עזרה דחופה ב-OC, למבינים!! - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה דחופה ב-OC, למבינים!!

Fungus Funk

Recommended Posts

שלום, לפני כמה חודשים קיבלתי את מפלצת ה - OC שבניתי במהלך תקופה ארוכה [ראו מפרט]

ובתקופה האחרונה החלטתי שהגיע הזמן להתפרע ... אז התחלתי לחקור ולהתעניין.

הייעוד שלי הוא להגיע למהירות מעבד של כ - 4GHz.

בעיקרון הבנתי איך עובד העניין אך נתקלתי בכמה סימני שאלה.

עכשיו אני ב - 385 [bus speed] * במכפלה 9.0 = 3,465MHz במערך 1:1,

כלומר ה - FSB של הזכרונות על 385 ב - DUAL שזה 770MHz.

יש לי את ה - SUPERTALENT 2048MB(1024MBX2) 800 CL4-4-3-8 - OC MEMORY + HEAT SINK - T800UX2GC4

בגוף הכחול [צ'יפים D9GCT] .

עכשיו המעבד על 1.450V .

והזכרונות על מתח של 2.25V .

והכל מוגדר בביוס לפי מדריך זה : http://iopanel.net/forum/showthread.php?t=74

אבל חסרים לי כמה נתונים או שאני לא יודע מה מגביל אותי ...!?

# קודם כל רציתי לדעת מהו המתח המקסימלי שאני יכול לתת לזכרונות אלה לעבודה קבועה, כאילו מה הגבול שלא כדאי לעבור מבחינת מחח ?!

# ומהי הטמפרטורה המקסימלית שמומלץ להשאר בה?!

[ד"א, איך בודקים טמפ' זכרונות?]

פשוט הבנתי שאם הצ'יפים [D9GCT] של ST אפשרי להגיע לסביבות ה - ל - 1,200MHz בתנאים טובים,

אבל משום מה המחשב לא יציב עם אפילו בבאס 390 שזה 780MHz [פחות מהבאס בסטוק] ואני חייב לדעת מה מגביל אותי !!

שקלתי את עניין הגשר הצפוני [תדר, מתח ותזמונים], שאותו לא הגדרתי על הלוח מכיוון שאין לי את כל הנתונים של ה- SPD וזה לא יציב שאני מגדיר רק חלק [את ה-cl].

cas - 4

ras to cas - 4

ras precharge - 3

ras activate - 8

write recovery - ?

trfc - ?

trrd - ?

rank writh - ?

read to precharge - ?

write to precharge - ?

# אך את נתונים אלה אני לא מוצא ולא יודע מה להגדיר בהם למקסיומום ביצועים [FSB גבוה]?!

ניסיתי דרך תוכנה הנקראת RMMA לבדוק את נתוני ה - SPD אך גם אחרי שאני מריץ את מבחני הביצועים זה מראה לי N/A

ושאלתי איך אוכל למצוא אותם.

# אם כבר זה, אז רציתי גם לדעת עד איזה מתח אני יכול לתת לגשרים [הצפוני והדרומי] למקסימום FSB?!

ובכל מקרה ההבנה שלי ב - OC דיי מוגבלת כי אני עוד בתהליכי ההבנה של העניינים,

אז אם למישהו יש הצעות לעזור לי להתקדם לביצועים גבוהים אני מודה על כך מראש !! :xyxthumbs: :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אנסה לעזור לך... אין לי עדיין ניסיון גדול ב-OC, אבל אני קורא הרבה.

מה מתח הסטוק של המעבד שלך?

המתח לזכרונות נראה לי גבוה מאוד לתדר כזה נמוך. הטמפ' של הזכרונות זניחה. כל עוד יש לך זרימת אוויר טובה, הם לא יתחממו יותר מדי.

כדי להגיע לתדר גבוה יותר עם הזכרונות, אתה צריך לשחרר קצת את התזמונים, למשל 5-5-5-15.

אין לי מושג למה אתה מאבד יציבות ב-780 בזכרונות, נראה לי מאוד מוזר.

נעלת את תדר ה-PCIE על 100?

דבר נוסף, ייתכן וזה פשוט הגבול של המעבד שלך, זה OC מכובד למדי על אוויר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את האמת שאני לא ממש יודע מה מגביל אותי, המתח והטמפ' של המעבד הם יחסית נמוכות ואני יכול לעלות אותם אבל הזכרונות מגבילים.

עכשיו חשבתי שכדיי לעלות את ה - FSB אני צריך אולי לעלות את המתחים של הגשרים [שאחת השאלות שלי היא לכמה לעלות] וכדיי לעשות את זה אני גם צריך להגדיר את הגשר הצפוני ובין היתר זה הגדרת תזמונים, כל הקטע שהזכרונות בעלי צ'יפ D9 ואפשר לעלות להם את המהירות לפחות ל - 900MHz ולהוריד להם את התזמונים גם למתחת לתזמוני הסטוק [4-4-3-8].

הבעיה שכדיי להגדיר את התזמונים צריך להגדיר גם את כל ה - SPD

ואין לי מושג על מה להגדיר אותם, אני רק יודע שכמה שהם יותר נמוכים ויותר מתח לגשרים זה מעלה את ה- FSB.

מה שגם יכול להיות כרוך בהעלעת עוד מתח לזכרונות עצמם ובגלל זה רציתי לדעת מה הגבול במתח ובטמפ' של הזכרונות ושל הגשרים [לעבודה קבועה].

[ write recovery - ?

trfc - ?

trrd - ?

rank writh - ?

read to precharge - ?

write to precharge - ? ]

ואם הבנתי נכון, אחרי שאני אפתור את בעייה זו אז הזכרונות לא יגבילו אותי עוד ואני אוכל להמשיך עם המעבד ולעלות לו טמפ' עד להגעת המקסימום האפשרי.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אלה תמונות של הביוס שלך, אז הזכרונות שלך עובדים כרגע של 4-4-4-12. עריכה: אה, אלה תמונות מהמדריך.

ב-DDR2 ברוב הביקורות לזכרונות שראיתי כדי להגיע לתדרים גבוהים, ראיתי ששחררו את התזמונים. קרא את זה:

http://sg.vr-zone.com/?i=4473&s=2

שים לב שהם שינו את התזמונים רק לאחר שהם עברו את ה1GHZ לזכרונות. אבל אלה שונים, אז קח את זה בעירבון מוגבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו שחררתי את התזמונים והעלתי את הבאס ל400 ביחס 1:1, [הזכרונות על 800MHz], במכפלה 9 = 3.6GHz !

50% זה שיפור נחמד אך אני רוצה יותר.

# מה הטמפ' המומלצת של ה - E6600 לעבודה קבועה ?!

# יש עוד 3 מתחים שככל שהם יותר גבוהים ה - FSB עולה,

ורציתי לדעת לכמה מתח אני יכול לעלות אותם לעבודה קבועה [עם טוב] ?!

אלו המתחים שלהם עכשיו:

fsb termination - 1.400

nb vcore - 1.450

sb vcore - 1.600

בתודה מראש !! :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...