מדוע פאנל IPS עדיף על פאנל TN לצורך עבודה משרדית? - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדוע פאנל IPS עדיף על פאנל TN לצורך עבודה משרדית?

shimon23

Recommended Posts

בחלק ב' של המדריך באתר למסכי LCD נאמר כי מסכים בעלי פאנל TN מתאימים לשימושים משרדיים קלים

ואילו מסכים למשל בעלי פאנל מתאימים לעבודה משרדית ארוכה. מלבד החסרונות שצוינו במדריך, מדוע

הפאנל TN נחות מול הפאנלים האחרים כשמדובר בעבודה משרדית(למשל: יישומי השונים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתן לך עצה,לך לחנות למכירת מסכי מחשב,שים את שתי סוגי המסכים מול העניים אז תבין.

יש לי נסיון רב בעבודה משרדית, בעיקר עם מסכי TN לעיתים במשך 10 שעות ויותר ביום, ולא הבחנתי בחסרון

מסוים בסוג זה של עבודה... לכן, אני רוצה לשמוע חוות דעת של אנשים שמבינים בתחום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איכות הפאנל הכי מורגשת בעבודה משרדית , ואני לא מתכוון רק לאיכות הפונטים שזה בולט בצורה שכל עיוור רואה

אני מתכוון גם לאיכות העיניים שלך לאחר שנים של ישיבה מול מסך גרוע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק 100%... :xyxthumbs: כנ"ל בעריכה גרפית של .

בסרטים ומשחקים ממילא התמונה מאוד דינאמית ואחידות התמונה, דיוק הגוונים וזוויות הצפיה פחות באות לידי ביטוי. זו בדיוק הסיבה שאני ממליץ על 22' רחבים לשימושים אלה למרות שהם TN כיון שגודלם מפצה והחסרונות שלהם לא תמיד מתבטאים במקרים אלה (והם זולים מאוד).

בעבודה עם רקע אחיד לאורך זמן (ובעיקר עם פונטים קטנים) ה-TN מציג את חסרונותיו באופן הבולט ביותר. הרקע אינו אחיד ומשנה גוונים, הטקסט מפוקסל ומטושטש והצבעים נראים מרוחים לגמרי. יכול להיות שהתרגלת לכך אבל אם תשווה את איכות הטקסט במסך 19' מבוסס TN לזו של ה-2007FP למשל או ל-CRT איכותי תראה את ההבדל התהומי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק 100%... :xyxthumbs: כנ"ל בעריכה גרפית של .

בסרטים ומשחקים ממילא התמונה מאוד דינאמית ואחידות התמונה, דיוק הגוונים וזוויות הצפיה פחות באות לידי ביטוי. זו בדיוק הסיבה שאני ממליץ על 22' רחבים לשימושים אלה למרות שהם TN כיון שגודלם מפצה והחסרונות שלהם לא תמיד מתבטאים במקרים אלה (והם זולים מאוד).

בעבודה עם רקע אחיד לאורך זמן (ובעיקר עם פונטים קטנים) ה-TN מציג את חסרונותיו באופן הבולט ביותר. הרקע אינו אחיד ומשנה גוונים, הטקסט מפוקסל ומטושטש והצבעים נראים מרוחים לגמרי. יכול להיות שהתרגלת לכך אבל אם תשווה את איכות הטקסט במסך 19' מבוסס TN לזו של ה-2007FP למשל או ל-CRT איכותי תראה את ההבדל התהומי

לא יודע, אולי אני רגיל מדי למסכים מעפנים, אבל בצבא בזמנו החלפנו בערך 50 מסכי CRT למסכי

LCD שמרביתם היו פשוטים מאוד, וסביר להניח מבוססי TN. ואף אחד מבין ה-100 משתמשים במסכים אלו, לא התלונן

שפתאום לא רואים את הטקסט טוב או משהו כזה.

אולי זה מסוג הבעיות שאחרי שאתה מודע אליהם קשה לך מאוד להתעלם מהם, אבל לעין בלתי מיומנת

אין כמעט הבדל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עקרונית זה נכון לעשות הכללה בין מסכי פאנל ו-PVA מול מסכים בעלי פאנל NT

אבל חשוב לציין שיש גם הבדלים אפילו גדולים בין מסכים בעלי פאנל NT , חלקם נראים סבירים וחלקם ממש זוועה , זה נכון גם לגבי מסכי CRT

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...