Ubuntu Live CD ללא עברית... - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Ubuntu Live CD ללא עברית...

Recommended Posts

שלום חברים,

אני חדש פה, וחדש בנושא הלינוקס בכלל.

הורדתי את אובונטו 7.04 וצרבתי לדיסק.

עכשיו יש לי דיסק שהוא Live CD ואפשר להתקין ממנו. אבל:/b] בדיסק הזה אין עברית ! ברשימת השפות להתקנה לא מופיעה עברית, וניסיתי להשתמש ב- Open מהדיסק, וגם שם אין פונטים עבריים.

מה לעשות כדי שתהיה עברית? המימשק יכול להיות באנגלית, אפילו מוטב כך, אבל צריכה להיות יכולת כתיבה/קריאה בעברית, אחרת אין לי כל תועלת מההפצה הזו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

גם אני ניסיתי להתקין אובונטו. עשיתי בדיוק מה שכתבת כאן, וקיבלתי עברית

עכשיו יש עברית, ואין אנגלית. כדי לעבור לאנגלית, צריך להשתמש ב- SHIFT ולקבל אותיות גדולות, או לשנות פרישת מקשים חזרה לאנגלית.

כך אי אפשר לעבוד. אין אפשרות להכין מיסמך שיש עברית ואנגלית באותיות קטנות. חוץ מזה בכל מיני מצבים, שיש צורך להכניס סיסמה - הסיסמאות רגישות לאותיות קטנות/גדולות באנגלית.

בקיצור - כך אי אפשר לעבוד. צריכה להיות שיטה קלה ומהירה להחלפת שפה גם בתוך מסמך, כמו שיש ב- WINDOWS, ורצי ע"י צרוף מקשים!!!

חיפשתי פתרון ע"י חיפוש בגוגל, ובמדריכים להתקנת עברית באתרים המומלצים כאן -

l

www.whatsup.co.il

http://www.gentoo.org.il/

www.penguin.org.il

mirror.hamakor.org.il

www.linux.israel.net

www.linmagazine.co.il

www.linuxhelp.dr-host.co.il

וגם כאן:

http://tomer.blogli.co.il/archives/116

יש בכמה מקומות התייחסות לצרוף מקשים להחלפת שפה, אבל לא הצלחתי למצוא הסבר איך עושים את זה או איך מגיעים לזה...

האים יש מומחי שיוכלו להסביר/להראות איך זה מתבצע? רצוי מאוד גם באוכונטו (GNOME) וגם בסוסה (KDE)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם קראת את המדריך הזה ולא הצלחת לעשות מה שצריך? אם לא הצלחת מה ניסית ומה לא עבד?

אתה מודע לעובדה שיש KDE גם באובונטו וגנום בסוזה?

השאלה שלי היא - צריכה להיות שיטה קלה ומהירה להחלפת שפה גם בתוך מסמך, כמו שיש ב- , ורצוי ע"י צרוף מקשים!!!

חיפשתי פתרון ע"י חיפוש בגוגל, ובמדריכים להתקנת עברית. קראתי גם את המדריך הזה מאתר פינגווין.

כל זה מופיע בהודעתי המקורית. יש עברית - אבל יש עברית או אנגלית. השאלה שלי איך אפשר לעבור בצורה קלה בין השפות... מה שלא עובד זו ההחלפה בין השפות בתוך מסמך.

וכפי שכתבתי, אני זקוק לפתרון גם לאובונטו עם גנום, וגם לסוסה עם KDE.

קראתי שיש פתרון, רק אני לא מצליח למצוא אותו.

אז איך מחליפים שפות בתוך מיסמך? איך מחליפים כמו בווינדואס כמו שכתב KETCHUP?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תעקוב ותעשה את מה שכתוב במדריך תוכל להחליף שפה בעזרת מקשים (משתמשים רבים מגדירים את alt-shift כצירוף הזה)

בנוסף יש צלמית שמראה את השפה הנוכחית ומאפשרת לך החלפה בעזרת העכבר בנוסף. ההתקנה אולי מסובלת (לא יותר מאשר בחלונות) אבל השימוש קל.

באיזה מסמך מדובר? ישנם כמה עורכים שלא תומכים בעברית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסוסה KDE:

ראשית - התוכנה שבה אני מתכוון להשתמש אם תפתרנה הבעיות היא אופן אופיס הרגיל שבא עם ההתקנה של הסוסה.

שנית - לאחר שהגדרתי פרישת מקלדת "ישראל" שוב אני לא יכול (או לא יודע איך...) לכתוב אנגלית באותיות קטנות. ומזה נובע שאני לא יכול להחזיר את המצב לדמותו, ולא יכול לבצע כל פעולה המצריכה סיסמת ROOT, משום שהסיסמה רגישה לאותיות קטנות/גדולות.

ישנן עוד הרבה בעיות, (דרייבר לתצוגה, התקנת תוכנות ועוד) אבל נפתור אותן אחת אחת, לא כולן ביחד.

באשר לאובונטו - ניראה קודם אם מתגברים על הבעיות בסוסה.

בודאי יהיו כאלו שיבינו אם לאור השקעת הזמן והמאמצים הנדרשים לצורך מעבר עבודה בלינוקס, (שבא על חשבון עבודה פרודוקטיבית...) המחשבה הינה אולי נישאר עוד שנה שנתיים עם ווינדואוס או , עד אשר תבשיל יותר ותהיה קלה יותר למישתמש שאינו פריק מחשבים או תכניתן, אלא צריך מחשב אמין לעבודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדי לאפשר עברית באופן צריך לשחק עם ההגדרות. תבדוק קודם עם זה עובד לך ב KATE.

בסביבת KDE לא משתמשים בהגדרות העקומות של KDE אלא מגדירים ברמת X ומוסיפים בתצוגה ע"י kkbswitch. אנא עקוב אחרי ההוראות שבמדריך.

בקשר לאובונטו אני מציע שאם אתה מתרגל לKDE אז תעבוד עם קובונטו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...