זה הדבר הכי טוב שאתם יכולים לעשות עם הכסף שלכם - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זה הדבר הכי טוב שאתם יכולים לעשות עם הכסף שלכם

Guy King

Recommended Posts

עזבו אתכם מכרטיסי מסך חדשים, מ-MP3 או מאלכוהל. יש שואה בעולם, ואולי כמו שינדלר - תוכלו לקנות חיים ב-20 שקלים.

כנסו לפה:

http://news.nana.co.il/Article/?ArticleID=487753&sid=126

ואפשר גם לפה:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3401656,00.html

ואז לפה:

http://www.congobandaid.com/

אפשר לבוא למופע (100 שקל), אבל אפשר גם סתם לתרום - אם יש לכם כרטיס אשראי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים מתעלמים ממסכנים ועניים אצלנו

ילדים קטנים שאין להם מה לאכול

שדרות מופגזת.

אני לא רוצה להישמע מניאק, אבל עד שלא פותרים את הבעיות בישראל, זה דיי לא הגיוני לעזור לאחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שדרות מופגזת.

אני לא רוצה להישמע מניאק, אבל עד שלא פותרים את הבעיות בישראל, זה דיי לא הגיוני לעזור לאחרים.

חביבי אתה לא יודע כמה המדינה שלנו מפוצצת בכסף

ותאמין לי שאין כמעט עניים ברחובות בישראל האחוז ממש קטן זה הכל חרטא מה שאתה רואה בטלוויזיה

ואלה שהם הומלסים ואין להם מה לאכול קודם כל תפנה לממשה המשוחדת שלוקחת את כל הכסף לעצמה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז באיזו זכות אפשר לבקר את ארה"ב שהתעלמה מהשואה במשך שנים? שם גם הייתה אבטלה. ובאותו הנימה - אתה יכול גם להגיד "מה אכפת לי משדרות? כל עוד המשפחה שלי לא בטוחה כלכלית אני לא רוצה ששקל מהמיסים שלי יילך לשם. אני לא מכיר אותם בכלל". ועם כל הכבוד לעוני במדינה ולשדרות - ואני מתנדב בעצמי בעמותה שעוזרת לנזקקים - זה לא מתקרב לשואה שמתחוללת באפריקה. זה כמו להשוות שריטה ביד לסרטן.

האדם העני הממוצע בישראל (עשירית האחוז העניים ביותר) יש לו מה לאכול וללבוש (אני יודע שבכל עיר כמעט יש עמותה שמחלקת וביגוד בחינם). הוא לא נאנס או הוכה, משפחתו וחבריו לא נרצחו ותנאי המגורים שלו טובים בהרבה מאלו שבאפריקה. אפילו לפעמים יש לו הזדמנות לצאת מהמצב הקשה שהוא נקלע אליו, ולפעמים אולי אפילו זה באשמתו. ואני מכיר סיפורים מהמקום שאני מתנדב בו כאמור.

זה מה שקורה שם למאות אלפי נשים, במקרה שלא ראית את הווידאו: תופסים אותן ואונסים אותן, ואת שאר בני המשפחה רוצחים. מרביצים להן ומצעידים אותן במשך ימים לתוך היערות. אחרי זה שהן בהריון ממשיכים לאנוס אותן ולהרביץ להן. גם משחיתים את איבר מינן עם חנית כדי שלא יכנסו להריון שוב. אחרי זה הן יולדות ילד מהאנשים האלו, ואם הן מצליחות לברוח, ואם בעלן נשאר בחיים, הן מגלות שהוא מתנער מהן ולא רוצה לראות אותן (והילדים נשארים איתו). כעת הן כנראה חולות באיידס, עברו אונס מאות פעמים, חבולות ומושפלות קשות, אמהות שכולות או נשים שבעליהן עם ילדהן נטשו אותן בגלל שנאנסו ובעוני מחפיר. מה שקורה בארץ - הן עם העניים והן עם שדרות - זה ממש לא גיהנום.

שם זה גיהנום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שדרות מופגזת.

זה עדיין לא אומר שאסור לתרום, בנוסף, גם לנזקקים במדינות אחרות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבר פלוצקר הראה פעם בטור שלו שאין כמעט אנשים עניים בישראל(כי הרוב זה חרדים וערבים שלא מתייחסים אל זה בתור עוני).

ויש פה חובה מוסרית לעזור לעם שהיינו במצב שלו לפני קצת יותר מחמישים שנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז באיזו זכות אפשר לבקר את ארה"ב שהתעלמה מהשואה במשך שנים? שם גם הייתה אבטלה. ובאותו הנימה - אתה יכול גם להגיד "מה אכפת לי משדרות? כל עוד המשפחה שלי לא בטוחה כלכלית אני לא רוצה ששקל מהמיסים שלי יילך לשם. אני לא מכיר אותם בכלל". ועם כל הכבוד לעוני במדינה ולשדרות - ואני מתנדב בעצמי בעמותה שעוזרת לנזקקים - זה לא מתקרב לשואה שמתחוללת באפריקה. זה כמו להשוות שריטה ביד לסרטן.

האדם העני הממוצע בישראל (עשירית האחוז העניים ביותר) יש לו מה לאכול וללבוש (אני יודע שבכל עיר כמעט יש עמותה שמחלקת וביגוד בחינם). הוא לא נאנס או הוכה, משפחתו וחבריו לא נרצחו ותנאי המגורים שלו טובים בהרבה מאלו שבאפריקה. אפילו לפעמים יש לו הזדמנות לצאת מהמצב הקשה שהוא נקלע אליו, ולפעמים אולי אפילו זה באשמתו. ואני מכיר סיפורים מהמקום שאני מתנדב בו כאמור.

זה מה שקורה שם למאות אלפי נשים, במקרה שלא ראית את הווידאו: תופסים אותן ואונסים אותן, ואת שאר בני המשפחה רוצחים. מרביצים להן ומצעידים אותן במשך ימים לתוך היערות. אחרי זה שהן בהריון ממשיכים לאנוס אותן ולהרביץ להן. גם משחיתים את איבר מינן עם חנית כדי שלא יכנסו להריון שוב. אחרי זה הן יולדות ילד מהאנשים האלו, ואם הן מצליחות לברוח, ואם בעלן נשאר בחיים, הן מגלות שהוא מתנער מהן ולא רוצה לראות אותן (והילדים נשארים איתו). כעת הן כנראה חולות באיידס, עברו אונס מאות פעמים, חבולות ומושפלות קשות, אמהות שכולות או נשים שבעליהן עם ילדהן נטשו אותן בגלל שנאנסו ובעוני מחפיר. מה שקורה בארץ - הן עם העניים והן עם שדרות - זה ממש לא גיהנום.

שם זה גיהנום.

מחזק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שדרות מופגזת.

אני דיי בטוח שזה מה שהבריטים אמרו כשהמשפחה שלי נשרפה באושוויץ, "כל עוד לונדון מופגזת אנחנו חייבים להפציץ רק מה שמאיים עלינו ואנחנו לא יכולים לעשות אפילו קטן להרוד את המחנות השמדה."

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עניי עירך קודם ולי אין כרתיס אשראי ואני לא בוטחת בגופים אליהם באים הכספים הללו. אתם יודעים כמה כסף הושקע באפריקה ב-40 השנים האחרונות? ביליארדים! לאן זה הלך? לנשק ולצ'יפים שזיינו את הכל ואת כולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בידיוק ...

לא חסר אנשים בלי אוכל בארץ ...

איך אתם משווים השמדה לכמה הרוגים ביום ?

זה נכון שצריך לעזור וזה נכון שגם לנו לא עזרו פעם אבל המדינה במצב גרוע

אגב זה בערך כמו אצל הערבים ,הורגים אחד את השני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חביבי אתה לא יודע כמה המדינה שלנו מפוצצת בכסף

ותאמין לי שאין כמעט עניים ברחובות בישראל האחוז ממש קטן זה הכל חרטא מה שאתה רואה בטלוויזיה

ואלה שהם הומלסים ואין להם מה לאכול קודם כל תפנה לממשה המשוחדת שלוקחת את כל הכסף לעצמה

אוי... כמה שאתה בור!

אתה מוזמן לבוא לבית-תמחוי, ולראות בעצמך או להגיע ב-8:00 בבוקר ללשכת הוצל"פ בת"א.

תראה שם אנשים רגילים שמתחננים לרשם, לבטל עיקול מטלטלין כולל חשבונות בנק ומשכורת.

עצוב שיש עוד אנשים שחושבים כמוך! במקום לעזור. :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עניי עירך קודם ולי אין כרתיס אשראי ואני לא בוטחת בגופים אליהם באים הכספים הללו. אתם יודעים כמה כסף הושקע באפריקה ב-40 השנים האחרונות? ביליארדים! לאן זה הלך? לנשק ולצ'יפים שזיינו את הכל ואת כולם.

מאחר שהעולם הפך להיות כפר גלובלי אחד קטן, אז אפשר להגיד שכולם הם עניי עירי. ואין צורך להתייחס ברצינות תהומית לכל מה שכתוב בתנ"ך, לפעמים זה סתם שטויות (כמו הקטעים עם אלוהים). ושוב - מה אכפת לך משדרות או מהעניים במדינה? אם את דוגלת במשפט הזה אז קודם כל בני משפחתך, אחרי זה חברייך ואולי רק אחרי זה תושבי שדרות. ולדעתי כולם בני אדם, והסבל של כולם זהה, ואם הם לא נולדו לאם יהודייה ואם הם לא מדברים עברית זה לא אומר שעבורי הם פחות טובים. פחות קרובים לי זה נכון, אבל אי אפשר להשוות את מה שקורה שם למצב בארץ. עניי עירך קודמים רלוונטי לגבי ע"י כך שמהעוני בבלגיה למשל לא כ"כ אכפת לי. זאת דוגמה טובה למשפט הזה.

ותנסי לקרוא מה שכתוב באתר, הם תורמים את הכספים לגופים מהימנים בעקבות בדיוק מה שאמרת. מה שגם אני מניח שאפשר לתרום נגיד כספים לזרוע של הצלב האדום שנמצאת אי שם באירופה או בארה"ב ושמיועדת לפעילות בקונגו.

ולכל מי שעומד להגיד "עניי עירך" וכל הבולשיט הזה - שלא יהיה אחרי זה צבוע, שיצדיק גם את זה שאף מדינה לא התערבה בזמן השואה. ושאחרי זה ביום השואה יזיל דמעה שיגידו "לזכור! ולעולם לא לשכוח", ושיגיד שהיום זה כבר לא יכול לקרות עם האינטרנט, הלווינים, הכיסוי העיתונאי וכו'.

ועם כל הכבוד - עוני אמיתי אין בישראל. אולי - אם בנאדם ממש מתאמץ - אז יש. עוני אמיתי זה תת-תזונה, להיות רק עם סט אחד של בגדים, בלי בית (או בית מקש/מבוץ או לגור על ספסל), בלי מים זורמים ובלי חשמל בכלל או מכשירי חשמל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנושאים הללו, כפי שכבר נרמז פה, הפתרון אינו כלכלי אלא פוליטי.

ובדיוק בגלל זה אין פתרון, היכן שאין נפט או סיכון בטחוני לס"מ מעבר לאפריקה לא מעניין אף אחד.

ראו את פליטי דרפור.

וכן ,אנחנו כן צריכים לתרום. רק לא בכסף.

קבלה ועזרה לפליטים, לחץ מדיני, להרים את הנושאים הללו בעולם. זה כסף קטן ופתרון גדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...