צריך להבין משהו לגבי fps... - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך להבין משהו לגבי fps...

amig2

Recommended Posts

הבאנצ'ים עם המספרים האסטרונומיים של 150 fps רלוונטים למשהו?

הבנתי שלחווית משחק אופטימלית צריך מעל 60fps...

למה מיועד ה-frame limiter בחלק מהמשחקים והאם בכל המשחקים מהירות המשחק תהיה שונה בין 60fps ול-150fps...

רציתי לראות שאפילו הרדיאון 9200 שלי מסוגל ליותר מ-100fps, וביטלתי את ה-framelimiter ב-gta2, יצא מאה חמישים ולא היה אפשר לשחק כי זה יצא מהר מידי...

האם בכל משחק יש framelimiter?

והאם בכל משחק כמות מיותרת של fps (60+) הופכת את המשחק למהיר מידי?

ואיך מודדים? fraps?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נתקלתי עדיין במישהו שמתלונן על יותר מידי FPS במשחק..

אבל אתה יכול תמיד לקבוע בדרייבר של הכרטיס מסך V-SYNC מאולץ..

אני מתכוון איפה שיש frame limiter, כדאי לבטל אותו?

במשחקים כמו 3 כמה שיותר - יותר טוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש לך מחשב סוס , ממש HIGH END, אז V-SYNC יכול להיות מאד יפה - כי התמונה לעולם לא תראה חתוכה..

המחשב יוכל תמיד לשמור (או לפחות מאד ישתדל) את הסנכרון של התמונה השלמה עם הרענון של המסך שלך..

אבל, כשהמשחק כבד מידי וגם ככה הכרטיס עובד קשה - לבקש ממנו לעשות סנכרון עם המסך יכול לגזול משאבים קריטיים ולקבל בגלל זה ביצועים פחות טובים..

לי אישית לא מפריע שהתמונה לא מסונכרנת עם המסך ואני מעדיף לקבל FPS גבוה ככל האפשר לכן אני מבטל את ה V-SYNC (או FRAME LIMITER איך שבא לך..)

עניין של העדפה אישית.

הרבה כבדים שיש להם מערכות רציניות לא מוכנים לבטל את ה V-SYNC ומעדיפים לקבל קצב קבוע ואחיד של FPS ותמונות שלמות ולא חתוכות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש לך מחשב סוס , ממש HIGH END, אז V-SYNC יכול להיות מאד יפה - כי התמונה לעולם לא תראה חתוכה..

המחשב יוכל תמיד לשמור (או לפחות מאד ישתדל) את הסנכרון של התמונה השלמה עם הרענון של המסך שלך..

אבל, כשהמשחק כבד מידי וגם ככה הכרטיס עובד קשה - לבקש ממנו לעשות סנכרון עם המסך יכול לגזול משאבים קריטיים ולקבל בגלל זה ביצועים פחות טובים..

לי אישית לא מפריע שהתמונה לא מסונכרנת עם המסך ואני מעדיף לקבל FPS גבוה ככל האפשר לכן אני מבטל את ה V-SYNC (או FRAME LIMITER איך שבא לך..)

עניין של העדפה אישית.

הרבה כבדים שיש להם מערכות רציניות לא מוכנים לבטל את ה V-SYNC ומעדיפים לקבל קצב קבוע ואחיד של FPS ותמונות שלמות ולא חתוכות..

זו הייתה אחת מהשאלות שלי...

השאלה השנייה והיותר קריטית לי האם משחק ספיציפי (כמו gta2, רק כדי להתלהב על הכרטיס...) הוא קריטריון לכמה fps טוב לי?

או שבמשחק יריות או כמו פיפ"א כמה שיותר fps זה יותר טוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ממש הבנתי מה זה אומר -

האם משחק ספיציפי (כמו gta2, רק כדי להתלהב על הכרטיס...) הוא קריטריון לכמה fps טוב לי?
תנסח את זה שוב אולי אבין..

ובגדול - בכל משחק עדיף כמה שיותר FPS.. להמ לא בעצם ? זה אומר שהכרטיס מצליח לתת לך יותר בשניה ואומר שיש זרימה קרובה יותר למציאות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ממש הבנתי מה זה אומר - תנסח את זה שוב אולי אבין..

ובגדול - בכל משחק עדיף כמה שיותר FPS.. להמ לא בעצם ? זה אומר שהכרטיס מצליח לתת לך יותר בשניה ואומר שיש זרימה קרובה יותר למציאות..

האם לפי העובדה שמשחק מסויים עובד טוב וחלק על 40fps, זה אומר שכל משחק יהיה שחיק במהירות כזו?

קח בחשבון ש-gta2 הוא משחק דו-מימד, יש לזה השפעה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במשחקים שיש בהם הרבה אקשן ודברים שזזים מהר - כמו מרוץ מכוניות או משחק יריות מהיר ה FPS הגבוה יותר קריטי מנגיד משחק אסטרטגייה איטי..

ישנם משחקים ש 30FPS יהיה מספק ולא ממש ישנה לך אם יהיה יותר..(אולי עדיף שיהיה יותר אבל זה לא יהיה כזה הכרחי..)

אבל, קח משחק כמו TEST DRIVE - ב 30FPS תרגיש שאין רענון מספיק גבוה וממש תרגיש שחסר לך עוד כמה פריימים..

מעל 40 כבר יהיה שיפור ניכר.. מעל 50-60 זה כבר נקרא חלק..

ב COMPANY OF HEROES גם 30 FPS יספיקו לי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה המקרה הראשון שאני שומע שבגלל שיש לך 150FPS אתה חושב שהמשחק רץ "מהר מידי", רק שתדע שמספר

התמונות בשנייה לא אומר כלום על מהירות התזוזה, שלא כמו בסרטים למשל....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל בקטע הזה בן דו-מימד לתלת מימד?

ה-v-sync מיועד פשוט כדי שכרטיסים חזקים מידי לא יפעלו יותר מקצב הרענון של המסך, מה שלא אמור לקרות בכרטיס שלי?

פשוט אני מתכננן לקנות במחשב החדש עוד שבוע 8800gts, ורוצה להבין את הקטע הזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין למה אתה חופר בנושא כל כך שולי.

נסכם את זה כך:

1) כמה שכרטיס מסך מוציא יותר FPS יותר טוב.

2) במידה ויפריע לך שתמונות לא יסונכרנו עם רענון המסך אתה יכול להפעיל V-SYNC

3) V-SYNC בדרך כלל גורע בביצועים כי הוא דורש משאבים גבוהים יותר מהכרטיס (התמונה המוגמרת מחכה בזכרון הכרטיס לזמן התמאים ורק אז יוצאת בשלמותה למסך במקום במצב הרגיל בו תמונה יוצאת למסך מיד כשהיא מוכנה. מכאן, הפעלת V-SYNC תופסת מקום לא קטן בזכרון הכרטיס ויכולה לגרום ללאגים במידה ויש מעט לכרטיס ו/או הגדרות גבוהות במשחק שגם הן מעלות את כמות ה MP לתמונה שיושבת בזכרון..)

3) לא נראה לי שיש הבדל בין דו מימד לתלת מימד.. תמונה זו תמונה. רק מה שכן לכרטיס יהיה קל מאד לסנכרן דו מימדיות עם רענון המסך מפני שהם לא דורשות ממנו מראש חישובים רבים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה תלוי במשחק.

כעיקרון, משחק מחשב נראה חלק בסביבות 60 פריימים לשניה.

אבל שחקנים מקצועיים מרגישים הבדל בתגובות המשחק כשעולים מעל 60FPS (המשחק מגיב יותר מהר לפקודות השחקן)

משחקים כמו GTA2 (שלא מתוזמנים ע"י השעון של המחשב, אלא סומכים על מספר התמונות בשניה) לא יעבדו טוב במהירות FPS שלא תוכננו עבורה.

מה שאתה רוצה מהמחשב שלך, זה שלא יהיה מצב במשחק שבו ה-FPS ירד מתחת ל-60. כך שאם אתה מגיע ל-150 FPS, יש טווח ביטחון מאד גדול. אבל משחק שיש לו ממוצע FPS של 70, עלול לצלול מתחת ל-60 במצבים עמוסים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה תלוי במשחק.

כעיקרון, משחק מחשב נראה חלק בסביבות 60 פריימים לשניה.

אבל שחקנים מקצועיים מרגישים הבדל בתגובות המשחק כשעולים מעל 60FPS (המשחק מגיב יותר מהר לפקודות השחקן)

משחקים כמו GTA2 (שלא מתוזמנים ע"י השעון של המחשב, אלא סומכים על מספר התמונות בשניה) לא יעבדו טוב במהירות FPS שלא תוכננו עבורה.

מה שאתה רוצה מהמחשב שלך, זה שלא יהיה מצב במשחק שבו ה-FPS ירד מתחת ל-60. כך שאם אתה מגיע ל-150 FPS, יש טווח ביטחון מאד גדול. אבל משחק שיש לו ממוצע FPS של 70, עלול לצלול מתחת ל-60 במצבים עמוסים.

תודה, לזה התכוונתי, יש עוד הרבה משחקים כאלה או שזה בודדים.

ולמעשה אתם אומרים שבמשחקים כבדים, לא כדי להפעיל v-sync ב-8800gts 320mb היות ויש לו מעט זיכרון?

צאו מנקודת הנחה שאני משחק על 1280*1024 (יותר נכון אשחק, כרגע אפילו פיפא אני צריך לשים על פחות...), כי זו המגבלה של המסך 17" שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...