נוהל "חניבעל" - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נוהל "חניבעל"

yigael_o

Recommended Posts

היי, אחרי הפוסט הקודם שלי על נוהל "וידוא הריגה" יש לי שאלה חדשה,

מה דעתכם על נוהל "חניבעל" שהיה נהוג פעם? (גם אותו מופז הפסיק)

בקצרה הנוהל אמר שאם יש נסיון חטיפה אז צריך לירות בחוטף גם אם זה אומר שתהרוג את החייל.

אני באמת חושב שכן מוצדק לירות (הרי לא תכוון לחייל, אז יש סיכוי טוב יותר שתציל אותו מאשר שתהרוג אותו) הרי במקרה הרע הסיכוי שלו זה 50 50

מבחינת אנשים שנשבו וחזרו חיים אז המספרים בהרבה יותר קטנים. האמת שאת זה לא בדקתי אבל זה מה שהמפקד אמר לי וזה נשמע הגיוני. אם יש למישהו קישור לעובדות אחרות אני מבקש שיפרסם אותו פה בבקשה.

ותחשבו, אתם הייתם יורים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן

אני גם אענה משהו לשאלה שבטח ישאלו בהמשך

אני גם הייתי יורה בשביל להרוג את חוטף גם אם זה אומר לפגוע במכוון בחייל

עדיף חייל שיהיה פצוע ויעניקו לו טיפול רפואי מאשר האלטרנטיבות האחרות

אחרי המלחמה האחרונה אני חושב שהרבה יותר אנשים שלא לומר חיילים היו מעדיפים את האופציה שלי

פצוע, אבל בשטח ישראלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, בלי שום ספק.

גם אם הייתי בצד השני, כלומר החייל החטוף, הייתי רוצה שיהפכו את החוטפים למסננת בלי התחשבות בסיכויי ההישרדות שלי. עדיף לסכל נסיון החטיפה במחיר חיי מאשר לאפשר סיכוי לצאת למערכה שתסתיים כמעט בוודאות במוות של עשרות חיילים ו/או אזרחים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן

אני גם אענה משהו לשאלה שבטח ישאלו בהמשך

אני גם הייתי יורה בשביל להרוג את חוטף גם אם זה אומר לפגוע במכוון בחייל

עדיף חייל שיהיה פצוע ויעניקו לו טיפול רפואי מאשר האלטרנטיבות האחרות

אחרי המלחמה האחרונה אני חושב שהרבה יותר אנשים שלא לומר חיילים היו מעדיפים את האופציה שלי

פצוע, אבל בשטח ישראלי

agree.gif

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר להגיד שהנושא הזה הרבה יותר מורכב ונתון למחלוקת מאשר נוהל וידוא הריגה אך עם כל זאת יש חשיבות לנוהל זה אך זה תלוי בנסיבות שאותם חייל יצטרך לשקול לפי אותו אירוע .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיובי! מי האידיוט שביטל את הנוהל הזה? לפני שנה אני חושב שהוא עדיין היה קיים...

אותו אידיוט שהיה רמטכ"ל בזמן ההתחמשות של צה"ל

אותו אידיוט שביטל מסיבה שנתית של הדרג הבכיר

ולצערי, אותו אידיוט שאחראי כרגע על הבטיחות בדרכים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אותו אידיוט שהיה רמטכ"ל בזמן ההתחמשות של צה"ל

אותו אידיוט שביטל מסיבה שנתית של הדרג הבכיר

ולצערי, אותו אידיוט שאחראי כרגע על הבטיחות בדרכים

מה טוב במסיבה שנתית של הדרג הבכיר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנוהל הזה בוטל?

אני כרגע משרת כלוחם בגבעתי ודי הרבה חופרים לנו על הנוהל הזה. להחזיר את החייל שנחטף בכל מחיר גם עם הוא ישלם על כך בחייו. לא פעם ולא פעמיים אמרו לנו שעדיף חייל מת מאשר חייל חטוף.

והאם הייתי יורה? כנראה שכן שזה גם משהו שידברנו עליו הרבה במחלקה וכולנו הסכמנו שעם מנסים לחטוף אחד מאיתנו אז מנסים להרוג את החוטפים בכל מחיר.

ותכלס גם אני יעדיף לא להישאר בחיים מאשר להישאר בחיים ולהיות בשבי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין בכלל ספק שנוהל חניבעל מוצדק, ויש לבצעו בכול מחיר, גם אם זה אומר שהנגביסט צריך לגמור שרשיר שלם על המחבל+החייל ולהרוג את שניהם בשטח .

הנה המקרים שיכולים לקרות

1) הירי מבריח את המחבל, החייל פצוע\שלם נשאר בישראל

2) הירי הורג את המחבל, החייל נפצע\שלם נשאר בישראל + מחבל הרוג

3) הירי פוצע את המחבל ומרתק אותו, החייל נפצע\שלם בישראל

4) הירי הורג\פוצע את החייל, המחבל בורח על נפשו מכון שאין לו יותר מגן אנושי ונהרג שניות אחרי זה

בכול המקרים החייל נשאר בישראל, ומקבל טיפול רפואי מיידי ולכן רוב הסיכוים שישאר בחיים, או שהוא נהרג ונקבר בארץ וחוסך למשפחות את הסבל הנוראי של האי ידעה, וגם חוסך למדינה שחרור של רוצחים שיובליו לעוד חטיפות ועוד הרוגים

עכשיו הנוהל לא אומר לירות rpg לכיון המחבל+החייל, אלה לירות על מנת להרוג\לרתק את המחבל ולקחת את הסיכון שכדור טועה יפגע בחייל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...