קרבי קרבי או מרום טכנולוגי?? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קרבי קרבי או מרום טכנולוגי??

Zaks Sharon

Recommended Posts

אהלן חברה...

באתי לכאן כדי לקבל עצות בקשר להתלבטות שיש לי כרגע. אני בן 18, מסיים יב', משל"ב צעיר ללא ניסיון. אני לא יודע מה אני רוצה לעשות בחיים או מה להיות.

האפשריות שלי הן כאלה - או להיות קרבי, לחוות חוויות שטח קשות, אחוות לוחמים, הסתכנות, מילואים והרבה אקשן, שמירות וכל החרא והטוב שבדבר. מצד שני הצבא הציע לי מסלול שנקרא מקום טכנולוגי - אני ממשיך יג'-יד' לתואר הנדסאי, עושה 3 שנים בחיל החימוש בתור מתקן ומתחזק טנקים (לא מכונאי - מתקן! אני עובד עם כך מערכות המחשב המתקדמות בטנק ודברים כאלו), או בתור מפתח של טנקים (אולי יצא לי להיות בצוות הפיתוח של מרכבה סימן 5), אם אהיה סטודנט מצטיין.

תראו, אני לא מטומטם. ברור לי שלצאת מהצבא עם תואר הנדסאי + 3 שנים של ניסיון יתן לי המון המון בחיים האזרחיים בתחום העבודה והשוק הריאלי. הקטע הוא שחברים רבים שלי מתגייסים לקרבי ויש משהו באחוות הלוחמים, בג'בלאות, באקשן שמושך אותי גם. אני לא בטוח מה אני רוצה לעשות בחיים ולא בטוח שבכלל אהיה ריאלי - חוץ מזה בשנה האחרונה אני נמשך הרבה יותר ליצר ההומני שלי - אני נמשך לקולנוע ולמוזיקה הרבה יותר מאשר לפיזיקה ומחשבים. אני גם שומע מהרבה אנשים שקרבי זאת חוויה מבגרת מאוד ומקשיחה מאוד ושאנשים יוצאים משם חזקים מאוד נפשית. ולכל צד יש יתרונות וחסרונות...

בכל אופן, המרום הטכנולוגי נראית לי אפשרות הרבה יותר טובה כיוון שהצבא מממן לי 80% משכר הלימוד, אני הופך להיות סטודנט בגיל 19 ואכיר (במכללת אורט נתניה) הרבה אנשים מבוגרים יותר שאוכל ללמוד מהם הרבה, השירות שלי בכל מקרה יהיה קרבי (חיל החימוש, לא כמו צנחנים או משהו כזה, אבל זה גם קרבי), ויהיה לי הרבה זמן בשנתיים הקרובות. וכבר נרשמתי.

אבל אני בכל זאת רוצה לדעת מה אתם חושבים על זה... אם בא לכם, אז תשתפו אותי בדעתכם, זה יעזור לי ואני אעריך את זה. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

השירות שלי בכל מקרה יהיה קרבי (חיל החימוש, לא כמו צנחנים או משהו כזה, אבל זה גם קרבי)

חיל חימוש זה לא קרבי!

כולם ג'ובניקים.

מתקנים רכבים מחליפים גלגלים ועוד כל מיני דברים.

בקיצור מוסכניק צבאי.

אבל אם ישימו אותך במפקדת חיל חימוש אז זה כבר משהו אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השירות שלי בכל מקרה יהיה קרבי (חיל החימוש, לא כמו צנחנים או משהו כזה, אבל זה גם קרבי)

חיל חימוש זה לא קרבי!

כולם ג'ובניקים.

מתקנים רכבים מחליפים גלגלים ועוד כל מיני דברים.

בקיצור מוסכניק צבאי.

אבל אם ישימו אותך במפקדת חיל חימוש אז זה כבר משהו אחר.

אבל אני יוצא לשטח עם החיילים בשביל לתקן את הדברים האלו בזמן מלחמה ופעולה - זה כן קרבי, אמנם לא כמו החיילים שמסתערים אבל בתאכלס אתה בשטח ואתה מסכן את עצמיך עם החיילים האלו. כך שזה ממש לא ג'ובניקים. חוץ מזה שהצבא לא מלמד אותי שנתיים בשביל שאחליף גלגלים לטנקים... מדובר כאן על תיקון ותחזוקת של המחשבים בטנקים, של הדברים המתקדמים בטנקים, דברים שלוקח זמן ללמוד אותם.

ד"א מזה מפקדת חיל חימוש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קח בחשבון שהצבא עושה לעתודאים שני דברים עיקריים:

א) משקר להם (או, ליתר דיוק, מעוות את המציאות באופן שיציג את מסלול העתודה כמשתלם)

ב) מזיין אותם בתחת במשך 6 שנות השירות שלהם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה"מתקן טנקים" זאתה מדובר עליו זה מה שנקרא *חוליונר. לא קרבי, חביב אבל לא מי יודע מה. אם אתה רוצה קרבי אז זה לא זה.

*חוליונר - חלק מהחולייה הטכנית. מכונאי טנקים שבמלחמה יכול לעבוד גם קרוב לחזית. מסיבות לא ברורות כל (כל!) החוליונרים בסדיר הם רוסים ובצורה בלתי מוסברת הנגדים כולם מרוקאים. לך תבין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ממליץ לך קרבי.

הצבא כיום מתפקד ככלב שמירה של מתנחלים,זאת אומרת ש90% מהזמן תתפקד ככוח שמירה זול.

אל תיתן יד לפרוייקט ההתנחלויות..

אם יש לך את הנתונים לתפקיד שיתן לך משהו מעבר למענק פיצויים מושתן,זין בפרצוף גם במילואים ובעיקר יחס חרא-לך על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, טוחנים קווים בשטחים, מסיבות שלא כולם מבינים או מסכימים איתן, אבל אם זה חלק מהחבילה שכוללת להילחם בחיזבאללה ואולי בעתיד גם סורים ואחרים אני עדיין קונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החוליונרים בסדיר הם רוסים ובצורה בלתי מוסברת הנגדים כולם מרוקאים. לך תבין.

וְגָר זְאֵב עִם-כֶּבֶשׂ, וְנָמֵר עִם-גְּדִי יִרְבָּץ; וְעֵגֶל וּכְפִיר וּמְרִיא יַחְדָּו, וְנַעַר קָטֹן נֹהֵג בָּם. ז וּפָרָה וָדֹב תִּרְעֶינָה, יַחְדָּו יִרְבְּצוּ יַלְדֵיהֶן; וְאַרְיֵה, כַּבָּקָר יֹאכַל-תֶּבֶן. ח וְשִׁעֲשַׁע יוֹנֵק, עַל-חֻר פָּתֶן; וְעַל מְאוּרַת צִפְעוֹנִי, גָּמוּל יָדוֹ הָדָה. ט לֹא-יָרֵעוּ וְלֹא-יַשְׁחִיתוּ, בְּכָל-הַר קָדְשִׁי: כִּי-מָלְאָה הָאָרֶץ, דֵּעָה אֶת-יְהוָה, כַּמַּיִם, לַיָּם מְכַסִּים ישעיהו יא'

:) המשיח קרוב !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

מממ תשמע איש אני יש לי ניסיון בשני החזיתות הייתי גובני'ק בהתחלה ועכשיו אני קרבי בגדוד צבר....

כן אנחנו טוחנים הרבה, כן זה קשה, אבל שחושבים על זה יש לך אנשים טובים איך שטוחנים איתך... ובכללי אני נהנה יותר ואני מבסוט שעברתי!!

אגב לפני זה הייתי נהג ומכונאי שזה קקי :s07::nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פייי גם אני נרשמתי כבר לעתודה והיו לי אותם התלבטויות כמו לך ונרשמתי לעתודה כי דוגרי אני עצלן טורבו וללמוד אחרי הצבא אני אצטרך להשלים בגרויות [והרבה] פסיכומטרי וכל השיט ...

ככה לא צריך פסיכומטרי ולא נעליים =]

אני י"ב אגב ..

ומי אמר 6 שנות שירות ??

לנו אמרו 4 וחצי ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני זומנתי לחייל החימוש ומכול החרא שיש שם בחרתי אופטיקה

אבל לא בטוח יקבלו אותי כי הם רוצים לאופטיקה "פיזיקה" מה שאין לי ;D

ואם הם לא מקבלים אותי אז נראה לי אני הולך לגולני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שאמר 6 שנות שרות התכוון לעתודעי אקדמאי.........י"ג י"ד זה לא , מי שממשיך ללימודי הנדסאי "חותם שנה או שנה וחצי קבע מראש אבל זה לא ממש מחייב אף אחד מהצדדים !

בתור הנדסאי שמשרת עכשיו בצבא, אני לא ממליץ לעשות את זה, כל המצגות וההרצאות שקיבלתם זה בולשיט אחד גדול, בסופו של דבר תהיו טכנאים פשוטים!!

אם אתם מתכננים קריירה צבאית אז זה כבר משהו אחר ושווה ללמוד לפני, אבל אם לא זאת ממש טעות לעשות את זה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...