מחשב HTPC עד 7000 ש"ח, מחפש מארז במידות מיוחדות. - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב HTPC עד 7000 ש"ח, מחפש מארז במידות מיוחדות.

david_borohov

Recommended Posts

שלום לכולם וחג שמח....

הוריי מעוניינים לקנות מחשב לחדרם, שיתחבר לטלוויזית הLCD החדשה שלהם.

הדרישות מהמחשב הן: מארז שוכב (כמו ממיר או dvd) בעומק של עד (!!!) 32 ס"מ (גובה ורוחב לא משנים).

אפשרות להקלטה ושידור מהטלוויזיה...בצורה נוחה כמובן, ויכולת שידור וקליטת HDTV (מאוד חשוב),

קחו בחשבון שמסך הטלוויזיה הוא בגודל " 32 ועל כרטיס המסך לעמוד בעומס של שידור ברזולוציה מתאימה. (הטלוויזיה מסוגלת עד רזולוציה של 720P).

אם אפשר מחשב שקט ככל האפשר, בנוסף, עכבר ומקלדת אלחוטיים.

שלט שישלוט ככל האפשר בכמה שיותר פונקציות (אם אפשר גם על הטלוויזיה, מה טוב)

דיסק קשיח בגודל של לפחות 300 ג'יגה (ושקט כמובן), צורב דיוידי.

אין צורך ברמקולים.

בנוסף, רציתי לקבל עצות על תוכנות שבעזרתן אפשר להקליט תכנים מהטלוויזיה בצורה הנוחה ביותר (ההורים שלי לא ממש מבינים במחשבים).

מקווה שקיבלתם תמונה ברורה לאיך המחשב אמור להיות...

תודה רבה וחג שמח, דוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 56
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ניראה לי יש לך בעיה..ניסיתי לסדר לך משהו אבל המארז בעייתי...כי אם תיקח מארז כזה קטן הכרטיס מסך לא ייכנס לך...כי בשביל גודל כזה על הגדרות של HDTV צריך כרטיס חזק חשבתי להשים לך 8800GTS או משהו דומה אבל המארז שאתה מבקש ממש קטן...בינתיים לא ראיתי כאלה קטנים..

עריכה: מצאתי אחד אבל כמעט בגודל שאתה צריך.. http://www.goldtop.co.il/show_details.asp?prod_id=5256

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות שהמארז בעייתי משהו, אם זה הכי קטן שיכולתם למצוא, אני אתפשר.

בקשר לכרטיס מסך, באמת צריך כ"כ אימתני? נראה לי דיי בזבזני.

למרות שהצבתי גבול של עד 7000 ש"ח, אני מעדיף לרדת ממנו כמה שיותר.

בנוסף, רציתי לדעת כמה ס"מ בממוצע יקחו לי החיבורים מאחורי המארז, וגם כמה ס"מ מומלץ להשאיר מאחורי המארז בשביל יציאת אוויר.

(אני מעוניין להצמיד אותו לקיר כמה שיותר).

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממליץ לך לקחת כרטיס כמה שיותר חזק בשביל המחשב יחזיק כמה שיותר שנים, כידוע לך כיום קיימים HD וBLU RAY וזה עניין של מספר שנים עד שזה יגיע לכבלים וללוויין אז כדי לקחת משו חזק שייחזיק בעומס של HD ויוכל להקליט אתה מבין..... בהצלחה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממליץ לך לקחת כרטיס כמה שיותר חזק בשביל המחשב יחזיק כמה שיותר שנים, כידוע לך כיום קיימים סרטים HD וBLU RAY וזה עניין של מספר שנים עד שזה יגיע לכבלים וללוויין אז כדי לקחת משו חזק שייחזיק בעומס של HD ויוכל להקליט אתה מבין..... בהצלחה..

כן אבל יש בעיה...רציתי לשים לו 8800GTX...שבטוח יספיק לו לטלויזיה בגודל כזה עם HDTV וכול מה שאפשר....אבל פשוט אין מצב להכניס GTX בכזה מארז קטן כמו שהוא רוצה...

לפותח הדיון...תשקול שוב עם אתה חייב מארז כזה קטן..אפשר להביא ממש יפים וטובים אבל גדולים יותר...זה מה שמונע ממני לבנות לך מפרט ואני מניח גם לאחרים...

תשקול שנית ותחזור לכאן...תגיד כן ואני בונה לך מפרט מיד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא חייב כרטיס היי אנד בשביל לנגן HDTV. כיום כדי לנגן HDTV ב H264 בביטרייט גבוה נדרש מעבד חזק. בעתיד כשהקודקים יהפכו ליעילים יותר גם חומרה פחותה תסתדר עם זה בלי בעיה. כרטיס מסך יכול לעזור אבל ממש לא חייבים 8800GTX.

השאלה היא האם היום אתה מנגן H264.

קח גם בחשבון שה SETUP של HTPC לא ממש פשוט. יתכן ונגן טוב ו YES MAX יעשו בשביל ההורים שלך את העבודה הרבה יותר פשוטה.

ו BALASH , ההודעה שלך נמחקה. או שתשנה את הטון, או שאל תגיב פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק! הקטע שניסיתי למצוא לו אבל גם מה שיש לו מישתם כי במחיר של מארז כזה קטנטן ומיסכן אפשר לקחת אחד הרבה יותר גדול מאוורר ויפה...מה גם שאני חושב שרק כרטיסים ממש חלשים (וקטנים) ייכנסו שם ולא ניראה לי 7600GT יוכל להריץ HDTV על גודל של כזה מסך...

אז לפתוח הדיון...תשקול שוב...אם תגיד שכן אפילו נימצא לך מארז יפה שייראה כמו רהיט עם תצוגת LCD ומה שרק אפשר אבל תסביר להוריך שאי אפר לדחוף "סוס במלונה של כלב" כמו שאמר ידידי מלמעלה...פשוט אי אפשר...אז תחשוב על זה ותחזור אלינו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כעיקרון גם כרטיס מסך מובנה מתאים יכול להריץ HDTV. כמו שאמרתי חזקים יכולים לעזור בפענוח של H264 אבל גם אז המעבד יעשה את רוב העבודה.

ודרך אגב, הקלטה בכלל לא קשורה לכרטיס המסך, אלא לכרטיס הטלוויזיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי להשים לו E6600 ואולי 7900GT/GS...אני חושב שיספיק..אם הוא ייתן תגובה בקשר למארז אני ייבנה לו משהו..אוליי אני יכין לו משהו עכשיו ואם יהיה צורך לשנות הוא כבר יגיב

מערכת בנה לך מחשב הכוללת את הפריטים הבאים

מעבד:

INTEL CORE 2 DUO S775 2.4GHz(E6600) 1066MHz/FSB 4MB - BOX

מחיר: ¤1747

אחריות: ללא הגבלת זמן. אסטרוניקס מקורי.

לוח אם:

ABIT IL9 PRO

מחיר: ¤453

אחריות: שלוש שנים.

כרטיס מסך:

GIGABYTE PCI-EX GeForce 7900GS 256MB DDR3 256 BIT DUAL DVI HDTV TV/O - GV-NX79G256DP-RH - RETAIL

מחיר: ¤1102

דיסק קשיח:

WD 320GB 16MB SATA2 7200 RPM - WD3200KS

מחיר: ¤548

צורב DVD:

LG DVDRW GSA-H30N DOUBLE LAYERED X18 - BLACK - SATA

מחיר: ¤219

אחריות: שנתיים.

זיכרון:

G.SKILL 2048MB (1024MBX2) DDR2 667 CL5-5-5-15 - F2-5400PHU2-2GBNT

מחיר: ¤717

אחריות: ללא הגבלת זמן.

סט מקלדת ועכבר:

MICROSOFT WIRELESS OPTICAL DESKTOP 700

מחיר: ¤170

אחריות: שנה.

ספק כוח:

ENERMAX LIBERTY 400W - ELT400AWT

מחיר: ¤427

קרור למעבד:

ZALMAN CPU COOLER CNPS7700-CU FOR INTEL&AMD 478/754/775/939

מחיר: ¤255

אחריות: שנה.

מחיר סופי: ¤6004

מארז: SILVERSTONE Lascala LC17-S HTPC אני חושב יהיה טוב מאוד...הנה קישור: http://www.pandas.co.il/product_info.php?cPath=609_280_1844_1845&products_id=13249

עכשיו נישאר רק הכרטיס טלויזיה...אינטגרל-תוכל להמליץ על משהו? אני פשוט לא רוצה להטעות אותו

שמתי לו מעבד חזק..ספק חזק כרטיס מסך שיספיק קירור למעבד שקט (שמתי אותו כי הוא נמוך וייכנס במארז) מספיק ודיסק קשיח גדול..

השארתי 1000 שקל למארז וכרטיס ...אני לא ממש יודע להמליץ על כרטיסי והמפרט מIQPC ובמערכת בניית המפרטים לא ראיתי אפשרות להוסיף כרטיס ...אני יוסיף עוד מעט..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב קודם כל תודה רבה לכולכם על התגובות וההצעות.

אז ככה, אבי בנה את החדר ואת כל הדברים בו לפי מידות מסויימות, והמחשב אמור לעמוד על מדף שיש שנמצא מתחת לטלוויזיה.

עומק המדף הוא כ33 ס"מ, ומכוון שהחדר קטן, כל חריגה תהיה ממש לא נוחה.

אני יודע שהמארז ממש קטן, אבל אלו הן הדרישות, במידה ואין אפשרות לבנות כזה מחשב, אני אצטרך להתייעץ עם ההורים שלי ולראות.

בקשר לכרטיס המסך, אני בדעה שאין צורך בכרטיס חייתי.

אני עם המחשב שלי (תבדקו בצד), הצלחתי דיי בקלות לשדר תכנים באיכות 720P לטלוויזיה, ללא תקיעות ובצורה חלקה.

הסיבה שאין אפשרות לקחת דיוידי או ממיר מקליט משוכלל היא מכוון שאבי מעוניין בכל התכונות של מחשב, קרי אינטרנט, משחקים (סוליטייר וכאלה) ודברים דומים.

הסרטים הם רק תוספת נחמדה.

הדבר החשוב ביותר במחשב הוא נוחות השימוש (נסו אתם להפעיל ללא ידע רב במחשבים).

אם תוכלו לנסות ולדחוף משהו בצורה סבירה לתוך המארז הנ"ל, אני אהיה אסיר תודה.

בכל מקרה, אני יעדכן מחר אם יהיו שינויים כלשהם.

תודה רבה ולילה טוב, דוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אנסה לעזור.. מה שנכתב פה בדיון לדעתי לא עוזר במיוחד...

תראה הדרישות שלך לא פשוטות ולכן כדי לעזור לך נצטרך לעבור חלק חלק..

עוד כמה דברים: אני בספק אם תמצא חנות שיש לה את כל מה שאתה צריך.. כדאי שתשקול קנייה ממספר חנויות והרכבה עצמית או במעבדה תמורת מקסימום 200 שח

אוקיי אז דבר ראשון אין לי מושג מאיפה אתה רוצה לקלוט תכני HDTV למחשב... אבל זה פחות משנה כרגע..

אם תסכים אני מוכן לעבור איתך חלק חלק עד לקבלת מפרט מלא...

בוא נתחיל ממארז..

אתה מחפש מארז דמוי ממירים/דיוידי.. מארז זה נקרא LOW PROFILE הם מארזים מצויינים ויפים לדוגמא:

http://www.plonter.com/detail.tmpl?sku=AVC-S7&affiliate=zap

או ביותר זול

http://www.gcomputer.co.il/Product.asp?Pid=AVC-S7&Cat2Cat1ID=177&Cat2ID=786&aff=Zap〈=he

זה מארז לא רע עומק של 34ס"מ (הכי קטן שמצאתי מבין המארזים הנורמליים) אם כי טיפה יקר... במארזים מהסוג הזה יש להשתמש ב PCI RISER.. אני כמעט בטוח שכן מגיע אחד כזה עם המארז.. יש לוודא זאת עם החנות ליתר בטחון.. אם אין אחד כזה יש לקנות והנה אחד: (למרות שאני די בטוח שלא צריך כי מגיע אחד עם המארז..)

http://www.plonter.com/detail.tmpl?sku=GH-158-C7-3v&affiliate=zap

לדעתי זה המארז המתאים לך.. תוכל למצוא עוד מידע באתר היצרן:

http://www.gmc.co.kr/products/itemView_eng.php?cateID=1&cateID1=5&cateID2=1&cateID3=0&itemID=4

לגבי כונן אופטי... במארז הזה חייבים להשתמש בכונן דק ולפי מה שהבנתי המארז מגיע עם כונן דק קומבו שהוא צורב רגיל (לא DVD) וקורא DVD אך גם פה יש לוודא עם החנות האם כלול אחד כזה... אם תרצה להחליף לצורב DVD אז הנה אחד:

http://www.plonter.com/detail.tmpl?sku=DVR-K06&affiliate=zap

תקרא את מה שכתבתי תפנים ותכתוב תגובה אם אתה רוצה להמשיך לעבור איתי חלק חלק... לא דיברתי עדיין על כרטיס מסך או כל דבר אחר כי אני מחכה שתגיב פה.. ואם בכל זאת תרצה חנות אחת יש מצב שנצליח לקחת הכל מפלונטר אולי.. אבל זה נראה כבר בהמשך וזה רק אם לא תיהיה מוכן לקנות מכמה חנויות..

במידה והמארז לא מצא חן בעינך תבחר מכאן איזה מארז שתרצה:

http://zap.co.il/models2.asp?Sog=C-Tower&DB260114=260117

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תצליח להשחיל 35 ס"מ בפנים, יש את זה שיחסוך לך את כל הבלגן הנובע ממארזי LOW PROFILE:

http://www.noacomp.co.il/product.asp?productid=3820

הבעיה היחידה איתו היא שתאלץ להסתפק בספק שבא עם המארז (לא רע בכלל, אנרמקס 270), אבל יהיה לך בעיה להחליף אותו בגלל התצורה שלו.

אני בכלל הייתי בודק את האופציה להרחיק את הארון מהקיר, ולפתוח פתח מאחורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממש מעריך את כל התגובות והעזרה שלכם.

בקשר להרחקת הארון, הבעיה היא שמחשב לא ממקום על ארון, אלא על מדף משיש ש"יוצא" מהקיר, ואי אפשרות בכלל להזיז אותו.

בקשר לפתח, אם נפתח פתח מאחורי המדף, המחשב יהיה מקורר מאוויר השכונה 8)

בנוסף, בקשר למארז שהצעת (אינטגרל), האם ספק של 270 יצליח להחזיק אתו בצורה משביעת רצון?

בינתיים לא יצא לי לדבר עם אבא שלי, אבל אני יביא לתשומת ליבו את כל הפרטים והדברים שהצעתם ואני יחזור עם תשובה בהקדם האפשרי.

תודה רבה, דוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...