דיון טרגדיית החללית קולומביה ,מותם של צוות החללית ובפרט אילן רמון ז"ל - עמוד 8 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון טרגדיית החללית קולומביה ,מותם של צוות החללית ובפרט אילן רמון ז"ל

Sting

Recommended Posts

• תגובות 158
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אמת ... לא היו אמצעים לחבר את המעבורת לתחנת החלל .. .גם אם הם איכשהוא היו מדדים (כמו שכתבו בעיתון) אל התחנה ... , לא היו חליפות מתאימות כדי לבצע הליכת על מנת לנסות לעשות עבודת ריצוף קלה על הכנף ... , האופציה היחידה הייתה לעבור למעין מצב חירום ולהזניק את האטלנטיס עם 2 אסטרונאוטים בתוכה - מפקד משימה וטייס + חליפות מתאימות למעבר בין מעבורת למעבורת ... וכן ... אפילו בפחות משבוע אם היו מתאמצים אפשר היה לטפל בעניין .. חבל ... היינו חוזים בקצת דרמה ושיחרור הירואי ...

:'( :-X :-[ :'( :'(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א) קולומביה לא יכלה להגיע ל ISS, היא שייטה במסלול של 39 מעלות מסביב לכדוה"א בעוד שתחנת החלל הייתה במסלול של 50 מעלות, זה נראה מעט אבל זה מרחק *עצום* שמעבורת לא יכולה לעבור אלא אם היא משוגרת מלכתחילה למסלול שכזה, צריך פשוט יותר מדי דלק בשביל שינוי המסלול.

נוסף על כך, כאמור לא היו חליפות להליכה בחלל והמעבורת לא הייתה מותאמת לעגינה עם ה ISS.

ב) זה היה לוקח שבוע להכין מעבורת נוספת אם הם היו מוותרים על כל בדיקות ה pre-launch, וזה לקיחת סיכון עצום, כי אם מה שקרה לקולומביה קרה אחרי שהיא עברה את כל הבדיקות, אז הסיכוי שדבר דומה יקרה לאטלנטיס אם היא לא תעבור שום בדיקות גדול פי כמה מאות. אף אחד לא היה מסכן עד כדי כך מעבורת נוספת, שלא לדבר על צוות אסטרונאוטים נוסף.

ג) בנאס"א לא ידעו שהנזק שנגרם לכנף הוא כל כך נרחב, לכן כל ההצעות האלו הן חכמות רק בדיעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה להזכיר שמייד אחרי האסון שהכתבים התחילו לחקור כצת פורסמה ידיעה בערוץ 2 שבה נאמר ששני עובדי נאס"א דיברו

ונאמר בשיחה משהו בסגנון של "אתה לא תאמין אבל החלטנו להתחיל בתאליך הנחיתה" אז יכול להיות שזה לא קשור אבל אולי כן ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה להזכיר שמייד אחרי האסון שהכתבים התחילו לחקור קצת פורסמה ידיעה בערוץ 2 שבה נאמר ששני עובדי נאס"א דיברו

ונאמר בשיחה משהו בסגנון של "אתה לא תאמין אבל החלטנו להתחיל בתהליך הנחיתה" אז יכול להיות שזה לא קשור אבל אולי כן ?

אמממ אני חושב שהשיחה היתה בין מגדל הפיקוח לקולומביה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי אתמול בערוץ 1 שהראו, כביכול, תמונה live של המעבורת באחד מין הימים ורואים שם נזק רציני בכנף. עכשיו בנאס"א טוענים שזה יכול היה להיות תמונה ממשימה אחרת. בקיצור, גם נאס"א מתחילים לזייף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כולם מזייפים, אני נוטה להאמין לנאס"א. מה שכן יודעים, זה שהמעבורת התנפצה, וזה היה עלול להמנע.

מאיפה הביטחון המופרז והאמונה העיוורת הזו? אני מתחיל לפקפק באמינות שלהם ככל שמתגלים פרטים חדשים. עכשיו המצב הוא בעייתי וכולם מנסים לברוח

when the shit hits the fan' you'd better take cover.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע למה לא כתבת בבירור שזו הצ'אלנג'ר ולא קולומביה.

הדליפה הזו נבעה מכשל באטם של המיכל וגרמה לפיצוץ בזמן השיגור.

הנה תמונת קרוב של מה שנראה התקלה הנוראית במעבורת

space_hh.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע למה לא כתבת בבירור שזו הצ'אלנג'ר ולא קולומביה.

הדליפה הזו נבעה מכשל באטם של המיכל וגרמה לפיצוץ בזמן השיגור.

הנה תמונת קרוב של מה שנראה התקלה הנוראית במעבורת

space_hh.jpg

באמת שלא ידעתי לקחתי את התמונה מ Ynet והכתבה היתה מיוחסת למעבורת קולומביה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...