LiteOn LH-20A1S vs. LG GSA-H30N - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

LiteOn LH-20A1S vs. LG GSA-H30N

ilil

Recommended Posts

אתה שמעת שהוא רועש? מצחיק כי אני לא.

מעניין ומשעשע, בכל הסטיקי שואלים שוב ושוב אם הלייט-און SATA שקט ואין תשובה. Slevin Kelevra ישמח לשמוע שהוא שקט אחרי כל כך הרבה תחנונים אם מישהו יודע מה קורה עם הלייט-און... גם מבחינתי כל כונני ה-IDE של לייט-און מאוד שקטים בבתים של אחרים...

כן אבל אתה המלצת לבחור לוותר על צורב SATA וללכת על צורב PATA שזה שטות.

נכון שאין יתרון משמעותי בצורבי SATA אבל יתרון הכבלים מספיק

משטות זה נהפך רק ליתרון של הכבלים. ביג דיל. אם זה המחיר כדי להיות בטוח שאתה מקבל צורב שידוע שהוא טוב, אמין ושקט, אז כן, אני ממליץ לו לותר על צורב SATA ולקחת IDE! ואם שמים מתאם ל-SATA כמו שנתתי גם יתרון הכבלים נעלם, למרות שהיתרון הזה לא מצדיק לדעתי את ה-30 הש"ח הנוספים אם אין סיבה אחרת. מקסימום בשדרוג הבא של המחשב שלו, אם ירצה להעביר את הצורב ויהיה מוגבל בגלל חיבור IDE יקנה אותו. בנתיים יהיה לו שקט באוזן ושקט נפשי.

דרך אגב, אני לא יודע מי מחליט באתר איזה מבחנים לערוך. אני מציע לך כמנהל הפורום ליזום מבחן השוואה משלים למבחן הצורבים שהיה פה עם דגש גם על כונני SATA וגם על שקט הכונן והתאמתו למחשבי מולטימדיה לסלון או לצפיה בסרטים. לפי כמות השאלות בסטיקי ובכלל בפורום הנושא הזה חשוב לרבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז לפי מה שאתה אומר אין שום סיבה גם לקנות דיסק קשיח SATA, כי חוץ מהבדלי הכבלים אין ממש הבדלי מהירויות.

שוב פעם, בשורה התחתונה, פותח הט'רד שאל לגבי 2 צורבי SATA ואתה נתת תרוצים מפה ועד הודעה חדשה למה PATA עדיף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבין צורבי SATA שבמומלצים מתלבט בין השניים הללו.

האם ל- יש איזשהו יתרון? זהו צורב דור קודם. האם אין ל- צורבי SATA מתקדמים יותר?

אולי כדאי לרדת מה-SATA לטובת 42N ?

מבחינתי x18 לעומת x20 הוא בכלל לא שיקול.

מה שחשוב לי באמת זה האמינות וזמן החיים של העינית האופטית (חסינות מפני אבק).

זה מה שפותח הת'רד שאל ועל זה קיבל תשובה. לא תירוצים אלא מספיק סיבות למה במצב של היום, כשאין צורב SATA מומלץ כמו צורבי IDE, לקנות IDE. ברור שתוך תקופה המצב ישתנה, צורבי IDE יעלמו וצורבי SATA ישתפרו וישלטו, כמו שקורה ב-PCI-E לעומת AGP. זה לא המצב כרגע.

בדיסקים קשיחים אני לא יודע (אולי לך יש קישור לבחינה כזו). מה שאני כן זוכר למשל שהיו מס' ת'רדים על השיפור בין דיסקים SATA 1.5G ל-SATA 3G והמסקנה היא שחוץ ממצבי קיצון זה מהלך שיווקי. כבלים ונוחות זה חשוב, וזו גם הכנה לדיסקים מהירים שינצלו את שיפור מהירות התקשורת, אבל אל תשכח ששוק הדיסקים ב-SATA כבר בשל הרבה יותר ורוב הדיסקים החדשים הם SATA. בצורבים המבחר דל והשיפורים מופיעים בינתיים ב-IDE. ראיתי כבר ב-KSP צורבי H50N ו-H54N של עם מהירות צריבה גדולה יותר ב-DL מאשר H42N. במבחר צורבי ה-SATA השוק רדום יותר בנתיים.

הסיבות לקניה זו או אחרת הן זמינות, אמינות ותכונות. גם בדיסקים, אם יהיה דיסק IDE זול יותר ביחס נפח/כסף, יהיה מהיר יותר, קטן יותר וכד' אז כן, אין סיבה לא לקנות אותו כי עצם ה-SATA לא סיבה מספיק טובה כנגד זה. כשעומד בינתיים רק נושא הכבלים אז לוקחים SATA, במיוחד כשהמבחר גדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום שיפור בין SATA 1.5 ל SATA 3, לא מעשי בכל מקרה.

ותסתכל בכותרת של פתח הט'רד, שני הצורבים שהוא שאל עליהם מעולים (לפחות הלייטאון) אז אין שום סיבה ללכת דור אחורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגובת "פותח הת'רד":

uriby פרס בהרחבה ובקפידה את אותן ההתלבטויות שהיו לי בנושא, ועל כך תודתי.

למעישה, נכון לרגע ההצטרפות של uriby לת'רד כבר הייתי בשלב שאחרי ביצוע ההזמנה.

הלכתי על לייט-און SATA. מצדי לא ראיתי שום התכתבויות בפורום שדיברו בגנותו.

(לייטסקרייב אינה שטות לדעתי, אולם תכונה זו מיותרת לצרכיי)

טרם קיבלתי את המחשב, אדעכן בבוא העת על התרשמותי האישית מצורב זה (וממידת השקט/רעש).

אני מצטרף להצעתו של uriby לעדכן את מבחן ההשוואה של הצורבים. אני מבין שהתחום מאוד דינמי, וכל הזמן יש התפתחויות.

זה דורש השקעה מרובה לשמור על המידע עדכני (x-dude כל הכבוד על העבודה בשוטף!), אז האם יש אפשרות מעשית - זו כבר שאלה אחרת.

x-dude, uriby - אני מודה לשניכם על ההתייחסות,

וגם ליתר החברים שהיה להם מה לומר.

בברכה,

ilil

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין מה לעדכן במבחן השוואה של הצורבים משום שבין ההשוואה של אז (תחילת השנה) לבין היום ההבדלים הם מזעריים.

קנית צורב טוב, תתחדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...