בעיות עם רשת חוטית? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיות עם רשת חוטית?

timac

Recommended Posts

טוב אחרי כמה שעות נסיונות שום דבר לא עובד..

אז ככה יש לי ראוטר של smart com עם 4 יציאות ויש לי מודם נתב של בזק שפועל על כבל רשת למחשב וחיבור רגיל לחשמל.

עכשיו יש לי 2 מחשבים בבית ואני מצליח לחבר ביניהם והמחשב השני רשום מקושר מחובר אבל אין כלום.

אולי אני לא מחובר טוב?

החיבורים שלי הולכים ככה:

מודם של למחשב הראשי לכרטיס רשת מובנה

המחשב השני מחובר בכבל רשת על הראוטר.

ניסיתי גם לחבר את הראוטר למודם של ואת הכבל אל הכרטיס אצלי במחשב גם כלום.

מישהו יכול לעזור אני יושב פה איזה 5 שעות כבר התיאשתי.

תודה לכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בד"כ זה הולך ככה:

מודם מחובר לכניסת ה-WAN של הנתב.

מחשבים מחוברים ליציאות ה-LAN של הנתב.

אם במחשב מסוים יש יותר מכרטיס אחד, יש לוודא שהוא מנסה להתחבר לאינטרנט דרך הכרטיס הנכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק קודם כל שהנתב מוגדר כמו שצריך ואתה לא מחייג מהמחשב הראשון עם חייגן.

אם ההגדרה תקינה (בממשק של הנתב הוא מראה חיבור) ובמחשב הראשון אתה גולש תקין אז זה זמן לבדוק את המחשב שני.

א. תבדוק שהוא מקבל IP תקין מהנתב - לך ל"חיבורי רשת" בתוך "לוח הבקרה" תלחץ פעמיים על הLOCAL AREA CONNECTION ותסתכל תחת הלשונית "תמיכה".

אם בסוג הכתובת לא רשום שהוקצא ע"י DHCP, כנראה שמוגדרת כתובת IP שלא תואמת את הרשת שלך או שלא מוגדרת כתובת שער ברירת המחדל ו/או כתובת שרת DNS. במקרה כזה פשוט תגדיר שיקבל אוטומטית, הכי פשוט.

ב. אם כתובת הIP תקינה, תבדוק פינג לנתב (10.0.0.138, 192.168.1.1 או משהו מהסוג הזה). אם אין פינג תבדוק שוב חיבורים והגדרות, תנסה כיבוי והדלקה של המחשב.

ג. יש פינג תקין והכל מוגדר ועדיין אין גלישה. במקרה כזה תסגור את כל תוכנות האבטחה - חומות אש, אנטי- ותוכנות לחסימת אתרים/פרסומות.

תנסה ותגיד עם הצליח...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הצלחתי כלום באסה

אם אני מחבר את המודם של לראוטר ומחבר בין שני המחשבים באמצעות כבל רשת

שני המחשבים מזהים אחד את השני במחשב האורח רשום זמין ובמחשב המארח רשום מקושר

אבל אני לא מצליח לחייג לאינטרנט.

כאשר אני מחבר את המחשב שלי המארח ישירות למודם הכול עובד כמו שצריך אני מצליח לחייג אבל אז הוא רושם

לי כבל מנותק כנל גם במחשב השני.

כאשר הוא מחובר בין שני המחשבים הלכתי למקום שאמרת לי ושם הופיע אוטומטי משהו במחשב האורח אבל במחשב במארח שלי נכנסתי והכול היה שם ריק או נקבע ידנית ואי אפשר לשנות את זה.

גם בהתקנה הוא התקין לי גשר משהו כזה שאין לי מושג מזה ואיך זה פועל..

אם למישהו יש עוד איזה רעיון אשמח לשמוע.. תודה לכם!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע, רגע, רגע...

החיבור שלך הולך: מודם --> --> מחשב א' --> מחשב ב' ?

או: מודם --> --> מחשב א' ?

--> מחשב ב'

*דמיין את ה"-->" בתור כבל .

אם אתה מחובר באופציה א' אז בטח ובטח שלא יעבוד. אתה צריך שכל מחשב יהיה מחובר עצמאית לנתב.

אם אתה מחובר באופציה ב' ואתה מנסה לחייג לאינטרנט אז סימן שהנתב לא מוגדר בכלל ואתה צריך להכנס להגדרות הנתב ולהגדיר שיתחבר.

לגבי שינוי הכתובת, אתה לוחץ כפתור ימני על LOCAL AREA CONNECTION, בוחר מאפיינים, הולך לinternet protocol (tcp/ip) - לחיצה כפולה

שם אתה מסמן "קבל כתובת IP באופן אוטומטי", כנ"ל למטה בDNS.

עכשיו תאשר את כל החלונות וסיימת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע, רגע, רגע...

החיבור שלך הולך: מודם --> נתב --> מחשב א' --> מחשב ב' ?

או: מודם --> נתב --> מחשב א' ?

--> מחשב ב'

*דמיין את ה"-->" בתור כבל רשת.

אם אתה מחובר באופציה א' אז בטח ובטח שלא יעבוד. אתה צריך שכל מחשב יהיה מחובר עצמאית לנתב.

אם אתה מחובר באופציה ב' ואתה מנסה לחייג לאינטרנט אז סימן שהנתב לא מוגדר בכלל ואתה צריך להכנס להגדרות הנתב ולהגדיר שיתחבר.

לגבי שינוי הכתובת, אתה לוחץ כפתור ימני על LOCAL AREA CONNECTION, בוחר מאפיינים, הולך לinternet protocol (tcp/ip) - לחיצה כפולה

שם אתה מסמן "קבל כתובת IP באופן אוטומטי", כנ"ל למטה בDNS.

עכשיו תאשר את כל החלונות וסיימת.

המחשב מחובר ככה:

מחשב א' מחובר ליצאת lan של הראוטר

מחשב ב' כמו מחשב א'

המודם של מחובר בכבל לחיבור ה WAN של הראוטר.

ככה זה טוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן זה טוב לדעתי הבעיה שלך היא שבכלל לא הגדרת את הראוטר שלך נכון ושיפעל אוטומטית כראוטר.

אם אתה מחבר את שני המחשבים לראוטר ואותו אל מודם בכלל אין צורך בחייגן כלשהו.

אתה צריך להגדיר אותו כמחובר אוטומטית ועוד כמה הגדרות לשנות שם...

לא מספיק החיבור הפיזי, אתה צריך להיכנס לממשק של הראוטר שלך דרך הדפדפן (אצלי באדימקס למשל זה 192.168.2.1 חפש בחוברת של הראוטר את שלך), ותגדיר אותו שיעבוד נכון כראוטר ואם אתה לא יודע חפש מדריך באינטרנט שיסביר לך איך לעשות זאת. (בראוטרים שקונים זה אפילו הרבה יותר פשוט וקל וכמעט אוטומטי מאשר המודם שאתה מקבל מבזק שאותו צריך להפוך לראוטר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...