מבקש חוות דעת - מפרט עד 7K - הרבה שימושים (והרבה שאלות...) - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקש חוות דעת - מפרט עד 7K - הרבה שימושים (והרבה שאלות...)

WhiteTigerK

Recommended Posts

שלום לכם,

אני מתכנן רכישה של מחשב בשבועיים הקרובים (למען האמת כבר הייתי רוכש אחד, אבל אני מחכה להתייצבות של מחירי המעבדים) והייתי רוצה לקבל חוות דעת לגביי מפרט שהרכבתי, וכמו כן לשאול מספר שאלות.

אין צורך בציוד הקפי (מקלדת, עכבר, רמקולים) וגם לא במסך (כרגע המסך שיש ברשותי הוא ViewSonic VP171b - ייתכן ויוחלף בחודשים הקרובים במסך 19" לפחות, אבל לא בטוח).

המחשב ישמש בעיקר למשחקים כבדים, הרבה שהולך לשבת על המחשב עצמו ולאוו דווקא להצרב (High Definition, עד ל-1080P בעתיד) והרצה של הרבה יישומים במקביל (סביבות בעיקר).

המפרט שהורכב הוא (מחירים ע"פ אתר KSP שממנו כנראה תתבצע הקניה) :

מארז - Enermax Chakra ECA-3052B All Black - מחיר - 450 ש"ח - המארז מגיע עם מאוורר אחד בלבד, בגודל של 25 ס"מ, בפאנל הצדדי של המארז.

מאווררים - ArcticFan 12cm X 2 - מחיר - 90 ש"ח (לשניהם סה"כ) - הוספת 2 מאווררים למארז - מקדימה ומאחור.

ספק כח - Enermax Liberty ELT500AWT 500W - מחיר - 615 ש"ח.

לוח אם - 965P-DS3 v2.0 s775, Conroe, DDRII 800, PCI-E - מחיר - 805 ש"ח.

מעבד - Intel 2 Duo E6300, 1066Mhz, s775, 2MB - מחיר - 975 ש"ח.

זכרונות - 1GB X 2 - מחיר - 640 ש"ח (לשניהם סה"כ).

כוננים קשיחים - 250GB 7200RPM, 16MB SATA II X 2 - מחיר - 930 ש"ח (לשניהם סה"כ).

צורב - Pioneer DVR-212DBK DVD±RW x18 Black SATA - מחיר - 235 ש"ח.

כרטיס מסך - 8800GTS 320MB GDDRIII, HDTV, 2xDVI, PCI-E - מחיר - 1885 ש"ח.

סה"כ מחיר - 6625 ש"ח.

ועכשיו למספר שאלות (תהיו סבלניים, זה קצת ארוך ;) ) :

לגביי המארז אני סגור ב-100 אחוז - גם מבחינת עיצוב (חשוב מאד) וגם מבחינת ביקורות שקראתי עליו. כמו כן על המארז הזה הומלץ לי בפורום ע"י מנהל הפורום אם אני לא טועה. עד כמה שידוע לי הוא מסוגל להכיל את כרטיס המסך 8800GTS בלי שום בעיות, אלא אם כן מישהו יודע משהו אחר...

כפי שציינתי המארז מגיע עם מאוורר אחד בלבד בגודל של 25 ס"מ בפאנל הצידי. הוספתי 2 מאוורים בגודל 12 ס"מ מקדימה ומאחור ליתר בטחון.

הספק שבחרתי הינו ה-Liberty 500W, מכיוון שהמערכת כוללת גם כרטיס מסך 8800GTS, וגם 2 , בנוסף ל-3 מאווררים.. יש סיבה כל שהיא לרדת ל-400W / 425W במקום 500W ? לדעתי עדיף לא לקחת סיכון ולבחור ב-500W, אבל שוב - אם מישהו חושב אחרת אשמח לשמוע.

לוח האם של נבחר גם לאחר לא מעט המלצות, הוא כולל יציאת דיגיטלית (המחשב יחובר למערכת בייתית) ונראה איכותי.

שאלה חשובה בנושא לוח האם היא מה ההבדל בין revision 1.0 ל-revision 2.0 ל-3.3 ? ב-KSP מופיע ספציפית רק דגם ה-revision 2.0 שמחירו עולה במעל 100 ש"ח על דגם ה-revision 1.0, אז אני מניח שיש הבדל משמעותי (אני מתכוון לבקש מ-KSP את דגם ה-3.3).

לגביי המעבד - מכיוון שהתקציב הוא כ-7K ש"ח, הכיוון הראשוני שלי היה ה-E6300 של , אבל היום אני כבר לא בטוח בזה. אני מודע לירידת המחירים הצפויה בשבוע הבא, וכמו כן את העובדה שלאינטל יש 2 מעבדים חדשים, ה-E6320 וה-E6420 (שמשום מה לא מופיעים בשום אתר של ... מוזר).

ראיתי במספר מקומות את מעבד ה-E6600 במחיר של 1300 ש"ח לערך, ואני מקווה שאני אצליח להוריד את KSP למחיר שכזה (אצלם המעבד הזה עולה כ-1700 שקל בערך - מאד יקר) - יש איזה המלצה על מעבד ספציפי מבין כולם ? - אני מעוניין במעבדי אינטל ולא , למרות שאני רואה פה הרבה המלצות עליהם.

כוננים קשיחים נבחרו 2 כוננים של בגודל של 250GB מסדרת הבראקודה, 7200RPM, SATA2, 16MB Cache - אין לי נסיון טוב עם WD וגם הביקורות על נהדרות - לא רואה סיבה לא ללכת עליהם - נבחר סה"כ גודל של 500GB עקב אכסון של המון ואודיו על המחשב.

הצורב של Pioneer אמור להיות מצויין, והוא גם מגיע בחיבור SATA.

לגביי זכרונות - באתר של KSP לא מצויינים דגמים ספציפיים של זכרונות, אלא רשום רק 1GB במהירות 667MHz. יש משמעות לדגם ספציפי ? או שיש רק דגם אחד של זכרון 1GB במהירות 667Mhz של חברת ? האם בשביל לעבוד בתצורת Dual עם שני סטיקים של 1GB בשביל לקבל 2GB יש צורך בסטיקים מיוחדים או שכל צמד סטיקים של 1GB מתאימים לעבודה בתצורת שכזו ?

לגביי כרטיס מסך - במחיר של סביב ה-1800 ש"ח כרטיס מסך מסדרת 8800GTS של נראה לי אחלה של בחירה.

מצטער על הת'רד הארוך מאד, אני פשוט רוצה להיות סגור ב-100 אחוז על הרכישה הזאת - 7K ש"ח לא הולכים ברגל :)

תודה רבה!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OC מתוכנן?

אם לא, זה יהיה עדיף:

מעבד:

INTEL CORE 2 DUO S775 2.4GHz(E6600) 1066MHz/FSB 4MB - BOX

מחיר: ¤1726

לוח אם:

GIGABYTE GA-965P-DS3 REV3.3

מחיר: ¤657

כרטיס מסך:

LEADTEK PCI-EX WINFAST GeForce PX8800GTS TDH 320MB GDDR3 320 BIT TV/O DVI - DX10 - RETAIL

מחיר: ¤1782

דיסק קשיח:

WD 250GB 16MB SATA2 7200 RPM - WD2500KS

מחיר: ¤391

דיסק קשיח:

WD 250GB 16MB SATA2 7200 RPM - WD2500KS

מחיר: ¤391

צורב DVD:

LG DVDRW GSA-H30N DOUBLE LAYERED X18 - BLACK - SATA

מחיר: ¤217

זיכרון:

G.SKILL 2048MB (1024MBX2) DDR2 667 CL5-5-5-15 - F2-5400PHU2-2GBNT

מחיר: ¤716

מארז:

ANTEC P150 QUIET PC CAES + 430W PSU

מחיר: ¤1028

קרור למארז:

GLACIALTECH 90mm CASE FAN - SILENT BLADE 19dBA - BLACK - GT9225EBDL-1

מחיר: ¤48

קרור למארז:

GLACIALTECH 90mm CASE FAN - SILENT BLADE 19dBA - BLACK - GT9225EBDL-1

מחיר: ¤48

מחיר סופי: ¤7048

המחיר כולל הרכבה ובדיקה במעבדת החברה

www.iqpc.co.il

ותוריד מהמחיר 400 שקל, בימים הקורבים המחיר של המעבד יתעדכן, והוא יעלה כ- 1300 שקל.

אני לא מכיר את המארז שבחרת, אבל אני יודע שה P-150 מאוד שקט וטוב. הוספתי לו גם 2 מאוורים 90MM איכותיים ושקטים של GlacialTech.

הלוח אם שרצית בגרסא 3.3, ב 650 שקל.

2 הארד דיסקים 250GB כ"א, של WD עם 16MB באפר. (אין לך מה להתעקש על סיגייט.)

כרטיס מסך חזק מאוד. (אם אתה חושב על מסך 20 אינץ', אולי כדאי לקחת את הגרסא של ה 640MB בתוספת של 400 שקל)

2GB זיכרון במהירות 667MHz של GSkill.

צורב מעולה, גם עם חיבור SATA.

וכמובן המעבד, חזק מאוד. גם יש לך איתו פוטנציאל OC עד בערך 3GHz במפרט הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, תודה רבה על התגובה.

למה המפרט שהמלצת עדיף ? הוא זהה לחלוטין ברמתו למפרט שציינתי (ולמען האמת לדעתי אפילו קצת פחות טוב).

מבחינת מארז, מאד חשוב לי עיצוב, והמארז שהומלץ על ידך לא מוצא חן בעיני. במידה ואין בעיה של המארז שציינתי עם ה-8880GTS, אז אני סגור ב-100 אחוז על המארז של Enermax.

שאר הרכיבים זהים ברמתם למפרט שציינתי, רק שכרטיס המסך אינו של (תקן אותי אם אני טועה, אבל הכרטיס של אמור להיות טוב יותר מהכרטיס של LEADTEK), הכוננים הקשיחים של WD (ואני מעדיף Seagate ולו רק בגלל הנסיון המר שהיה לי עם WD) והזכרונות של GSKill.

לגביי OC - לא מתוכנן בשום שלב.

אשמח אם תוכל לענות לי על השאלות שנשאלו כמו למשל מה ההבדל בין הגרסאות השונות של לוח האם, והשאלות לגביי הזכרון (האם יש מעבר לדגם אחד של זכרון 1GB 667MHZ של והאם צריך סטיקים "מיוחדים" לצורך עבודה ב-DUAL של 2GB).

שוב, תודה רבה על התגובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רציני שמה שמת בהתחלה עם מאורר 25 ס"מ?

אין הבדל בחברות של כרטיסי המסך, שתיהם חברות מעולות.

WD-KS דווקא עדיף בדגם הזה מה .

בגירסה 3 המעבד תומך ב 1333FSB לעומת גירסה 2 שהיא 1066 אם אני לא טועה.

לא צריך סטיקים מיוחדים לעבודה עם DC, אבל עדיף שיהיו מאותו דגם, כדי שסטיק אחד לא יאט את השני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מארז ה-Enermax Chakra 3052 אכן מגיע רק עם מאוורר אחד בלבד בגודל של 25 ס"מ בפאנל הצדדי (ניתן לבחור את כיוון סיבוב המאוורר..) וללא מאווררים מקדימה ומאחור, ולכן הוספתי 2 מאווררים של 12 ס"מ.

לגביי ה-HD, מדוע ה-WD KS יותר טובים מה-Segate ? אני קראתי דווקא ההיפך אבל אם יש לך מה לחדש לי אז בשמחה.

לגביי לוח האם - באמת לאחר בדיקה נוספת שמתי לב שה-revision 3.3 תומך ב-1333FSB אבל אם אני לא טועה זה משמעותי רק לשדרוג עתידי (מעבדי ה-Dual הנוכחיים עובדים ב-1066) ?

לגביי זכרון - אני מתכוון כמובן לקנות 2 סטיקים זהים לחלוטין ולעבוד ב-Dual. האם חשוב לבדוק בחנות מה הדגם הספציפי של הזכרון שאני קונה ? אני מודע לכל נושא התזמונים וכו', אבל לא מתכוון להכנס לזה יותר מידי, ומצד שני לא רוצה "להדפק" עם דגמים ישנים/בעייתים ולכן אני רוצה לדעת האם יש דגם ספציפי של זכרון שמומלץ לבקש (שוב, יירכשו 2 סטיקים של 1GB 667Mhz לעבודה ב-Dual, כרגע של חברת אבל לא מחויב - כל חברה אחרת טובה באה בחשבון).

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני זוכר שקראתי שבדגם הזה הוא נחשב יותר טוב, אם אני אמצא אני אביא לך קישור.

באמת ה 1333FSB משמעותי לשידרוגי עתידיים.

כל עוד לא מתוכנן OC אין כמעט שום הבדל בין החברות כשהנתונים זהים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הר דיסקים אני ממליץ לקנות לפי דעתי הם יותר טובים ושקטים ...למה ה לא שקטים .

וגם אתה יכול לקחת LIBERTY 400 בלי שום דאגה למפרט כזה .

העבודה שאתה רוצה לעשות אם המחשב היא די כבדה מומלץ לקחת 4 G .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...