תמונה ראשונה עם ה K100D. - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תמונה ראשונה עם ה K100D.

rhin0

Recommended Posts

imgp00632br8.jpg

צולם ב RAW והומר עם התוכנה המקורית. לבנתיים נתרגל לlightroom.

לדעתי המצלמה פשוט נהדרת ובנויה הרבה יותר טוב מאשר ה400D

שימו לב לאיזו הגבוהה. פשוט מעולה, אני בטוח שלא טעיתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

imgp00632br8.jpg

צולם ב RAW והומר עם התוכנה המקורית. לבנתיים נתרגל לlightroom.

לדעתי המצלמה פשוט נהדרת ובנויה הרבה יותר טוב מאשר ה400D

שימו לב לאיזו הגבוהה. פשוט מעולה, אני בטוח שלא טעיתי.

1) יפה מאד .

כמה עלה ?

ואיזה עדשות קונים לפנטקס ? מה מחירם ?

כמו כן איך הגודל של המצלמה ביחס לקנון 400 ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבאתי אותה מארהב עם 2 עדשות הקיט: 18-55 ו 50-200.

סהכ עלה 850$ אך יש החזר של 150.

המלצמה כבדה יותר (נתונים טכניים יבשים) אך עדיין מרגישה הרבה יותר בשרית ומוצקה ביד, לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, גם אני בהלם.

ואני חושב שההחזר הוא בצ'ק. אבל זה לא משנה. אפשר לפרוע אותו בכל העולם. רק שהם שולחים את ההחזרים רק בתוך ארהב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב למה לא בחרת באולימפוס ?

ה330 ?

[br]פורסם בתאריך: 12.05.2007 בשעה 03:52:36

דרך אגב ב BH היא עולה (עם עדשה אחת) כולל משלוח לישראל 660 !!

ממש עושה חשק לקנות!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אמנם לא פותח הדיון, אבל אני יכול לתת לך כיוון לגבי היתרונות העקריים של ה-K100D על ה-E330: עינית גדולה יותר, ISO גבוה איכותי יותר, מייצב תמונה מובנה, 11 נקודות פוקוס מול 3 באולימפוס. ל-E330 יש יתרונות משלה כגון Live View עם מסך מסתובב ועם פוקוס ידני נוח מאוד במצב הזה (במיוחד בצילומי מקרו), מנגנון אפקטיבי נגד אבק, קיט שתי עדשות משתלם יותר (בקנייה בארץ).

שתיהן מצלמות מעולות עם יתרונות שונים שהחשיבות שלהם תלויה בצרכים של הקונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אמנם לא פותח הדיון, אבל אני יכול לתת לך כיוון לגבי היתרונות העקריים של ה-K100D על ה-E330: עינית גדולה יותר, ISO גבוה איכותי יותר, מייצב תמונה מובנה, 11 נקודות פוקוס מול 3 באולימפוס. ל-E330 יש יתרונות משלה כגון Live View עם מסך מסתובב ועם פוקוס ידני נוח מאוד במצב הזה (במיוחד בצילומי מקרו), מנגנון אפקטיבי נגד אבק, קיט שתי עדשות משתלם יותר (בקנייה בארץ).

שתיהן מצלמות מעולות עם יתרונות שונים שהחשיבות שלהם תלויה בצרכים של הקונה.

מה שמפתיע כאן זה המחיר הנמוך של PENTAX ( אולי אפילו חשוד ..)

איך אתה מסביר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כבר כמה שנים שפנטקס מוכרים מצלמות DSLR במחירים מאוד זולים. לפני ה-K100D הם מכרו את ה-ist DL במחירים יותר זולים מכולם. אין כאן משהו חדש. חבל שבארץ המחירים פחות אטרקטיביים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שמשך אותי באופן אישי היתה מערכת הייצוב. האולי' הייתה בחירה הרבה פחות טובה לדעתי כי אתה מפספס פה את העקרון של SLR. לסהתכל דרך המסך זה נהדר והכל אבל זה פשוט לא זה. ובוא נוסיף גם את החסרונות שאורן כתב, והופ הבחירה הטובה היא K100D, כמובן בטווח מחירים זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאולימפוס יש עינית רפלקס קרובה מאוד בגודלה לאלה של ה-D70s/D50 וה-350D, כך שלהגיד שמפספסים את העקרון של SLR זאת הגזמה די פרועה. מה שכן, אין ספק שלצילום באור חלש הפנטקס עדיפה, אבל למי שמצלם בעיקר נופים (ביום ובלילה) ומקרואים האולימפוס היא בחירה עדיפה לטעמי. כפי שכתבתי קודם, זה מאוד תלוי בצרכים ובנושאים שמעניין אותך לצלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאולימפוס יש עינית רפלקס קרובה מאוד בגודלה לאלה של ה-D70s/D50 וה-350D, כך שלהגיד שמפספסים את העקרון של SLR זאת הגזמה די פרועה. מה שכן, אין ספק שלצילום באור חלש הפנטקס עדיפה, אבל למי שמצלם בעיקר נופים (ביום ובלילה) ומקרואים האולימפוס היא בחירה עדיפה לטעמי. כפי שכתבתי קודם, זה מאוד תלוי בצרכים ובנושאים שמעניין אותך לצלם.

1) נראה לי שאולימפוס יוציאו בקרוב 330 חדשה, הקודמת יצאה מזמן .

2) גם DPREVIEW לא התלהבו מהעינית בכלל .

3) מעניין איך צילמו, ואיך מצלמים עד היום צילומי מקרו רק עם עינית, וללא מסך מסתובב ?

האמת שהפנטקס ממש מרשימה .

גם מבחינת מחיר וגם מבחינת ביצועים.

יש עדשה לפנטקס שמכסה טווח יותר גדול מעדשות הקיט ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) נראה לי שאולימפוס יוציאו בקרוב 330 חדשה, הקודמת יצאה מזמן .

זה לא עומד לקרות. הם הוציאו את ה-E410 שמיועדת לחובבים ולא כוללת מסך מסתובב. בחודשים הקרובים אמורה לצאת ה-E510 שתכלול מייצב אבל גם בה לא יהיה מסך מסתובב, ולקראת סוף השנה הם יוציאו את ה-P1 המקצועית שתכלול מסך כזה, אבל תעלה בערך כמו ניקון D200 אם לא יותר. מחליפה ל-E330 לא עומדת לצאת בעתיד הנראה לעין.

2) גם DPREVIEW לא התלהבו מהעינית בכלל .

אין ממה להתלהב. היא מספיקה לקימפוז, אבל היא לא מתקרבת לעיניות המעולות של מצלמות כמו פנטקס K10D (לא K100D) או של ניקון D80 ו-D200. יש לי עינית דומה ב-7D, ואין לי ספק שהייתי שמח להחליף אותה בעינית של ה-E330 עבור המסך המסתובב. הפיצ'ר הזה הוא אחד הדברים שהכי חסרים לי ב-DSLR, ואחד הדברים שבגללם אני ממשיך לצלם גם עם אולימפוס C5060 (שכוללת מסך כזה).

3) מעניין איך צילמו, ואיך מצלמים עד היום צילומי מקרו רק עם עינית, וללא מסך מסתובב ?

אתה שואל ברצינות? אפשר לצלם מקרו גם בלי עינית בכלל :cool2:

יש עדשה לפנטקס שמכסה טווח יותר גדול מעדשות הקיט ?

בוודאי שיש. הדוגמה הכי קיצונית היא הטמרון 18-250, עדשה עם טווח שמקביל ל-27-375 על פילם או פריים מלא (או זום X14 למי שחייב לדבר במונחים כאלה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא עומד לקרות. הם הוציאו את ה-E410 שמיועדת לחובבים ולא כוללת מסך מסתובב. בחודשים הקרובים אמורה לצאת ה-E510 שתכלול מייצב אבל גם בה לא יהיה מסך מסתובב, ולקראת סוף השנה הם יוציאו את ה-P1 המקצועית שתכלול מסך כזה, אבל תעלה בערך כמו ניקון D200 אם לא יותר. מחליפה ל-E330 לא עומדת לצאת בעתיד הנראה לעין.

מעניין, יש לי תחושה, שאולי ה 330 הייתה איזה ניסוי של אוליפוס שלא צלח..

לא ברור י למה אם כבר הם מיצרים LIVE VIEW אז למה לא מסך מסתובב.

כי תכלס ללא מסך מסתובב אין הבדל בין עינית למסך (עדיף עינית)

בכלל לאחרונה אני עובד יותר ויותר עם המצלמה שלי, וממש מתחרפן מהמסך באור יום .

אתה שואל ברצינות? אפשר לצלם מקרו גם בלי עינית בכלל :cool2:

כן הרי, אין לך מושג על מה העדשה מסתכלת, אין לך מושג לגבי על מה היא נעולה, איך אפשר לצלם ככה ?

קראתי עוד על הפנטקס, ואנשים מתלוננים על בעיית פוקוס (?!) יכול להיות דבר כזה? יש לפנטקס, לפי מה שהבנתי אחלה מערכת פיקוס .

כמו כן רציתי לשאול אם יש גלריה של שביצעת עם ה SLR ?

[br]פורסם בתאריך: 13.05.2007 בשעה 00:49:40

כמו כן,

ככל כשאני קורא יותר ,

ומשווה תמונת, הפיתוי לקנות את הפנטקס (ועוד איזה מחיר! ) ממש גבוה ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...