שדרוג מחשב ב-1300 ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג מחשב ב-1300 ש"ח

Selinko

Recommended Posts

שלום לכולם!

רציתי לקנות מחשב חדש אבל אין לי תקציב אז החלטתי לשדרג את המחשב שלי

מדובר במחשב P3 667

זיכרון 128 SDR 133MHZ

HD ווסטרן 20 GB 5400 סל"ד

לוח FREETECH P6F116V

ציפסט: VIA 683A/686B

כרטיס מסך TNT2

אני רוצה להוסיף 512 SDR

לקנות כרטיס מסך R9000PRO או 8500LE

לקנות הארד דיסק חדש של WD 40 גיגה עם 8 מגה קאש

כל זה יעלה לי בערך 1300-1400 ש"ח

הקנייה כדאית? זה ישפר את הביצועים בצורה משמעותית?או שכדאי לחסוף ולקנות חדש?

עוד דבר קטן , ה-AGP של הלוח הוא X2 והכרטיסים הם X4 זה משנה ? הם בכל זאת תואמים? כדאי לקנות אולי כרטיס אחר?

תודה לכולכם על העזרה!

עמרי!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שידרוג כדאיי רק לשנה הבאה ..

כי המחשב עצמו לא יחזיק המהירות שלו היא דיי עתיקה ..

אבל במשך השנה הקרובה הוא יעשה את העבודה? משחקים יפעלו כמו שצריך?

עד כמה משנים המעבד והלוח אם את הביצועים של המחשב במשחקים?

ואיזה כרטיס מסך עדיף? 64 8500LE או 9000PRO 128 או אולי משהו אחר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תקנה שום מחשב חדש, תחסוך עוד ותחזור אלינו. הייתי אומר לך לקחת רק את ההארדיסק אבל כמות הזיכרון המעטה ואי-התמיכה בata100 של הלוח שלך (אני מניח..) תאיט אותו ולא תגרום לקניה להיות שווה. בכל אופן אם תחליט שלא להקשיב לנו, תקנה רק את ה80GB ולא את ה40GB. קוני הWD400JB הם פראיירים ואני אחד מהם, בתוספת של איזור ה50-100שקלים אפשר לקבל עוד 40ג'יגה, מה אפשר עוד לבקש? :(

בכל אופן לא הבנתי מה הקטע של המתח בAGP, כי לפי ההיגיון שלי, ככל שגרסאת הסלוט הידוע יותר מאוחרת- הוא יצרוך יותר וולט לכרטיס אשר יכנס לתוכו. כך שלא הגיוני לי שיש 3 ומשהו וולט בAGP2 כשהכרטיס יצרוך 1ומשהו ? או שזה להיפך? הסבירו נא לי, שאוכל לדעת, כי אם לא אני הייתי ממליץ לו לקחת רק כרטיס מסך לעת עתה, זה יעזור לו במשחקים ואחרי תקופת חיסכון שיקנה מחשב חדש. אז הסבר בבקשה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב תודה על העזרה

לפי מה שהבנתי לא ממש משתלם לשדרג כי הוא די ענתיקה.

בכל מקרה היום חבר שלי בא אליי עם הכרטיס מסך שלו וזיכרון(MB256\133 ו G4 MX 420)

אני יריץ אם יהיה שיפור משמעותי אני ישדרג אם לא נקנה חדש עוד חצי שנה ככה...

אז אני מבין שלא כדאי לי לקנות הארד דיסק כי הלוח כנראה לא תומך ב-ATA100.

אוףףףף אני שונא את המחשב הזה :AR15: :AR15: :AR15: :AR15:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנת אותי נכון, אבל לא מדויק. עקרונית אתה תוכל להפעיל את ההארדיסק, אבל הוא לא ירוץ על mode5 (הידוע והמוכר לנו כata100), אלא כך שהוא ירוץ בשיטת העברת נתונים פחות חדשה בשל הלוח הישן שלך. אני יכול להניח שכבלי הIDE שלך הם ATA33, כך שמאקסימום אתה תגיע לביצועים של 33Mbps. לא טוף כשאתה יכול להגיע ל100, אבל זה ירד, זה לא יהיה ככה בשל הכשל של מערכת הזכרונות שלך במחשב. כאמור יש לך 128, מן הסתם שהמחשב יצרוך יותר והוא יאלץ לקחת מהזיכרון הוירטואלי שלך, שבא כמובן מהדיסקשיח. בכל אופן הזיכרון הוירטואלי של הדיסק לא מהיר כמו זיכרון רגיל.

קיצר, לא מומלץ. אבל אם ההוא יסביר את הקשקוש שלדעתי הוא אמר לגבי המתחים של כניסת האיי.ג'י.פי, אני אוכל לדעת אם כדאי לך לקנות כרטיס מסך חדש. כי לפי מה שאני יודע אתה כן יכול והוא סתם זיין בשכל. הקיצר אם תעשה משהו זה יהיה רק כרטיס מסך. אחרי זה תמשיך לחסוך, תקנה מחשב חדש ותשים אותו בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאמרתי זה שאם תבדוק בלוחות האם החדשים רשום רק כרטיס שפועלים על מתח של 1.5V ושלפעמים היצרנים מוסיפים נוריה מיוחדת שפועלת עם מכניסים כרטיס שלא פועל על 1.5V(הכוונה היא 3.3V)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסוף החלטתי שחבל על כל שקל שאני ישקיע במחשב הזה

הוא פשוט מחשב רע!!!

אין מה לעשות :asthanos:

הפעלתי כרטיס מסך G4 MX420 וזיכרון 256MB\133MHZ וקיבלתי ב3DMARK 1500!

והוא (חבר שלי) עם מעבד קיבל 3500!!!

בקיצור החלטתי למשכן את הבית ולקנות מחשב חדש! אם איזה R9700 איכותי וחדש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...