קורס מומלץ לפסיכומטרי - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קורס מומלץ לפסיכומטרי

snaidis

Recommended Posts

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא עשיתי עדיין את הבחינה אני עושה קורס עכשיו, התכוונתי לדברים כמו הבגרויות וכל עניין הצבא ומעבר.

כי אני מכיר את עצמי והסיכוי ששהייתי מצליח להושיב את עצמי באופן עצמאי לשבת וללמוד הוא כמעט אפסי... ושלא נדבר על הבעיות שיש לי במתמטיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי היה טריק :P

מוצאים עבודה בתור מתדלק (בכל זאת חייל משוחרר) בתחנה נטושה

ואז יש לך לילה שלם של חוסר מעש להעביר בפתרון תרגילים.

בכל מקרה, הפחד שלך לא נובע ממשהו רציונלי

זה לא שאתה לוקח קורס וזהו, לא צריך לשבת בבית, ולפתור תרגילים וללמוד מילים כאילו אין מחר

בכל מקרה תצטרך לשבת הרבה בבית

אז מה בעצם אתה לומד בקורס?

טריקים? יש בספר

טיפים? יש בספר

את התרגול תצטרך כך או כך לעשות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחח מזכיר לי את התורנויות סצל תורן שלי בצבא העבודה שלך.... ואני עובד במשהו קצת יותר רציני מזה וגם מעדיף את זה ככה.

אין לי ממש פחד, זה יותר הידיעה שאני לא משהו בזה ואני לא רוצה להיכשל.

אני בן אדם שמתקשה להבין מתוך קריאה והבנה עצמית, אתלי זאת בעיה... אני בן אדם יותר של פרקטי ולא תאורטי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בסדר, גם אני עובד במשהו קצת יותר רציני :)

ועדיין, את רוב העבודה אתה בכל זאת צריך לעשות בעצמך

לפתור תרגילים בבית

ללמוד עוד אות עד השיעור הבא

מי שלא יושב בבית, עם קורס או בלעדיו לא יצליח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קורס לפסיכומטרי זה מיותר

תקנה ספר של אחד המכונים (קידום/יואל גבע וכו') ותתחיל לפתור

בדיוק. הספר יספיק, אם אתה מתקשה להבין משהו ספציפי יש פורומים בנושא ומקסימום פתח פה ת'רד עם כמה שאלות. זה סתם ביזבוז כסף מיותר. אם התוצאה לא מספקת אותך תעשה עוד פסיכו' אחד. עדיף לקנות למשל 3 ספרים שונים בבערך 700 שקל מאשר לעשות קורס של 5,500. אבל אם במסגרת כלשהי אתה יכול להשיג את הקורס בפחות מ-2000 נגיד (אני עשיתי בי"א בבערך 1300) אז קח את זה. הקורס לא שווה לדעתי מעל 2,500 נגיד, ובטח שהוא לא שווה יותר מכפול.

וד"א - למידה עד גבול מסוים מועילה. גבול של נגיד 80-100 שעות (כולל פתירת מבחנים). מעל זה אתה סתם תחפור וזה לא יעזור לך. ההבדל בין מישהו שלמד 100 שעות למישהו שלמד 400 שעות הוא זניח, נקודות בודדות לדעתי. וההבדל בין מי שלא למד בכלל למי שלמד 80-100 שעות הוא בממוצע 30 נקודות (את זה לפחות הקורסים טוענים, וזה נראה הגיוני). זאת אומרת שאם הרמה שלך היא 600, אז עם קורס וחפירה רצינית תגיע במקרה הטוב ל-640-650. דברים כמו למשל אנגלית לא ניתן לשפר משמעותית בכמה שבועות. גם הכישרון שלך בחשיבה מתמטית ניתן לשיפור מוגבל ביותר, וכנ"ל הבנת האנלוגיות או הכרת אוצר המילים העצום בעברית שאתה לא מכיר.

ותתעלם מאלו שמתייחסים לכל ציון שהוא מתחת ל-650 כגרוע עד בינוני. א' - הפסיכו לא מעיד על אינטלגנציה או IQ. וזה לא כדי "לנחם" אותך אם תקבל ציון נמוך, זאת האמת הפשוטה. ב' - זאת שחצנות. הציון הממוצע אם אני זוכר נכון הוא 535 בערך. מעל 650 יש - אם אני זוכר נכון - כ-15%. זה אומר שכמו שיש אנשים שמקבלים 650 יש גם כאלו שמקבלים 400 (ואני מכיר מישהו שהיה מהכיתה שלי, די חכם האמת, שקיבל 505. אני קיבלתי 639), וכמו שיש אנשים שמקבלים 720 יש גם אנשים שמקבלים 300. כי זה הממוצע, ואנשים עם תסמונת דאון או פיגור שכלי לא תמצא במבחן, ואנשים שקיבלו 400 יכולים גם להגיע לבגרות עם ממוצע 110.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...