מארז אנטק-900 , עצות מועילות להתקנה - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מארז אנטק-900 , עצות מועילות להתקנה

silky

Recommended Posts

שלום לכולם,

קיבלתי את ה-900 והחלטתי להעביר את החומרה הנוכחית שלי אליו(משמע להשתמש בו).

הבעיה היא שאף פעם לא הרכבתי לוח וספק לתוך מארז, וגם הוא נראה לי מסובך משהו.

לכן קודם כל אשמח ללינק או להסבר על התקנה של המארז הנ"ל בעברית(ה USER MANUEL לא הכי USER FRIENDLY בחלקים נרחבים).

מעבר לזה יש לי כמה שאלות ספציפיות:

1: איך שולטים על מהירות המאווררים? הם באים(כל אחד מהם) עם מתג 3 רמות, ויש לי פאן באס, רק שהוא דורש חיבור מתח קטן והמאווררים באים עם חיבור מתח גדול(לבן סטנדרטי). איך זה מתחבר? מעבר לכך גם המאווררים נמצאים במקומות שונים ולכן נראה לי שהכבלים של המתח קצרים מלהגיע למקום אחד.

2: יש כבל אחד אפור שמתוכו יוצאים 7 כבלים קטנים בשלל צבעים. מה תפקידם ולאן מחברים אותם?

3: כרגע המארז בא עם 4 מאווררים(3 120מ"מ ואחד 200מ"מ). אבל יש אופציה להוסיף עוד שניים(120מ"מ). אם אני ארצה להוסיף עוד שניים, בעוד שהפאן באס שלי שולט עד 4, האם אני אצטרך לקנות עוד אחד? או שיש פתרון טוב יותר?

4: לאיזה כיוון עדיף לשים את ה-200מ"מ שלמעלה?

אני אסיים בזה שאגיד שאני לא ממש מבין בזה אז ממש תודה לעוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה לי להאמין שתמצא מדריך התקנה למארז הספציפי בעברית.

יש Tutorial ב-Hardware Secrets להרכבת לוח אם - מתאים לרוב המארזים, אבל הנך צריך לנקוט זהירות מירבית בעת טיפול בכל רכיב ורכיב משמע להאריק את עצמך מחשמל סטטי ע"י נגיעה חוזרת ונשנית בדופן של ספק מחובר לשקע ושמונח על השולחן בלי שיחובר ללוח האם, אחרת אתה עלול לשרוף רכיב אחד או יותר ע"י העברת שוק חשמלי ממך אליו, וכמובן יש לנתק את הספק כח מהלוח לפני פירוק רכיבים וחיבורים מהלוח לפני העברה למארז החדש ואין לחבר את הספק כח ללוח האם עד שאחרון הרכיבים יחובר ללוח במארז החדש.

http://www.hardwaresecrets.com/article/145

לגבי חיבור USB של מארז ללוח האם גם חשוב לחבר בצורה נכונה אחרת הלוח ו/או ההתקן USB יישרפו:

http://www.hardwaresecrets.com/article/90

יש בחלק של ה-Tutorials עוד מדריכים להתקנת רכיבים נוספים כגון זיכרונות (זיכרונות לא כל כך ממילא משאירים אותם בלוח לקראת העברתו) , דיסק קשיח ופלופי- פשוט תחפש ותלמד:

http://www.hardwaresecrets.com/type/1

זה לא קשה להעביר חומרה ממארז ישן לחדש, רק שצריך לעשות את זה בזהירות מירבית תוך כדי הארקת עצמך מעת לעת, לשים את הלוח והזיכרונות על ספוג אנטי סטטי ולא על השולחן ולהשתדל לא לגעת במוליכי ICC של הלוח, הזיכרונות והדיסק קשיח.

אם אינך בטוח שאתה מסוגל לזה ב-100 אחוז, עדיף שתעשה את זה בחנות מחשבים מבלי להסתכן בשריפת רכיב/-ים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2: יש כבל אחד אפור שמתוכו יוצאים 7 כבלים קטנים בשלל צבעים. מה תפקידם ולאן מחברים אותם?

כנראה חיבורי ה LEDS מהפאנל הקדמי.

אם זה באמת הם - אז הם צריכים להתחבר ללוח אם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי רשמתי לפני,

אני יותר פוחד לטעות ולהתבלבל במה מתחבר למה....

ועדיין לא קיבלתי תשובה(למרות שאני סבלני, קחו את הזמן) על שאלות 1,3,4 ששאלתי...

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול לנסות לענות...

3) אם תרצה להוסיף מאווררים, ולא תרצה לקנות בקר חדש, תוכל לקנות מאווררים שיהיו מספיק שקטים גם בלי הבקר, שלא תשלוט על המהירות שלהם.

4) כוון אותו ככה שהוא יוציא אוויר מהמארז (למעלה).

עד לפה אני יכול לעזור לך...בקשר לשאלה הראשונה - חכה לעוד תגובות, אני לא ממש יודע לענות עליה... :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול לנסות לענות...

3) אם תרצה להוסיף מאווררים, ולא תרצה לקנות בקר חדש, תוכל לקנות מאווררים שיהיו מספיק שקטים גם בלי הבקר, שלא תשלוט על המהירות שלהם.

4) כוון אותו ככה שהוא יוציא אוויר מהמארז (למעלה).

עד לפה אני יכול לעזור לך...בקשר לשאלה הראשונה - חכה לעוד תגובות, אני לא ממש יודע לענות עליה... :nixweiss:

תודה על התגובה המהירה.

לגבי 4, אתה יכול להסביר לי למה בכיוון למעלה זה יותר טוב לטמפרטורה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. יש לך 3 רמות

L M H

low medium high

אצלי זה על מדיום...לא מרעיש אחלה אוורור

2.זה הכבל של האודיו עם כל החיבורים שלו(MIC,HEADPHONES,SPEAKERS ETC...) , האו אמור להתחבר אל כניסת האודיו בלוח אם שלך

3. לא יודע

4. איך אתה יכול לבחור כיוון??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בינגו: יש לך בקר שליטה על המאווררים? אם כן אז איך חיברת אותו אליהם, אם לא אז איך אתה שולט עליהם?

לגבי הכיוון של ה200מ"מ, נראה לי שאפשר לפרק ולחבר אותו הפוך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק אבל מצד שני יש כבר פתח יציאה מאחורה ותאר לעצמך את כיווני האוויר: מקדימה שניים, מהצד אחד, ומלמעלה אחד ענק כולם מכניסים, והאחורי מוציא.

מישהו פעם בדק את ההבדלים בטמפ'?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בינגו: יש לך בקר שליטה על המאווררים? אם כן אז איך חיברת אותו אליהם, אם לא אז איך אתה שולט עליהם?

לגבי הכיוון של ה200מ"מ, נראה לי שאפשר לפרק ולחבר אותו הפוך...

לכל מאוורר יש מתג עם 3 אפשרויות...אין קשר לבקר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל מאוורר יש מתג עם 3 אפשרויות...אין קשר לבקר...

מה שאני לא מבין זה איפה אתה שם את המתג? נניח אני רוצה לשנות את המהירות של מאוורר אז אני צריך לפתוח את המארז ולשנות בכל מתג את המהירות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...