מה דעתכם על תשלומים בחתונות ואירועים משפחתים אחרים?-עדכון היתי בחתונה - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה דעתכם על תשלומים בחתונות ואירועים משפחתים אחרים?-עדכון היתי בחתונה

stone cold

Recommended Posts

אני לא חושב שאני חיב לממן אירועים שלא אני ביקשתי או הייתי שותף בכלל להחלטות בהם

תחשבו על זה ככה -אם היו באים הליכם הביתה מחיבים אותכם לצאת למסעדה יקרה

ואתם כמובן משלמים

לא היתם מתעצבנים?

אירוע מבחינתי אמור להיות ממומן מהמשפחה של בעל השמחה ולא מכיסם של אחרים

והכי מעצבן שאחרי זה בעלי השמחה בודקים תכסף ועושים רשימות שחורות

אני לא רוצה לשלם -זה פוגע לי בחסכון ומרחיק אותי מלהיות אם גב כלכלי

זה שהיום כל פלצן עושה אירוע מפוער ורובם לא יכולים לממן לבד זה מצדיק מימון של האורחים?

לדעתי לא -שיעשו אירועים פחות מפוארים וזהו

מענין איך המשפחה שלך נראית.

כי אצלנו אין דברים כאלו.

למשל אצלי בחתונה של אחי, הוזמנו גם הדודים של ההורים שלי (תחשבו, זה כמו שתגיעו לחתונה של הבן של אחיין שלכם), וכולם הביאו צ'קים שמנים, אך ההורים שלי אמרו לאחי לא לפדות חלק מהצ'קים, כי הם יודעים שהמצב הכלכלי שלהם על הפנים. (שלא תחשבו לשאחי הייתה בעיה עם זה... פשוט אצלנו במשפחה אפילו המורחבת כולם מתחשבים בכולם)

אם אין לך באמת כסף אני חושב שבת דודה שלך אמורה לדעת את זה ולהבין, אני לא חושב שבין משפחה מדרגה כזאת קרובה יכולה להיות רשימה שחורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 203
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

תיראו שיש כמה אירועים בחודש זה יוצא משהו כמו 600-800 שקל בחודש

זה הרבה כסף

יותר מי 6000 בשנה

ומה הקשר נינטנדו אני עדיין לא קניתי אני לא הולך למסעדות ופעם אחרונה שהייתי בחול היתה בשנת 2000

אני מתקמצן מאוד לדעוג לזה שיהיה לי גב כלכלי יום אחד

אני לא יכול להרשות לעצמי לבזבז ימי עבודה על אירועים ולדעתי כל העניין של האירועים יצא מפרופורציות

יש אירוע על ברית מילה לחלק אפילו בת מילה :screwy: :screwy: :screwy:

יש בר מיצוות -בת מיצוות\חתונות

אפילו ימי הולדת "מיוחדים" נחגגים בעולמות

ואני אומר די מספיק -רוצים לעשות אירוע למה המוזמנים צריכים לממן?

ובנוגע לא יגיעו לאירועים שלי?

1-לא בונה על אירועים בשנים הקרובות

2-לא חושב שגם אם אני יתחתן אני ירצה חתונה באולם -מה רע בבת כנסת קטן ואינטימי?

למה אנחנו חיבים לחקות תאמריקאים בעניין

כשתתחיל לדבר עם בת הזוג המיועדת על הנושא תבין שאין לך ברירה,כולנו היינו בסרט של

לא רוצה ארוע גדול אבל זה לא אנחנו מחליטים זה הן ,אנחנו יותר בכיוון של אורחים (אולי VIP אבל אורחים ;))

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ליבי ליבי אליך....

ברצינות אני מסכים 100% אתך קרירין, גועל נפש כל האירועים האלו.

לא רק בזבוז כסף משווע ואוכל מזוויע אלא גם צורת בילוי נחותה והמונית שאני פשוט צריך :puke:

אל תתיאש, גם אני בן 29 וכל התקדמות שעשיתי בחיים הייתה בחלקה הגדול מזל בלבד.

אני עדיין מרגיש ילד, אפילו עם שערות אפורות,

ואני חי עם חברה שלי כבר 10 שנים בלי להתחתן. :nixweiss:

ואין לי שום חשק להתחייב לשום דבר בעולם המרובע הזה.

פשוט תעשה מה שבא לך ותשים פס על המתאוננים המשפחתיים. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאמא שלי יש 10 אחים ואחיות תוסיפו לזה 2 אחים של האבא

לכולם יש ילדים בגיל של חתונה\ילדים ותבינו תבעיה :'( :'( :'(

חוץ מיזה רובם זונות שמזמינים רק לאירועים כאלה

מה קרה ללהזמין לכוס קפה ועוגה בבית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמנם אני לא בן 29 אבל אני יכול להבין את הבעיה במקרים מסוימים. גם לי במקרה בחודש האחרון היו המון ארועים שהייתי צריך ללכת ולהביא צ'ק מתנה ויש לי עוד כמה חודש הבא. אני בן 22 סטודנט ככה שאמנם אני עובד אבל לא מרוויח מספיק כדי להוציא 200-300 שקל כמה פעמים בחודש לארועים כאלו אבל מה לעשות זה לא נעים ועושים את זה. הבעיה בארץ נובעת שמשום מה אנשים פה התחילו לעשות ארועים יקרים וגדולים בלי שום הצדקה. אני גם לא מבין מה הקטע בלהזמין כל כך הרבה אנשים שאתה לא מכיר וראית אולי פעמיים במהלך החיים שלך. גם בבר מצווה שלי אני זוכר שחצי מהאנשים בכלל לא הכרתי ולא הבנתי מה ההורים שלי הזמינו אותם (כמובן שבתור נער הבר מצווה שקיבל את הצ'קים לא התלוננתי :) )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני באופן אישי לשם שינוי מסכים עם קרירין. מאיפה הגיע המנהג המפגר הזה שהאורחים צריכים לממן למזמין את האירוע? ואחרי זה בעל האירוע עוד עושה את הדבר הכי מגעיל ודפוק בעולם ורושם כמה הביא כל אחד ומביא לו בדיוק אותו דבר. ולמה לעזאזל אנשים עושים חתונה עם 300+ אנשים שמעל 150 מהם הם רואים פעם בעשור?!?

בחתונה שלי תהיה המשפחה הקרובה, מעגל מצומצם מעט מהמשפחה המורחבת(כל הבני דודים/דודים/דודות ושאר אנשים רחוקים יותר שאני מחבב), חברים וזהו, לא משפחה רחוקה של ההורים או חברים של הסבא והסבתא או בני דודים של גיסתי וכו' - מקסימום 150 איש ותנאי להיכנס זה לא להביא כסף. רוצים להביא מתנה? בברכה, אבל לא משהו חומרי מדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאמא שלי יש 10 אחים ואחיות תוסיפו לזה 2 אחים של האבא

לכולם יש ילדים בגיל של חתונה\ילדים ותבינו תבעיה :'( :'( :'(

חוץ מיזה רובם זונות שמזמינים רק לאירועים כאלה

מה קרה ללהזמין לכוס קפה ועוגה בבית?

במקרה הזה, אתה די צודק

אל תשכחו שכל הקטע של המשפחה ברואים בפעם בעשור, עדיין זאת משפחה ואם המשפחה שלכם עושה רשימה שחורה אז בטח יש להם גם רשימה שחורה של מי שהזמין אותי לאירוע ואם באתי או לא וכדומה..וגם מתוך כבוד, צריך להזמין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי אישית אין רשימות שחורות

ובכלל כל הענין של הרשימות השחורות זה מגעיל

תחשוב על זה נשואים טריים יוצאים לירח דבש ומה שמעניין אותם זה כסף ומי נתן מה :pissed:

ממש רומנטי :lol: :lol: :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ופשוט אני לא הולך ולא משלם -(בגיל 29 מצפים ממני לשלם)

אני לא מרויח הרבה ואני לא חושב שאני צריך בעצם "לקנות לעצמי ארוחות" באולמות יוקרתים

מה דעתכם על הנושא?

בסדר, אבל כמו שכבר אמרו - אתה מכבד את בת-דודתך כך. אני עבדתי באולם אירועים מספר שבועות וראיתי כמה עשרות חתונות, וזה די משעמם ועלוב בדרך כלל. הכל דומה להפליא. אבל הם החליטו שהם רוצים לעשות שם חתונה. לדעתי אם "תקנה" לעצמך ארוחה בדמות מתנה יפה ששוויה 150-200 שקל זה יהיה סביר.

אתה לא יכול אולי למחזר איזו מתנה במעל 100 שקל שקיבלת ליום הולדת ולא השתמשת בה מעולם למשל? ואם שואלים אותך למה לא באת אל תגיד "כי אין לי כסף" - כי זה מעליב (גם אם הם לא יודו) - תגיד שאתה בא ואז תשאר בבית ביום החתונה, ותגיד שהיית חולה/כאב לך הראש ואתה מצטער שלא יכלת לבוא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, אבל איך אפשר להאשים בן-אדם שקדח מחום בבית? ואם הוא גם יביע צער מאוד עמוק שהוא לא יכל להגיע אז בכלל אי אפשר יהיה לכעוס עליו. הכנות פה לדעתי לא עובדת, כי זה כמו להגיד - "אני קמצן, היום החשוב בחייך לא מעניין אותי ואת לא חשובה לי מספיק כדאי שאני אוציא עלייך 200 שקל". ואנשים לא מאמינים לזה שאין לו כסף אחרי שהם רואים אותו טס לחו"ל למשל, ובנוגע ל"יום החשוב בחייך" - זה לא הגזמה או קלישאה, זה ככה אצל רוב הנשים (חוץ מהלידה, אבל זה היום הכי מתוכנן לפחות. שנים לפני שהן הכירו את בעלן לעתיד). פה לפחות היא תחשוב: "איזה מסכן, הוא קודח מחום. הוא גם מרגיש רע שהוא לא יכול היה להגיע לחתונה". וכמעט בכל אירוע שאני ראיתי 10%-15% מהמוזמנים לא באו (אירועים של כ-400 איש), אז זה צריך להיות הפסד מחושב לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא האם אפשר לשקר בצורה משכנעת.

אני בכלל חושב שהעניין יצא לגמרי מפרופורציות.

אני כעיקרון לא הולך לארועים של אנשים שהם לא משפחה או חברים קרובים.

לרוב האירועים של אנשים מהחברה בה אני עובד אני לא הולך. זה לאו דווקא לשם קמצנות או חסכנות.

בחתונה האחרונה בה הייתי (של זוג חברים טוב שלי) השארתי 1,500 ש"ח. למה? כי ככה בא לי, כי אני לא הולך להרבה וכי שניהם חברים טובים.

לארועים של עמיתים לעבודה אני בד"כ מעדיף אפילו להצטרף למתנה המרוכזת (בד"כ אוספים איזה 150-200 ש"ח מכל אחד) ועדיין לא ללכת.

יותר בקטע של תעזבו אותי באמאש'כם.

לסיכום, אני הולך לארועים של אנשים קרובים מאוד בלבד, במקרים שלא נעים (עמיתים לעבודה שאני רואה יומיום, אבל לא נחשבים חברים, אני משלם וליום הארוע פשוט ממציא איזה תירוץ, ולאלה שממש לא קשורים פשוט לא הולך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...