מפרט מבוסס אוברלוק - עד 4 אלף ש"ח - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט מבוסס אוברלוק - עד 4 אלף ש"ח

Mad Season

Recommended Posts

על מה אתם מדברים?

ה E4300 רץ בסטוק ב FSB 800 או 4 פעמים 200. כשעושים לו ל 3 גיגה, עושים זאת ע"י הרמת הבאס של הלוח מ 200 ל 333 או במילים אחרות FSB של 800 לFSB של 1333 (ב 266 ה FSB יהיה על 1066). עם ה 6300 כדי להגיע ל 3 גיגה יצטרך באס של 430, וה FSB יהיה בהתאמה 1720.

אם הבחור רוצה לעלות מעל באס של 333 כלומר לקחת את ה E4300 מעל 3 גיגה אז עדיף 800 למרות שחלק מזכרונות ה 667 יעלו יותר גבוה עם תוספת מתח.

בכל מקרה סביר להניח שהגבול שהוא יוכל לעלות מבחינת טמפרטורה (ועדיין לשמור על המחשב שקט) יהיה באזור ה 3 גיגה במיוחד אם עובדים עם תוכנות המאמצות את המעבד. למיטב ידיעתי CUBASE ודומיה עושות זאת. בכל מקרה מתח למעבד יצטרך להוסיף (דרך הביוס) על מנת להשיג יציבות. בד"כ כדי להגיע ל 3.5 גיגה צריך להוסיף יותר מתח למעבד ולעבוד עם הטוניק במהירות גבוהה מה שהופך אותו למאוד רועש (אם יספיק בכלל). אנשים שעולים להירויות שכאלה בד"כ משפצרים את הקרורים המפלצתיים (למשל מוסיפים להם מאווררים).

לגבי הספק. ה HEC400 TRT לא ממש שקט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ה E4300 רץ בסטוק ב FSB 800 או 4 פעמים 200. כשעושים לו ל 3 גיגה, עושים זאת ע"י הרמת הבאס של הלוח מ 200 ל 333 או במילים אחרות FSB של 800 לFSB של 1333 (ב 266 ה FSB יהיה על 1066). עם ה 6300 כדי להגיע ל 3 גיגה יצטרך באס של 430, וה FSB יהיה בהתאמה 1720.

הבנתי אותך.. לי אישית היה ממש חשוב ההסבר הזה.. לא ידעתי שעם העלאת הבאס יעלה גם הFSB..

נגיד ואתה מעלה את הFSB של המעבד ל1333.. ויש לך לוח למשל כמו 965P DS3 REV3.0 שתומך FSB 1333MHZ..

אז הרוחב פס בין המעבד ללוח אם יהיה 1333MHZ..?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואי אינטגרל , מכל ההסבר שלך לא הבנתי על איזה מעבד אתה ממליץ ,

אם ה e 6300 יגיע בהתאמה ל fsb

1720 זה טוב או רע ?

לגמריי לא הבנתי על איזה מעבד אתם ממליץ לפי ההסבר שלך , רק הבנתי שב e4400 יש כפולות של 10 לכן יהיה יותר קל להגיע איתו ל 3 ghz

וב e4300 יש כפולות של 9 בגלל זה מגיעים לבאס של 333 , אבל הבנתי שלא משתלם להוסיף כסף עליהם ? ולקחת את ה e43 ?

בכל מקרה אני לא מתכוון לעשות איזשהו אוברלוק מפלצתי ולהוסיף מלא מאווררים כדי למנוע מהמחשב להרעיש ,

דיברתי על אוברלוק בסיסי של 3 ghz וככל שהזכרונות 800 יתנו לי להגיע ,

ובקשר למארז של xntx הבנתי שהוא בא עם 2 מאווורים ?

או מקסימום אני אוסיף עוד מאוורר של ארטיק קולינג שאני אקנה מזאפ ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא אומר בדיוק מה שאמרתי לך קודם (גם בפרטי).

ה-E4300 יאפשר לך עם זיכרונות 667 להגיע ל-3 גיגה בלי הרבה מאמץ (מחשב עדיין שקט יחסית), אם אתה רוצה להגיע ל-3.5 גיגה אז תצתרך לתת יותר כוח (מתח) למעבד ואפילו לזיכרונות (אוברקלוק לשניהם) והדבר הזה יוצר קצת חום שצריך לרדת עם מאווררים שעושים בתורם הרבה רעש .

אבל אם תלך על E4400 וזיכרונות 800 אז יהיה לך יותר קל יחסית להגיע ל-3.5 גיגהרץ.

עכשיו השאלה, האם אתה רוצה להגיע גג ל-3 גיגהרץ או שאתה רוצה להגיע מ-3.5 ומעלה? ההחלטה שלך תקבע סופית מהו המעבד והזיכרונות והספק המתאימים ביותר עבורך לאוברקלוקינג.

אני אישיתי לקחתי:

מעבד E4400

לוח כמו שלך רק עם ה-P בסוף (כולל כניסת FIREWIRE)

זיכרונות 2 גיגה עם 800MHZ

מארז קומפיוקייס עם ספק 400W של HEC

עם המפרט שלי אני מצפה להגיע גג ל-4 גיגהרץ בלי יותר מידי מאמץ, עכשיו אם זה יגרום ליותר מידי מאמץ אז אני ארד ל-3.5 גיגהרץ או לחילופין אשקיע קצת במאווררים או ספק אחר ומה שצריך כדי שהוא יעובד יציב ושקט יחסית ב-4 גיגהרץ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי לסבך אותו יותר מדי, הוא גם ככה לא מבין מה אומרים לו אז אתם רוצים שהוא יעבור את ה3GHZ ?

קח את הE4300+זכרונות 667 +GB 965P DS3 REV3.3 ותגיע ל3 GHZ בראש שקט. גם ככה אין לך צוך ביותר מזה.

ולכן במקום להסתבך, תיקח אותם ותעשה OC פשוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם המפרט שלי אני מצפה להגיע גג ל-4 גיגהרץ בלי יותר מידי מאמץ,

שכח מהר מ4GHZ.. גם בגלל הספק וגם בגלל המעבד.. אם תגיע ל3.5GHZ זה יהיה ממש נס..! זה המקסימוםש אתה אמור לצפות אליו..

הספק שלך לא יתן לך יותר.. ובמעבד הזה מגיעים ממש בקושי ל3.5GHZ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בעצם אני יכול לחסוך את הכסף על הזכרונות 800 , לקחת את ה E43 ,

ולהוסיף קצת לקחת את ה 8800 gt

ואני בכלל חשבתי להשקיע ב e43 + מארז אפולו + ליברטי 400 + טוניק טאוור + מאוורר מארז ארקטיק קולינג+ טווימוס 800 mhz.

וברור שכל המושגים של האוברלוק נשמעים לי כמו סינית עכשיו ,

לפני שאני אזמין ואנסה את האוברלוק אני אקרא את כל המדריכים וההוראות מין הסתם..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שכח מהר מ4GHZ.. גם בגלל הספק וגם בגלל המעבד.. אם תגיע ל3.5GHZ זה יהיה ממש נס..! זה המקסימוםש אתה אמור לצפות אליו..

הספק שלך לא יתן לך יותר.. ובמעבד הזה מגיעים ממש בקושי ל3.5GHZ..

אולי הגזמתי טיפה אבל לא חסר פה אנשים שיגידו לך שעם E4300 וזיכרונות 667 עם סטוק אפשר להגיע בקלות ל-3 גיגהרץ ועם מאמץ ל-3.5 גיגהרץ, אז אני מצפה עם E4400 וזיכרונות 800 וקירור מיוחד להגיע בקלות ל-3.4 ובמאמץ ל-3.8 גיגהרץ .

אני החלטתי על ה-E4400 רק בשביל שיהיה לי יותר קל להגיע ל-3.5 מאשר עם ה-E4300 .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואי אינטגרל , מכל ההסבר שלך לא הבנתי על איזה מעבד אתה ממליץ ,

אם ה e 6300 יגיע בהתאמה ל fsb

1720 זה טוב או רע ?

לגמריי לא הבנתי על איזה מעבד אתם ממליץ לפי ההסבר שלך , רק הבנתי שב e4400 יש כפולות של 10 לכן יהיה יותר קל להגיע איתו ל 3 ghz

וב e4300 יש כפולות של 9 בגלל זה מגיעים לבאס של 333 , אבל הבנתי שלא משתלם להוסיף כסף עליהם ? ולקחת את ה e43 ?

בכל מקרה אני לא מתכוון לעשות איזשהו אוברלוק מפלצתי ולהוסיף מלא מאווררים כדי למנוע מהמחשב להרעיש ,

דיברתי על אוברלוק בסיסי של 3 ghz וככל שהזכרונות 800 יתנו לי להגיע ,

ובקשר למארז של xntx הבנתי שהוא בא עם 2 מאווורים ?

או מקסימום אני אוסיף עוד מאוורר של ארטיק קולינג שאני אקנה מזאפ ?

תקשיב, ותתעלם מהדברים של חלק מהאנשים שמגיבים פה שלא ממש מבינים.

ה 4300 וה 4400 יסיימו פחות או יותר באותו התדר. מנסיון שלי עם 4300, יהיה לך קשה לעלות מעבר ל 3 גיגה ולהשאר עם קרור שקט וטמפרטורות הגיוניות (ואני מדבר על הטמפרטורות שנמדדות בתוך הליבות שזה לא מה שמראים רוב הלוחות).

עכשיו ב 3 גיגה עם 4300 הלוח יהיה במהירות של 333, הזכרונות ב 667 .

ב 3 גיגה עם 4400 הלוח יהיה במהירות של 300 והזכרונות ב 600.

לכן, עדיף לקחת 4300. גם יותר זול. גם FSB יותר גבוה.

שים לב שהיתרון של ה 4300 על ה 6300 וחבריו הוא שאתה לא צריך להרים גבוה את מהירות הלוח כדי להגיע לאזור ה 3 גיגה, מה שאומר ציפסט שיתחמם פחות ושמירה ארוכה יותר על חיי הלוח.

קח 4300

לוח DS3

קרור טוניק טאוור

מארז מרווח ומאוורר

ותהיה בסדר

המחיר של 800 מאוד נמוך היום, ורובם מאפשרים לעבוד בתזמונים נמוכים יותר אם הם לא ב 800. לכן שווה לשקול אותם, למרות שעם 4300 ל 3 גיגה גם 667 יספיקו.

עריכה:

אם אתה חושב על 8800GTS לעומת 8600 ושם את זה מול מעבד וזכרון, ההחלטה פשוטה מאוד.

ה 8800 יתרום לך הרבה הרבה יותר מאשר ההבדל בין 6320 ל 4300 וזכרונות 667 מול 800 (למרות שאחרונים היום מאוד זולים).

קח 8800GTS שהרבה יותר חזק ויחזיק לך יותר זמן.

עריכה 2:

יש סיבה שלא שמת הרדדיסק וצורב DVD?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחזק כל מה שאינטגרל אמר!!

ואם אתה מעוניין שיהיה לך אפשרות להגיע למעל 3.1GHZ למרות שזה כבר קשה.. אתה צריך לפחות 800MHZ..

אחרת לא משנה גם אם המעבד שלך היה יכול לעוד קצת.. לא תוכל לעקוף את ה3.1..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מדוייק. אנשים אומרים שבתוספת של מתח הטווינמוס עולים מעל 667.

בכל מקרה, לפותח הטרד, לא ענית לי. מה עם הרדדיסק וצורב DVD? ואהממ...התקציב שלך קצת נמוך בשביל להכניס 8800GTS.

עריכה:

וזה ממש לא קשה להגיע מעל ל 3 גיגה עם 4300, רק מה, זה לא ממש מומלץ אם רוצים מחשב שקט וטמפרטורות הגיוניות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מדוייק. אנשים אומרים שבתוספת של מתח הטווינמוס עולים מעל 667.

אתה מדבר על הגירסה של הטוויסטר או על הגירסא בלי..?

בכל מקרה.. כשחישבתי לכמה הוא יגיע.. אני עשיתי באס 350.. X המכפלה 9.. יצא לי 3150 אז כבר עיגלתי ללמטה..

ועשיתי באס 350.. בגלל הOC האפשרי לזכרונות.. אתה אומר שאפשר גם להגיע ליותר מ350 איתם..?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא עבדתי איתם באוברקלוק, אבל אם אינני טועה, מישהו בפורום אמר שהם עולים יפה עם המתח (לא הטוויסטר, הרגילים).

אה הנה זה:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=221401.msg1943959#msg1943959

למרות שאף אחד לא מבטיח שבטווינמוס שאתה תקנה יהיו אותם ציפים.

בכל מקרה אם ההבדל בין 667 ל 800 יעזור לו לקנות 8800GTS אז אין פה בכלל שאלה.

ולמען הסר ספק, C2D ב 3 גיגה זה יותר ממצויין וממש אין צורך ביותר מזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...