איך אני יכול לדעת אם הספק חוסר אותי או מגביל אותי בצורה כלשהיא?יש אפשרות מוחלטת? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך אני יכול לדעת אם הספק חוסר אותי או מגביל אותי בצורה כלשהיא?יש אפשרות מוחלטת?

open source

Recommended Posts

שלום

קראתי לא מזמן את הכתבה שהתפרסמה באתר Ynet שבמקום התפרסמה באתר הזה לגבי חסימת פורטים של ברק\נטוויז'ן

חיפשתי גם לגבי הנושא הזה בפורום אבל דווקא מה שלא מצאתי זה בעצם איך אני יכול לדעת אם חוסמים אותי?

אני כרגע מחובר לנטוויז'ן דרך תשתית של בזק עם ראוטר

אני משתמש להורדה ברשת ביטורנט עם התוכנה ביטורנדו (בלינוקס כמו ששמים לב)

רציתי לדעת אם יש אפשר לקבוע *חד משמעית* שהספק אכן חוסר אותי או נותן תיעדוף מוגזם לפרוטוקול HTTP (לא נראה לי שיש כאלה שלא נותנים, בזק בינלאומי נותנים תיעדוף כזה והם לא מסתירים זאת)

אפשרות אחת כמובן להוריד קובץ מפרוטוקול אחר ולבצע השוואה

ומה במידה שבתוכנה אני רואה שיש חיבור שמוגדר תקין (עיגול ירוק בשפה של ילדים:>) זה אומר שהם לא חוסמים אותי?

יש קבצים שאני מוריד על 60, יש קבצים על 4, ויש קבצים מקהילות סגורות על מהירות מקסימלית, וכל זה מדובר על שעות יום

יש דבר כזה בכלל לקבוע רף מסויים מתי הם חוסמים או לא?

בנוסף ראיתי כאן לא מעט המלצות להיתחבר לבזק בינלאומי בתור ספק, כאשר אני חושב בטווח הקצר זו בהחלט עשויה להיות בחירה טובה (יש לי היתחייבות של 4 חודשים אז יש זמן להחליט) בטווח הארוך אני חושב מה קורה במידה וכולם לאט לאט יעברו ? אז בעצם יווצר במקרה הטוב מונופול דורסני שנקרא "בזק" (ספק וגם תשתית, חברה אחת) באופן רישמי או לא

במקרה הפחות טוב נטוויז'ן עוד תתקיים איך שהוא ואז לא רק שבזק בינלאומי תיהיה מונופול, היא לא תוגדר כך רישמית, תוכל לדפוק מחירים בזמן שלנטוויז'ן לא יהיו את האמצעים לספר טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רואים לפי הסימפטומים, בעיה לקבל קישורים מטראקר מסויים שאתה יודע מנסיון עבר שפועל טוב ואי יכולת הורדה של קצבים פופולרים בקצב טוב למרות יחס העלאה/הורדה טוב. קיצור, תקראה את הסטיקי ותראה מה קורה לאנשים.

לגבי התיעדוף, אני מאמין שבכל הספקיות, אם הן מודות או לא יש תיעדוף לבקשות HTTP, הרי רוב הלקוחות פשוט גולשים באינטרנט ע"מ לקרוא חדשות/דוא"ל או לשחק ברידג' בYAHOO GAMES. לדעתי זה גם לא משנה, כי התעדוף לא חוסם שום דבר ואם לא תוריד ב100% אז תוריד ב90% שזה עדיין סביר בהחלט.

לגבי בינ"ל, אני זוכר שראיתי פה מספרים שמדברים על 35% משוק האינטרנט, רחוק מאוד מ85% שצריך ע"מ להחשב מונופול.

בנוסף, אני מאמין שבנטוויז'ן-ברק-גלובלכל לא כ"כ מודאגים מהשם הרע שיצא להם פה או בקהילות של המשתמשים הכבדים באינטרנט, ואני מביא לדוגמא את התשובה הקיקיונית לכתבה שפורסמה פה ולאחר מכן בYNET. לא אכפת להם כי הם יודעים שכל הסבתות משחקות הברידג' לא יעזבו אותם, וכל מי שרק מתחבר לקרוא דוא"ל ומשלם פי 3 על החבילה שלו כי הוא לא בודק מבצעים לא יעזב אותם וכל העצלנים שאומרים שממילא גם האחרים גרועים באותה מידה ולמי יש כוח לריב עם השירות לקוחות לא יעזוב אותם.

למעשה יכול להיות שהם אפילו ירוויחו מכך שכמה משתמשים כבדים יעזבו אותם ויפנו מקום לכמה משתמשים קלים בלי להוציא עוד כסף על הגדלת הפס לחו"ל.

לגבי התשתית, גם אם בינ"ל תהיה מונופול לא תהיה לזה השפעה על התשתית כיוון שם מספקים שירותים גם לHOT באותה מידה. בנוסף, ע"פ החוק בישראל ובזק בינ"ל לא יכולות לשתף פעולה ללא אישור של משרד התקשורת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי בינ"ל, אני זוכר שראיתי פה מספרים שמדברים על 35% משוק האינטרנט, רחוק מאוד מ85% שצריך ע"מ להחשב מונופול.

כדי להיחשב למנופול בישראל צריך שליטה של 51% בשוק שירותים מסויים או במוצר מסויים ובמקרים מיוחדים אפשר גם לחרוג כלפי מטה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...