שאלה שקשורה לגישה למחשבים שברשת מבוססת 3Com 3CRWE554G72T - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה שקשורה לגישה למחשבים שברשת מבוססת 3Com 3CRWE554G72T

miki26

Recommended Posts

שלום

יש לי את הראוטר מהדגם הנ"ל : 3Com 3CRWE554G72T, הוא מקבל גישה לרשת האינטרנט מרשת LAN מקומית מסויימת כלומר לא דרך הכבלים או ADSL.

(לצורך העניין אני מקבל גישה לרשת מISP מסויים לא משנה ממי כי זה לא חלק מהנושא)

מחוברים אליו מס' מחשבים חלק בצורה חוטית וחלק בצורה אלחוטית.

אני מצליח לשתף בין כולם ללא בעיה ובנוסף אני יצרתי ושיתוף קבצים בינהם.

המחשבים האלו יכולים להתחבר למחשבים הנימצאים מחוץ לראוטר אבל כל מחשב שנימצא בתוך הראוטר (גם בצורה קווית וגם בצורה אלחוטית) אין אליו גישה -כל גישה אליהם פשוט חסומה.

חשוב לי ליצור גישה מבוקרת אל המחשבים הנימצאים בתוך הראוטר מכמה סיבות:

1. אני רוצה שמחשב אחד יהיה מחוץ לראוטר ואליו יגיע החיבור מהרשת המקומית כלומר הקשר לבחוץ ומחשב זה ישמש גם כשרת WEB וגם יספק לרשת שלי קישור לאינטרנט ואני רוצה גישה ממנו למחשבים שבתוך הראוטר שלי .

2.וגם אני רוצה גישה מבחוץ למצלמת מקומית שמחוברת לנתב שלי .

3. אני מעוניין להשתמש בתוכנת השיתןף DC++ כדי להוריד ולשתף קבצים ברשת אבל כל מחשב שנמצא בראוטר אינו יכול להשתמש בתוכנה כי המחשבים האלו לא נגישים למבחוץ.

אולי יש הגדרות המונעות גישה מבחוץ לראוטר שלי?(למחשבים שבראוטר הכוונה)

אולי פשוט צריך להגדיר איזשהו משהו כמו טאנל שדרכו אוכל לגשת למחשבים האלה מבחוץ?(דוגמה אם אני רוצה להשתמש בתוכנה כמו VNC ולהתחבר מבחוץ לאחד המחשבים שבתוך הראוטר אני לא יכול.)

ושאלה עקרונית : אם יש לי כתובת IP חוקית מה- ISP שלי ודרכה אני יכול להתחבר למחשב שלי ממקום מרוחק

(כמובן שעם איזה שירות כמו DINAMIC DNS/NO IP) ואני רוצה להתחבר למחשב שנמצא בראוטר שלי אבל יש לראוטר DHCP והוא מחלק כתובות שלא חוקיות בחוץ אלה רק בתוך הרשת הפנימית שלי אז עם איזה כתובת אני ניגש מבחוץ לאחד המחשבים הפנימיים שלי שבתוך הראוטר שהכתובת IP היחידה שהם מקבלים מהנתב היא לא חוקית בחוץ?? האם ניתן בכלל לפתור את הדבר הזה?(כלומר שאני ניגש למחשב/שרת שלי שיש לו כתובת חוקית מהISP שלי אז אולי אני צריך להגדיר עוד פרמטרים כדי שהוא ינתב אותי לאחד המחשבים הפנימיים שהוא מחובר אליהם דרך הנתב שמחובר אליו)???

תודה מראש למי שיעזרו לי ואני מבקש ממי שאין הבנה טובה בתחום לא לזהם סתם את הנושא..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...