מאמר מ-CNET על מאבקה המתמשך (כצפוי) של מיקרוסופט בפיראטי Windows Vista - עמוד 2 - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מאמר מ-CNET על מאבקה המתמשך (כצפוי) של מיקרוסופט בפיראטי Windows Vista

ר

Recommended Posts

כמו שאמרתי בהתחלה, אין באמת חלופות ל- Windows. אם רוצים, אפשר לפתוח על זה דיון אחר, תנו קישור ואקפוץ לשם להוכיח.

ולגבי פותח הדיון - הניתוחים שלך מעניינים, אך מעט מטעים.

מיקרוסופט היא חברה בעלת מזומנים רבים, ויכולת מרשימה לנווט את המגמות בשוק בכל פעם מחדש.

אני פשוט מסתכל על שוק הניידים, שבו מערכת ההפעלה OEM זה סטנדרט, ואל מול ירידת המחירים היפה שהשוק הזה נהנה ממנה,

רואים שמערכת ההפעלה בו איננה מהווה נתח משמעותי בכלל מהתמחור.

אז אין סיבה שכאשר אני קונה מחשב חדש, אאלץ לשלם בין 800-600 ש"ח תוספת למערכת הפעלה, כאשר היום אפשר לבנות מחשב נייח "ממוצע" במחירים של 2,500 ש"ח והרבה פחות מכך. זה במקרה הטוב 30% מהמחיר!! זה בכלל לא הגיוני.

ובכלל, הרי לכולנו ברור שמיקרוסופט תקעה עכשיו מחירים מגוחכים למערכת הפעלה חדשה ולא בשלה, והמחירים האלה רק יירדו ככל שמערכת ההפעלה תתחיל להתייצב (בגלל מגמת הירידה בתמחורים בשוק החומרה, וזה גם דיון בפני עצמו).

ועכשיו נקודת קוריוז נוספת:

העלויות האסטרונומיות המושקעות ב- VISTA אמנם יחזירו את עצמן בזכות השוק העסקי והמהלכים ש-"ר" הציג בצורה מעט מטעה,

אבל אני חושב שגם במיקרוסופט מבינים שזה כבר לא ממש שווה את זה.

אני באמת מאמין שחושבים שם ממש חזק איך לעשות יותר בפחות, כי זה באמת החוק הכלכלי היחידי שחשוב.

תרומת הקוד הפתוח, יותר מכל דבר אחר, היא ההוכחה שכאשר אתה משקיע מיליארדים, כנראה אתה כבר ממזמן נטשת את דרך המוח ועברת לדרך הכוח.

וזאת הדרך היקרה והלא משתלמת, ומיקרוסופט כבר בטוח מחפשת מחדש את דרך המוח.

וזה ייקח זמן, והיא תעתיק מאחרים, אבל אל תדאגו לה.

ונקודה אחרונה באמת (לבינתיים):

AMD הביאה את INTEL להתחדשות אמיתית ולירידת מחירים שכולנו נהנים ממנה.

אולי GOOGLE היא ה- של MS, ואולי זו חברה אחרת.

אבל, גם זה כבר דיון אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

<שאלת נוב> איך זה שלא מגבילים את מיקרוסופט, בהתחשב בעובדה שהיא מנופול גמור, ועושה צעדים כדי לדחוף לקראת מונופוליזם? </שאלת נוב>

למה לא מגבילים? בעקבות פסיקה באיחוד האירופאי, הם נדרשו להוציא גרסת שבה ה- Explorer וה- Media Player אינם חלק ממערכת ההפעלה.

בסופו של דבר זו שאלה של תביעות מצד חברות ואזרחים. יש עוד כמה דוגמאות, וברובן מפסידה ומשלמת כסף רב.

פשוט יש להם מספיק כסף להפסיד, לשלם, לקנות עוד ולהמשיך הלאה.

יש להם גם מספיק עורכי דין שמשאירים את המונופול הזה בתחום האפור להחריד של החוק.

ולרבים אחרים אין מספיק כסף ומשאבים להתמודד עם זה.

בדיוק כמו חברות הטבק (נמשיך לסבול סרטן) הדלק (נמשיך לסבול סרטן), חברות הסלולר (נמשיך לסבול סרטן).

לפחות המונופול המיקרוסופטי עוד לא גרם לי לסרטן (למרות שאני מחכה למחקר שיסביר לי איך המחשב מסרטן אותי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי אומר? גם בשוק החופשי יש מגבלות, למשל נגגד מונופולים ומיקרוסוםט מנסה להפוך למונופול בזה שהיא דורסת את המתחרים בצורה שמנוגדת לכללים. כמה פעמים כבר הרשיעו את מיקרוססופט בבתי נמשפט וגייטס מצפצף על כולם. כנראה שזול לו יותר לשלם את הקנסות מאשר לשנות את המדיניות. שם אחד - NETSCAPE NAVIGATOR ומה שקרה לו ממחיש את הטענה שלי. למאיקרוסופט אין בעיה לגנוב מאחרים אז שלא יבואו בטענות.לא באמת.

המגבלות שקיימות בשוק החופשי כנגד מונופולים לא מגבילות אותם מלנקוב כל מחיר שיעלה על הדעת למוצרים שלהם - בהנחה שלא מדובר במוצר מציל חיים או משהו דומה. מערכת הפעלה היא רק תוכנה שמשמשת כסביבת עבודה ולא דבר שלא ניתן לחיות בלעדיו.

אין לאף אחד בעולם זכות להגיד למייקרוסופט שאסור לה לדרוש גם מיליון דולר על כל המוצרים שלה - עצם העובדה שהיא מונופול בתחום לא אומרת שהיא היחידה שניתן לקנות ממנה. זה כ"כ מפריע לך שהם מונופול? תתקין .

לגבי ההפרה המתמשכת של מיקרוסופט בתחום הפטנטים - אני מסכים לחלוטין.

הכיס העמוק של החברה מאפשר לה לדרוך על זכויות יוצרים ולהפר פטנטים רשומים, כאשר היא יודעת שהיא יכולה לממן את ההליכים המשפטיים מפה ועד להודעה חדשה ולהתיש את התובעים בדרך. מצחיק שהחברה הזאת מתלוננת כל הזמן על זכויות יוצרים ועל מוצרים "מקוריים", בזמן שבעולם העסקים היא המפירה מס' 1 של זכויות היוצרים של חברות אחרות.

מה שקרה לנטסקייפ באמת עצוב - הקלות שבה מייקרוסופט יכולה לשלב מוצר כלשהו במערכת ההפעלה שלה ולהרוס את המתחרות, היא סכנה רצינית לעולם התוכנה. ולכל מי שחושב שאין חלופה - אתם טועים. היא חלופה מצויינת לרוב העולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

<שאלת נוב> איך זה שלא מגבילים את , בהתחשב בעובדה שהיא מנופול גמור, ועושה צעדים כדי לדחוף לקראת מונופוליזם? </שאלת נוב>

פשוט מאוד, בארה"ב הם שיחדו את הממשלה (אפשר לקרוא לזה אחרת אם זה מציק ממש) והם ירדו מנושא הפירוק / מונופול (תוכל לקרוא על זה רבות באינטרנט). באירופה הם עכשיו נמצאים במצב שהם היו בארה"ב לפני כן, והם עדיין מנסים לראות מה הם יכולים לעשות בנידון.

דווקא מהמפלה של נטסקייפ יצא משהו טוב, פיירפוקס :)

ולגבי , הכל שטויות, יפרצו אותה שוב בקרוב, לא באמת יכולה למנוע את זה, ומי שרוצה להשיג את המערכת בחינם יוכל בסופו של דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לא מגבילים? בעקבות פסיקה באיחוד האירופאי, הם נדרשו להוציא גרסת שבה ה- Explorer וה- Media Player אינם חלק ממערכת ההפעלה.

הוציאו רק את הMEDIA PLAYER בגירסאות הN שמיועדות לשוק האירופי

הEXPLORER נשאר

בויסטה גם הוציאו את המסנג'ר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משונה שהתעשיות השונות (סרטים, מוזיקה, משחקים, תוכנה..) מעדיפות פשוט לתבוע ולהשקיע מליונים בחקיקה והגנה טכנולוגית על זכויות יוצרים, מאשר למצוא דרכים להצדיק את העלות של הדברים השונים.

"פיצ'רים" באולמות קולנוע )בתקווה גם סרטים "אמיתיים" יזכו לגרסאות Imax( ומחירים נמוכים..

מחירי השכרת נמוכים יותר..

צירוף בונוסים לדיסקים מקוריים (פוסטרים, חולצות {יעבוד על מטאלהדס} וכו'..)

הורדת מחירי המשחקים והגדלת "הערך המוסף" למשחק מקורי, או שינוי טקטיקת הגבייה כמו ב-Lineage - המשחק חינם והשרת עולה כסף, כך שהורדה לא תעזור בכל מקרה.

אני בטוח שמיקרוסופט תוכל אם היא תרצה לתת לאנשים סיבות לקנות מקורי. הורדת מחירים.. תוספות חומרתיות.. אנא אערף...

אבל לענק כוחני ואטום הרבה יותר קל להלחם בצרכן הקטן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז קודם כל בנוגע לפריצות ר מדבר על ההגנות החזקות של וסיטה אבל כמו שאמרו פרצו אותה ויפרצו אותה בעתיד

ולמי שרוצה יש גירסאות פרוצות ברשת פשוט שלא יעדכן

בנוגע למונפול אני באמת לא מבין איך נותנים למיקרוסופט לחדור לתעשיות אחרות כמו:

1-ציוד עיקפי

2-משחקי ווידיאו

3-נגני

וכו

במשחקי הוידיאו הם גרמו כבר לנזק חמור לסוני בינתיים ובעתיד יוכלו להשמיד את והכל בגלל תקציבים עצומים

הם פשוט יכולים להרשות לעצמם הפסדים ענקיים כדי לשלוט בשוק בעתיד

בMP3 וציוד עיקפי הם לוקחים נתח שוק מחברות אחרות למרות שבאף אחד מהתחומים האלה

הם לא שליטי השוק כרגע הם גורמים לנזקים לחברות היחסית הליהם קטנות ולדעתי צריך להגביל חברות בסדר גודל כזה לתחומם

כי בלי זה כל העולם יהיה שיך להם

רוצים לקנות בורגרסופט? רוצים ללכת לסרט שיוצר על ידי מיקרו פילם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או שינוי טקטיקת הגבייה כמו ב-Lineage - המשחק חינם והשרת עולה כסף, כך שהורדה לא תעזור בכל מקרה.

אנשים יעבדו שנים על משחק בחינם ואז אנשים יפתחו שרתים משל עצמם [וככה המשחק יפעל ומפתחים לא ירוויחו]

:silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במשחקי הוידיאו הם גרמו כבר לנזק חמור לסוני בינתיים ובעתיד יוכלו להשמיד את נינטנדו והכל בגלל תקציבים עצומים

הם פשוט יכולים להרשות לעצמם הפסדים ענקיים כדי לשלוט בשוק בעתיד

ומה כזה רע בשחקן נוסף שמזכיר להגמוניית שיש עוד דרכים לעשות משחקים טובים?

זה רק עוזר לנו.

אבל באמת חבל שזה , בסוף באמת נאכל רק בורגרסופט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש אבדל בין שחקן נוסף לשחקן יחיד

בדור הקודם הם הפסידו בערך 5 מילירד דולאר רק כדי למכור בערך 17 מיליון מכשירים

תדור הזה הם גם התחילו אם הרבה הפסדים

חברות כמו וסוני לא יכולים לאמוד בהפסדים גדולים כל כך בתחום לתקופות ארוכות

וזה יוצר בעיה

בדור הזה שינתה כיוון וניצלה

אבל סוני ניפגע מאוד

ואיך שזה ניראה זה רק שאלה של זמן עד שמיקרוסופט תהרוס תתחום

זה אומנם לא יקרה בדור הזה אבל תחשוב מה יקרה שסוני תיפשוט רגל או תיצא מהתחום

ומיקרוסופט תיקנה חברות צד שלישי או בכלל תיקנה את ואז תקבל מכשיר שתיצתרך לשלם על כל דבר קטן בו

רוצה מולטיפליר תשלם\רוצה להוריד דמו תשלם וכו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בינתיים אני רק שומע על PS3 שהיא מכונה טכנולוגית מדהימה, אבל בלי "נשמה".

נינטנדו הבינו שמה שחשוב זו חוויית המשחק, והביאו אותה במכירות.

פשוט התכוונתי שהתחרות מול הענק מרדמונד תביא את להביא לנו את מה שהם כבר הספיקו לשכוח, פשוט כי יש להם תחרות כזאת קשה.

ואל תדאג לסוני, הם מפסידים מיליארדים כל שנה מפיתוחים כושלים שנעלמים מהשוק, אבל גורמים לו להתקדם רבות טכנולוגית (בגלל התחרות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להזכיר לכם שלא מזמן היה ציטוט של בכיר במייקרוסופט שמודה שהוא מעדיף שאנשים יעתיקו את התוכנות שלהם מאשר יפנו להתקין תוכנות של מתחרים?

הרי הרווחים העיקריים של מייקרוסופט נובעים מכך שהם היחידים בשוק. שאין שוק לתוכנות ללינוקס (לפחות בתחום משחקי המחשב) ושכל פעם הם מוציאים גרסה אחרת למסמכים של האופיס שהמתחרים לא תומכים בהם. במידה ואנשים יתחילו להתקין תוכנות של מתחרים אז גם השוק של המתחרים יגדל והיתרון העיקרי של מייקרוסופט יעלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

<שאלת נוב> איך זה שלא מגבילים את מיקרוסופט, בהתחשב בעובדה שהיא מנופול גמור, ועושה צעדים כדי לדחוף לקראת מונופוליזם? </שאלת נוב>

הנה תביעה חמה:

http://www.pro-networks.org/forum/story91320.html

תובעים את מיקרוסופט על כך שמדבקת "Vista Capable" מוליכה שולל את הציבור הרחב, שכן בפועל מדובר ב- Basic בלבד, אשר לא כוללת את כל החידושים שמיקרוסופט כל כך דוחפת בשיווק שלה - Aero וכד'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...