לשדרג את המחשב הישן שלי בתקציב עד 1500 ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לשדרג את המחשב הישן שלי בתקציב עד 1500 ש"ח

elada22

Recommended Posts

אני פירסמתי כבר אשכול בפורום מעבדים לוחות אם וזיכרונות

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=256640.new#new

עד עכשיו אני עובד על מעבד אינטל פנטיום 1.6 רגיל

קניתי את המחשב הזה כמעט לפני 6 שנים.

לא יודע איזה לוח אם יש לי, אם צריך אז בבקשה תביאו לי לינק לכלי הזה שבודק ואני אגיד לכם מה הדגם שלו.

בקיצור אני רוצה ללכת לקנות את המעבד פנטיום 4 3.4 בגלל שהמחיר שלו ממש זול ואני רוצה כבר להתחיל לשדרג את המחשב אבל אין לי כסף לעשות הכל בבת אחת כי אני חייל.

בעיקרון הייתי רוצה לקנות כי הם יותר זולים ואני חושב גם יותר טובים אבל זה סיפור כי צריך להחליף את כל הלוח אם בשביל זה.

בבקשה תנו לי תשובות וגם ייעוץ מה לעשות

אוקיי קצת נתונים

בקשר למעבד הוא Socket478 mPGA

לוח אם הוא i845 של אני חושב.

כתוב פה משהו בקשר לגרפיקה

AGP V. 2.0

הזיכרון הוא SDRAM 256 במהירות 133

התקציב שלי ממש נמוך בוא נגיד אני יכול לגרד עד 1500 על כל המחשב.

תורידו את כל ההוצאות המיותרות כמובן כמו מארז כרטיס קול ומסך אלא אם כן אני צריך להחליף משהו מאלה.

באמת תודה רבה זה תחום שאני כבר ממזמן לא מבין בו ואני ממש צריך עזרה

ואגב, אין מצב שאני אתקין מקסימום אולי אקס פי מדיה סנטר.

בקשר לשימוש במחשב, השימוש הוא לעבודה כללית ומאומצת כמו המרות וכדומה.

לא מיועד למשחקים אך מעוניין להשקיע עליו למשחקים בעתיד.

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטעות הכי גדולה שתעשה היא לשדרג כזה מחשב.

כבר בפחות מ2000 ש"ח תוכל לקבל מחשב חדש שיענה לדרישות שלך. אז מן הסתם כדאי שתרים את התקציב עכשיו או שפשוט תשמור את הכסף ותחסוך עוד עד לרמת התקציב.

אם אתה לחוץ על העניין הזה תוכל נאמר לקחת את הכונן האופטי או הדיסק קשיח זמנית מהמחשב הישן ולשדרג אותם בעתיד. לא מומלץ במיוחד אבל גם אופציה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נגיד שבאמת אני אקנה מחשב חדש.

מה אני יכול להוציא מהישן (כרטיס קול, וכדומה...) הדיסק הקשיח SATA יוכל להתחבר למחשב החדש?

איזה חלקים הכי מומלצים בסגנון התקציב שהצעת?[br]פורסם בתאריך: 29.04.2007 בשעה 21:39:21

אפשר תשובה בבקשה?
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפרט ראשוני:

מעבד:

AMD ATHLON 64 4200+ X2 DUAL CORE SOCKET AM2 65W - 2.2GHz 1MB CACHE - ADO4200CUBOX - BOX ¤575

לוח אם:

ASUS M2A-VM ¤477

דיסק קשיח:

SAMSUNG 160GB 8MB SATA2 7200 RPM - HD160JJ ¤303

זיכרון:

KINGSTON 1024MB (512MB X2) DDR2 667 CL5 ¤306

מארז:

COMPUCASE CI-6K31 MINI CASE + HEC 300AR-TF ¤259

מחיר סופי (כולל הרכבה): ¤2010

המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

* אם יש לך ספק/מארז טובים אז אפשר לוותר על אלה שבמפרט.

* אפשר להעביר צורב, דיסק קשיח למשל, אבל לא כרטיס מסך.

* שמתי לך כרטיס מסך מובנה החזק ביותר שיש כיום בשוק. אם תרצה משחקים תזדקק לפחות לעוד 750 ש"ח למפרט.

אם תשתמש בצורב, HDD, ספק ומארז הישנים - אתה לא חורג מ-1500 ש"ח.

אנא ציין שימושים צפויים למחשב ותקציב גג כדי שנוכל לתת מפרט מתאים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי בוא נוריד דיסק קשיח יש לי 80 ג"ב sata והוא דיי חדש כי הקודם נשרף לי.

אני צריך כ"כ הרבה זיכרון?? עדיף לשים ביינתים סלוט אחד של 512 כי להוסיף תמיד אני אוכל ואני לא הולך להתקין ויסטה או לשחק משקים כבדים ביינתים

את מחיר ההרכבה תוריד גם.

לך לפי מחירי KSP - www.ksp.co.il

אני יודע שחלקים מובנים ללוח אם זה לא טוב (לא זוכר אפילו למה)

אם אני לא טועה אחר כך אני לא אוכל להחליף אותו אם אני רוצה.

המארז שלי הוא ג'נרי ככה גם הפאן והספק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי בוא נוריד דיסק קשיח יש לי 80 ג"ב sata והוא דיי חדש כי הקודם נשרף לי.

אני צריך כ"כ הרבה זיכרון?? עדיף לשים ביינתים סלוט אחד של 512 כי להוסיף תמיד אני אוכל ואני לא הולך להתקין ויסטה או לשחק משקים כבדים ביינתים

את מחיר ההרכבה תוריד גם.

לך לפי מחירי KSP - www.ksp.co.il

המארז שלי הוא ג'נרי ככה גם הפאן והספק

1ג'יגה זה ממש לא הרבה.. זה הממוצע היום.. פחות מזה לא מומלץ.. אך אם אתה בטוח שאין לך צורך ביותר מ512 מ"ב (למרות שמומלץ) אז תקח 512 למרות שההבדל במחירים ביניהם ממש קטן.. מארז וספק תחליף..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

skypc.co.il

מוצר

¤418 ¤418 1 מעבד Athlon 64 X2 3600+ Socket AM2 BOX

¤457 ¤457 1 לוח אם M2A-VM

¤332 ¤332 1 זכרון PQI 1024Mb 533MHz CL5

¤216 ¤216 1 מארז כולל ספק TLM-454 350W

¤ ¤ 1 איסוף עצמי מהחנות

5 :פריטים

¤ 1,423 סכום כולל מע``מ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולא במקרה - זו כבר מזמן לא נכון.

מדובר בלוח אם מעולה ותמיד תוכל להוסיף לו איזה כרטיס מסך שתרצה - אין צורך להחליף. תתעדכן... בשביל זה אנחנו פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי אני ממש אוהב את המחיר שיוצא פה.

עכשיו אני רוצה קצת להבין מה בחרנו פה. מצטער שאני נופל עליכם ככה....

אני יודע שחברת PQI היא זולה ואמינה לכרטיסי זיכרון האם זה ככה גם על זיכרונות למחשבים?מה זה CL? ומה זה בדיוק טורבו? (מופיע בדגם יותר יקר של אותו כרטיס זיכרון)

אני יודע שקינגסטון זאת החברה שנחשבת לטובה ביותר בתחום הזה.

לגבי הלוח אם, הוא יידע לנצל את מלוא הכח של המעבד והזיכרונות? אני כניראה ממילא אקנה כרטיס מסך מתקדם בעתיד אז ביינתים אני יכול להסתפק בג'נרי השאלה אם זה אפשרי.

כמה תוספת כספית למעבד שנחשב יותר טוב מזה? (אני מתכוון להשקיע קצת במעבד כי אני לא רטוצה שהוא ייתישן לי ממש מהר)

האם אני אוכל לשדרג רק את המעבד בעתיד?

אני אוכל להרכיב על המארז הזה קירור בשביל אוברקלוק?

ועוד שאלה לא ממש קשורה, על איזה צורב אתם ממליצים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי אני ממש אוהב את המחיר שיוצא פה.

עכשיו אני רוצה קצת להבין מה בחרנו פה. מצטער שאני נופל עליכם ככה....

אני יודע שחברת PQI היא זולה ואמינה לכרטיסי זיכרון האם זה ככה גם על זיכרונות למחשבים?מה זה CL? ומה זה בדיוק טורבו? (מופיע בדגם יותר יקר של אותו כרטיס זיכרון) אני יודע שקינגסטון זאת החברה שנחשבת לטובה ביותר בתחום הזה.

CL זה התזמון של קריאה/כתיבה מהזיכרון - נמוך יותר טוב יותר. בפועל ההבדלים קטנים מאוד ול-98% מהאנשים CL5 או 5-5-5-12 מספק בהחלט.

לגבי הלוח אם, הוא יידע לנצל את מלוא הכח של המעבד והזיכרונות?

בהחלט.

אני כניראה ממילא אקנה כרטיס מסך מתקדם בעתיד אז ביינתים אני יכול להסתפק בג'נרי השאלה אם זה אפשרי.

לא יודע למה הכוונה ב"גנרי"... עד שתקנה כרטיס מסך נפרד, המובנה יספיק לך להכול חוץ ממשחקים - הוא החזק ביותר כיום.

כמה תוספת כספית למעבד שנחשב יותר טוב מזה? (אני מתכוון להשקיע קצת במעבד כי אני לא רטוצה שהוא ייתישן לי ממש מהר)

אין לזה סוף... טווח המחירים מגיע עד 1300 ש"ח ל-E6600/2X6000. מעבר לזה כבר לא מומלץ להשקיע.

האם אני אוכל לשדרג רק את המעבד בעתיד?

כן - לכל סדרת ATHELON כפולי הליבה בוודאות. טוענים שגם מעבדי שיצאו בקרוב(K10) יתאימו לאותה תושבת. לא הוכח עדיין.

אני אוכל להרכיב על המארז הזה קירור בשביל אוברקלוק?

בלי בעיה

ועוד שאלה לא ממש קשורה, על איזה צורב אתם ממליצים?

צורבי בממשק SATA מעולים. יש פה ת'רד שלם של צורבים מומלצים - חפש וקרא.

לסיכום, אני שוב מבקש שתציין שימושים, העדפות (OC, שקט וכדומה) ותוכניות שדרוג עתידיות כדי שנוכל להתאים מפרט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב תודה אבל לא ענית על השאלות הראשונות.

ג'נרי זה סתם כזה. כמו נגיד שנמכרות ב10 שקל.. אלה ג'נריות לרוב אפילו לא מצויינת חברה.

המארז הזה נראה על הפנים וזאת ניראית לי הוצאה מיותרת ביינתים. אני יכול להמשיך להשתמש בישן שלי?

אני לא מתכוון לשחק בו, רק בעתיד בגלל זה שאלתי אם יהיה ניתן להרכיב כרטיס מסך חדש על זה שקיים. ולמה אני צריך כרטיס מסך כ"כ טוב אם אני מתכוון להחליף אותו?

בקשר למעבד אני התכוונתי דרגה אחת מעל המעבד שהצעתם,

למשל אם הצעם מעבד 1700 אז אני מתכוון 1800, רציתי לדעת מה התוספת שאצתרך להוסיף.

עכשיו בקשר לשימושים אני חושב שכבר כתבתי שאני מתכוון להשתמש בו להמרות והתעסקות עם תוכנות וכד', לא משהו מיוחד כמו או משחקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרו שהביאו לי פה כרטיס מסך הכי טוב בשימוש של ללא משחקים.

אז אני שואל מה הכרטיס הכי זול כך שאני ממילא אשדרג אותו עוד כמה חודשים אז זה לא כ"כ חושב לי.

אני גם רוצה שתהיה לי יציאת TV OUT.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלעד - תקרא שוב ואם לא ברורים לך חלק מהמונחים נשמח להסביר.

בלוח האם שהוצע לך יש כבר כרטיס מסך מובנה כחלק מלוח האם. הוא כולל יציאות TV OUT, DVI ו-VGA וככלל הוא לוח מצויין וכלל לא יקר (הוא אפילו זול ממרבית לוחות האם שאינם כוללים כרטיס מסך מובנה).

אתה חייב איזשהו כרטיס גרפי במחשב כדי שהוא יפעל - מובנה או נפרד. הפתרון שנותן ה-M2A-VM הוא הזול והחזק ביותר שיש כיום ונותן לך את האפשרות להוסיף (לא להחליף) כרטיס מסך מתקדם יותר.

מבחינת מארז, אם אתה יכול להשתמש בשלך - מצויין. אם לא, ביחס לתקציב שלך ה-COMPUCASE או ה- יהיו בסדר גמור. למפרט כמו שלך (גם אם תוסיף כרטיס מסך רציני) לא צריך יותר מ-300W, בתנאי שמדובר בספק לא גנרי (HEC או FSP הן אפשרויות מצוינות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...