האם אתם מאמינים באינסוף? - עמוד 5 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם אתם מאמינים באינסוף?

Guy King

האינסוף קיים?  

724 הצבעות

1. 1. האינסוף קיים?

Recommended Posts

• תגובות 69
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בומרנג, כל המשמעות של הדיון הזה היא האם קיים אינסוף או לא. אני רק הצגתי את נקודת מבטי על הנושא ולא נתתי את דעתי לגבי החשיבות של השאלה הזו, אז אני אשמח אם לא תכתוב עליי דברים פרי דמיונך.

וגם לא נראה לי שהיה צורך שתפרט עבור אנשים מה זה להגדיר, אני חושב שכולם פה כבר יודעים את זה.

בקשר להמשך, אני מודה שמעט סטיתי מהנושא והניסוח לא היה מבריק, אבל איך שתקרא לזה, זה לא מוריד מן החשיבות של הדברים שלי.

מאוד פשוט ישר לבוא ולשלול,אבל התגובה שלך תתרום הרבה יותר אם תפרט למה אתה חושב ככה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לא נראה לי שהיה צורך שתפרט עבור אנשים מה זה להגדיר, אני חושב שכולם פה כבר יודעים את זה.

מסתבר שלא - אחרת לא נראה לי שהיית נשאר להתווכח.

בתור מושג מתמטי - ברור שקיים אינסוף - יש לו הגדרה.

בתור כל מושג אחר - אם מגדירים אותו - הוא - המושג - קיים.

השאלה "האם אינסוף קיים" שונה לגמרי מהשאלה "האם קיים משהו אינסופי" (כן, בהחלט) או "האם קיים משהו מוחשי שהוא אינסופי" (שאלה מעניינת אחרת).

(בתור sidenote, איינשטיין אמר פעם - "יש שני דברים אינסופיים: היקום, והטמטום האנושי, ואני לא כ"כ בטוח לבי הראשון".)

לשאלה הראשונה אין משמעות, לשתיים האחרות יש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

no, it's from the first post...

כמה כעס ומרירות נובעים מכל הודעה שלך כאן. אתה מנסה לחפות על זה ביהירות (כמו בהודעה הזו) ובתוקפנות, אך ללא הצלחה.

עזוב, אם אין לך משהו חשוב לכתוב, לך תעשה משהו אחר. ואם לדעתך מהפוסט הראשון הדיון הזה הוא פילוסופיה בגרוש, אל תבזבז כאן את זמנך.[br]פורסם בתאריך: 14.04.2007 בשעה 23:10:04

השאלה "האם אינסוף קיים" שונה לגמרי מהשאלה "האם קיים משהו אינסופי" (כן, בהחלט) או "האם קיים משהו מוחשי שהוא אינסופי" (שאלה מעניינת אחרת).

(בתור sidenote, איינשטיין אמר פעם - "יש שני דברים אינסופיים: היקום, והטמטום האנושי, ואני לא כ"כ בטוח לבי הראשון".)

לשאלה הראשונה אין משמעות, לשתיים האחרות יש.

אינסוף הוא למיטב הבנתי תכונה כלשהי שיכולה להיות (אולי) למשהו מבחינת זמן קיומו, מבחינת אורכו, מסתו וכו'.. הוא לא יכול לעמוד בפני עצמו. לכן בשאלה "האם אינסוף קיים" התכוונתי כמובן ל"האם קיים משהו שמבחינה כלשהי הוא אינסופי". למה התשובה היא "כן בהחלט"? הרי על זה כל הדיון, האם תכונה כלשהי (זמן,מסה וכו') יכולה להיות אינסופית - ולא סתם בעלת מספר גדול (אפילו גוגול בחזקת גוגול), אלא ממש אינסופית - עבור משהו. ואם אנחנו מדברים על משהו מוחשי, הרי למיטב ידעתי זה משהו שניתן להרגיש אותו, לגעת בו, לראות אותו - מנקודת מבט אנושית. זה מסבך את כל העניין, לכן לדעתי בדיון הזה לא צריך להפריד בין המוחשי ללא מוחשי (זמן למשל).

ואינשטיין אמר גם "אלוהים לא משחק בקובייה", אז? זאת אמירה קליטה, שייתכן שאפילו החלק הראשון בה אינו נכון. ואינשטיין גם האמין באלוהים - אבל זה לא אומר שאלוהים קיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התשובה היא "כן בהחלט" כי לא הגבלתי את עצמי (בשאלה הזו) למשהו שייך לעולם המוחשי שלנו.

אז כן, קבוצת המספרים הממשיים בין 0 ל- 1 היא אינסופית (ואפילו לא בת מניה).

מאסה אינסופית לא אמורה להתקיים (כי עד כמה שידוע היום, ליקום יש מאסה סופית).

המשמעות היחידה של "זמן אינסופי" זה משהו שאף פעם לא קורה. כיוון שאתה לא יכול להוכיח שיש משהו שלא יכול לקרות אף פעם (לכל דבר יש איזושהי הסתברות, קטנה ככל שתהיה), אתה לא יכול להוכיח שלמשהו "יש זמן אינסופי".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הייתי צריך לקרוא אפילו אחוז אחד מהדיון הזה, והסיבה פשוטה.

המושגים...התחלה, סוף, בכלל לא רלבנתים לשום דבר. לא ביקום שאנו מודעים אליו.

אלא פשוט מושגים שהומצאו ע"י בני אדם. שמעולם לא הבינו באמת מה פירושם.

חושבים אחרת?. אתם מוזמנים לתת פירוש למושגים הללו. לא נראה לי שיעלה בידכם כלל וכלל.

אז אתם יכולים להמשיך בדיון הזה עד אין סוף תאמינו לי לא תגיעו לשום מקום...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...