דיון טרגדיית החללית קולומביה ,מותם של צוות החללית ובפרט אילן רמון ז"ל - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון טרגדיית החללית קולומביה ,מותם של צוות החללית ובפרט אילן רמון ז"ל

Sting

Recommended Posts

• תגובות 158
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מכיוון שאני מקורב לחיל האוויר יש לי מידע על אפשרות ההחלצות של הצוות מהמעבורת:

1) הסיכוי שהם הספיקו לבצע את נוהל הנטישה בזמן כה קצר מהפיצוץ הוא אפסי.

2) המכה שמקבלים במצה של נטישה במהירות של מאך 10 (בסביבות ה12 אלף קילומטר לשעה) הוא דומה למכה שמקבלים כשנופל עלייך סלע של 40 טון.

3) זמן הנטישה מגובה של 30 קילומטר הוא מספר שעות גדול, יכול להגיע ליום שלם ואפילו יותר.

4) במהירות רוח מתאימה, מגובה נטישה של 30 קילומטר אפשר לעוף מעל ארצות שלמות.

5) בזמן הכניסה של המעבורת, קיימת טמפ' של בערך 2000 מעלות והחמצן סביב המעבורת הופך למצב של כאילו מטאור. אם נטשו האסטרונאוטים את המעבורת, יש סיכוי גדול מאוד שהם נשרפו בשניה שהם היו בתוך ה"מטאור" הזה.

*מערכת הנטישה של נאס"א, אפקטיבית אך ורק במהירויות ובגבהים נמוכים הרבה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ערכתי בירורים משלי, ויש לי קצת תקווה לזרוע בכם:

טכנית, ואך ורק טכנית (לא ידוע לי מעבר לזה), הקפסולה של נאס"א, אם היתה על המעבורת, (לא ידוע לי אם היתה או לא) יכולה להציל את כל יושבי החללית. מצד שני, מגובה של 70 ק"מ, הסיכוים קלושים עד מאד. לצנוח ללא הקפסולה, אין אפשרות. יש הרבה יותר מדי דברים שיכולים להרוג אותך, לחץ, טמפרטורה, חמצן (שבטמפרטורה כזאת הוא מסוכן לריאות, כ-110 מעלות מתחת לאפס), צניחה מגובה כזה אורכת ימים, לפחות, ואתה יכול להגיע לכל מקום בעולם. צניחה מגובה של 25 אלף רגל (כ8 ק"מ) נחשבת לאסורה, ואין סיכוי לחיות מכזה מצב, אז כאן, ללא הקפסולה, הסיכוי לא קיים.

מי יתן, והם ימצאו באיזה חור באי כלשהו, לאחר שהם הצליחו להמלט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה פשוט עצוב :'(

ועוד עם כל ההכנות והדחיות, זה לא היה צריך להתרחש :(

חבל על האנשים הטובים שהיו שם, פשוט חבל.

ואם אפשר לציין, אף שזה מתגמד לעומת האבדות בנפש, שתאונה כזאת מעכבת את כל התוכניות שהיו לאמריקאים, וזה כולל את תחנת החלל בינלאומית והתוכניות שהיו לטיסה למאדים, בזמן שקשה להעריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והנה מתווסף אסון רביעי במספר לרשימת האסונות הגדולים של החקר החלל.

כולי בתקווה שאילן רמון לא יהיה אסטרונאוט האחרון בחלל בעקבות אירועים אלו.

יהי זכרם ברוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...