למה LCD? - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה LCD?

RJ1

Recommended Posts

אני שוקל לקנות LCD אבל לפי מה שהבנתי יש לזה הרבה בעיות, שלטעמי לא שוות את ההשקעה, כמו: זויות צפיה, פיקסלים מתים, מריחה וכו'. במסכי CRT אין כל הבעיות האלה, אז אני רוצה להבין למה למרות זאת כדאי לעבור ל-LCD? מה הופך אותו לכל כך טוב שכולם קונים אותו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם ל-CRT יש חסרונות. יש השוואה מצויינת של LCD מול CRT כאן (באנגלית).

קצת מהנקודות העיקריות לטובת LCD -

• תמונה חדה ביותר, ברמה שמסכי CRT לא מתחרים בה בכלל
  • לא מרצדים בכלל (CRT מרצד גם בקצבי רענון גבוהים, ככה הוא עובד, פשוט פחות שמים לב)
  • טקסט נראה הרבה יותר טוב (סובייקטיבי)
  • יותר בהירים - אומנם השחור לפעמים לוקה בחסר, אבל אין מצב לתמונה חשוכה מדי
  • צריכת חשמל, נפח, משקל - אין בכלל מה להשוות

לגבי הטענות שלך -

• זוויות צפייה - לא נכון עבור פאנלים ו-VA
  • פיקסלים מתים - הופך ליותר ויותר נדיר. מה גם שמסכים כמעט ולא מפתחים פיקסלים מתים - הכמות שהם הגיעו איתה מהמפעל היא כמעט תמיד הכמות שתהיה בעתיד
  • מריחות - במסכים מודרניים קיים רק בדגמים בודדים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח הדיון

תיראה לפני כמה שנים שהייתי צריך לבחור בין CRT לLCD התמונה היתה מאוד ברורה

הCRT היה זול יותר וללא ספק טוב יותר אז

אבל מאז המחירים של הLCD ירדו משמעותית והאיכות ישתפרה כל הזמן

ואני בקרוב קונה מסך והוא יהיה LCD זה בטוח

כי מהבחינת הצרכים שלי ועלות מול תועלת הוא עדיף בהרבה היום

נכון יש בעיות אבל גם בCRT יש בעיות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

LCD לא מפיץ קרינה עד כמה שאני יודע....(שזה די חשוב הוא לא פוגע בעיניים)

אני בתור אחד שמשתמש בLCD אני עכשיו לא יכול להשתמש בסך CRT הרבה זמן זה פשוט מחרפן אותי. וגם חברים שלי מרגישים בהבדל.

במילים אחרות אני מחזק את מה שאחרים אמרו שמסך LCD עדיף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מכיר את הריצוד שיש ב-CRT, זה בגלל שרוב האנשים משתמשים בקצב ריענון של 60Hz, שרוצח את העניים. אני משתמש ב-85Hz ואני יכול לעבוד שעות מול המחשב בלי כאבי עיניים.

שמעתי ש-LCD לא יכול יותר מ-60Hz, זה נכון? כי אם זה ככה אני לא רוצה לשרוף לעצמי שוב את העיניים.

יש לכם איזה מושג מאיפה מתחילים המחירים של LCD? סביב ה-1,000? אני פשוט לא רוצה להשקיע במסך 5,000 שקל רק בגלל שהוא טיפה יותר טוב מ-CRT.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נקודה נוספת היא שהיום כמעט ואי אפשר להשיג מסך CRT איכותי כי רוב היצרנים של שפופרות מסך איכותיות הפסיקו לייצר אותם. כך ששקשה הרבה יותר למצוא מסך CRT איכותי מאשר LCD איכותי. מסכי הCRT התקציביים אינם איכותיים (משיהוא אמר proview ? )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז על איזה מסכי LCD אתם ממליצים, שלא קורעים את הכיס? היעוד הוא בעיקר לעבודה משרדית עם הרבה טקסט. בקשר לתקציב, המחיר הזול ביותר למסך טוב. אחרי שאני יראה את המחירים אני יחליט מה התקציב המדויק (על בטוח לא יותר מ2,500-3,000).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז על איזה מסכי LCD אתם ממליצים, שלא קורעים את הכיס? היעוד הוא בעיקר לעבודה משרדית עם הרבה טקסט. בקשר לתקציב, המחיר הזול ביותר למסך טוב. אחרי שאני יראה את המחירים אני יחליט מה התקציב המדויק (על בטוח לא יותר מ2,500-3,000).

2007FP ב2300 שח. בגלל איכות וחדות התמונה והאגרונומיקה שלו. Word אף פעם לא נראה יותר טוב בPIVOT :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן המימדים של 2007FP שהוא המסך הלא-רחב בPIVOT קרובים לאלה של דף רגיל כך שבדרך כלל רואים דף מלא בעריכה.

גם בגלישה זה מאד מוח היות והמסך רחב מספיק לכל אתר (1200) אבל לא גבוה מדי כך שאפשר לתפוש את כל המסך במבט אחד.

אצלי המסך קבוע בPIVOT חוץ ממתי שאני רואה . בהתלחה זה דורש הסתגלות כי שורת המשימות נראית קטנה ולמטה, אבל אחרי שמתרגלים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...