אני עכשיו בתהליכי בניה של מערכת קירור מים - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אני עכשיו בתהליכי בניה של מערכת קירור מים

bezangeloo

Recommended Posts

אשמח לקבל המלצות ורעיונות.

לבנתיים אני עובד על הבלוק קירור למעבד. זה מה שיש לי-

http://img186.imageshack.us/my.php?image=imgp1273xz3.jpg

צלעות מהקירור הקודם של המעבד שלי, וצינורות של גז שניסרתי עם דיסק לאורך המתאים.

התיכנון הוא "לחפור" בצלעות כדי לעשות מסילות לשני הצינורות. מה לדעתכם הדרך הכי מומלצת לחבר את שני הצינורות אחד לשני?

תודה, בז'נגלו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכיוון שאתה צריך לשמור על מוליכות טובה, אתה חייב דבק טרמי

ומכיוון שהצנרת מנחושת והבלוק מאלומיניום, אני לא יודע אם ניתן "לחבר" בין 2 החומרים ע"י רתכת ארגון או משהו דומה, אולי ע"י בדיל :-\

מצד שני, עדיף שתתכנן את הבלוק מחדש.. כלומר תיצור תעלות או משהו דומה, ב"גוש" אלומיניום, תיצור לו מכסה מאותו חומר, או אם אתה רוצה , מפרספקס (ואז תחפש O RING מתאים), תבריז 2 מחברים וסיימת..

יש לך תקציב ללכת לכרסם? (מצד שני, העלות ייצור של דבר כזה, תעלה לך כמו בלוק מוכן..) לשיקולך..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רעיון אדיר :xyxthumbs: תקשר ביניהם בעזרת בדיל, אם תצליח לעקם את הצינור כמו שצריך, ע"י חימום, תיקח חבילת בדיל, תמיס אותה ושפין על איפה שנמצא הצינורוככה אתה לא מסתכן שינזלו מים בניגוד לאיזה מדריך שראיתי פה להפוך צלעות לבלוק קירור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

arkadur: כל העניין במה שאני עושה זה לא לשלם גרוש... (או כמה שפחות, אם אני אצטרך דבק טרמי, אני לא אייצר אחד ;)) אבל אני ממש חדש בעסק, אז אין לי מספיק ידע :-\

dany_tab: אין מצב שאני אצליח לעקם את הצינורות... התיכנון הראשון היה לקחת צינור אחד ארוך ולעקם אותו בצד אחד כדי שיהיה צינור אחד ולא שניים. אני ואחי ניסינו לעקם הרבה, וכולם או התקפלו ונהרסו או שהצלחנו, אבל ה"חצי סיבוב היה גדול מדי... אין לי את הציוד המתאים לזה. ואני לא כל כך סומך על בדיל לאיטום מים...

התכנון שלי היה לנסר שני מסילות בצלעות קירור עים דיסק (או דרמל) ולקבע את שני הצינורות בפנים, שאני מקווה שפה יתנו לי את הדרך הטובה ביותר לזה. (ידעתי שרתכת לא באה בחשבון, וגם אין לי כזו) מה עדיף, דבק טרמי או בדיל? (בדיל יש לי בכמויות מסחריות, מה שרואים בתמונה זה לא הכל... http://img136.imageshack.us/my.php?image=imgp1275pa6.jpg )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש צינורות גז שונים, תביא צינור גז של 8 מילימטר, הוא יותר דק וניתן לקיפול תקפל אותו בצורות U ותחרוט מסילה. הדבק הטרמי לא יחזיק כמו בדיל(בכמויות גדולות) והבדיל מעביר חום הרבה יותר טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

dany_tab: יש לי שני גדלים של צינורות, מה שראיתם בתמונה ועוד אחד, דק יותר. ניסיתי לעקם גם את הדק וגם את העבה לצורה של U, הדק "נשבר" (התעקם לזוית חדה) לי כל הזמן, והעבים שעשיתי אומנם הצלחתי לעקם, אבל יצא רחב מדי, לכן התיאשתי מהרעיון הזה. (מצטער שאני לא יודע את הקוטר המדויק) עריכה: היום סיפרתי לשכן שלי על הפרוייקט והוא אמר לי שהוא יקפוץ איתי לאיזה סדנה ונקופף את הצינורות שם :) אני אעדכן אם \כש זה יקרה.

את הצינורות אני אקבע לגוף עם בדיל, גם יש לי הרבה, גם אני לא מוציא כסף, וגם אמרו שהוא מוליך טוב יותר מהדבק הטרמי.

יש רעיון איך לחבר את הצינורות אחד לשני? (חשבתי לחבר את הצינורות עם צינור גומי דק. יש דרך יותר טובה? מישהו מכיר זוויות מתכת בגודל מתאים בשביל הצינורות האלה?)

תודה, בז'נגלו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, גם אני בתהליכי בנייה של מערכת מים, ורציתי לקנות גוף ואת כל השאר לבנות, אבל כשפניתי לפורום הביאו לי קישורים של גופי במחיר 200, 160 ובסביבה הזאת. זה יקר מידי, אני ציפיתי למחירים הרבה יותר נמוכים, אז החלטתי לבנות בעצמי. בהתחלה רציתי להשתמש בשיטה שיש פה במדריכים אבל נדלקתי על הרעיון שלך, השגתי צינור נחושת דק וזה מה שיצא

קצת הסבר על התמונות(אין לי אז צילמתי עם מצלמת האינטרנט מצטער על האיכות)

1)צינור הנחושת המעוקם

2)צלעות הקירור אחרי חיתוך מסילה

3)צינור הנחושת בתוך גוף הקירור

4)צינור הנחושת בתוך גוף הקירור

האבתי את השיטה בגלל שאין בה סיכון שהנוזל ינזל בגלל השצינור אטום בניגוד למדריך שיש באתר.

אני מתכוון למלות את זה בנחושת, כי גם לי יש בכנויות מסחריות: אני ירתיח אותו בכלי מתכתי וייצוק אותו לגוף הקירור כדי ליצור מקשה אחת שמעבר החום הוא ממש טוב, וגם שיחזיק חזק ;) לא יודע מה יהיה הלאה אבל מה שבטוח הוא שאני ינסה.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OK.. אני מבין את הראש שלך..

הייתי מציע לך לקפוץ לצנרן, לרובם יש מתקן לכיפוף צינורות (הכיפוף שאתה עושה, בעצם מצר את המעבר למים), המתקן המדובר תופס את הצינור במקום הכיפוף בצורה היקיפית, ובכל מונע את את הפיכתו מצורה O, לצורה 0 (כלומר, צרה וארוכה)

במידה ולא תמצא, אתה יכול לחתוך את הצינורות לכמה חלקים קטנים, לקנות מתאמי 90 מנחושת בקוטר הצינור שלך (נפוץ בחנויות שמתעסקות בקירור\ מדחסים \רדיאטורים, מעבים, מאיידים וכו')

ולהלחים אותם עם מבער ארגון , אומנם זו עבודה די מעצבנת, שכן מדובר בחלקים מאוד קטנים

לגבי הנחושת.. איך בדיוק אתה מתכוון להפוך אותה למצב נוזלי?

מחכה לעדכון שלך..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

dany_tab: אני ניסיתי לקופף צינור ככה, אבל כמו שאמרתי, הצינור הדק "נשבר", והצינור העבה יצא כמו מה שאתה עשית, אבל תראה שהוא צר ב"פניות" (אין לי מילים טובות יותר לתאר את זה :silly:) ובגלל שאני רוצה זרימת מים טובה לא השתמשתי בזה.

נראה לך שכדאי לי למלא את כל הגוף בבדיל? או רק את המרווחים שבהם אני אדחוף את הצינור?

אני באמת אקפוץ לצנרן, זה הפיתרון הכי טוב.

לילה טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמלא את כל גוף הקירור בבדיל, זה מה שאני עושה, אבל גוף הקירור שלי הוא של P3 והוא הרבה יותר קטן ושלך ענק אז לא כדאי למלא הכל כי הוא יהיה נורא כבד[br]פורסם בתאריך: 17.04.2007 בשעה 08:31:32

סתרתי פה את עצמי, נראה לי שכדאי לך לחתוך את גוף הקירור בצדדים שהצינור לא מגיע אליהם ואז למלות בבדיל ואז הוא לא יהיה כבד מידי
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, יש לי AM2 כפול , אבל גוף הקירור שלקחתי הוא של 3 אני יחבר אותו לסוקט העזרת חוט ברזל

בניתי כבר את גוף הקירור, שפחתי לתוכו בדיל, רק שיהיה מגע טוב בין צלעות הקירור לצינור הגז, כי בדיל נורא כבד. על זה חיברתי את המאוורר כו שהוא אמור להיות(במקום המקורי) ככה גם אם זה לא יהיה יעיל ביותר המאוורר יעיף את האוויר החם

התמונות מצורפות והוא גם נראה לא רע ;)[br]פורסם בתאריך: 17.04.2007 בשעה 19:09:30

הנה עוד כי לא היה מקום

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...