חשד: אמר לחיזבאללה לאן לירות - עמוד 8 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חשד: אמר לחיזבאללה לאן לירות

MoRtZkInG

Recommended Posts

כמו שכבר הסברתי, ובהמשך לדיון של מור על "דמוקרטיה אידיאלית", מדינה יהודית ודמוקרטית מסתדר מצויין במזרח התיכון היות ואם המדינה לא היתה יהודית, אלא מדינת כל אזרחיה, ולא היתה שומרת על צביונה היהודי-דמוקרטי, הערבים היו משתלטים עליה (או ישתלטו בעתיד) ואז היא תיראה בדיוק כמו כל מדינה "ערבית דמוקרטית" אחרת. כפי שמור הזכיר, יש "רמות" של דמוקרטיה, כלומר קירבה לאידיליה. העניין הוא שבמחינה ריאלית, קירבה יתרה לאידיליה, תביא אותנו (במקרה הספציפי שלנו) להיפך המוחלט. המציאות אינה אידיליה, כפי שמתברר לפעמים ::)

אין דבר כזה 60% דמוקרטיה.זה שחור או לבן ,דמוקרטיה או לא.

"מדינה דמוקרטית ויהודית" היא לא דמוקרטיה כי היא גם יהודית ודבר זה פוגע בדמוקרטיה ומערער את היסודות הבסיסים שלה.

אם יהדות היא לאום מבחינתך אז גם איסלאם ונצרות ועוד הם לאום והם לא.

ללאום איאפשר להצטרף סתם ככה ליהדות כן.יהדות זה שם של דת לא יותר מזה.

כשאתה אומר לאום למה שאתה צריך להתכוון זה ישראלים ולא יהודים כי אלו דברים שונים מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 121
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אגב, הוא ערך את ההודעה ולא שמתי לב, יהדות היא מבחינתי לאום, כמו שערבי זה לאום, לא כמו נוצרי או מוסלמי (שהם ממש לא לאומים).

נכון, אפשר להצטרף (בקושי) לדת היהודית ואחרי כמה זמן הגבולות מטשטשים, אבל יהודי זה עדיין לאום, יהודי זה אחד שהגיע במקור מיהודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם עוד פעם נכנסים לוויכוח אם יהדות זה דת או לאום, וכבר הגענו למסקנה (239872 פעם... בערך...) שזה גם וגם, מה שאומר שרק יהודים (או כאלה עם בני משפחה יהודים) הם חלק מהלאום היהודי.

ופעם לכול לאום הייתה גם דת שונה... היום זה קצת יותר חופשי (אנגלים, לדוגמא... פעם הם כולם היו אנגליקנים, והם נלחמו בלאום האירי- קתולים... היום יש גם אנגלים קתולים, יהודים, מוסלמים...).

דרוזים, לצורך העניין, הם לאום נפרד (זה לא אומר שהם לא יכולים להיות חלק מהמדינה!).

בגלל זה אני שואל, למה לא לאום "ישראלי"? מה הקשר שלך ושלי ליהודים שגרים בקנדה או צרפת? הם חיים איתך? הם עושים איתך? אני מרגיש יותר באותו עם עם חברים שהיו בכתה שלי שהם נוצרים ועושים איתי או לדרוזים מדליה.

ההגדרה של יהודי כלאום, היא לצרכים פוליטים/טכניים

ו-RK, ערבים זה לאו דווקא לאום. תאמין לי שירדנים לא היו מגדירים את עצמם מאותו לאום יחד עם הסורים. על גופתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, הוא ערך את ההודעה ולא שמתי לב, יהדות היא מבחינתי לאום, כמו שערבי זה לאום, לא כמו נוצרי או מוסלמי (שהם ממש לא לאומים).

נכון, אפשר להצטרף (בקושי) לדת היהודית ואחרי כמה זמן הגבולות מטשטשים, אבל יהודי זה עדיין לאום, יהודי זה אחד שהגיע במקור מיהודה.

ומבחינתי אין ירח.דעות אישיות של אנשים זה דבר יפה אבל דעות לחוד ומציאות לחוד.

ללאום לא ניתן להצטרף.ליהדות כן מכאן נובע שיהדות אינה לאום.

יהדות זו דת לפי כל מה שמשתמע מכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגלל זה אני שואל, למה לא לאום "ישראלי"? מה הקשר שלך ושלי ליהודים שגרים בקנדה או צרפת? הם חיים איתך? הם עושים איתך? אני מרגיש יותר באותו עם עם חברים שהיו בכתה שלי שהם נוצרים ועושים איתי או לדרוזים מדליה.

ההגדרה של יהודי כלאום, היא לצרכים פוליטים/טכניים

ו-RK, ערבים זה לאו דווקא לאום. תאמין לי שירדנים לא היו מגדירים את עצמם מאותו לאום יחד עם הסורים. על גופתם.

לאום לא קשור לאזרחות\ שייכות למדינה מסויימת... לא תמיד...

והקשר ביניינו לבין היהודים בצרפת וקנדה הוא ההזדהות והסולידריות. רובם תומכים בישראל לפחות באותה מידה שבה הם תומכים במדינות שבהם הם חיים...

ו...

מור, נכון, כי הירדנים הם האשמים (ויש גם ערבים), והסורים מתחלקים לעלוואים, אשורים וערבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נסה לקחת ערבי ממצריים ולהגיד לו שהוא באותו לאום עם ערבי מסורי. או מעירק.

נסה.

IG, זה חביב. לא תופס אותי.

גם הנוצרים בארה"ב תומכים בנוצרים בצרפת. שהיהודים בקנדה יתמכו בי, אבל להגיד שזה אותו עם?

אתם איתי באותו עם? בואו לארץ, תעשו ותעבדו פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלקם עושים ומעסיקים ישראלים בעדיפות... חוץ מזה, התמיכה של נוצרים בנוצרים שונה מתמיכה של יהודים ביהודים... נוצרים לא מארגנים הפגנות תמיכה וערבי התרמה לנוצרים אחרים רק כי הם נוצרים (לא באותו קנה מידה, ולא תומכים בהם בלי התחייבויות וכו כמו שהיהודים בעולם תומכים בישראל...)

ול"לאום" ול"עם" יש הגדרות קצת שונות... סמנטיקה :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה משום שאתאיזם אינו לאום. מה שכתוב בתעודת זהות, בניגוד להבנתך, הינו לאום - ולא דת.

לאום? אז למה אני לא יכול לכתוב "ישראלי" - הרי אני שייך לזרם הישראלי אתאיסטי.

לאום, למקרה ששכחת: קבוצה של אנשים בעלי זהות משותפת ששואפים להגדרה עצמית בשטח כלשהו. "ישראלי אתאיסטי" בהחלט עונה על ההגדרה הזו.

אמרתי, נישואין וגירושין צריך להפריד מהממסד הרבני.

אתאיזם זה לאום? ואללה חדש לי.

נכון שלמגילה אין תוקף חוקי, אבל יש לה תוקף מוסרי וצביוני בנוסף לאידיאולוגי למדינה.

תראה מה שכתבתי לbla7.

תוקף מוסרי/צביוני/אידיאולוגי לא אומר כלום כשאתה בא לנסח חוקה.

נו באמת.

עכשיו הוכחת שאתה סתם ילד שקרא כמה מאמרים באינטרנט, ואולי כמה ספרים, וחושב "או אתאיזם, מגניב. let's fuck the system".

אתה בטח מסתובב עם חולצות של אנרכיה ויושב במרתף עם שאר החברים האנרכיסטים-אתאיסטים-מאגניבים שלך ומתכנן איך תהרסו את הממסד, נכון?

למושג "מדינה יהודית" לא חייב להיות שום קשר לדת (beside the obvious...). עשה טובה, תגיע לכיתה יא-יב, תלמד אזרחות, ותחזור.

אה ורועי - מדינת שריעה צריכה להפחיד אותך יותר ממדינת הלכה. קודם כל כי באחת אתה תחיה, ובשניה לא. ויש עוד סיבות.

ואוו, עוד כסיל שהחליט לנסות לרדת עלי.

אנרכיסט אני לא, נתחיל מזה. אני לא מגדיר את עצמי כיהודי מכיתה ה' בערך - זה היה ב'.

למושג מדינה יהודית יש קשר לדת, בין אם בישרין בין אם בעקיפין. אם מדובר בלאום - הרי שבעקיפין משום שמה שמאחד את בני הלאום הוא שיוכם לדת היהודית. אם בדת - באופן ישיר.

אתה טועה.

מדינה יהודית לא אומרת שסה"כ יש פה רוב יהודי. היא אומרת שזה הבית הלאומי היהודי בעולם, שזו מדינה ששמה לה במטרה להיות מדינה ללאום היהודי ולאפשר לו לחיות. הדמוקרטיה מסתדרת עם זה טוב מאוד, והחוקים אמורים להגיע כדי לאפשר למצב הזה ולמטרות האלו להתקיים.

שוב אני שואל, תעשה תרגיל מחשבתי. האם בעוד 50 שנה כשיהיו יותר לא יהודים מיהודים מהירדן לים, האם אתה תרצה שתהיה כאן מדינה שהיא לא יהודית? כי הם הרוב? כל המטרה של החוקים והסכמי השלום, היא לא להגיע ליום הזה (במסגרת הכללים כמובן, בלי רצח עם וטרנספר). לך זה נראה כאילו זה לא משנה. לדעתי אתה טועה.

באופן אישי אני לא רואה את ההבדל גדול(על אף שברור לי לחלוטין שהוא קיים) ומבחינתי זה לא משנה.

בתור לא יהודי זה לא משנה לי בדיוק כמו שלך לא היה משנה אם אוסטרליה היתה נוצרית או מוסלמית, בכל אופן זכותך לחשוב שאני טועה וזכותי לערער עליך.

אתם עוד פעם נכנסים לוויכוח אם יהדות זה דת או לאום, וכבר הגענו למסקנה (239872 פעם... בערך...) שזה גם וגם, מה שאומר שרק יהודים (או כאלה עם בני משפחה יהודים) הם חלק מהלאום היהודי.

ופעם לכול לאום הייתה גם דת שונה... היום זה קצת יותר חופשי (אנגלים, לדוגמא... פעם הם כולם היו אנגליקנים, והם נלחמו בלאום האירי- קתולים... היום יש גם אנגלים קתולים, יהודים, מוסלמים...).

דרוזים, לצורך העניין, הם לאום נפרד (זה לא אומר שהם לא יכולים להיות חלק מהמדינה!).

בדיוק. יהדות היא לא כמו מוסלמי וערבי שאחד הוא לאום והשני הוא דת, היא גם וגם.

אין דבר כזה 60% דמוקרטיה.זה שחור או לבן ,דמוקרטיה או לא.

"מדינה דמוקרטית ויהודית" היא לא דמוקרטיה כי היא גם יהודית ודבר זה פוגע בדמוקרטיה ומערער את היסודות הבסיסים שלה.

אם יהדות היא לאום מבחינתך אז גם איסלאם ונצרות ועוד הם לאום והם לא.

ללאום איאפשר להצטרף סתם ככה ליהדות כן.יהדות זה שם של דת לא יותר מזה.

כשאתה אומר לאום למה שאתה צריך להתכוון זה ישראלים ולא יהודים כי אלו דברים שונים מאוד.

אתה טועה. ללאום היהודי אפשר להצטרף בקלות: אתה צריך להתגייר ואתה שייך ללאום היהודי.

:lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאום? אז למה אני לא יכול לכתוב "ישראלי" - הרי אני שייך לזרם הישראלי אתאיסטי.

לאום, למקרה ששכחת: קבוצה של אנשים בעלי זהות משותפת ששואפים להגדרה עצמית בשטח כלשהו. "ישראלי אתאיסטי" בהחלט עונה על ההגדרה הזו.

תראה מה שכתבתי לbla7.

תוקף מוסרי/צביוני/אידיאולוגי לא אומר כלום כשאתה בא לנסח חוקה.

ואוו, עוד כסיל שהחליט לנסות לרדת עלי.

אנרכיסט אני לא, נתחיל מזה. אני לא מגדיר את עצמי כיהודי מכיתה ה' בערך - זה היה ב'.

למושג מדינה יהודית יש קשר לדת, בין אם בישרין בין אם בעקיפין. אם מדובר בלאום - הרי שבעקיפין משום שמה שמאחד את בני הלאום הוא שיוכם לדת היהודית. אם בדת - באופן ישיר.

באופן אישי אני לא רואה את ההבדל גדול(על אף שברור לי לחלוטין שהוא קיים) ומבחינתי זה לא משנה.

בתור לא יהודי זה לא משנה לי בדיוק כמו שלך לא היה משנה אם אוסטרליה היתה נוצרית או מוסלמית, בכל אופן זכותך לחשוב שאני טועה וזכותי לערער עליך.

בדיוק. יהדות היא לא כמו מוסלמי וערבי שאחד הוא לאום והשני הוא דת, היא גם וגם.

אתה טועה. ללאום היהודי אפשר להצטרף בקלות: אתה צריך להתגייר ואתה שייך ללאום היהודי.

:lol:

אבל מה הקשר למה שבשארה עשה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...