מתחיל בC++, יש לי בעיה קטנה... - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתחיל בC++, יש לי בעיה קטנה...

free fraek

Recommended Posts

לא כותבים CHAR LOOP . ככה אתה פשוט מחריז על משתנה מסוג CHAR ששמו LOOP ולא קורא לפונקציה.

אתה צריך ליצור משתנה פוינטר, אשר יקבל את מה שהפונקציה תחזיר.

התחביר :

משתנה = שם הפונקציה(ארגומנט 1, ארגומנט 2,ארגומנט 3);

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא רושם לך מה הבעיה..

תסתכל פה:

http://irc.essex.ac.uk/www.iota-six.co.uk/c/f2_multidimensional_arrays.asp

בדוגמא למטה

http://irc.essex.ac.uk/www.iota-six.co.uk/c/f3_passing_arrays_to_functions.asp

בכל מקרה, מה שאתה עושה בינתיים זה C לא C++ ואני ממליץ לך לקרוא איזה ספר באופן מסודר שיסביר לך את היסודות טוב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי..

איפה אני אמור לכתוב את זה?

מצטער על הבורות

אני יודע שאני צריך לקרוא לפונקציה מתוך הMAIN וזה מה שעשיתי לא?

ואני לא מבין מה השגיאה אז אם תוכלו גם להסביר לי...

עריכה*

לא הבנתי כלום ממה שנתת לי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני מבין נכון השורה שבה כתבת loop אמורה להיות הגדרת פונקציה, לא קריאה לפונקציה.

בעיה ראשונה: שמת ; בשורה הזאת (אחרי סגירת הסוגריים שאחרי int y). כשמגדירים פונקציה (בניגוד לקריאה לפונקציה או ל-declaration - לא חשוב כרגע) לא שמים אחרי הפרמטרים שלה נקודה-פסיק. שים לב שבתמונה הראשונה שהעלת לא עשית את הטעות הזאת.

דבר שני - כששולחים מערך רב ממדי לפונקציה חייבים להגדיר מה הגודל של כל הממדים שלו חוץ מהאחרון. הסיבה לזה קשורה לדרך שבה הקומפיילר עובד עם מערכים ולא ניכנס אליה כאן. אתה לא הגדרת גודל לאף אחד מהם. שים לב לאיך הם עושים את זה בקישור השני של Omniscience (תחת Multidimensional Arrays).

ועוד בעיה שהקומפיילר לא הגיע אליה: אם אני לא טועה ההחזרה שלך לא תעבוד כי אתה מחזיר את arr שהוא מסוג char דו ממדי למרות שהסוג שהפונקציה מחזירה הוא char סתם.

מקווה שלא יצא מסובך מדי

ועוד משהו: רק לוודא שזה ברור: מבחינת הקומפיילר אין שום קשר בין המשתנים שהגדרת לפני הפונקציה (x,y ו-arr) לבין המשתנים שהפונקציה מקבלת. זה שיש להם אותם שמות לא אומר כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...