ישראל מתכננת לרכוש 100 מטוסי F-35!!! - עמוד 8 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ישראל מתכננת לרכוש 100 מטוסי F-35!!!

Born2Kill

Recommended Posts

לא ריאלי, אחד מהמאפיינים הבולטים של ה-F22A, הוא החמקנות שלו, אחד הגורמים לזה, הוא שכל החימוש של המטוס נאכסן בתאים מיוחדים בתוך גוף המטוס, אם תתקין מתלאים לפצצות על הכנפיים, חתימת המכ"ם של המטוס תגדל, כנראה שבהרבה.

ריאלי ריאלי, נכון זה יפגע בחמקנות בצורה מסויימת אבל כשצריך זה יותר מאפשרי.

f-22-weapons-2006.gif

בנוגע לחיל האוויר מתי בפעם האחרונה בדקת מה קורה עם הסעודים?

יש להם צי F15 מתקדמים גדול שהוא חוד החנית שלהם(כמו אצלינו הF-16)והF-15 טוב מF-16.

כמו כן הם הם קנו מטוסי דור העתיד את הטייפון האירופאי ואת הרפאלי של הצרפתים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 129
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ריאלי ריאלי, נכון זה יפגע בחמקנות בצורה מסויימת אבל כשצריך זה יותר מאפשרי.

f-22-weapons-2006.gif

בנוגע לחיל האוויר מתי בפעם האחרונה בדקת מה קורה עם הסעודים?

יש להם צי F15 מתקדמים גדול שהוא חוד החנית שלהם(כמו אצלינו הF-16)והF-15 טוב מF-16.

כמו כן הם הם קנו מטוסי דור העתיד את הטייפון האירופאי ואת הרפאלי של הצרפתים.

צודק, לא ידעתי. אך לא חושב שזה ישומש. (אני לא אמרתי שזה בלתי אפשרי).

"ה-F15 יותר חזק מה-F-16"

אתה משווה 2 שנועדו למטרות שונות, הF-15 (הרעם יכול גם לתקוף מטרות קרקע) נועד לעליונות אוירית, בזמן שה-F-16 נועד לתקיפה מטרות (קרקעיות), אני לא אומר שהוא לא יכול להכנס לdog fight, F-16 יותר לכיוון מטוס תקיפה, ויחת ליראות את זה במלחמת לבנון השנייה.

הסעודים אכן רכשו מטוסי Eurofighter Typhoon, אך הסעודים זה לא הבעיה המרכזית שלנו עכשיו.

לדעתי אם F-16 יכנס לקרב אויר עם F-15 , התוצאות יהיו כבר תלויות בטייסים, וכפי שאתה (ושאר העולם) יודעים, הטייסים הישראלים הם מהטובים שבטובים בעולם, ואפשר להביא לכך אין-ספור דוגמאות. בנוסף בכל המטובים שישראל קונה, חצי מהמכשור הוא מהמתקדם בעולם תוצרת התעשייה האוירית, שלא חושב שלסעודים יש מכשור כזה. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה בולשיט בדיון אחד FFS :/

דבר ראשון,

ישתמש בטילי אויר-אויר למטרות קרקעיות? :s07:

טילי אויר-אויר נועדו לקרבות אויר (dog fights), למטרות קרקעיות נועדו טילי

אויר-קרקע חכמים, פצצות JDAM, וכו'... לא טילי אויר-אויר.

לא ריאלי, אחד מהמאפיינים הבולטים של ה-F22A, הוא החמקנות שלו, אחד הגורמים לזה, הוא שכל החימוש של המטוס נאכסן בתאים מיוחדים בתוך גוף המטוס, אם תתקין מתלאים לפצצות על הכנפיים, חתימת המכ"ם של המטוס תגדל, כנראה שבהרבה.

רגע, תביא לי להבין,ה-F22A לא על קולי? :lol:

ה-F35 מפותח בכמה דגמים, F35A - המראה ונחיתה "רגילה", F35B - המראה ונחיתה אנכית, מיועד לחיל הנחתים של ארה"ב (MARINES),

וה-F35C לפועלה מנושאות .

תבינו, היכולת המרכזית כרגע של היא הרתעה, מדינות ערב לא תוקפות אותנו כרגע, מפני שהם יודעות שהן מפגרות בקצב מסחרר מבחינה טכנולוגית אחרינו,

אחד הגורמים החשובים ביותר הוא ח"א, מפני שדווקא חיל האויר יכול לפגוע, במהירות, ובדיוק במטרה, בכל מקום במזרח התיכון.

לדעתי (ואני לא מפקד ח"א), צריכה לרכוש מטוסים אלו כי מתישהו נצטרך להחליף את ציי ה-F16 לסוגיו, ולהתקדם טכנולוגית, וכמובן, מטוסים כאלו יחזקו את כושר ההרתעה של . בעוצמה, בטווח, וכו'...

מצטער אם מה שכתבתי כבר נאמר X:

כמה בולשיט בהודעה אחת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק, לא ידעתי. אך לא חושב שזה ישומש. (אני לא אמרתי שזה בלתי אפשרי).

"ה-F15 יותר חזק מה-F-16"

אתה משווה 2 שנועדו למטרות שונות, הF-15 (הרעם יכול גם לתקוף מטרות קרקע) נועד לעליונות אוירית, בזמן שה-F-16 נועד לתקיפה מטרות (קרקעיות), אני לא אומר שהוא לא יכול להכנס לdog fight, F-16 יותר לכיוון מטוס תקיפה, ויחת ליראות את זה במלחמת לבנון השנייה.

הסעודים אכן רכשו מטוסי Eurofighter Typhoon, אך הסעודים זה לא הבעיה המרכזית שלנו עכשיו.

לדעתי אם F-16 יכנס לקרב אויר עם F-15 , התוצאות יהיו כבר תלויות בטייסים, וכפי שאתה (ושאר העולם) יודעים, הטייסים הישראלים הם מהטובים שבטובים בעולם, ואפשר להביא לכך אין-ספור דוגמאות. בנוסף בכל המטובים שישראל קונה, חצי מהמכשור הוא מהמתקדם בעולם תוצרת התעשייה האוירית, שלא חושב שלסעודים יש מכשור כזה. ;)

לא ריאלי זה אותו דבר כמעט כמו בלתי אפשרי, בכל אופן הבנת את הנק'.

כשדברתי על המטוסים אז מן הסתם התייחסי ללוחמה אווירית ובה הF15 פייבוריט.

סעודיה היא מדינת ערב

"מדינות ערב לא תוקפות אותנו כרגע, מפני שהם יודעות שהן מפגרות בקצב מסחרר מבחינה טכנולוגית אחרינו,

אחד הגורמים החשובים ביותר הוא ח"א, מפני שדווקא חיל האויר יכול לפגוע, במהירות, ובדיוק במטרה, בכל מקום במזרח התיכון."

ולה חיל אוויר מתקדם(שלא לדבר על יכולות השליטה והמודעין שהE-3 שלהם מספקים להם) ואל תשכח שכבר הייתה לנו איתם מלחמה.

הF15 נועד לעליונות אווירית ולקרבות אוויר.בקרבות אלו יש לו יתרון על פני הF16 ואל תשכח שאין להם F15 רגילים אלא משודרגים ועל 2 מטוסי הקרב מהדור הבא אין מה להוסיף.

נכון לסעודים אין מכשור ישראלי ככל הידוע לי על המטוסים שלהם יש להם אחר שבאותה רמה/טוב יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע, תביא לי להבין,ה-F22A לא על קולי? :lol:

ה F-22 מסוגל לעבור את מהירות הקול ללא שימוש במבערים ,לא הרבה מסוגלים לכך אם בכלל.

הוא גם המטוס בעל התימרון הגדול ביותר בגובה רב (ככל שמגביהים האוויר הופך דליל יותר ויכולת התימרון נפגעת קשות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע, תביא לי להבין,ה-F22A לא על קולי?

:s07:

הוא עובר את מהירות הקול בלי להשתמש במבערים- חתימת חום קטנה יותר.

הF15 נועד לעליונות אווירית ולקרבות אוויר.בקרבות אלו יש לו יתרון על פני הF16 ואל תשכח שאין להם F15 רגילים אלא משודרגים ועל 2 מטוסי הקרב מהדור הבא אין מה להוסיף.

אי אפשר לומר שהF15 ינצח בוודאות. שים סופה מול רעם עם שני טייסים באותה רמה, רוב הסיכויים שבקרב תותחים הסופה ינצח. מבחינת יכולות ל"א ומכ"ם אין היום פערים שמבטיחים ניצחון לאחד מהמטוסים.

נכון לסעודים אין מכשור ישראלי ככל הידוע לי על המטוסים שלהם יש להם אחר שבאותה רמה/טוב יותר.

על הטורנדו ועל הF15S בטח שאין להם מכשור יותר מתקדם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אותם טייסים בקרב אווירי רגיל יש יתרון ברור לF15 על פני F16(בגלל מאפייני המטוס והמערכות).

לא דברתי על מטוסי הטורנאדו שלהם אלא על הF15 שלהם.

בכל אופן מטוסי הטורנאו כמו הF15S שלהם עברו שידרוג מערכות.המערכות הקיימות נמצאות באותה רמה טכנולוגית לפחות כמו מקביליהם בחיל האוויר הישראלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אותם טייסים בקרב אווירי רגיל יש יתרון ברור לF15 על פני F16(בגלל מאפייני המטוס והמערכות).
מבחינת יכולות ל"א ומכ"ם אין היום פערים שמבטיחים ניצחון לאחד מהמטוסים.

לפני 20 שנה היה אפשר לומר שאתה צודק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגרסאות המשודרגות של F15 משתמשות במכם מתקדם יותר וחיישנים שונים ומערכות אחרות שנועדו בדיוק בשביל לוחמה אווירית מתקדמת ועליונה בניגוד לF16(מכאן גם המחר הגבוה יותר של F15).

מטוס זה לא רק מכ"ם זה הרבה יותר וכמו שאמרתי נתוני טכנים בהם הF15 עולה על F16.

אתה מדבר כאילו הF16 במשך השנים עבר רק שידרוגים ועדכונים והF15 נשאר בדיוק כמו ביום שיצא מהמפעל וזה ממש לא ככה הוא גם עבר הרבה מאוד שדרוגים!

עם המערכות המיועדות ללוחמה אווירית,מערכות ככלל מתקדמות יותר ונתונים הטכניים בתנאי שיש אותם טייסים לF15 יש יתרון ברור קיום ולא לפני 20 שנה

(תחשוב למה חיל האוויר העדיף לקנות 25 מטוסי F15I במקום עוד 50-100 מטוסי F16I).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה משווה מטוס F-16 ישראלי, בהשוואה למטוס F-15 סעודי בקרב אויר, הישראלי יקח מסיבה פשוטה מאוד - הטייסים.

סיבה שנייה היא המכשור והאוויוניקה המשודרגת שהתעשייה האוירית מתקינה במטוסים, בסה"כ מקבלת מהאמריקאים שלדה, מנוע, ועוד כמה מערכות הכרחיות לטיסה, שאר המערכות (מערכות הלחימה, הנחיית טילים, אוויוניקה, וכו'...) לרוב של התעשייה האוירית.

ד"א, שידרגה את מטוסי ה-F15 בז שלה (להבדיל מה-F15I רעם) במסגרת פרוייקט הבזמ"ש (בז משופר).

ותמונה נחמדה לנושא:

f156fv0.jpg

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מטוס זה לא רק מכ"ם זה הרבה יותר וכמו שאמרתי נתוני טכנים בהם הF15 עולה על F16

אתה מדבר כאילו יש דגם אחד של F15 ודגם אחד של F16. אם נשווה F15S לסופה- לסופה יש יותר מתקדמת (לקרב BVR) . בדודג' פייט הטיל הטוב יותר והטייס הטוב יותר ינצחו

ישראל מתכננת לרכוש 100 מטוסי F-35!!!

קראתי היום שאולי ארה"ב תמכור לישראל F22 כפיצוי על מכירת פצצות מונחות לסעודיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שטויות הF22 ב10-20 השנה הקרובות לא יגיע לחיל האוויר שלנו אין סיכוי.מוזר לי שעדיין לא התחילו שמועות על זה שאולי נקבל כמה נוסעות חדשות מארה"ב.

אגב בקשר לחמקנות של הF22 יש שמעות שהרוסים פיתחו מכ"ם שיכול לאתר אותו.יופי של אמינות יש כתבה היא טוענת שהF22 הוא המשך של הF16 :kopfpatsch:

כשאמרתי נתוניים טכניים התכוונתי למאפיינים הטכניים של המטוס כגון מהירות,גובה טיסה,זוויות פניה וכד.במאפיינים טכנים אלו הF15 עולה על הF16.

בקשר למערכות כמו שאמרתי הסעודים שדרגו את שלהם והם אינן נופלות כלל ממה שיש בF15I.

נכון הטייס במקרה הזה יהיה הגורם הקריטי כיוון שהיכולת של המטוסים עצמה זהה כמעט לחלוטין.

איאפשר לקבוע שלחיל האוויר שלנו יש טייסים טובים.אין איזה סוג של דרך לחשב את זה כמו מדד.

השמועה שלנו יש את הטייסים הטובים ביותר היא סך הכל הרבה גאווה,יהירות וביטחון מופרז יותר מדי.בכל חיל אוויר יש טיסים טובים יותר וכאלו שפחות גם בשלנו וגם בסעודי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.jpost.com/servlet/Satellite?cid=1176152838957&pagename=JPost%2FJPArticle%2FShowFull

שטויות הF22 ב10-20 השנה הקרובות לא יגיע לחיל האוויר שלנו אין סיכוי

צודק, שכחתי שאתה יודע הכל.

מוזר לי שעדיין לא התחילו שמועות על זה שאולי נקבל כמה נוסעות מטוסים חדשות מארה"ב.

כי אף אחד לא יאמין לזה. לא צריכה נושאות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...