שלום לכולם, מפרט שלי, מבקש עזרה! 1500$ - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שלום לכולם, מפרט שלי, מבקש עזרה! 1500$

menashe

Recommended Posts

תבדוק כמה עולה בחנות שאתה קונה מחול ה-E6600 וכמה ה-6000+

הם פחות או יותר שווים בביצועים אבל ה-6000+ אוכל יותר חשמל

הכוונה שלך זה לIntel 2 DUO E6600 2.40GHZ Processor ...אז המחיר הוא אותו דבר בדיוק. 230$.

אבל הE6600 הוא מהירות 2.4....ה6000 הוא 3.0....זה לא משנה? אין לזה חשיבות בביצועים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

למה שהם יעבדו על 533? הלוח אם תומך מהירות עד 800 אז איזה סיבה שהם יעבדו על פחות?

הMHZ של הזיכורנות עובדים פי 2 מהבאס.. הבאס במעבד הוא 266 כפול 2 532.. זה יעבוד לך על 533MHZ

זה ככה עובד תדר הזיכורנות ביחס של 1:2 מבאס של המעבד או יותר נמוך אם אתה משנה בביוס..

רק אם תעשה OC אז אתץה מגדיל את הבאס ואז גם הזיכורנות יעבדו לך על 800 ואפילו יותר..

אין לי מושג מה זה הDX10, עם בא לך תסביר לי, ולמה הוא יותר טוב?
. DirectX10

2.1 מה זה DX10 ומה החידוש בו?

DX10 או בשמו המלא DirectX10, הוא ההמשך של אוסף הAPIs הקודם - הDX9. בקצרה, גרסא חדשה זו אמורה לשפר את רמת המציאות במשחקים ע"י כניסה לשימוש של הצללות חדשות (מנוע הצללה גיאומטרי חדש) והגדלת מורכבות ההצללות הקימות, מיפוי חדש, הסרת ההגבלה למס' עצמים שירונדרו בו זמנית ועוד, אך בעיקר ייעול ושיפור מהירות העיבוד ע"י כרטיסי המסך שיתמכו בסט פקודות זה (ישנם מקורות בחברת מייקרוסופט הטוענים שהמשחקים ירוצו עד פי 4 יותר מהר בDX10 מאשר על DX9C!).

חזרה למעלה

2.2 מתי הוא יצא ולאילו מערכות הפעלה?

התוכנה עצמה אמורה להשתחרר סופית יחד עם צאת הווינדוז החדש, Windows Vista - כנראה בסוף ינואר 2007. חשוב לציין כי נכון לעכשיו, לא אמורה להשתחרר גרסא מקבילה לWindows XP.

חזרה למעלה

2.3 יש ברשותי כרטיס מסך שתומך בDX9. האם אוכל להריץ משחקי DX10?

זה תלוי. אם תשתמשו במערכת ההפעלה ווינדוז ויסטה, לא אמורה להיות בעיה. הדבר היחיד הוא שלא תוכלו לחזות בשיפור הויזואלי ובשיפור המהירות הגדול שצפוי להיות עם המעבר לגרסא החדשה.

אם לא תהיה ברשותכם מערכת ההפעלה הנ"ל, משמע לא יהיה לכם תמיכה תוכנתית בDX10 מה שימנע את הרצת המשחק בכלל.

חזרה למעלה

2.4 אני מעוניין לקנות עכשיו כרטיס מסך. האם כדאי לי לחכות לכרטיס מסך שתומך בDX10?

בגלל שמייקרוסופט כל הזמן דוחים את ההשקה של הOS הבא שלהם, ואיתו את הDX10, קשה לדעת מתי זה ישוחרר. כרגע, אנו מדברים על סוף ינואר. השמועות האחרונות מדברות על אמצע נובמבר כמועד להשקת כרטיס המסך הראשון שתומך בDX10 - הG80 מבית . כרטיס זה מיועד להיות חוד החנית בליין מוצרי החברה ולכן יתומחר ככרטיס HIGH-END בהתאם.

עכשיו השאלה היא כמה כסף מתוכנן להיות מושקע בכרטיס מסך חדש:

אם אתם שומרים לעניין סכום גדול מאוד של כסף, כזה שיספיק לקניית אחד הכרטיסים החזקים ביותר כיום, ואין הקנייה דחופה לזמן המיידי, מומלץ לחכות כחודש עד להכרזת הכרטיס. יש לזכור כי המידע על מועד ההשקה מבוסס על שמועות בלבד ואפילו אם הם יתבררו כמדוייקות, יכול לעבור זמן עד שהוא יהיה זמין בעולם ועוד יותר זמן עד שיהיה זמין בארץ. דבר כזה יכול לקחת הרבה זמן (אולי עוד כמ השבועות) ולכן כדאי לקחת זאת בחשבון.

אם ישנו סכום קטן יותר המוקצה לרכישה, מומלץ לקנות את הכרטיס שלכם עכשיו כי יכולים לעבור עוד כמה חודשים עד שכרטיסי MID-END יושקו ויהיו זמינים למכירה.

זכרו כי למרות שכנראה כרטיסי מסך התומכים בDX10 יושקו לפני מערכת ההפעלה "Windows Vista", ויציגו כנראה ביצועים משופרים גם בDX9, לא יהיו משחקי DX10 זמינים בשוק יחד עם DX10 עצמו. יכול להיות שעד שDX10 יצא, יבואו מתחרים אחרים ו/או ירדו מחירים אז כדאי לחשוב גם על נקודה זו.

חזרה למעלה

2.5 האם יש כרטיסי מסך שתומכים בDX10 כרגע? אם לא, מתי הם אמורים לצאת

לא. הכרטיסים התומכים אמורים להשתחרר במקביל או אף קצת לפני ההשקה של ווינדוז ויסטה וDX10. השמועות העדכניות מספרות כי כרטיס המסך הראשון שיתמוך בDX10, הG80, יצא באמצע נובמבר ושיריבו מבית ATI, הR600, אמור לצאת בתחילת 2007. כאמור המידע הנ"ל מבוסס על שמועות וגורמים בלתי רשמיים ולכן יש לקחת זאת בערבון מוגבל.

חזרה למעלה

2.6 ברגע שיצא DX10, האם יהיה ניתן לשדרג את הכרטיס שיש ברשותי כעת לתמיכה בDX10 ע"י עדכון ביוס, וכדומה?

לא. כרטיסים שיתמכו בDX10 מתוכננים בצורה אחרת מאלו שתומכים בDX9 כיום. שום עדכון תוכנתי לא יכול לשנות את המבנה הארכיטקטוני של הליבה

בקיצור זה אומר.. איכות הרבה יותר טובה במשחקים! אם אין לך כרטיס שתומך.. לא תוכל להפעיל את ה"איכות" הזאת (וכמובן צריך גם בשביל זה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הMHZ של הזיכורנות עובדים פי 2 מהבאס.. הבאס במעבד הוא 266 כפול 2 532.. זה יעבוד לך על 533MHZ

זה ככה עובד תדר הזיכורנות ביחס של 1:2 מבאס של המעבד או יותר נמוך אם אתה משנה בביוס..

רק אם תעשה OC אז אתץה מגדיל את הבאס ואז גם הזיכורנות יעבדו לך על 800 ואפילו יותר..

הבנתי, אז בתכלס הלוח אם הזה לא מתאים לי, עם אני רוצה להביא זכרונות של 800 אז הוא לא מתאים, בהתחשב שאני לא עושה OC,

ועם אני כן עושה OC זה קשה על הלוח הזה? מסובך? מסוכן?

בקיצור זה אומר.. איכות הרבה יותר טובה במשחקים! אם אין לך כרטיס שתומך.. לא תוכל להפעיל את ה"איכות" הזאת (וכמובן צריך גם בשביל זה..

ועם אין לי , ולא מתכנן להביא ויסטה? אז כל הDX10 הזה לא אקטואלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועם אין לי ויסטה, ולא מתכנן להביא ויסטה? אז כל הDX10 הזה לא אקטואלי?

כנראה שלא.. מיקרוסופט לא מתכוונים להוציא תמיכה של DX10 בווינדוס כדי לקדם את המכירות של הויסטה..

הבנתי, אז בתכלס הלוח אם הזה לא מתאים לי, עם אני רוצה להביא של 800 אז הוא לא מתאים, בהתחשב שאני לא עושה OC,

ועם אני כן עושה OC זה קשה על הלוח הזה? מסובך? מסוכן?

למה שהלוח אם לא יתאים לך..? הלוח תומך ב800MHZ הזיכורנות שתביא זה תלוי בך..

אם אתה עושה OC אתה חייב 800MHZ אם אתה לא עושה OC זה לא משנה 667MHZ או 800MHZ בכל מקרה זה יעבוד על 533MHZ..

ולא בגלל הלוח.. אם אתה עושה OC זה לא קשה על הלוח.. הלוח הזה (965P DS3) נחשב מצויין בOC.. אתה מגיע איתו לביצועים ממש טובים..

יש סיכון קטן בעידכון הביוס.. יש אפשרות דרך הביוס ויש גם אפשרויות כיום דרך הווינדוס עם תוכנה.. הסיכוי היחיד שיקרה משהו זה אם פתאום תכבה את המשחב בטעות.. או שיהיה הפסקת חשמל.. אבל גם אם זה קורה יש דרך לתקן והכל יחזור לקדמותו.. ואז פשוט דרך הביוס מעלים את הבאס שזה בעצם ממהיר את המעבד..

ואם מעלים קצתקצת אין שום סיכון שיקרה משהו.. אחרי כל העלאה בודקים את הטמפרטורה.. ועומס.. יש תוכנות מיוחדות לזה..

אם יש בעיה פשוט מורידים חזרה את הבאס טיפה.. בעיקרון אין פה סיכון ממשי..! לפחות כיום זה כבר לא כזה בעיה לעשות OC..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה שהלוח אם לא יתאים לך..? הלוח תומך ב800MHZ הזיכורנות שתביא זה תלוי בך..

אם אתה עושה OC אתה חייב 800MHZ אם אתה לא עושה OC זה לא משנה 667MHZ או 800MHZ בכל מקרה זה יעבוד על 533MHZ..

ולא בגלל הלוח.. אם אתה עושה OC זה לא קשה על הלוח.. הלוח הזה (965P DS3) נחשב מצויין בOC.. אתה מגיע איתו לביצועים ממש טובים..

יש סיכון קטן בעידכון הביוס.. יש אפשרות דרך הביוס ויש גם אפשרויות כיום דרך הווינדוס עם תוכנה.. הסיכוי היחיד שיקרה משהו זה אם פתאום תכבה את המשחב בטעות.. או שיהיה הפסקת חשמל.. אבל גם אם זה קורה יש דרך לתקן והכל יחזור לקדמותו.. ואז פשוט דרך הביוס מעלים את הבאס שזה בעצם ממהיר את המעבד..

ואם מעלים קצתקצת אין שום סיכון שיקרה משהו.. אחרי כל העלאה בודקים את הטמפרטורה.. ועומס.. יש תוכנות מיוחדות לזה..

אם יש בעיה פשוט מורידים חזרה את הבאס טיפה.. בעיקרון אין פה סיכון ממשי..! לפחות כיום זה כבר לא כזה בעיה לעשות OC..

אני אומר שהוא לא מתאים לי בגלל שאני רוצה להביא זכרונות של 800 בלי לעשות ללוח OC....אתה מבין? שיעבדו על 800 לא על 533.

עכשיו השאלה שלי היא כזאת, איפה רשום בלוח שלי שהוא ביוס 266? (מפה הגעת שזה יעבוד רק על 533)

ואיפה אני יכול להשיג לוח שתומך שתומך בזכרונות של 800 בלי OC ותומך במעבד של 6000+?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אומר שהוא לא מתאים לי בגלל שאני רוצה להביא זכרונות של 800 בלי לעשות ללוח OC....אתה מבין? שיעבדו על 800 לא על 533.

זה לא קשור ללוח.. זה קשור למעבד.. הבאס שלו על 266

עכשיו השאלה שלי היא כזאת, איפה רשום בלוח שלי שהוא ביוס 266? (מפה הגעת שזה יעבוד רק על 533)

חח אין כזה דבר ביוס 266.. יש באס 266 וזה של המעבד..

ואיפה אני יכול להשיג לוח שתומך שתומך בזכרונות של 800 בלי OC ותומך במעבד של 6000+?

במעבדים הטובים אין כזה דבר כולם או באס 266 או 200.. בAMD אני לאידוע איך הבאס שלהם עובד.. אבל אנ ימשער שגם בערך ככה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא קשור ללוח.. זה קשור למעבד.. הבאס שלו על 266

חח אין כזה דבר ביוס 266.. יש באס 266 וזה של המעבד..

במעבדים הטובים אין כזה דבר כולם או באס 266 או 200.. בAMD אני לאידוע איך הבאס שלהם עובד.. אבל אנ ימשער שגם בערך ככה..

חחח אנחנו יודעים כבר שאני לא כל כך מבין, אז אני לומד ממך כל יום דבר חדש חח

אז הבנתי שהמהירות של הזכרון קשור למעבד , ולא ללוח אם, אז הלוח אם כן טוב בסופו של דבר....

אז עכשיו בעיה נוספת, למה המעבד לא מקבל של יותר מ533? ככה זה בכל המעבדים?

אצל כולם חייבים לעשות OC כדי להגיע לביצועים יותר גבוהים מ533? (הרי זה מצחיק, יש היום בשוק גם של 1000 ו 1200, אז ממה שאתה אומר הכל יעבוד על 533)

[br]פורסם בתאריך: 10.05.2007 בשעה 11:33:49

הוסף תקציב לכותרת בדחיפות, או שהתרד ינעל!

הוספתי, וגם אמרתי שאין י תקציב כל כך, אני פתוח להצעות בכל תקציב, וגם בגלל שאני מביא מחשב מחול אז המחירים שונים מהארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח אנחנו יודעים כבר שאני לא כל כך מבין, אז אני לומד ממך כל יום דבר חדש חח

חח אני שמח שאני עוזר לך ;)

אז עכשיו בעיה נוספת, למה המעבד לא מקבל של יותר מ533? ככה זה בכל המעבדים?

חח המעבד כן מקבל של יותר מ533MHZ.. הלוח אם יכול לא לקבל אם הוא תומך עד 667MHZ ואתה שם לו 800MHZ אז הוא לא יקלוט אותו..

אבל אם הלוח אם תואם ל800MHZ (והלוח שהבאנו לך תואם) אז מהירות התדר של הזיכרון יהיה פי 2 מהבאס.. זה לא שהוא לא תואם למעבד.. פשוט המעבד יוריד את מהירות התדר שלו.. האפשרות הכי גבוהה זה פי 2 מהבאס יש גם אפשרויות יותר קטנות...

אצל כולם חייבים לעשות OC כדי להגיע לביצועים יותר גבוהים מ533? (הרי זה מצחיק, יש היום בשוק גם של 1000 ו 1200, אז ממה שאתה אומר הכל יעבוד על 533)

כן.. חח כולם יעבדו על 533MHZ אבל אם תעשה אובקלוקינג ותעלה את הבאס של המעבד ל500 נגיד.. אז התדר זיכורנות יהיה על 1000MHZ..

ואם על יותר אז על עוד יותר..

ואני יסביר לך למה צריך זיכרונות עם כאלה תדר גבוה..

תחשוב שהמעבד שלך מגיע לבאס 500.. והזיכרונות שלך הם על 667MHZ אז הם בעצם אמורים לעבוד על 1000MHZ..

אבל הם רק 667MHZ.. אז זה ימהיר את הזיכרונות.. ויגדיל את התדר שלהם כדי להגיע ל1000MHZ אבל בנקודה מסויימת הם פשוט ישרפו כי הם לא יכולים לעלות יותר.. ולכן יש גם זיכורנות בכזאת מהירות גבוהה..

עריכה: אחי עכשיו יש לי בגרות במחשבים.. עוד שלושתרבעיי שעה אז אני זז לעשות.. כשאני יחזור אני ימשיך לעזור=]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ללוח אם לא עושים OC.. (למרות שיש אפשרות להעלות את הFSB לגבוה יותר. .זה כבר אבל יותר מסוכן.. וזה גם לא כזה קשור אליך חח)

למעבד אתה עושה את הOC.. אפשר גם לכרטיס מסך..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך ציוד היקפי? מסך?

ASUS 18X DVD±R DVD Burner with 14X DVD-RAM Write and LightScribe Black PATA Model DRW-1814BL R - Retail

33.99$

Western Digital Caviar SE16 WD5000AAKS 500GB 7200 RPM SATA 3.0Gb/s Hard Drive - OEM

119.99$

EVGA 320-P2-N815-AR GeForce 8800GTS 320MB GDDR3 PCI Express x16 HDCP Video Card - Retail

$299.99

A-DATA 2GB (2 x 1GB) 240-Pin DDR2 SDRAM DDR2 800 (PC2 6400) Dual Channel Kit Desktop Memory Model ADQVE1A16K - Retail

94.99$

GIGABYTE GA-965P-DS3 LGA 775 Intel P965 Express ATX Intel

$129.99

Intel 2 Duo E6600 Conroe 2.4GHz LGA 775 Processor Model BX80557E6600 - Retail

$226.00

NZXT Apollo Black SECC Steel Chassis ATX Mid Tower Computer Case - Retail

69.99

Antec True Power Trio TP3-550 ATX12V 550W Power Supply with Three 12V Rails 100 - 240 V UL, CUL, FCC, TÜV, CE, C-tick, CCC, CB - Retail

99.99

======

1074.93

בקשר לספק, הליברטי 400W גם טוב אבל לא ראיתי אותו בNewegg

אם יש לך או הולך להיות לך מסך 20" ומעלה מומלץ לך להוסיף 110$ ולקחת את ה:

EVGA 640-P2-N825-AR 8800GTS 640MB GDDR3 PCI Express x16 SUPERCLOCKED HDCP Video Card - Retail

שעולה 409.99$

או אם אתה רוצה לנצל את כל התקציב את יכול לקחת את ה8800GTX שעולה 559.99$ ואת הe6700 שעולה 320$

כלומר סך הכל: $1428.93

למרות שלפי דעתי המפרט הראשון דיי והותר.

בקשר לעניין של הDX10, מחשב קונים פעם בשנתיים-שלוש ויש כאלה שאפילו יותר, עד אז יצאו מספר משחקים שיתמכו בDX10 ויש אפילו סיכוי שתשדרג לויסטה.

בתקציב שלך מומלץ לקחת כרטיס מסך שתומך בDX10

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל פה אתה הולך על INTEL, אני יותר רוצה לכיוון , אז אני צריך המלצה אחרת ללוח אם (משהו טוב אני צריך) ומעבד AMD

לגבי הDVD אישית לא חובב , לא יודע למה, אבל לא חובב אותם, את LG אני אוהב מאד, יש לך משהו מומלץ מLG, ולא עדיף לי לקחת כבר צורב שעובד על SATA?

לגבי ספק ומאורר וכל זה אני איתך, בגלל שאין לי מושג בהם, לגבי מארז, אני מעוניין באחד יפה ומרשים, משהו עם חלון בצד.

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...