי היא שאדם שמביא לעולם ילדים והוא לא יכול לפרנס בכבוד לא צריך להביא אותם ואף חוטא בכך.

בחיים או שאתה צף או ששוקע. אך חלק מהדאגה לעצמך היא דאגה לאחר. כאשר אני קם בפני זקן או מתקן לשכן\חבר זה או אחר את המחשב תורם לצדקה. אני מצפה שכאשר אני אזדקק לעזרה הם יסייעו לי בחזרה. אף אם הסיוע שלהם יהיה בכך שהם יגמו לי להרגיש בן אדם טוב יותר.

אני מודע לתופעת השוחד בצמתים, כשההורים חזרו מהביקור אצל סבא ובתא הם סיפרו על ערימת שטרות שחחזיקים בתא הנהג בדיוק למטרה זאת.

אבל מה הם גא-אי ???

ומשום שאני לא ממש מבין אנשים עניים אני מעדיף להמנע מן הנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומשום שאני לא ממש מבין אנשים עניים אני מעדיף להמנע מן הנושא.

ולמען הסר ספק - זהו נושא אשר באמת משנה את כף המאזניים.

בקשר לשוחד שדריה הזכירה:

בקיץ האחרון הייתי ברוסיה ורצינו ללכת(עם הדודים שהם חיים שם) לאיזור הדאצ'ות (dacha) ושם יש שמורה קטנה של סנאים.

כשהיינו במרחק של 15 דקות מהאיזור, עצר אותנו שוטר (שעמד שם) ואמר כי הדרך חסומה - לאחר מיקוח דוד שלי שילם לו 20 רובל לכל ראש ברכב אם אינני טועה.

פשוט שחיתות!

בקשר לקפיצת כיתות - אפשר להגיד שהקפיצו אותי בגן, הייתי מספיק מפותח כשהייתי בכיתה א', יכולתי להיות בכיתה ג'.

בכיתה א' ידעתי כבר את לוח הכפל של 10 (כולו כמובן), לספור עד 100, ואת כל הא-ב (וכן גם רוסית במקביל).

היות וגם אני קטן ביחס לאחרים, ושונה מאחרים, גם אני הייתי מוקד להטרדות, לאו דווקא מ"לא רוסים"

(הייתה תקופה, אלה שהחשבתי לחברים הטובים ביותר, בגדו בי ויצאו כנגדי, אלה הרוסים המהוללים שלך).

לאחר זמן מסוים חלק מהנוער פה התבגר ולא היה יותר התגרויות, וכן במקביל יצרתי חברויות נוספות עם "לא רוסים" ו"לא רוסיות".

כיום - החברים והחברות הכי טובים שלי הם "לא רוסים", ורוסיה או שתיים נוספות אבל זה לא בסדר גודל כזה שתוכל להגיד שרוסים נמצאים עם רוסים.

---

אני חושב שהפוסט היה מעט לא מובן, לכן אשמח לענות שוב ולהסביר את עצמי אם לא היה מובן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גא-אי זה אותם שוטרי תנועה. זה עוד כלום - בן דוד שלי ובעלה נעצרו והוכנסו לתא בלי מסמכים, בלי סיבה, רק כי בעלה של דודה שלי איטלקי בעל דרכון אירופי. הם סחטו מהם 600 דולר ככה סתם בשביל לשחרר. מעניין כמה אנשים נעלמים ככה ברוסיה כל שנה, בתאים של תחנות המשטרה?

חזרה לנושא - הנושא פה הוא לא אנשים עניים אלא יחס של המשטרה. מדובר בילדה, אחרי הכל, היא נעדרת חודש, יש חשש לחייה, למה המשטרה לא עושה דבר? מחכים שימצאו גופה שלה בקבר רדוד בכביש הערבה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גא-אי זה אותם שוטרי תנועה. זה עוד כלום - בן דוד שלי ובעלה נעצרו והוכנסו לתא בלי מסמכים, בלי סיבה, רק כי בעלה של דודה שלי איטלקי בעל דרכון אירופי. הם סחטו מהם 600 דולר ככה סתם בשביל לשחרר. מעניין כמה אנשים נעלמים ככה ברוסיה כל שנה, בתאים של תחנות המשטרה?

רבים ביותר, יצא לי כמה פעמים לראות קטעים מתוכנית רוסית פופולרית שמחפשת נעדרים. ואנשים ברוסיה נוטים להעלם לעתים תכופות..

חזרה לנושא - הנושא פה הוא לא אנשים עניים אלא יחס של המשטרה. מדובר בילדה, אחרי הכל, היא נעדרת חודש, יש חשש לחייה, למה המשטרה לא עושה דבר? מחכים שימצאו גופה שלה בקבר רדוד בכביש הערבה?

הילדה ברחה מהבית. עד כמה שאני מבין את החוק אם אין חשש לחייה, ואין חשש לעבירה פלילית המשטרה לא צריכה לעשות דבר..

.

תגובה לטענות האם אמר פקד דויד משקין, קצין חקירות במשטרת מרחב איילון: "פעולות איתור גלויות וסמויות נעשו כל הזמן, גם במהלך כל החודש הזה. אנו יודעים שבתקופה הזו ראו אותה בכל מיני מקומות ועד היום לא פורסמה תמונתה ולא נעשתה פנייה לתקשורת מאחר ולא עלה חשש לחייה. למרות זאת, עקב הזמן הרב שעבר מהיום בו היא נעלמה אנו ננסה לאתר אותה, שלפחות נבין ממנה מדוע היא לא רוצה לחזור לביתה. אנו מתייחסים למשפחתה בשיא הרגישות ואף מעדכנים אותם ומנסים לבדוק האם להם יש מידע חדש שיכול לעזור לנו בחיפושים אחריה. אני מקווה שהציבור יעזור לנו למצוא אותה בקרוב".

אבל זה נשמע כמו זיון שכל.

Lost Spirit תקרא היטב את הכתבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דריה עלו פה כל מיני טעונת (אני חושב טענה שלך) שהיא הלכה עם ערבים וכו'.

למה אתם חושבים כך?

אולי חטפו אותה?

אולי לא היה צרייך לחטוף אותה. היא היתה כועסת על ההורים, על חבריה בבי"ס שדחו אותה, ועל העולם כולו - חשבה שהיא ילדה גדולה ויודעת להסתדר. יש ארגון, "יד לאחים" אני חושבת קוראים לו, שמתעסק עם הצלה של נשים יהודיות אשר הלכו לגור עם ערבים והתחרטו. הם כולם יגידו לכם שכמעט אף אחת לא נחטפה, הן הלכו מרצון, פותו. מה? לא חסר בנגב בנות שהולכות עם ערבים? הערבים זורקים להן כסף ומתנות וזה מעוור בנות שלא קיבלו כלום בחיים שלהן. כמו שסיפרתי על נערה שהיתה איתי בבי"ס. מצב כלכלי קשה > קנאה > כעס > התדרדרות בלימודים > התדרדרות מוסרית > שוטטות > התחברות עם גורמים מפוקפקים, ואת השאר אתם יודעים לבד.

אבל גם, לא צרייך לצאת בהנחה שהיא לא נחטפה. אם היא נחטפה זה חמור שבעתיים שהמשטרה לא מתייחסת.

רבים ביותר, יצא לי כמה פעמים לראות קטעים מתוכנית רוסית פופולרית שמחפשת נעדרים. ואנשים ברוסיה נוטים להעלם לעתים תכופות..

הילדה ברחה מהבית. עד כמה שאני מבין את החוק אם אין חשש לחייה, ואין חשש לעבירה פלילית המשטרה לא צריכה לעשות דבר..

אתה מתעלם מפרט חשוב שמשנה את כל התמונה: שהיא עודנה ילדה ואינה אחראית לגורלה. על סמך מה מחליטים שאין חשש לחייה? ואם ראו אותה מסתובבת, כמו שכבוד הפקח אומר, אז מדוע לא ניסו לעצור ולתשאל אותה? להביאה לבירור אצל עובד סוציאלי? אחרי הכל, מדובר בילדה, קטינה, היא צריכה להיות בבית (או בידי גורמי רווחה) ולא להסתובב ברחובות חודש שלם. חשבת אולי היכן היא אוכל וממה? היכן היא ישנה (ועם מי?!)? אולי היא כבר מוכרת את הגוף שלה? אם היה מדובר באישה, לא בילדה, אדרבה - אזי היא היתה אחראית לגורלה, אך כל עוד היא קטינה, על המשטרה וגורמי הרווחה לדאוג שהיא לא תסתובב חודש ברחוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אחזור עוד פעם - ערבים חושבים שזה כבוד להם והשפלה ליהודים שהם דופקים בנות יהודיות. הם לא יכולים לדפוק אותנו בפועל ולזרוק אותנו לים, אז הם דופקים את הבנות שלנו. איך לעזאזעל מגיעים למצב שבו בחורה יהודיה תרצה בכלל להסתכל על ערבי? פיתויים. עבריינים ערבים באים לילדה נוחה להתרשמות וממצב סוציאו אקונומי נמוך. הם באים באותו מאפיונרים, קונים לה אלכוהול ושטויות וזה מעוור אחת קלת דעת כזאת. ממש כמו שקרה במקרה של אותה ילדה שלמדה איתי. אז במקרה הטוב הם משרללים אותה קצת וזורקים, ובמקרה הגרוע, חוטפים, מוכרים לזנות או מאסלמים אותה (בכוח או בשטיפת מוח) ולא שומעים ממנה יותר.

כל ילד יודע שבדואים בב"ש מפמפמים נערות ממצב כלכלי נמוך. יש אפילו סטודנטיות שמממנות את התואר דרך המנוש בעזרתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והאם זה כ"כ בלתי אפשרי שנערה יהודייה תידלק באופן "לגיטימי" על ערבי? או שחלילה שניהם יתאהבו? ההשלכה של "ערבים דופקים נערות יהודיות בשביל הקטע" נשמע כ"כ צורם... במיוחד שזה כ"כ מזכיר את חוקי נירנברג שאסרו על יחסי מין בין יהודים ל"נערות אריות"... :nono:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבססת טענות אלו על נסיון קודם בו נשים, נערות וילדים אשר התאהבו בערבי, היו צריכים להיות מחולצים ואף לברוח מן הארץ מהמאהבים שלהם.

התרבות שלהם שונה, וכן, מה שנראה לנו כהתעללות ופגיעה בזכויות, לערבים נראה כלגיטימי. בחורה שמאוהבת בבחור ערבי לפעמים שוכחת מזה - הרי האהבה היא עיוורת - ומתעוררת כאשר הוא מכה אותה ונועל אותה בבית. אני צריכה ללמד אותך על היחס לנשים באיסלאם ובחברה הערבית?

"יד לאחים" הם לא תמימים ומהאתר שלהם עולה ניחוח מצחין של גזענות המקדשת את היהדות מעל לכל (אני כל כך שונאת את המושג "התבוללות" שהם דוחפים בכל חור), אבל הם, בדיוק כמוני, יודעים כיצד סיפורי אהבה כאלו מסתיימים לפעמים. בגלל זה החשש לילדה הזאת. שהם מעבירים אותה מיד ליד. בחור ערבי שבאמת יתאהב ביהודיה יהיה קנאי כמו ערבי, יאיים, לא יתן לה לצאת מהבית וכו'. זה נהוג אצלם, לנו זה נראה חולני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארגון 'יד לאחים' נוסד בשנת תש"י (1950) בידי קבוצת פעילים בלתי מפלגתיים, על מנת לעזור לעולים חדשים בשלבי ההתאקלמות הראשונים בארץ ולנסות לשלבם במסגרת דתית הולמת.

עם השנים הופנתה עיקר הפעילות לטיפול בבעיות קשות ומורכבות יותר. אחת מהן היא המאבק במיסיון ובשליחיו. התברר כי בארץ פועלים, כמעט ללא מפריע, כ-100 קהילות מיסיונרים וכתות שונות. המאבק בהם הפך לאחת המשימות העיקריות של 'יד לאחים'. תקציבו של המיסיון בארץ עומד על מיליוני דולרים לשנה, וקהל היעד הטבעי של המיסיונרים הוא משפחות במצוקה, חומרית או נפשית.

נושא נוסף ומרכזי בו עוסק 'יד לאחים' הוא טמיעה. מדובר בתופעה הולכת ומתרחבת של נערות ונשים, שיוצאות, ובהרבה מקרים אף מתחתנות, עם ערבים ובני מיעוטים אחרים. למשרדי הארגון מגיעות כ-500 קריאות בשנה ודיווחים על מקרים מסוג זה. המחלקה להצלה מטמיעה פועלת בדרכים שונות, לעיתים מסוכנות, להצלת אותן נערות ונשים, כשלפעמים יש צורך בחילוץ מכפרים עוינים ושיכון בדירות מסתור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...