קניית נתב הכולל מודם - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קניית נתב הכולל מודם

eli_xXx

Recommended Posts

שלום לכולם,

לאחר 4 שנים החליט המודם נתב שלי (2WIRE) להגיע לקיצו.

והחלטתי לקנות נתב הכולל מודם חדש.

עכשיו ראיתי שיש 3 חברות גדולות LINKSYS, D-LINK, 3COM

בדקתי את הLINKSYS וראיתי עליו ביקורות ממש טובות אבל הבעיה היא שהוא לא כולל מודם חוץ מדגם אחד שלא מייבאים לארץ.

בדקתי את D-LINK וראיתי עליו ביקורות ממש גרועות על כך שטווח הקליטה קטן ומלא ניתוקים.

ובדקתי את ה3COM דגם 3CRWDR101A75 ראיתי שבזאפ יש עליו 3 ביקרות ממש טובות ויש בו את כל מה שאני צריך.

היום בא אליי טכנאי מבזק והמליץ לי ללכת על ROTAL דגם RTA 1025W ואמרתי לו שאני יבדוק ויחזור עליו שנכנסתי לחפש מידע עליו ראיתי שאין לו אתר בכלל ושבאף אתר מחו"ל הוא לא נמכר ובטח שבטח לא מפורסם כך שאני מסרב בתוקף לקחת אותו.

אז על איזה נתב הכולל מודם אתם ממליצים?

מה שחשוב לי שיהיה:

כולל מודם

אלחוטי (רצוי שיהיה גם קווי כך שאצטרך רק כ. רשת 1)

טווח קליטה גדול לפחות 100 מ' (אחרי הפרעות קליטה כמו קירות וכו')

פירוול מובנה

54 Mbps

תומך 802.11g/b

וזהו נראה לי

אהה ואם אפשר גם להמליץ על כ. רשת בעל טווח גדול ונוח לשימוש בלי ניתוקים.

תודה מראש ושבת שלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טווח קליטה גדול לפחות 100 מ' (אחרי הפרעות קליטה כמו קירות וכו')

54 Mbps

תומך 802.11g/b

:lol: הצחקת אותי. ראוטר רגיל, זאת אומרת כזה שלא כולל מאריך טווח מיוחד ויקר, לא יתן לך 100מטר אפילו בשטח פתוח ובתוך בניין תגיד תודה אם תקבל 40 מטר שגם זה נדיר מאוד. רק 802.11 n יכול להתקרב לטווח קליטה כזה וגם זה בספק. מה גם שלדעתי רק טמבלים :screwy: קונים 802.11 N עכשיו כי פשוט אין דבר כזה בינתיים. יקח עוד הרבה זמן לאישור סופי של תקן זה ועד זה מה שהיצרנים מוכרים בתור 802.11 N זה שטויות במיץ עגבניות :lol:.

בקיצור, תנמיך ציפיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף נתב לא יעבוד לך למרחק של 100 מטר, בטח לא בשטח בנוי עם הפרעות קליטה. אם תצליח להוציא 15 מטר זה יהיה יותר ממעולה.

מאד לא מומלץ לקחת נתב עם מודם. מה קורה אם הנתב מתקלל? אתה תקוע בלי בכלל. מה אם המודם מתקלקל? אין לך שימוש לנתב. מה אם אתה רוצה לעבור לכבלים או בעתיד לADSL2? אתה צריך לרכוש חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף נתב לא יעבוד לך למרחק של 100 מטר, בטח לא בשטח בנוי עם הפרעות קליטה. אם תצליח להוציא 15 מטר זה יהיה יותר ממעולה.

מאד לא מומלץ לקחת נתב עם מודם. מה קורה אם הנתב מתקלל? אתה תקוע בלי בכלל. מה אם המודם מתקלקל? אין לך שימוש לנתב. מה אם אתה רוצה לעבור לכבלים או בעתיד לADSL2? אתה צריך לרכוש חדש.

יכול להיות שאני טועה לגבי ה100 מטר אבל משום מה אני זוכר שראיתי באיזה אתר שהטווח של ה3COM הוא 100 מ' כולל הפרעות של קירות וכו' ו300 ומשהו ללא הפרעות

אז מה המקסימום מטר שאני יכול להשיג היום?

ולגבי בלי מודם איך אני מחבר הכל? זה עוב טוב? פשוט אף פעם לא עבדתי בזה בלי מודם מובנה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתב בלי מודם עובד מעולה. במקום החיבור לקו טלפון יש לו חיבור נוסף שאליו אתה מחבר את המודם ובנתב אתה מגדיר לו חייגן כאילו זה היה מחשב.

לגבי ה100 מטר: מדובר בנתונים יבשים, שכידוע אסור לסמוך עליהם. יש אנטנות מיוחדות ומכשירים שיוכלו להגביר את הקליטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתב בלי מודם עובד מעולה. במקום החיבור לקו טלפון יש לו חיבור נוסף שאליו אתה מחבר את המודם ובנתב אתה מגדיר לו חייגן כאילו זה היה מחשב.

לגבי ה100 מטר: מדובר בנתונים יבשים, שכידוע אסור לסמוך עליהם. יש אנטנות מיוחדות ומכשירים שיוכלו להגביר את הקליטה.

וואי אז תכלס זה דיי "מסובך" כל הסיפור ואין אפשרות בלי להשתמש בחייגן ז"א שיכנס אוטומטית? כי אחרת זה דיי מעצבן

וגלבי הטווח מהו הטווח הנורמאלי היום? ויש לך במקרה המלצות על ראוטר מסויים?

(עדיין מעדיף כולל מודם כי בבזק תמיד אני אשאר ולא נראה לי שנשה משהו אולי בעתיד ל5 מגה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה אומר שהיית עם הנתב האחרון 4 שנים, אני ממליץ בחום לקחת לא כולל מודם כי 95% שבעתיד תשדרג או לADSL2 או תעבור לכבלים. 4 שנים זה הרבה זמן ולא הייתי סומך על זה שאני אשאר בבזק ולא אשדרג את האינטרנט בזמן הזה.

ולהגדיר את החייגן זה לא מסובך בכלל וזה מתחבר אוטומטית, ככה שלא הבנתי אותך. אתה מגדיר לו פעם אחת חייגן ואחרי זה הוא כל הזמן מתחבר אוטומטית.

לגבי הטווח: אצלי למשל יש לי קליטה טובה(40% בלי ניתוקים) מהחדר שלי לסלון, כשהמרחק הוא בערך 12 מטר ובדרך יש מעבר קומה, קיר בטון וקיר רגיל. הנתב המדובר הוא edimax 6204wg ובאופן כללי אני גם כן מרוצה ממנו. לפני זה היה לי level1 wbr3402 ששבק חיים אחרי שנתיים ונתן תוצאה קצת פחות טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...